Jump to content
Sign in to follow this  
hadek

Dolby TrueHD vs Dolby Digital na pc

Recommended Posts

Intryguje mnie sprawa dźwięku HD. Wszyscy porównują i piszą jakie to drogie i hi-end'owe sprzęty do tego potrzeba, natomiast nie wiem jak Wy ale jak odpaliłem na PowerDVD 7.3 film Matrix HDDVD z Dolby TrueHD na moim pc ze zintegrowaną dźwiękówką i głośnikami Logitech x-540 5.1 i porównałem do Matrixa DVD z Dolby Digital 5.1 to mimo tak taniego rozwiązania sprzętowego różnicę słyszałem wręcz miażdżącą na korzyść oczywiście HD. Zasanawiam sie czy ktoś z Was też to słyszy czy tylko padam ofiarą jakiegoś voodoo i autosugestii?! czy to możliwe usłyszeć różnicę na tak tanim sprzęcie? bo doprawdy dałbym rękę uciąć że słyszę iż różnica jest kolosalna a nasłuchałem się od ludzi i naczytałem że to niemożliwe usłyszeć HDaudio na takim configu pomimo iż PowerDVD jak byk pokazuje stream Dolby TrueHD jak odtwarzam HDDVD ;) Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='hadek' post='124095' date='04.10.2008, 13:04 ']Intryguje mnie sprawa dźwięku HD. Wszyscy porównują i piszą jakie to drogie i hi-end'owe sprzęty do tego potrzeba, natomiast nie wiem jak Wy ale jak odpaliłem na PowerDVD 7.3 film Matrix HDDVD z Dolby TrueHD na moim pc ze zintegrowaną dźwiękówką i głośnikami Logitech x-540 5.1 i porównałem do Matrixa DVD z Dolby Digital 5.1 to mimo tak taniego rozwiązania sprzętowego różnicę słyszałem wręcz miażdżącą na korzyść oczywiście HD. Zasanawiam sie czy ktoś z Was też to słyszy czy tylko padam ofiarą jakiegoś voodoo i autosugestii?! czy to możliwe usłyszeć różnicę na tak tanim sprzęcie? bo doprawdy dałbym rękę uciąć że słyszę iż różnica jest kolosalna a nasłuchałem się od ludzi i naczytałem że to niemożliwe usłyszeć HDaudio na takim configu pomimo iż PowerDVD jak byk pokazuje stream Dolby TrueHD jak odtwarzam HDDVD :P Co o tym sądzicie?[/quote]


Nie wiem jak na testowanych przez Ciebie sprzęcie bo takich testó nie miałem okazji robić.
Na moim sprzęcie różnicę słychać rewelacyjnie a maxiuca do tej pory łyskacza nie postawił ;):) .

Pozdro

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='pmcomp' post='124098' date='04.10.2008, 13:24 ']Na moim sprzęcie różnicę słychać rewelacyjnie a maxiuca do tej pory łyskacza nie postawił ;):) .[/quote]
Oj jak zwykle przekręcasz :P Różnicy pomiędzy DD a TrueHD nie negowałem nigdy. Różnica pomiędzy DD 5.1 i to z bitrate 448 kbps (ale 640 wiele nie zmienia) a bezstratnym Dolby TrueHD i to jeszcze na tak dopieszczonej ścieżce dźwiękowej jest bezapelacyjna i ja też na moim mizernym wzmaku i głośnikach, bez kabli za tysiące i kondycjonerów sieciowych słyszę różnicę.

Poddawałem jedynie zapytaniu bezsprzeczną przewagę DTS-HD MA nad starym dobrym DTSem z bitrate 1536 kbps. Tu już trzeba moim zdaniem sprzętu o klasę wyższego żeby jednoznacznie móc określić różnicę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi także zawsze bardziej podchodził DTSik ;)
Nawet zwykły CORE jest o wiele przyjemniejszy w odsłuchu od Dolby'ego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, 448 kbps zawsze będzie gorsze od rdzenia z TrueHD i kropka .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie masz rację - czemu tak myślę bo oglądałem też mojego Matrixa i to wszystkie części jedna po drugiej a mam amplituner tylko z dolby digital i zestaw głosników 5.1 lecz gdy przełączyłem na dzwięk HD w filmie to diametralnie poczułem różnice w dzwięku i tak samo z kompek może być . A teraz nawet zastanawiam się nad kupnem napędu do kompa BR w połączeniu z SB X-fi może być ciekawie i za tak niewielkie pieniądzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam takie pytanie :
Czy powerdvd rzeczywiscie wyśle dzwięk po analogu (karta - Audigy 2 ZS) z pełnym bitratem takim jak podaje w informacji, czy będzie on obcięty np. dla Dolby True HD 640 kbps albo DTS Resolution Audio do 1536 kbps ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Trekker^' post='124635' date='07.10.2008, 16:15 ']Mam takie pytanie :
Czy powerdvd rzeczywiscie wyśle dzwięk po analogu (karta - Audigy 2 ZS) z pełnym bitratem takim jak podaje w informacji, czy będzie on obcięty np. dla Dolby True HD 640 kbps albo DTS Resolution Audio do 1536 kbps ?[/quote]
A analogu nie ma czegoś takiego jak bitrate. Dźwięk zostanie zdekompresowany i posłany na przetworniki cyfrowo-analogowe. Czyli odpowiedź jest: tak, po analogu dostaniesz rozkodowany dźwięk bezstratny. Oczywiście dopiero PowerDVD8 potrafi rozkodować DTS-HD MA, PDVD7 tylko DolbyTrueHD i core 1536 z DTS-HD Ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...