Jump to content
Sign in to follow this  
kaczo

Wymiana obudowy

Recommended Posts

Mocno przekonuję się do zakupu egreat m32a (choć początkowo rozważałem hdx 1000) - to co oni wyprawiają z firmware (a chcą podpiąć tam m.in. AEON [url="http://www.aeonproject.com)"]http://www.aeonproject.com)[/url] jest cudowne :)

Niemniej obudowa tego ustrojstwa po prostu mnie razi - czy jest możliwość wyciągnięcia bebechów z oryginalnego pudła i wsadzenie ich do nowej obudowy? Jak szukać zamienników (jaki to jest format obudowy? rozmiary?).

Czy jestem w stanie podłączyć czytnik kart SD do płyty głównej egreat'a?

A może warto pomysleć o popcornie B110. Dostajesz samą płytę główną - format ma w standardzie mini-ITX a więc kupująć odpowiednią obudowę nie trzeba nic przerabiać. Na tylnim panelu ma dwa gniazda USB, a na płycie są złącza do dwóch nastepnych - można więc podłączyć czytnik kart USB i wmontować w obudowę (albo poszukać, może są obudowy z czytnikami). Z montażem CD (tackowego, typu slim) też nie powinno być problemu - to standard dla obudów mini-ITX. B110 kosztuje też mniej niż M32A/B
Płytę eGreata można wyjąć z obudowy, tyle że może być potem problem z gwarancją.

eGreata - też ma mieć płytę do zabudowy mITX.

Ale fajna obudowa ITX kosztuje .... kilka setek i więcej ....

[quote name='HumanMedia' post='124128' date='04.10.2008, 17:49 ']A może warto pomysleć o popcornie B110. Dostajesz samą płytę główną - format ma w standardzie mini-ITX a więc kupująć odpowiednią obudowę nie trzeba nic przerabiać.[/quote]

Tak, rozważałem tą opcję, ale jeśli chłopaki od Fuerte rzeczywiście odpalą interfejs Aeon to po prostu nic mnie od egreat nie odciągnie :) jestem estetą i nie chcę mieć ładnego interfejsu - chcę za[beeep]isty interfejs! :angry: