Skocz do zawartości
Butcher

47Z3030DG - kilka problemów i pytań...

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni jestem szczęśliwym - prawie w 100% - posiadaczem Tośki jak w temacie. Dlaczego [u]prawie[/u] w 100% ?
[b]Primo:[/b] z konsoli X360 przez component jestem w stanie uzyskać jedynie 1080i - po przełączeniu na 1080p brak obrazu i powrót do poprzednich ustawień. Przeczytałem 28 stron tematu o 42Z3030 i jest w nim moment, w którym Norbunio dyskutuje z innym userem o podobnym problemie, ale w końcu brak puenty. Gmeru w teście 42Z wykazał, że 1080p w X360 powinno hulać po componencie - więc w czym może tkwić problem? Dodam, że konsola podłączona jest kablami comp do Onkyo 606, a z ampa przez HDMI do TV.
[b]Secundo:[/b] - i to najbardziej bolesne: obraz z filmów BD/HD DVD nie powalił mnie niestety na kolana. Jako referencyjne zarzuciłem BD Kill Bill, potem Die Hard 4.0 i Bourne'a z HD DVD, TV ma włączone wszelkie ulepszacze (120Hz, wygładzony, itp.). Na każdej z płyt, głównie na jasnych scenach widać charakterystyczną "kaszę", coś jak filtr z filmu 300, tylko o wiele słabszy. Nie ma tej wyczekiwanej "żylety" i krystalicznego obrazu. Jako, że wcześniej miałem 32'' wszystko wyglądało pięknie - teraz na wierzch wyszło... no właśnie co? Czy coś skaszaniłem w ustawieniach TV, czy oglądanie 47'' z 2 metrów daje taki efekt nawet na najlepszej jakościowo płycie i mam usiąść dalej? Dodam, że mam nieaktywny tryb Kinowy w ustawieniach obrazu TV (co na to wpływa?), a filtry MPEG i DNR jeszcze pogarszają sprawę, więc ustawiłem OFF. Bawiłem się podświetleniem, jasnością, kontrastem, ostrością, ale brak rezultatów, które czynią z obrazu "lustro i kryształ"... ;)
HD DVD - EP-35 Tośki, BD player - PS3, oba podpięte do Onkyo 606 po HDMI i do TV wspólnym HDMI. Obraz z gier - wymarzona żyleta (czyli to nie wina połączeń, kabli czy ampa). Czemu nie ma takiej jakości na filmach? Ofkoz byłem przygotowany na niższą jakość (bo gry to inna bajka), ale ostro się zawiodłem filmami full HD... :(
Liczę na Was i będę testował wszelkie sugestie posiadaczy 3030, które pomogą mi uzyskać pełnię szczęścia...

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam te filmy to na każdym z nich jest ziarno mniejsze lub większe. Może przetestuj jakieś referencyjne dema. Może odepnij kabel od Xboxa i sprawdz co się dzieje wtedy z sygnałem (filmami FullHD). Może spróbój wpierw podłączyć bezpośrednio np Tosie do Tosi i sprawdzic jaki jest obraz? Jakie te kabelki HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='126761' date='20.10.2008, 13:17 ']Od paru dni jestem szczęśliwym - prawie w 100% - posiadaczem Tośki jak w temacie. Dlaczego [u]prawie[/u] w 100% ?
[b]Primo:[/b] z konsoli X360 przez component jestem w stanie uzyskać jedynie 1080i - po przełączeniu na 1080p brak obrazu i powrót do poprzednich ustawień. Przeczytałem 28 stron tematu o 42Z3030 i jest w nim moment, w którym Norbunio dyskutuje z innym userem o podobnym problemie, ale w końcu brak puenty. Gmeru w teście 42Z wykazał, że 1080p w X360 powinno hulać po componencie - więc w czym może tkwić problem? Dodam, że konsola podłączona jest kablami comp do Onkyo 606, a z ampa przez HDMI do TV.

