Skocz do zawartości
BoDeX

McIntosh zwariował ... Ostoja audiofili "profanuje" markę ... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kruszeją mury ortodoksyjnych audiofili ... :)

MEDIA MUSIC SERWER - [url="http://www.mcintoshlabs.com/downloads/product_downloads/1773_MS750.pdf"]http://www.mcintoshlabs.com/downloads/prod.../1773_MS750.pdf[/url]

750GB mp3 od McIntosha

...

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='124899' date='09.10.2008, 00:54 ']Kruszeją mury ortodoksyjnych audiofili ... :)

MEDIA MUSIC SERWER - [url="http://www.mcintoshlabs.com/downloads/product_downloads/1773_MS750.pdf"]http://www.mcintoshlabs.com/downloads/prod.../1773_MS750.pdf[/url]

750GB mp3 od McIntosha

...[/quote]


McIntosh to sprzęt dla ortodoksyjnych audiofili ? To chyba jakiś żart.
To sprzęt dla pana prezesa, amerykańskiego adwokata albo prawnika ale nie melomana i audiofila.
Pan prezes ma sporo pieniędzy i potrzebuje wyluzować się po pracy za pomocą dźwięku to wstawia mu się Maka za sporo USD i wmawia, że to audiofilski dźwięk. :) Nie słyszałem jeszcze u nikogo i na żadnym pokazie aby sprzęt tej firmy "grał muzykę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, taką ma opinię w "prasie fachowej" i wśród wielu amatorów "lepszego dźwięku".
Ciężko chyba poprowadzić linię oddzielającą sprzęt dla ortodoksów, dla wielu jest to kryterium ceny ... i tak rodzą się nadużycia . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do produkcji, zwłaszcza "Home recording" to sie zgodzę ale .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='124900' date='09.10.2008, 01:03 ']McIntosh to sprzęt dla ortodoksyjnych audiofili ? To chyba jakiś żart.[/quote]

Ja tam specjalnie bym się nie pogniewał gdyby tak nagle " z nieba " spadły takie klocki ... :)

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images31.fotosik.pl/382/67c929b139704d10.jpg[/img][/url]


A co do "music server" , to polecam odwiedzenie stronki LINN-a, to co tam wypisują kładzie każdego na podłogę ... :D

[url="http://www.linnpolska.pl/ds/"]http://www.linnpolska.pl/ds/[/url] 50 000 pln. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='126320' date='17.10.2008, 17:23 ']A co do "music server" , to polecam odwiedzenie stronki LINN-a, to co tam wypisują kładzie każdego na podłogę ... :)[/quote]
No cenka straszna, ale fakt pozostaje faktem, że zgranie CD na nośnik cyfrowy typu pamięć flash czy dysk twardy (korekcja błędów, buforowanie, szybki dostęp do każdego sektora) i odtwarzanie bezpośrednio z niego wraz z wysokiej jakości konwersją D/A może dać teoretycznie lepsze efekty niż nawet droższe odtwarzacze CD, chociażby z tego powodu, że w takim odtwarzaczu następuje 100% eliminacja problemu jittera z odczytu CD i ewentualnego jittera w przesyle spdifem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='126324' date='17.10.2008, 17:28 ']No cenka straszna, ale fakt pozostaje faktem, że zgranie CD na nośnik cyfrowy typu pamięć flash czy dysk twardy (korekcja błędów, buforowanie, szybki dostęp do każdego sektora) i odtwarzanie bezpośrednio z niego wraz z wysokiej jakości konwersją D/A może dać teoretycznie lepsze efekty niż nawet droższe odtwarzacze CD, chociażby z tego powodu, że w takim odtwarzaczu następuje 100% eliminacja problemu jittera z odczytu CD i ewentualnego jittera w przesyle spdifem.[/quote]

Może jutro, przy okazji testu SONY BDP-S5000ES przetestuję swojego B-110 w obudowie mCubed.
Też nie mam żadnych wiatraków, ruchowmych części, zasilanie wywalone na zewnątrz, stabilna ciężka obudowa.
Brak toru analogowego ... i dobrze, przetwarzanie DA powierzyłem zewnętrznemu Tag MCLaren'owi.

