Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LCD LED Samsung LE-55A956 - Seria 9 55"

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='robay' post='135466' date='08.12.2008, 01:35 ']Co do 100Hz... Ponoć Samsung wypuścił nowy soft do serii 9, w którym poprawili tryb 100Hz. Z jakim skutkiem nie umiem powiedzieć. Według opinii użytkowników ponoć jest znaczna poprawa. Może ktoś inny się wypowie...[/quote]

WOW to bardzo ciekawa informacja. Szkoda, że nie mam jak tego sprawdzić. Trzeba będzie jakoś sprawdzić. To podobna sytucja z kiedyś gdy Samsung softem naprawił problem z overscanem w serii F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez juz wlasnie gdzies czytalem o tym.

Ja mam 55a956 to jak ktos podesle soft to moge sprawdzic. Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='135536' date='08.12.2008, 16:32 ']Ja mam 55a956 to jak ktos podesle soft to moge sprawdzic.[/quote]

Powiedz jaka masz wersje softu u siebie? Probowales ten soft oficjalny dostepny na stronie Samsunga - ver. T-RBYDEUC-1010.0?
Napisz tez czy masz pierwsza wersje tego TV czy juz model z poprawionym hardwarem? (pierwsze modele tego TV mialy blad, ktory nie da sie naprawic za pomoca firmware'u - sa to modele wyprodukowane do 20 sierpnia 2008. Wymienia sie w nich plyte glowna na BN94-02103A oraz płytke odpowiedzialna za podswietlenie matrycy i lokalne wygaszanie na plytke BN94-02131A).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to tak samemu sobie wgracie ten soft? Pamiętam, że do F bez serwisu się nie zbliżałem żeby zrobić update bo potem byłby problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swieze modele 46a956 i 55a956 produkcja 11.2008 sprawdzilem po nr seryjnym.


Gmeru a jak tam 5090 podoba ci sie nie tesknisz za obrazem z LCD :(

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Lepszy poziom czerni może zapewnić jedynie strefowe wyłączanie segmentów LED. "

Ale właśnie zastosowali w tym modelu strefowe wyłączanie segmentów 100 na 100 LED :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='135647' date='09.12.2008, 00:45 ']Ja mam swieze modele 46a956 i 55a956 produkcja 11.2008 sprawdzilem po nr seryjnym.


Gmeru a jak tam 5090 podoba ci sie nie tesknisz za obrazem z LCD :)[/quote]

Sorki za pytanie ale nigdzie nie mogę znaleźć stronki z nr seryjnymi i datą produkcji może ktoś pomoże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru mam pytanie ty tez miales taki objaw na Samsungu 956 ze nawet na min tryb 100hz jak sa szybkie sceny w filmie to tak jakby gubi krawedzie obraz nie trzyma sie kupy ?? na pionku tego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='135647' date='09.12.2008, 00:45 ']Ja mam swieze modele 46a956 i 55a956 produkcja 11.2008 sprawdzilem po nr seryjnym.


Gmeru a jak tam 5090 podoba ci sie nie tesknisz za obrazem z LCD :D[/quote]


mam te cudo i nie wiem kiedy było wyprodukowane, czy wiesz jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem posiadaczem tego telewizora ale bardzo jestem zainteresowany tym tematem i chętnie poczytał bym opinie ludzi którzy mają taki LCD w domu.

Tu jest instrukacja jak zrobić upgrade firmwara
[url="http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200812/20081216143553031/SW-HD_DTV-Eng-1203.pdf"]http://downloadcenter.samsung.com/content/...TV-Eng-1203.pdf[/url]

A tu jest on do ściągnięcia
[url="http://www.samsung.com/pl/support/download/supportDownDetail.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_nm=LE55A956D1M&disp_nm=LE55A956&language=&cate_type=all&mType=FM&dType=D&vType=R&cttID=2059970&prd_ia_cd=02010100"]http://www.samsung.com/pl/support/download..._ia_cd=02010100[/url]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posty przenoszę tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10517"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=10517[/url] (o serii 7, który jest!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza jak po śmierci organisty :)

Czy komuś udało się zaktualizować firmwar i może się podzielić wrażeniami?

Od jakiegoś czasu Samsung na swojej stronie posze "Tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD TV" tzn. że ten LCD obsługuje MPEG4?
> Już sobie sam poradziłem z tym pytaniem :D


Gmeru to pytanie do Ciebie bo są tak różne opinie na forach że już sam nie wiem co mam o tym myśleć.
Czy to prawda że przy podświetlaniu LED w LCD nie występuje clouding?