[b]Secundo:[/b] - i to najbardziej bolesne: obraz z filmów BD/HD DVD nie powalił mnie niestety na kolana. Jako referencyjne zarzuciłem BD Kill Bill, potem Die Hard 4.0 i Bourne'a z HD DVD, TV ma włączone wszelkie ulepszacze (120Hz, wygładzony, itp.). Na każdej z płyt, głównie na jasnych scenach widać charakterystyczną "kaszę", coś jak filtr z filmu 300, tylko o wiele słabszy. Nie ma tej wyczekiwanej "żylety" i krystalicznego obrazu. Jako, że wcześniej miałem 32'' wszystko wyglądało pięknie - teraz na wierzch wyszło... no właśnie co? Czy coś skaszaniłem w ustawieniach TV, czy oglądanie 47'' z 2 metrów daje taki efekt nawet na najlepszej jakościowo płycie i mam usiąść dalej? Dodam, że mam nieaktywny tryb Kinowy w ustawieniach obrazu TV (co na to wpływa?), a filtry MPEG i DNR jeszcze pogarszają sprawę, więc ustawiłem OFF. Bawiłem się podświetleniem, jasnością, kontrastem, ostrością, ale brak rezultatów, które czynią z obrazu "lustro i kryształ"... ;)
HD DVD - EP-35 Tośki, BD player - PS3, oba podpięte do Onkyo 606 po HDMI i do TV wspólnym HDMI. Obraz z gier - wymarzona żyleta (czyli to nie wina połączeń, kabli czy ampa). Czemu nie ma takiej jakości na filmach? Ofkoz byłem przygotowany na niższą jakość (bo gry to inna bajka), ale ostro się zawiodłem filmami full HD... :(
Liczę na Was i będę testował wszelkie sugestie posiadaczy 3030, które pomogą mi uzyskać pełnię szczęścia...[/quote]

Gratsy : )


a )


Hm coś chyba nie tak z połączeniami. To jest tak, że jak z xboxa idzie do ampli po component to z ampli idzie do TV też component. To są oddzielne rozdzielacze w ampli: na HDMI i na component. Nie ma prawa działać tak jak napisałeś. Albo HDMI cały tor albo component.

b )

Hm 2m i 47 = tak będzie wyglądać obraz. To jednak jest dość mała odległość. Sprawdź trochę filmów z PS3 z PSS jeszcze. np. ultraviolet. I daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='126778' date='20.10.2008, 14:16 ']a )Hm coś chyba nie tak z połączeniami. To jest tak, że jak z xboxa idzie do ampli po component to z ampli idzie do TV też component. To są oddzielne rozdzielacze w ampli: na HDMI i na component. Nie ma prawa działać tak jak napisałeś. Albo HDMI cały tor albo component.
b ) 2m i 47 = tak będzie wyglądać obraz. To jednak jest dość mała odległość. Sprawdź trochę filmów z PS3 z PSS jeszcze. np. ultraviolet. I daj znać.[/quote]
ad a)
Co znaczy nie ma prawa działać ? ;) Tzn. nie uzyskam 1080p takim "podwójnym" połączeniem ? Bo cała reszta rozdziałek śmiga bez zarzutu... W takim razie - jesli dobrze kombinuję - miałbym 1080p gdybym podpiął 360 bezpośrednio do TV (a dźwięk wtedy tylko optykiem do ampli)... Right? Czyli sygnał full HD "wykłada się" przy zmianie toru z analoga na cyfrę?
ad b
Ultraviolet nie mam, ale zlukam Sezon na misia (zapewne chodzi Ci o test najbardziej "komputerowych" obrazów z BD?) plus kilka "making of" w 1080p z PSS (np. Wipeout HD :( ).

@Alcazar - dzięki za info, ale odpinanie i przepinanie czegokolwiek u mnie to droga przez mękę, a wiem, że to nie wina kabli, bo gry wyglądają perfekcyjnie. Właśnie obawiałem się, że to kwestia odlełości od TV - po prostu "za dużo widzę", a rzeczywistość full HD z bliska nie jest tak idealna jak sobie wyimaginowałem... niestety...

A jak jest z tym trybem kinowym w Regzie? Co to ulepsza i co daje? Opcję mam nieaktywną w menu, a nie wiem co wyłączyć, żeby to zmienić. Może to nie dotyczy źródeł HDMI ?
Cytat z testu 42'':
[quote]polecam włączyć Active Vision M100 a do tego tryb kinowy oraz Stabilizacja obrazu na: wygładzony i mamy super płynny obraz[/quote]
No właśnie - czym uaktywnić tryb kinowy?

