Skocz do zawartości
janicq

Panasonic - dobry wybór ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora. I choć posiadam całkiem niezłą panoramę Thomsona, to jednak chcę to już zmienić.
Wybór padł na plazmę.
Postanowiłem więc zasięgnąć porady na tym forum u ludzi, którzy się bardziej ode mnie orientują. Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi. A więc...
Telewizor zamierzam używać do filmów (mam Cyfrowy Polsat a wkrótce C+ HD) oraz do grania na PS3. Więc pierwsze moje pytanie czy plazma będzie do tego najlepszym rozwiązaniem ?
Drugie pytanie odnosi się już telewizora. Wybrałem plazmę w full HD. Wybór padł na Panasionica a konkretnie na model TH-42PY800 - najwyższy model z 42. Ewentualnie TH-46PY85 ale ten ma mniej funkcji i wejść HDMI.
Czy ktoś może się odnieść ze swoimi opiniami na temat tych telewizorów a szczególnie 42 ?
A może jakaś inna marka - LG lub Samsung ?

Dziękuję i czekam na pomoc.


Z poważaniem - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janicq' post='125294' date='11.10.2008, 00:54 ']Witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora. I choć posiadam całkiem niezłą panoramę Thomsona, to jednak chcę to już zmienić.
Wybór padł na plazmę.
Postanowiłem więc zasięgnąć porady na tym forum u ludzi, którzy się bardziej ode mnie orientują. Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi. A więc...
Telewizor zamierzam używać do filmów (mam Cyfrowy Polsat a wkrótce C+ HD) oraz do grania na PS3. Więc pierwsze moje pytanie czy plazma będzie do tego najlepszym rozwiązaniem ?
Drugie pytanie odnosi się już telewizora. Wybrałem plazmę w full HD. Wybór padł na Panasionica a konkretnie na model TH-42PY800 - najwyższy model z 42. Ewentualnie TH-46PY85 ale ten ma mniej funkcji i wejść HDMI.
Czy ktoś może się odnieść ze swoimi opiniami na temat tych telewizorów a szczególnie 42 ?
A może jakaś inna marka - LG lub Samsung ?

Dziękuję i czekam na pomoc.

Z poważaniem - janicq[/quote]

Dobry wybór. Przy full matrycy i obecnej gen. spokojnie sprawdzi się z PS3 (LCD byłby tylko tutaj leszy / porównywalny... żeby jeszcze ładnie świecił z SD/TV to najlepiej taki z LED za 2x więcej kasy). PY800 imho jest świetny. Ale też zawsze kusi większy ekran... napisz jakie masz warunki (przy niedużym pokoju 42" będzie ok). Ja nie mam dużego pokoju ale moje 42" wyminiłbym na 46, a nawet na 50. Tak to działa. Niestety :_beczy: A jeżeli nie ta 42, to może warto dopłacić do 50"? Samsungi są bardzo solidne, przy 50" z fullHD się nie zrujnujesz - to tak alternatywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salon mam 5,5 x 6 m, ale jest w nim trochę gratów. Siedzę jakieś 2 - 2,5 metra od telewizora. Poza tym zastanawiam się nad TH-42PZ800 ale jego nie ma w oficjalnym sklepie Panasa a tam chcę kupić telewizor. Wiem, że jest droższy, ale jakoś nie mam przekonania do internetowych zakupów za 6000 zł. A co do Samsungów, to jakoś nie mam przekonania. W grę wchodzi tylko Panasonic, ewentualnie model TH-46PY85.

Dzięki za podpowiedź - janicq Edytowane przez janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz upchnąć 46" to kupuj bez wahania, a TH-46PY85 to bardzo dobry model i masz 100% racji celując w Panasonica. Udanego wyboru, Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zdecydowałem się już na Panasa. Jest tylko kwestia jakiego ...
Bo facet zamiast PY zaproponował mi PZ. I tak 46PZ85 mam za 5400zł a 42PZ800 za 5700. Tylko że ta 46 ma mniej opcji, między innymi nie ma PIPu, PAPu i innych paru bajerków.
Nie chcę, żeby przez te gadżety obraz był gorszy. Więc jak myślicie - który lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janicq' post='125400' date='11.10.2008, 17:07 ']Własnie zdecydowałem się już na Panasa. Jest tylko kwestia jakiego ...
Bo facet zamiast PY zaproponował mi PZ. I tak 46PZ85 mam za 5400zł a 42PZ800 za 5700. Tylko że ta 46 ma mniej opcji, między innymi nie ma PIPu, PAPu i innych paru bajerków.
Nie chcę, żeby przez te gadżety obraz był gorszy. Więc jak myślicie - który lepszy ?[/quote]
42 PZ(PY)800 jest znakomity,zdecydowanie ten. Przy odl.ogladania mniejszej niz 2.5m. 46cali bedzie meczyl Twoj wzrok zwlaszcza przy prog.SD.Poza tym 5700 to dobra cena.Pozdr.Jester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij o problemach panasa z fosforem!
Zwlaszcza przy szybkich ruchach kamery jest to nieprzyjemne. optycznie tez wyglada ladniej czarny panel samsunga anizeli zielony panasa.
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12130&st=60&gopid=128129&#entry128129"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry128129[/url]

ostatni post.