Chyba jestem ostanio najaktywniejszym userem w tym temacie :P

Edytowane przez japi5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza jak po śmierci organisty :(

Czy komuś udało się zaktualizować firmwar i może się podzielić wrażeniami?

Od jakiegoś czasu Samsung na swojej stronie posze "Tuner DVB-T z obsługą MPEG4 i HD TV" tzn. że ten LCD obsługuje MPEG4?

> Już sobie sam poradziłem z tym pytaniem ;)

Gmeru to pytanie do Ciebie bo są tak różne opinie na forach że już sam nie wiem co mam o tym myśleć.

Czy to prawda że przy podświetlaniu LED w LCD nie występuje clouding?

Chyba jestem ostanio najaktywniejszym userem w tym temacie :lol:

No własnie czy ktoś porównywał nowy firmware do starego , a co najważniejsze czy to prawda ze nowe wersje tego telewizorka maja porawiony upscaler i lagi przy używaniu konsoli (podobno nowa elektonika i podświetlacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CISZ BO TEORETYCY POTRAFIĄ TYLKO MARUDZIĆ.

PRAWDA JEST TAKA ,ŻE SAMSUNG NIE BRZMI TAK DOBRZE JAK SONY NO BO PRZECIEŻ TO MAD IN KOREA.

PRSZĘ SIĘ ZAPYTAĆ MALKONTENTÓW JAKĄ MATRYCĘ MA SONY?

NACZYTAŁEM SIĘ TUTAJ O PROFESJONALIŻMIE I AMATORSZCZYŻNIE I WIDZĘ ,ŻE JEDYNIE SŁUSZNY POGLĄD MA WICZNIE ŻYWY LENIN

PRAWDA JEST TAKA ,ŻE NA SZCZĘŚCIE NASZE ZMYSŁY RÓŻNIE REJESTRUĄ I PRZETWARZAJĄ INFORMACJE ,I DZIĘKI ZA TO STWÓRCY MOGĄ WSZYSCY PRODUCENCI SPRZEDAWAĆ SWOJE KLOCKI INACZEJ TYLKO JEDNA FIRMA MIAŁABY PATENT NA JEDYNIE SŁUSZNĄ CZERŃ CZY ODCIEŃ SKÓRY ITD......

CZYTAJĄC TĄ OPINIE ZASTANAWIAŁ BYM SIĘ POWAŻNIE NAD ZAKUPEM TEGO LCD-KA .NA MOJE SZCZĘŚCIE WCZEŚNIEJ OD TEJ OPINII KUPIŁEM TEN TV

I NIE ŻAŁUJĘ MAM JUŻ 4-TY LCD-EK W SWOJEJ KARIERZE I POWIEM JEDNO TAKIEGO BAJERU I ZA TAKIE PIENIĄDZE TO POŻYCZYĆ WSZYSTKIM LUDZIOM PRACY.

OBRAZ JEST BARDZIEJ REALISTYCZNY OD RZECZYWISTOŚCI A SCSENY W DISCOVERY HD NIE WSPOMNĘ JUŻ O BLU RAY POWALAJĄ Z NÓG .

SWOJĄ WYPOWIEDŻ ZREASUMUJĘ KRÓTKO .ŻYCZĘ WSZYSTKIM TYLKO TAK KIEPSKIEGO SAMSUNGA ,A WSPANIAŁE SONIAKI KTÓRE JAKOŚ NIE WIEM CZEMU DLA MNIE MAJĄ

OBRAZ CIENIUTKI JAK ŻYLETKA W PORÓWNIANIU DO SAMSUNGA ZOSTAWMY TYM KTÓRZY KOCHAJA SZPAN.I JESZCZE JEDNO FAKTYCZNIE PHILIPS CZY SONY POTRAFI ZROBIĆ CIEKAWSZE OPAKOWANIE I NIC POZA TYM .

P.S. NIE KRYTYKUJĘ BROŃ BOŻE NASZEGO DROGIEGO TEST MANA DZIĘKUJĘ ZA TO ,ŻE TAKI KTOŚ JEST I ROBI TO ZA FREE.......

POZDRAWIAM TROCHĘ WIĘCEJ INFORMACJI PRAKTYCZNYCH I BĘDZIE SUPER POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA TYM FORUM

Z WYRAZAMI SZACUNKU MAREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś to napisał normalnymi literami to może by się dało przeczytać . . . Caps Ci na stałe wpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś to napisał normalnymi literami to może by się dało przeczytać . . . Caps Ci na stałe wpadł?