I to to moje kilka razy tańsze niż ten Linn i ma 2,75 TB na pokładzie ;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do "poprawnego" zgrania materiału na HDD musiałbyś użyć zgrywarki LINN-a ( 5 000 pln.), bo bez tego czar pryśnie ... nie zgrasz wszystkiego ! :lol:
No i na bank nie masz takich transmiterów S/PDIF jakie ma LINN , a to także pewnie ze 3000 pln. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='126350' date='17.10.2008, 20:22 ']No tak, ale do "poprawnego" zgrania materiału na HDD musiałbyś użyć zgrywarki LINN-a ( 5 000 pln.), bo bez tego czar pryśnie ... nie zgrasz wszystkiego ! :lol:
No i na bank nie masz takich transmiterów S/PDIF jakie ma LINN , a to także pewnie ze 3000 pln. ;)[/quote]

No tak, użyłem swojej karty Audigy jakiejśtam 24/96.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w karcie problem, tylko w napędzie ;)
( zdolność zczytania wszystkich "kropek" poprawnie ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='126324' date='17.10.2008, 17:28 ']No cenka straszna, ale fakt pozostaje faktem, że zgranie CD na nośnik cyfrowy typu pamięć flash czy dysk twardy (korekcja błędów, buforowanie, szybki dostęp do każdego sektora) i odtwarzanie bezpośrednio z niego wraz z wysokiej jakości konwersją D/A może dać teoretycznie lepsze efekty niż nawet droższe odtwarzacze CD, chociażby z tego powodu, że w takim odtwarzaczu następuje 100% eliminacja problemu jittera z odczytu CD i ewentualnego jittera w przesyle spdifem.[/quote]

dokladnie tak jest - ja od jakiegos juz czasu slucham na empirical audio off-ramp I2S i dla mnie jitter praktycznie nie istnieje! a jaka wygoda.. polecam wszystkim. na poczatku tez bylem sceptyczny -bo plyta to plyta, ale teraz do cd bym nie wrocil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fitrus' post='126366' date='17.10.2008, 21:12 ']dokladnie tak jest - ja od jakiegos juz czasu slucham na empirical audio off-ramp I2S i dla mnie jitter praktycznie nie istnieje! a jaka wygoda.. polecam wszystkim. na poczatku tez bylem sceptyczny -bo plyta to plyta, ale teraz do cd bym nie wrocil.[/quote]

No to przygotowując klamory do jutrzejszego testu nie mogłem sobie odmówić szybkiego testu źródeł materiału CD, gdzie w szranki stanęły:

1. CEC TL51Z MKII (całkiem niezły player CD, top loader z paskowym napędem, posiadający przetworniki o wysokich częstotliwościach próbkowania, zbalansowany tor audio, porządny tor zasilania i pancerną czołgową obudowę

2. Popcorn Hour B-110 w obudowie mCubed (patrz test: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12423&st=0&p=117034&#entry117034"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry117034[/url] ), który tez budowałem z myślą o "audiofilskim" odtwarzaniu materiału z CD. Materiał z CD na HDD został "przegrany" na moim blaszaku z wykorzystaniem zewnętrznej nagrywarki BD/DVD/CD pracującej na jak najniższych obrotach, karcie SB Audigy 24/96 i programie Easy CD-DA Extractor, w formacie WAV 44,1 kHz (zapewne 16bit)

Jako odsłuchowy tor porównawczy służyły kolumny Thiel CS3.6 podłączone do lampowego wzmaka Unison Research S6. Na wejścia liniowe niezbalansowane S6-ki podałem sygnał bezpośrednio z CEC'a oraz z Tag McLaren'a AV32R, który służył jako przetwornik DA dla sygnału z B110 (spiętego kablem coaxial i optycznym). Oprócz tego CEC pracował jako transport po podpięciu go kablem optycznym do AV32R.

Jako wstępny materiał testowy posłuzyła płytka Dinay Krall "Love Scenes".

