Skocz do zawartości
elmo141

zestaw przede wszystkim audio - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda następująco - jakiś czas temu przymierzałem się do kupienia Yamahy e810, jako mini zestawu do posłuchania muzyki i radia. Być może czasem też jakiś film by na tym został odtworzony. Ale jako, że nagle aspiracje dźwiękowe nieco wzrosły, zacząłem zastanawiać się, że może by tak zamiast mini wieży jakiś zestaw amplituner+2 kolumny.
Przeglądam forma, sprawdzam ceny, łażę po sklepach... Zrodziło się kilka koncepcji. Wspomnę, że ze sprzętów posiadam LCD LG z hd ready oraz DVD Manta 51 Prince HDMI. Pomieszczenie, w którym będzie używany sprzęt ma 3,5 na 4,5 m. Sprzęt stałby na środku tej dłuższej ściany (na przeciwko kanapy i ściany bez żadnych okien i innych utrudniaczy przestrzennych).

Założenia:
1. Potrzebuję możliwie najlepszego (nie musi być rewelacyjny i nr 1 na świcie) sprzętu do posłuchania muzy z cd - nie pierdzący byle jaki zestaw, ale grający i dający przyjemność ze słuchania.
2. Owy zestaw audio stereo nie musi być 5.1 (ale może), czyli coś w stronę kina domowego. Wystarczą 2 przednie głośniki, ale konkretnie grające.
3. Chciałbym to audio wykorzystywać czasem jako emiter dźwięku z filmów dvd.
4. W planach jest tez nabycie gramofonu, również dla relaksacyjnego delektowania się trzaskiem winylowej płyty.
5. Kasa jaką chcę wydać to max 2000 (oczywiście najlepiej wszystko za darmo:)


[b]Teraz opcje jakie urodziły się mojej głowie:[/b]
[b]A. [/b]Zostaję przy mini wieży Yamaha E810.
[b]B.[/b] Kupuję amplituner i 2x głośniki (kolumny):
- amplituner taki do 900 zł (przyglądałem się Sony STR-DG520 lub 510), w grę wchodziła jeszcze jakaś Yamaha z hdmi (tylko czy mi to potrzebne?)
- kolumny - tu mam dylemat i nie wiem jakie powinny wystarczyć do pokoju - zastanawiam się nad Tonsil Fenix II (tańsze, mają też różne opinie), JBL E80 (podobno za duże) lub E60. A może zbyt się sadzę i powinienem poszukać wśród czegoś wielkości jbl e30?
[b]C. [/b]Amplituner+wzmacniacz+2x kolumny (tu mam największy dylemat - po przeczytaniu, że amplituner bez wzmacniacza to nie ten dźwięk, że można dzięki wzmacniaczowi wyciągnąć więcej z muzy)


No i weź tu bądź mądry - kiedyś była tylko Unitry i Diory i było fajnie, a teraz człowiek głupieje.

Liczę na waszą zdroworozsądkową kalkulację, co do mojego lekkiego dylematu. Jeśli macie doświadczenia z wyżej wspomnianymi sprzętami to będę wdzięczny.

Ewentualne podesłanie linków do konkretnych produktów czy testów było by dla mnie zbawiennym potokiem informacji.

Dzięki z góry Edytowane przez elmo141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci coś poradzić.
Za 2k zł do słuchania muzyki to chyba piano craft 810 będzie najlepszy i ma jeszcze zintegrowany DVD.
Bardzo dobre recenzje chociażby w AV.

Kolumny JBL sprawdzają się dobrze w kinie domowym i muzyce bardziej dynamicznej.

Jeżeli zdecydujesz się na pełne 5.1 to za te pieniądze można kupić całkiem przyzwoite zestawy KODA z wymienionym przez ciebie amplitunerem sony lub pioneera. Dostajesz w komplecie dodatkowo przyzwoite DVD i całą furmankę kolumn. Mimo bardzo przyzwoitych cen :) zestawy te grają zaskakująco dobrze. Trzeba by gdzieś posłuchać. Jest też możliwy większy wybór oklein pozwalający na odpowiednie dopasowanie do istniejącego pomieszczenia.
Tutaj np. znajdziesz więcej szczegółów ;
[url="http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=48&kat=321&co=d#x"]http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg...=321&co=d#x[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianokraft do kina i 16m2?? Ja bym na wstępie odrzucił, to sprzęt do słuchania cicho w kuchni a nie do filmów.

Zacznij od używanego CD (obecnie można za grosze kupić przyzwoicie grające tylko uważaj na zużyty laser!), używanego wzmaka dwukanałowego i używanych głośników (może starczy na coś nowego?).

Myślę że za 200-250 zł kupisz jakieś w miare sensowne nie przechodzone CD (Denon, Marantz, Onkyo)
Za jakieś 500zł powinno dać się wyhaczyć w miarę sensowny wzmacniacz (Luxman, Arcam)
Reszte bym wydał na głośniki (tu będzie największy problem) - z nowych z tej półki cenowej musiałbyś posłuchać jakichś JBL, KEF, Dali...

Teraz podstawowy problem jest taki żeby to wszystko zebrać do kupy i przesłuchać w swoim mieszkaniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...