No cóż Szanowny Gmeru caps faktycznie mi wpadł .Myślę ,że pomimo to przeczytałeś moje wypociny i cieszę się ,że tak znamienita osoba zwrócila uwagę na mój post.Czuję się zaszczycony i specjalnie dla Ciebie odchodzę od reguły zapadniętego capsa i piszę normalnie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze testy w twoim wykonaniu bo chylę czoła przed Twoim zapałem i wiedzą .Dziękuję za to ,że jest taki ktoś kto potrafi chce przetestować różne klocki.

Pozdrawiam serdecznie obiecuję poprawę i do następnego postu.

Marek K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat lekko się zakurzył postanowiłem go trochę ożywić. Jak się już pewnie domyślacie kupiłem to „monstrum”. 55 cali w salonie robi wrażenia - na wszystkich :rolleyes:

Przy zakupie miałem właściwie 3 kryteria wyboru:

1) odległości od telewizora do miejsca, w którym mogę zając wygodną pozycję ;) (5 m),

2) podświetlanie matrycy LED,

3) tuner DVB-T (MPEG 4).

Inne opcje i wodotryski zdefiniowałem tak: fajnie jak będzie, ale jak nie będzie to też się nic nie stanie.

Na placu boju były wszystkie LCD Sony i Samsungi o przekątnych 52-55 cali. Po kilku miesiącach czytania for internetowych m.in. HDTVPolska i oglądaniu telewizorów w sklepach wybór padł na LE55A956.

A teraz, w krótkich żołnierskich słowach, wrażenia z oglądania (wszelkie opinie wyrażone poniżej są tylko i wyłącznie subiektywnymi ocenami moimi, mojej rodziny i znajomych, którzy zjeżdżają się tłumnie żeby oglądać to „cudo”).

Sygnał ze źródeł HD:

Blu-ray z PS3 - na razie tylko jeden film „007 - Quantum Of Solace” - rewelacja (szczęka opada)

Gry z PS3 - Killzone 2 - rewelacja (w ogóle to był głupi pomysł żeby pożyczyć to PS3, teraz syn nie daje mi spokoju).

TV-SAT - Ferguson HD i karta Cyfra+ - i tu mam problem ponieważ kanały filmowe wyglądają bardzo dobrze, National Geographic HD też jest super, ale EuroSport HD to jest jakiś dziwny. Nie wiem może coś muszę poprawić.

Pliki MKV - z notebooka przez HDMI - 1080p super i 720p też bardzo dobrze się ogląda.

TVP HD - z anteny naziemnej - super (szkoda że tylko parę godzin dziennie).

Podsumowując: oglądanie telewizji w rozdzielczości HD i FullHD to jest to :P

Sygnał ze źródeł SD:

DVD - z odtwarzaczy DVD (dwóch) - jest bardzo dobrze nie ma co marudzić. Muszę się przyznać że jak czytałem na forach, że niektóre płyty mają lepszą jakość, a inne gorszą to byłem bardzo sceptyczny - no bo co może być nie tak DVD to DVD zwłaszcza jak oryginał tłoczony. I tu muszę przyznać - jest różnica, ale powiem więcej - nie zależy to od samej płyty (fizycznie jako nośnika) tylko od przygotowania materiału przez wytwórnię do nagrania na DVD. A dlaczego tak twierdzę? A dlatego że odtwarzałem tytuły nagranych jako DVD na płytach DVD-R+DL i jakość kilku była super, lepsza od tanich płyt tłoczonych z gazety.

Gry na PS2 - kilka - niestety rozczarowanie, ale już wiem dlaczego. Sygnał z PS2 wysyłany był composite a nie components. Trzeba zmienić kabelek i będzie lepiej.

DIVX (XVID) - z KISSa po HDMI - dobrze, ale zależy to od pliku, a właściwie od kompresji. Pliki 700-setki to raczej średnio wyglądają, ale już pliki 1,4G i większe są dobre. Poza tym przeważnie pliki większe mają dźwięk kodowany w AC3, a nie MP3 i to też słychać.

Te same pliki z dysku podpiętego do Samsunga idą dobrze. Zrobiłem nawet mały test ten sam plik puszczałem z KISSa i ze złącza USB - tak na 99% przetwarzanie przez telewizor jest lepsze (pewnie dlatego że ma nowsze oprogramowanie).

TV-SAT - kanały SD - jest dobrze w porywach do bardzo dobrze.