Rezultaty i wnioski:

1. Na początku słuachałem dla rozruchu ... wygrzewającego się wmaka S6 ... w ciagu ok. 30 min. dźwięk polepszał się niezależnie od źródełka :P (czyli moje uszy jeszcze nie zardzewiały)

2. Słychać różnicę pomiędzy B110 + AV32R i playerem CEC-a (nie powiem na czyją korzyść bo za mało posłuchałem, test nie był ślepy). Na pewno słyszałem różnice pomiędzy oboma przetwornikami DA: tym w Tag'u i tym w CEC'u. W obu przypadkach dźwięk był inny.

3. Po podłączeniu B110 i CEC'a jako źródła do Tag'a nie usłyszałem żadnej różnicy, co znaczy, że B110 z dźwiękiem z HDD radzi sobie bardzo dobrze i tu zaskoczyła mnie wypowidź forumowicza binary, który napisał gdzieś, że dźwięk CD z B110 jest tragiczny. Być może używał wyjścia analogowego, ja się nie odważyłem ;);) . Poza tym nie odważyłem się podpiąć jako źródła jakiegoś badziwnego DVD np. ...... (nazwy nie wymienię). Jak kiedyś przyjedzie Maxiuca albo BoDeX to porobię takie hardcorowe testy ;):lol:;) .

4. W obu testach używałem innych interconnectów: raz znakomitego hand-made szwajcarskiego Gothama, raz "samochodowego" przeciętnego Oelbacha i co najgorsze oba były długie tzn. 2 metrowe :):( .

I co o tym sądzicie ???

Mój wniosek jest następujący:
jutro znowu przetestuję wspomagając się jakąś pełnoletnią łychą z kraju szkockiej kraty ... testy będą mniej obiektywne ale na pewno sprawią mi więcej przyjemności, a o to przecież chodzi :P:P:P .

Pozdro
[size=4][b]
Dodano dnia tego samego ok. 30 min później:[/b][/size]

Nie chciało mi sie czekac do jutra i wrzuciłem jeszcze parę ulubionych płytek i ... jakie wnioski?

Ano takie, co jest i było dla mnie oczywiste, że różne źródła grają inaczej. I tak jest w tym przypadku, duet AV32R+B110 gra inaczej niż CEC.
Zadacie zapewne pytanie co gra lepiej? Otóż moim zdaniem ... CEC i dlatego kiedyś moja decyzja o zakupie była i jest dalej słuszna.
Zastrzegę od razu, że są to moje i tylko moje subiektywne ... uszy, a każdy ma inne. Mi dźwięk z CEC'a bardziej odpowiada, nie będę go teraz nazywał (typu ciepły, perlista góra, miętka średnica, rozlazły bas ...), bo to nie ma sensu. Poza tym na test wpływają zawsze oprócz uszu słuchacza podłaczone klocki i ... o czym wszyscy niestety często zapominają ... warunki odsłuchowe czyli pomieszczenie (a moje jest bardzo specyficzne i tudne).

Słuchałem wielu CD-ków, np. Krella 280CD, NAD'a S500, Densena 400, Marantza CD14, CD17KI, CD7 (oj, mniam, to był dźwięk i wejście na przetworniki DA), dzielonego AVM'a, eszystko w moim pomieszczeniu odsłuchowym, i co mogę powiedzieć: każdy był inny i wielu słuchaczom podobały sie różne (o prostych błedach co poniektórych playerów czy wręcz oszustwach jakich się dopuszczały nic nie napiszę.

Dlatego podsumowując napiszę że B-110 może służyć jako znakomite źródło muzyki z CD ale w moim odczuciu potrzebuje innego partnera niż AV32R Tag McLarena. Czy to znaczy, że Tag jest zły ??? Absolutnie nie. Mi się mniej podobał i dźwięk z CEC'a w moim odczuciu był lepszy. Muszę jeszcze poszukać innego lepszego przetwornika do mojego B-110, mam już co nieco na oku, jak potestuję to Wam napiszę.

Żeby mieć 100%owe zdanie jutro oba źródła podłacze jeszcze do tranzystorowego Krella i .... wcale się nie zdziwię jak mój werdykt będzie zupełnie inny.

Dlaczego ???

Bo tak juz w tych klockach audiofilskich i uszach słuchaczy jest ... ot taka mała tajemnica.