Zeby wam lepiej naswietlic o jaki problem chodzi dolaczam link:
[url="http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U"]http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomnij o problemach panasa z fosforem!
Zwlaszcza przy szybkich ruchach kamery jest to nieprzyjemne. optycznie tez wyglada ladniej czarny panel samsunga anizeli zielony panasa.
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12130&st=60&gopid=128129&#entry128129"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry128129[/url]

ostatni post.

Zeby wam lepiej naswietlic o jaki problem chodzi dolaczam link:
[url="http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U"]http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc dziś klamka zapadła. Z powodu braku w całej Łodzi i okolicy PY/PZ800 kupiłem Panasa TH-42PY85.
Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył.
Ale dzięki za pomoc.

Pozdrawiam - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla Twojej wiadomości.
PY nigdzie nie ma w polsce. Nawet w Panasonicu nie wiedzą kiedy będzie ( model PY jest na Polskę i Białoruś TYLKO ).
Natomist na PZ trzeba czekać parę dni, ale jak się dowiedziałem, pomimo gwarancji europejskiej serwisować go możesz niedopłatnie TYLKO poza granicami naszego kraju np. w Niemczech. W Polsce nawet na gwarancji będzie naprawiany TYLKO odpłatnie !!!. Taki to już nasz kraj. Dlatego wybrałem PY85 bo robię remont i nie mogłem już czekać nie wiadomo ile na PY800.
To tyle.

Pozdrawiam - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 PY 800 dostępny był tydzień temu w MM ( Warszawa, Al. Krakowska ). Być może jeszcze tam jest. Edytowane przez hartson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janicq' post='128191' date='29.10.2008, 08:36 ']Dla Twojej wiadomości.
PY nigdzie nie ma w polsce. Nawet w Panasonicu nie wiedzą kiedy będzie ( model PY jest na Polskę i Białoruś TYLKO ).
Natomist na PZ trzeba czekać parę dni, ale jak się dowiedziałem, pomimo gwarancji europejskiej serwisować go możesz niedopłatnie TYLKO poza granicami naszego kraju np. w Niemczech. W Polsce nawet na gwarancji będzie naprawiany TYLKO odpłatnie !!!. Taki to już nasz kraj. Dlatego wybrałem PY85 bo robię remont i nie mogłem już czekać nie wiadomo ile na PY800.
To tyle.

Pozdrawiam - janicq[/quote]
A skad taka informacja o serii PZ ??? Czy ktos moze to potwierdzic ?? Dzisiaj dostalem PZ8 z Digitalo.pl, w karcie gwarancyjnej Panasonica, jest napisane, ze mozna go w Polsce serwisowac na podstawie faktury lub paragonu?? Gdzie lezy prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No coz, jestem tylko wirtualnie w Polsce wiec brak mi infrmacji. A jak jest po zamowieniu przez net? czy macie prawo zwrotu bez podania przyczyn? W Niemczech do 2 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisane jest, że można, ale odpłatnie. Ponieważ w Polsce oficjalnie można kupic tylko PY.
Takie info otrzymałem od przedstawiciela Panasonic Polska w Łodzi. Kupujesz telewizor, a jak się coś stanie to wtedy masz niespodziankę.
Dla pewności zadzwoń sobie do Panasonic Polska.

