Skocz do zawartości
hadek

Dolby TrueHD vs Dolby Digital na pc

Rekomendowane odpowiedzi

Intryguje mnie sprawa dźwięku HD. Wszyscy porównują i piszą jakie to drogie i hi-end'owe sprzęty do tego potrzeba, natomiast nie wiem jak Wy ale jak odpaliłem na PowerDVD 7.3 film Matrix HDDVD z Dolby TrueHD na moim pc ze zintegrowaną dźwiękówką i głośnikami Logitech x-540 5.1 i porównałem do Matrixa DVD z Dolby Digital 5.1 to mimo tak taniego rozwiązania sprzętowego różnicę słyszałem wręcz miażdżącą na korzyść oczywiście HD. Zasanawiam sie czy ktoś z Was też to słyszy czy tylko padam ofiarą jakiegoś voodoo i autosugestii?! czy to możliwe usłyszeć różnicę na tak tanim sprzęcie? bo doprawdy dałbym rękę uciąć że słyszę iż różnica jest kolosalna a nasłuchałem się od ludzi i naczytałem że to niemożliwe usłyszeć HDaudio na takim configu pomimo iż PowerDVD jak byk pokazuje stream Dolby TrueHD jak odtwarzam HDDVD ;) Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hadek' post='124095' date='04.10.2008, 13:04 ']Intryguje mnie sprawa dźwięku HD. Wszyscy porównują i piszą jakie to drogie i hi-end'owe sprzęty do tego potrzeba, natomiast nie wiem jak Wy ale jak odpaliłem na PowerDVD 7.3 film Matrix HDDVD z Dolby TrueHD na moim pc ze zintegrowaną dźwiękówką i głośnikami Logitech x-540 5.1 i porównałem do Matrixa DVD z Dolby Digital 5.1 to mimo tak taniego rozwiązania sprzętowego różnicę słyszałem wręcz miażdżącą na korzyść oczywiście HD. Zasanawiam sie czy ktoś z Was też to słyszy czy tylko padam ofiarą jakiegoś voodoo i autosugestii?! czy to możliwe usłyszeć różnicę na tak tanim sprzęcie? bo doprawdy dałbym rękę uciąć że słyszę iż różnica jest kolosalna a nasłuchałem się od ludzi i naczytałem że to niemożliwe usłyszeć HDaudio na takim configu pomimo iż PowerDVD jak byk pokazuje stream Dolby TrueHD jak odtwarzam HDDVD :P Co o tym sądzicie?[/quote]


Nie wiem jak na testowanych przez Ciebie sprzęcie bo takich testó nie miałem okazji robić.
Na moim sprzęcie różnicę słychać rewelacyjnie a maxiuca do tej pory łyskacza nie postawił ;):) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='124098' date='04.10.2008, 13:24 ']Na moim sprzęcie różnicę słychać rewelacyjnie a maxiuca do tej pory łyskacza nie postawił ;):) .[/quote]
Oj jak zwykle przekręcasz :P Różnicy pomiędzy DD a TrueHD nie negowałem nigdy. Różnica pomiędzy DD 5.1 i to z bitrate 448 kbps (ale 640 wiele nie zmienia) a bezstratnym Dolby TrueHD i to jeszcze na tak dopieszczonej ścieżce dźwiękowej jest bezapelacyjna i ja też na moim mizernym wzmaku i głośnikach, bez kabli za tysiące i kondycjonerów sieciowych słyszę różnicę.

Poddawałem jedynie zapytaniu bezsprzeczną przewagę DTS-HD MA nad starym dobrym DTSem z bitrate 1536 kbps. Tu już trzeba moim zdaniem sprzętu o klasę wyższego żeby jednoznacznie móc określić różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także zawsze bardziej podchodził DTSik ;)
Nawet zwykły CORE jest o wiele przyjemniejszy w odsłuchu od Dolby'ego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, 448 kbps zawsze będzie gorsze od rdzenia z TrueHD i kropka .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz rację - czemu tak myślę bo oglądałem też mojego Matrixa i to wszystkie części jedna po drugiej a mam amplituner tylko z dolby digital i zestaw głosników 5.1 lecz gdy przełączyłem na dzwięk HD w filmie to diametralnie poczułem różnice w dzwięku i tak samo z kompek może być . A teraz nawet zastanawiam się nad kupnem napędu do kompa BR w połączeniu z SB X-fi może być ciekawie i za tak niewielkie pieniądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie :
Czy powerdvd rzeczywiscie wyśle dzwięk po analogu (karta - Audigy 2 ZS) z pełnym bitratem takim jak podaje w informacji, czy będzie on obcięty np. dla Dolby True HD 640 kbps albo DTS Resolution Audio do 1536 kbps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trekker^' post='124635' date='07.10.2008, 16:15 ']Mam takie pytanie :
Czy powerdvd rzeczywiscie wyśle dzwięk po analogu (karta - Audigy 2 ZS) z pełnym bitratem takim jak podaje w informacji, czy będzie on obcięty np. dla Dolby True HD 640 kbps albo DTS Resolution Audio do 1536 kbps ?[/quote]
A analogu nie ma czegoś takiego jak bitrate. Dźwięk zostanie zdekompresowany i posłany na przetworniki cyfrowo-analogowe. Czyli odpowiedź jest: tak, po analogu dostaniesz rozkodowany dźwięk bezstratny. Oczywiście dopiero PowerDVD8 potrafi rozkodować DTS-HD MA, PDVD7 tylko DolbyTrueHD i core 1536 z DTS-HD Ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...