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc wykorzystać w pełni dobrodziejstwa takiego rozwiązania, to kluczowym elementem jest RIP z płyty CD .
Czy LG + Easy CD-DA Extractor to idealne narzędzie ? Trudno mi prorokować, ale warto byłoby skorzystać
z EAC-a , to potężne narzędzie - diagnozuje napędy i umożliwia perfekcyjne zgranie płyty CD + może jakiś "laboratoryjny PLEXTOR " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Easy CD-DA Extractor
jest wystarczajacy, eac wcale tego lepiej nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='126435' date='18.10.2008, 14:27 ']Easy CD-DA Extractor
jest wystarczajacy, eac wcale tego lepiej nie zrobi[/quote]


No, a to już należałoby dobrze skonfigurować , sprawdzić pliki wynikowe i porównać - to nic nie kosztuje ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='126435' date='18.10.2008, 14:27 ']Easy CD-DA Extractor
jest wystarczajacy, eac wcale tego lepiej nie zrobi[/quote]
Nie wiem jak Easy CD-DA Extractor, ale Exact Audio Copy pozwala "skalibrować" każdy napęd oraz porównać efekty ekstrahowania ścieżek z wynikami innych użytkowników programu. Dzięki temu masz pewność że płyta jest kopią 1:1

pmcomp,

zainteresuj się Exact Audio Copy, to prawdziwie audiofilskie :) narzędzie.

[quote name='pmcomp' post='126360' date='17.10.2008, 20:50 ']No tak, użyłem swojej karty Audigy jakiejśtam 24/96.[/quote]
Karta nie bierze udziału nawet w takiej operacji, dane idą bezpośrednio z CD-Audio na dysk twardy. Po prostu jak zgrywasz ścieżki CD-Audio na dysk twardy to jest CD-Audio jest niejako traktowane przez napęd/oprogramowania jak Data-CD. Ponieważ nie ma konieczności utrzymania stałego przepływu danych, więc można sample czytać po kilka razy i idealnie wyeliminować jitter odczytu. Tego nie potrafi żaden transport działający w czasie rzeczywistym.

[quote name='pmcomp' post='126373' date='17.10.2008, 21:39 ']3. Po podłączeniu B110 i CEC'a jako źródła do Tag'a nie usłyszałem żadnej różnicy, co znaczy, że B110 z dźwiękiem z HDD radzi sobie bardzo dobrze i tu zaskoczyła mnie wypowidź forumowicza binary, który napisał gdzieś, że dźwięk CD z B110 jest tragiczny. Być może używał wyjścia analogowego, ja się nie odważyłem :):) . Poza tym nie odważyłem się podpiąć jako źródła jakiegoś badziwnego DVD np. ...... (nazwy nie wymienię). Jak kiedyś przyjedzie Maxiuca albo BoDeX to porobię takie hardcorowe testy ;););) .[/quote]
Czyli potwierdziłeś już to co kiedyś już postulowałem i oczywiście zostałem prawie ukrzyżowany, czyli to że przysłowiowa Manta z HDD może być idealnym transportem. B110 poradzi sobie, A100 też i zapewne wszystko co ma wyjście cyfrowe i możliwość odczytania czystego WAV (ew. FLAC).

[quote name='pmcomp' post='126373' date='17.10.2008, 21:39 ']Jak kiedyś przyjedzie Maxiuca albo BoDeX to porobię takie hardcorowe testy[/quote]
No mi już o wiele bliżej do Ciebie od tygodnia, więc jak tylko się 'ustatkuję' to skoro podtrzymujesz zaproszenie to chętnie wpadnę :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='126373' date='17.10.2008, 22:39 ']3. Po podłączeniu B110 i CEC'a jako źródła do Tag'a nie usłyszałem żadnej różnicy, co znaczy, że B110 z dźwiękiem z HDD radzi sobie bardzo dobrze i tu zaskoczyła mnie wypowidź forumowicza binary, który napisał gdzieś, że dźwięk CD z B110 jest tragiczny. Być może używał wyjścia analogowego, ja się nie odważyłem ;):)[/quote]