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas odtwarzania filmów na blu-ray albo HD DVD miałeś włączone "dokładne skanowanie"? W wielu recenzjach tego TV jasno było napisane, zę najlepsze rezultaty dla 1080p otrzymuje się właśnie po włączeniu "exact scan" czyli "dokładnego skanowania. Opcja ta powinna być dostępna podczas odtwarzania sygnału hd pod przyciskiem zmiany formatu obrazu, na dole pilota po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładne skanowanie, na każdym źródle :( Ale w tym przypadku niewiele to zmienia w temacie...
Sprawdziłem Sezon na misia - brzytwa. To samo filmy/trailery 1080p z HDD PS3 typu making of (WipeHD, Tomb Raider) - czyściutko. Czyli to jednak taki "urok" produkcji filmowych widzianych z 2m. na 47'' :) Trzeba się trochę oddalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tym ze na kliszy filmowej ziarno wystepuje , a nie jest to obraz taki jak z komputerowego renderingu bez przebarwien i plamek - niewiedziales o tym naprawde? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Alcazar już nieprzesadzaj bo jest mnóstwo różnych typów filmów i jak się źle zacznie (nie od tego tytułu co trzeba) to można się zdziwić czemu jest obraz z różnym ziarnem.

[quote name='Butcher' post='126907' date='21.10.2008, 09:41 ']Mam dokładne skanowanie, na każdym źródle :rolleyes: Ale w tym przypadku niewiele to zmienia w temacie...
Sprawdziłem Sezon na misia - brzytwa. To samo filmy/trailery 1080p z HDD PS3 typu making of (WipeHD, Tomb Raider) - czyściutko. Czyli to jednak taki "urok" produkcji filmowych widzianych z 2m. na 47'' :rolleyes: Trzeba się trochę oddalić :)[/quote]

1080p bezpośrednio podłączone do TV będzie z X360. Na 42 było. Co do ampli to jakoś dziwnie to masz podłączone ale ok. Może dlatego nie ma 1080p. Rozumiem, że masz trudności z dostaniem się do TV ; ) jak pisałeś. W sumie niewiem czy warto się tym zajmować... obraz i tak jest ostry i jestem ciekaw czy zobaczysz różnicę ; )

Masz aktywne te funkcje kinowe itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcazar: jedną sprawą jest występowanie ziarna w produkcjach typowo filmowych (bo taka jest technologia) w odróżnieniu od idealnych tworów cyfrowych (czego - wyobraź sobie - byłem świadom :rolleyes:). Inną sprawą jest samodzielne zasmakowanie w zaciszu domowym długo oczekiwanego full HD - i człowiek może swoje wyobrażenia między bajki włożyć. 47'' z 2m. obnaża boleśnie wszelkie wady "niecyfrowych" produkcji i nawet dyski uznawane przez wielu za referencyjne nie sprostały niestety moim wyidealizowanym - jak się okazało - wyobrażeniom.
Które - nie da się ukryć - podsycane są przez HD maniaków pogonią za maksymalnymi przekątnymi w TV. Tylko mało kto mówi, że to ślepa uliczka - bo siedząc blisko dużego TV nie zobaczymy "więcej, lepiej i ładniej" - tylko zobaczymy za dużo tego, czego nie powinniśmy widzieć, a czego współczesna technologia nie jest jeszcze w stanie wyeliminować. A to jakoś dziwnie umyka nam wszystkim przy zachwytach nad kolejnymi calami...
Nie odbierzcie mnie źle - po ogarnięciu wszystkiego, jestem w 110% szczęśliwy z Tośki (zwłaszcza w grach). Po prostu wykonując testy wtępne TV byłem zbyt blisko obrazu. Ale stanowisko widza 3m. od ekranu załatwi sprawę... :rolleyes:

Gmeru: z tego co widzę, tryb kinowy jest automatycznie nieaktywny na źródłach z HDMI. W innych mam włączony. X360 zostawiam na 1080i - i tak większośc gier tego nie wyciąga, a do HD DVD mam EP-35 :)

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi/porady odnośnie ziarna czy technologii, chętnie poczytam i podyskutuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...