Pozdrawiam - janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jeszcze raz wezme gwarancje do reki i zacytuje ja z oryginalu, na digitalo.pl tez jest napisane, gwarancja obejmuje 24 miesiace - ktos tu cos kreci, znajac nasz lokalny rynek, podejrzewam tu odzial Panasonica z Lodzi, byc moze PZ-8 nie jest dostepny w polsce, ale wszystkie intrukcje, gwarancja oraz opisy na kartonie sa w naszym ojczystym jezyku, wiec dlaczego by Panasonic Polska, mial nie oferowac gwarancji na ten model !! Ciekawe co na to Panasonic Europa ?? Edytowane przez hubikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzies czytałem ze te modele (nie na Polske) mają normalną gwarancje w Polsce nieodpłatną, ale gdyby zdarzyło sie że cos padło typowego dla danego modelu (w tym wypadku dla PZ) i dana część nie jest sprowadzana do nazwijmy "polskich" modeli, to sprowadzenie jej obciąży sie klienta ... Tylko tu pojawia sie "częściowa" odpłatność za naprawe gwarancyjne ...
No , ale jak tylko napisałem co gdzies czytałem - nie sprawdzałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emer' post='128416' date='30.10.2008, 13:24 ']gdzies czytałem ze te modele (nie na Polske) mają normalną gwarancje w Polsce nieodpłatną, ale gdyby zdarzyło sie że cos padło typowego dla danego modelu (w tym wypadku dla PZ) i dana część nie jest sprowadzana do nazwijmy "polskich" modeli, to sprowadzenie jej obciąży sie klienta ... Tylko tu pojawia sie "częściowa" odpłatność za naprawe gwarancyjne ...
No , ale jak tylko napisałem co gdzies czytałem - nie sprawdzałem ...[/quote]
No to zaplacilbys jedynie 2 zlote za znaczek pocztowy. nie rozumiem w czym problem? Moze niektorym zalezy na uplynnienie zalegajacego towaru, ktory jest tez tanszy w hurcie, a wiec automatycznie wieksza marza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak - dziwnie mówisz ...
jak z głupiego allegro ktośtam Ci przysyłaja cośtam, to płacisz 2zł ?
a tu trzeba sprowadzic z zagranicy część, a więc kurier, ubezpieczenie, marże i wyjdzie pewnie "trochę" więcej niz 2zł .... Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem twoj tryb rozumowania ale nie do konca jest on wlasciwy.
O te 2grosze sie nie sprzeczajmy, bo wiadomo, ze to bylo w przenosni/symbolicznie. Jezeli bedzie 20 zlotych, to tez nie bedzie to jakas fortuna. Duze firmy maja z reguly umowy z poczta czy innym przewoznikiem. wplacaja okreslona sume i wszystko jest traktowane(pauschal po niemiecku, a po polsku?)z przywilejami. naprawy gwarancyjne tak czy inaczej sa strata producenta sprzetu wiec ta oplata + ewentualne ubezpieczenie itp. jest tylko szczegolem, ktorego sie nie ignoruje al nie da sie uniknac. Koszta zwiazane z naprawa w ramach gwarancji, pkrywaja...klienci, bo sprzedaz ich produktow przynosi im zyski, ktore musza rowniez takie rzeczy jak usuwanie usterek pokryc. Problemem producenta jest nie tyle zminimalizowanie kosztow naprawy lecz bardziej zminimalizowanie usterek/wad wynikajacych z niewystarczajacej jakosci produktow. takie problemy maja zarowno LG jak i panasoniki lub Kuro. Tak czy inaczej dzisiejsze produkty elektroniczne, to podzespoly, ktore z reguly udoskonalaja wlasni technicy rozwojowi, a potem produkuja w tanich krajach jak Korea, Tajwan czy...Polska. W zwiazku z tym sklada sie to na tasmie jak klocki legow gdzie nie ma pojedynczych podzespolow tylko cale zestawy. To sprawia, ze produkt staje sie tanszy i ogolnie dostepny, ale...choc naprawa jest smiesznie latwa, to jednak koszta sa wysokie. U samsunga wymienia sie z reguly Mainboardy i procesory(chyba nie ma wazniejszych elementow), a ich cena jest tak wysoka, ze jkakolwiek oplata porto jest smiechu warta. Bo ile moze kosztowac ubezpieczona przesylka w Polsce 5-10-20€? podzespoly , ktore wymienilem, to sumy rzedu kilkuset...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janicq' post='125324' date='11.10.2008, 06:51 ']Salon mam 5,5 x 6 m, ale jest w nim trochę gratów. Siedzę jakieś 2 - 2,5 metra od telewizora. Poza tym zastanawiam się nad TH-42PZ800 ale jego nie ma w oficjalnym sklepie Panasa a tam chcę kupić telewizor. Wiem, że jest droższy, ale jakoś nie mam przekonania do internetowych zakupów za 6000 zł. A co do Samsungów, to jakoś nie mam przekonania. W grę wchodzi tylko Panasonic, ewentualnie model TH-46PY85.

Dzięki za podpowiedź - janicq[/quote]
Pytanie z ciekawosci?
Pokoj masz wzglednie duzy wiec skad bierze sie ten stosunkowo maly odstep do telewizora? Siedzisz bokiem do niego(prostopadla sciana???) A moze kanapa stoi na srodku salonu?
Szkoda zebys przy tych rozmiarach nie mial innej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Pozwolę sobie odświeżyć ten temat o ile ktoś tu jeszcze zagląda.

@janicq

Jesteś zadowolony z PY85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO !!!!

Sorki , że nie pisałem wcześniej ale byłem za granicą.

Co do telewizorka to jest SUPER. Teraz wiem, że ddobrze, że nie czekałem na PY800. Cena była dużo większa, a różnicy nie widać.

Pozdro - JanicQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...