Nie bracie nie zrozumiałeś. Ja pisałem o odtwarzaniu materiału DTS 5.1 z pliku (HDD) jako fatalnym ( ten sam material jest znacznie gorszy niż otwarzany z plyty CD DTS 5.1). Za leniwy jestem, żeby zwykłe cedeki przegrywać na hdd a wspomniany uprzednio materiał ściągany testowo z internetu. Zrób takie porównanie. Zakładam, że od razu zauwazysz co miałem na mysli.

pozdro

[b]Edit:[/b]

Głupio mi siebie cytowac ale tak dla rozjaśnienia sytuacji przypomnę:

[quote name='binary' post='124279']pmcomp

A ja przy moim niewytrawnym uchu i bylejakim sprzęcie audio jakoś nie mogę się przekonać do słuchania muzyki z PH. Pomimo, ze jestem z natury leniwy, wolę wrzucić płytę do odtwarzacza. Dotyczy to zwłaszcza muzyki w DTS. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale tego typu wydania, nie ważne czy "retail" czy reenkodowane ze stereo, brzmią zupełnie inaczej kiedy je odtwarzam z HD-DVD Toshiby czy starej wieży Sharpa. Reszta zestawu: kable (opt /chinch), wzmacniacze (Onkyo/Sony) ta sama, zmienia się tylko źródło. Różnica kolosalna. OCB?!! Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Pozdrawiam

ps problem dotyczy B-110 i A-100 na ostatnich oficjalnych FW (ale z A-100 wcale nie było lepiej na na wcześniejszych betach).[/quote]

[quote name='binary' post='124288' date='05.10.2008, 17:31']NO słowo daję, nie zmyślam. Naprawdę wolałbym to grać z dysku.[/quote]


A wogóle to wczoraj zapomniało mi się, że B-110 po ostatnim update'cie nie gra juz muzyki dts (WAV-ów z hdd). Nie wiem jak zachowuje się w tym względzie A-110. Ale mam A-100 i wiem , że w jego przypadku jest tak właśnie jak opisałem. Więc jesli ktoś z forumowiczów łaskawie może przeprowadzi taki test porównawczy, byłbym wdzięczny , bo nie wyszedłbym na mijającego się z prawdą wichrzyciela.
Wystarczy dowolny materiał CD DTS 5.1 (bez wzgledu czy "domowej roboty" czy retail) odegrac z dysku HDD poprzez Popcorna a później wypalic i odegrac z jakiegokolwiek napedu czy to cd/dvd hddvd etc. aby usłyszec znaczącą różnicę. Popcorn z szuflady gra oczywisicie dobrze bo nie moze inaczej i nigdy nie twierdziłem inaczej. Wręcz przeciwnie.

[quote name='binary' post='124723' date='08.10.2008, 01:00']Ano właśnie, ale wcześniej marnie odtwarzał. Odtwarza całe szczęście z szuflady wiec miejmy nadzieję, że wkrótce poprawka to naprawi.[/quote]

Pozdro

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='126449' date='18.10.2008, 15:23 ']Czyli potwierdziłeś już to co kiedyś już postulowałem i oczywiście zostałem prawie ukrzyżowany, czyli to że przysłowiowa Manta z HDD może być idealnym transportem. B110 poradzi sobie, A100 też i zapewne wszystko co ma wyjście cyfrowe i możliwość odczytania czystego WAV (ew. FLAC).[/quote]

Owszem ... jeżeli ta Manta ma porządną obudowę, zasilanie i dobrane komponenty. A Manta za 150 zł tego nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='126476' date='18.10.2008, 18:56 ']Owszem ... jeżeli ta Manta ma porządną obudowę, zasilanie i dobrane komponenty. A Manta za 150 zł tego nie ma.[/quote]
Tego nie wiesz, bo pewnie jeszcze nie próbowałeś. Nie widzę żadnego powodu dla którego odczytywane pliki audio z dysku i przesyłane cyfrowo do zewnętrznego dekodera miałyby być inaczej wysyłane przez Mantę za 150 zł czy fabrycznego PH100 a Twojego B110.
No ale jak już wpadnę to wezmę mojego iStara z kiepską obudową, zasilaczem i w ogóle 10x tańszego od Twojego B110 i wtedy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak Panie pmcomp.
Najpierw szydzisz ze mnie, wypisując jakieś bzdury o podłączaniu popcorna po analogu, mieszając odgrywanie płyt Audio CD z odgrywaniem z dysku WAVów dts5.1 (których notabene B-110 obecnie nie odgrywa) , aby wreszcie na końcu napisac, że podoba Ci się jednak (jak i mnie) słuchanie muzyki z innych niz Popcorn źródeł.
Bez obrazy ale to chyba ta łyska taka kreatywna jest ;)