Telewizja naziemna - czyli chleb powszedni albo szarość codzienności - jest nieźle a nawet więcej niż nieźle (i zaraz to wyjaśnię). Sygnał z anten mam dobry, ale już się umówiłem z fachowcem i da się go jeszcze poprawić. Najlepiej oglądać w trybie 4:3 z czarnymi pasami po bokach co i tak daje mi telewizor 46 cali (zmierzyłem). Napisałem że więcej niż nieźle i już to wyjaśniam. Otóż przy strojeniu telewizor znalazł mi 7 stacji analogowych, 3 radiowe i 5 (słownie: pięć) stacji cyfrowych :o Te stacje cyfrowe to TVP HD (patrz wyżej), TVP1, TVP2, TVP Info i TVP Sport. Przełączając między TVP analogowymi i cyfrowymi jest różnica w jakości wyświetlania (mimo że parametry są identyczna - ilość linii) na korzyść tych drugich. Niestety oglądanie telewizji naziemnej analogowej jest obarczone wieloma czynnikami, które wpływają na jakość sygnału choćby pogoda.

Podsumowując: im lepszy sygnał SD tym większa frajda z oglądania, ale nie załamujcie rąk, naprawdę jest dobrze w tym temacie. Oglądanie tych paskudnych programów z anten zbiorczych np. w MM lub Euro nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Obsługa i funkcjonalność:

Trudno mi tu się jeszcze wypowiadać bo za krótko się nim bawiłem. W pierwszej kolejności skupiłem się na oglądaniu obrazu niż wyświetlaniu zdjęć czy słuchaniu muzyku, ale dojdę i do tego. Co prawda słuchanie muzyki przez telewizor wydaje mi się trochę niedorzeczne, ale sprawdzimy jak to działa.

Obsługa jak obsługa ani dobra ani zła. Obsługiwałem już prymitywne urządzenia, które miały taką powaloną obsługę że przy tym sięganie do lewej kieszeni prawą ręką przez plecy to pikuś.

W tym LCDeku jest tyle opcji do ustawienia że każdy może sobie dostosować obraz do własnych upodobań. Nie uwierzę jak ktoś powie że telewizor jest niedobry bo mu się nie podoba jakichś kolor czy coś innego. Chyba wszystkie parametry można w tym telewizorze zmienić.

Jest jedna rzecz która mi się nie podoba i to bardzo. Instrukcja obsługi jest BEZNADZIEJNA. Średnio inteligentny szympans napisał by lepszą.

No to by było na tyle. Jeśli ktoś dobrnął do tego miejsca to gratuluję. Jak dla mnie, po tak krótkim okresie używania, ten telewizor mogę ocenić (w skali od 1 do 10) na 9+ :rolleyes:

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny opis.

Ze swojej strony mogę dodac tylko tyle, że faktycznie byłem bardzo sceptyczny po przeczytaniu testu Gmeru jak telewizor poradzi sobie z SD. Okazuje się, że bardzo dobrze. Nawet słabe jakościowo kanały dają się ogladać (odległość ok 4m od tv), natomiast sygnał 16/9 Polsat News czy tvn24 kilka osób jestem pewien pomyliło by z HD.

Telewizor ma bardzo bogate kolory, obraz potrafi się wręcz wylewać z ekranu. Niczym nie przypomina tego co kiedyś oferowały LCDeki. Parę osób jestem pewien mogłoby wziąźć go za plazmę. Czerń jest fantastycznie czarna, bardzo głęboka, detale w ciemnych miejscach są czytelne. Wg relacji testów z za oceanu TV jest w stanie przedstawić ponad 1000 linii w ruchu co jest ewenementem na skalę światową.

Jeden minus jaki zauważyłem do tej pory to nieco zbyt agresywne wygaszanie LED. Gwiazdziste niebo potrafi być wygaszone do zera :-( Być moze jeszcze muszę cos pokombinować w ustawieniach. Jakieś sugestie? Ale póki co jest to ewidentny minus. Jest to widoczne np w scenach otwierających Pradatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy chce cos kupic (z dziedziny dla mnie obcej) sprawdza sie stara zasada: opinia jest jak du*a - kazdy ma swoja.

W przypadku TV jest o tyle paskudnie ze jest za duzo do wyboru :)

ale koniec dywagacji.

Chciałem kupić ten telewizor - teraz po lekturze forum mam wątpliwości. Skoro testujemy sprzet programami to dlaczego nie ma rankingu wyróżniającego najlepsze?

Chciałbym największy, najlepszy TV w ramach cenowych 10-13tys.