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='126558' date='19.10.2008, 11:47 ']... odgrywanie płyt Audio CD z odgrywaniem z dysku WAVów dts5.1 (których notabene B-110 obecnie nie odgrywa)[/quote]


Jeśli leci bitstream , to dla odbiornika nie powinno być różnicy co dostaje - musiałeś popełnić jakiś błąd przy zgrywaniu
lub konfiguracji . Słyszysz szum DTS , czy cisza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='126559' date='19.10.2008, 13:00 ']Jeśli leci bitstream , to dla odbiornika nie powinno być różnicy co dostaje - musiałeś popełnić jakiś błąd przy zgrywaniu
lub konfiguracji . Słyszysz szum DTS , czy cisza ?[/quote]

BoDeX Wielki Szacun!

Ale jak juz koniecznie chcesz rozmawia konkretnie o problenie odtwarzania DTS 5.1 z plików przez PH, to zapoznaj się proszę z tematem. Bo tak jakby rozebrac Twoją wypowiedź, to połowa to oczywisty komunał, zaś druga połowa ma się nijak to opisywanej sytuacji.

Rozumiem, że chcesz pomóc ale problem jest do rozwiązania jedynie przez programistów piszących FW dla PH.
Na tym opwiniene zakończyc, aby nie zasmiecac juz wiecej tematu. Ale grzeczny jestem to napisze jeszcze raz.
Problem odwtarzania jakiejkolwiek muzyki na PH dla mnie nie istnieje, ponieważ takowej przy jego pomocy nie odtwarzam. Dla wygody chciałbym natomiast otwarzac obrazy płyt audio CD zapisanych w wielokanałowym DTS (czytaj pliki). I tu efekt jest opłakany, o czym napomknąłem w innych postach. . Posiadam starego A-100 i on odtwarza na ostatnim oficjalnym FW marnie, nieporównywalnie jakościowo do innych odwarzaczy. B-110 na aktualnym FW wogóle nie chce takich plików odgrywac. Gra oczywiście dobrze z szuflady ale ta opcja mnie nie zadowala, bo chciałbym najpierw posłuchac czy warto to wogóle wypalac.
Mam nadzieje, że rozjaśniłem nieco problem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='126567' date='19.10.2008, 12:23 ']Rozumiem, że chcesz pomóc ale problem jest do rozwiązania jedynie przez programistów piszących FW dla PH.[/quote]


A to sorry, nie znam tematu na tyle, aby podsunąć rozwiązanie - dziwny ten problem, bo degradacja jakości
nie powinna wystąpić .... no, ale jak widać , dużo można popsuć lub zaniedbać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='126567' date='19.10.2008, 12:23 ']B-110 na aktualnym FW wogóle nie chce takich plików odgrywac. Gra oczywiście dobrze z szuflady ale ta opcja mnie nie zadowala, bo chciałbym najpierw posłuchac czy warto to wogóle wypalac.
Mam nadzieje, że rozjaśniłem nieco problem.[/quote]
Ja cały czas nie kumam: ściągasz obraz płyty CD-Audio ze ścieżkami w DTSie. I co dalej? Mountujesz go w wirtulnym napędzie w PC-ie, wyciągasz poszczególne ścieżki w WAV a z następnie nich czysty strumień dts który odtwarzasz na PH? Czy po prostu obraz płyty odczytujesz w PH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='126558' date='19.10.2008, 11:47 ']... mieszając odgrywanie płyt Audio CD z odgrywaniem z dysku WAVów dts5.1 (których notabene B-110 obecnie nie odgrywa)[/quote]

Odgrywa, odgrywa ale na starym firmware.
Najnowszy jest do d...

Poza tym przy odgrywaniu na B-110 płytek CD w DTS z wavów nie zauważyłem żadnego "pogorszenia jakości". Grają tak jak bezpośrednio z CD.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...