Najpierw skusił mnie gabarytami samsung PS 63 a756, nastepnie trafilem na speca ktory wytlumaczyl mi zeby zapomniec o 63 a kupic topowy model samsunga LE-55A956.

Proste pytanie dla posiadaczy tego modelu i testujacych:

Czy moge kupic lepszy telewizor od omawianego w przedziale 10-13tys i jaki? <<< jak najwiekszy :]

-----------------------------------

Tez jestem wyjadaczem ale na innych tematycznie forach i wiem ze takie pytania wkurzaja.

Ale zapewniam ze gdyby nie burza w tym tescie - nie zadałbym go.

ps. fajnie by bylo w testach umieszczac najwiekszych konkurentow modelu.

Edytowane przez blac_ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Proste pytanie dla posiadaczy tego modelu i testujacych:

>Czy moge kupic lepszy telewizor od omawianego w przedziale 10-13tys i jaki? <<< jak najwiekszy :]

A co to dla Ciebie znaczy 'lepszy'?

Zapewne kupisz, ale posiadaczy tego modelu nie pytaj o to ;)

Żaden z odbiorników TV nie jest pozbawiony wad, nawet najdroższy a im większa przekątna tym łatwiej dostrzec ułomności w wyświetlanym obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten telewizor i chyba dokonałem najlepszego wyboru.

Tzn ponoć można dokonać lepszego z Sony KDL 55 X4500.

Tyle że 6000 zł to dla mnie wystarczająca różnica, żeby nie kupować sony.

Chociaż gdbym miał na telewizor 20 tys i nie obchodziło by mnie ile wydam to na pewno wybrałbym sony.

Gdybym mial 145 000 zl tez wybralbym sony ;] 70 cali.

apropo sony 70 cali - testowaliscie?

---------------------------------------

A co to dla Ciebie znaczy 'lepszy'?

Zapewne kupisz, ale posiadaczy tego modelu nie pytaj o to

Żaden z odbiorników TV nie jest pozbawiony wad, nawet najdroższy a im większa przekątna tym łatwiej dostrzec ułomności w wyświetlanym obrazie.

Dobre pytanie :) Szczerze nie wiem :) Zakładam ze z odległości 4 metry, bez pomiarow itp to wszystko to jeden chu**

przynajmniej przy moim doskonalym wzroku.

Ale wlasnie dlatego ze nie wiem czemu jeden jest lepszy od drugiego a lubie wiedziec ze cos jest dobre - przyszedlem zapytac tutaj.

i chyba takie podejscie jest zdrowe. Do dobrych rzeczy łatwo się przyzwyczaić. Wiec wmawiam sobie ze to najlepszy wybor, szukam potwierdzenia i jestem szczesliwy. a sony x4500? czego oczy nie widza tego sercu nie zal :) nie widze roznicy miedzy jednym a drugim. moze musialbym postawic je obok siebie i ogladac przez tydzien.

Uważam ze specjalistów np na takim forum powinno się publiczną zrzutką opłacać żeby tworzyli OBIEKTYWNE rankingi przy urzyciu profesjonalnego sprzętu. Wtedy otwiera sie taki ranking patrzy ile ma sie kasy i kupuje najlepszy. Niestety nie widze takiej zrzutki ktora przewyższyła by dotacje od producenta. Dlatego trzeba postawic na jedna karte i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria Samsunga (7000 i 8000) całkowicie zbiła mnie z tropu. Panowie ! pomóżcie niech ktoś porówna obrazek 956 i 7000 , bo mam już dosyć oglądania na 20 calowym CRT i musze w końcu coś kupić. Nie chodzi mi o internetowe bajery ale tylko o płynność odtwarzania i jakość obrazu. Osobiście nie wierze żeby pasywne podświetlenie edge led było lepsze dla obrazu od smart leda w 956. Ale jak pytam w sklepie o 956 to wszyscy mówia że to już przeżytek i w zasadzie trudno go juz będzie kupic. Reasumująć - czy ktoś porównał 956 z 7000 - i jeśli tak to jakie są jego odczucia.

pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chodzi o porównanie modelu A956 do obecnej serii B7000 to seria 9 była jak dotąd najlepszą.

Po pierwsze te dwa telewizory są z innej bajki, odnosnie podświetlenia,

Po drugie mają inne panele, więc porównanie ich możliwości jest cokolwiek kontrowersyjne.

Po trzecie różnica pomiędzy serią 9 a X4500 od Sony jest tylko do porównania przy postawieniu tych dwóch modeli obok siebie.

Ja osobiście czekam na europejską premierę modelu B8500 ale to dopiero po IFA.

Pzdr

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...