Skocz do zawartości
tomnet1

M31B Proble z włączeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od niedawna mam model M31B kupiłem go 20.09.2008 jakiś tydzień chodził dobrze.
Obecnie mam taki problem:
urządzenie bez dysku na sofcie 50-17-080808-15-EGR-403-000.bin
po włączeniu zasilania wskakuje ekran "Loading" po 1s jest mrugnięcie ekranu i znowu "Loading" jest widoczny po 10s pojawia się czarny ekran lub dalej LOADING (po 30m tracę cierpliwość)i dalej się nic nie dzieje. Po kilku próbach START/STOP czasem zaskoczy i mam obraz MENU.

dodam że kombinacja klawiszy TV MODE + 1 nie daje nic (podłączenie przez chinche) lub TV MODE + 0 prze HDMI

Na początku taki efekt miałem po podłączeniu portu eth NMT do mojego routera (3COM) jak rozłączyłem wszytko wracało do normy, wiec zastosowałem AP do NMT i było ok do dziś.

Obecnie przy wykorzystaniu zasilania i kabla wizyjnego NMT włącza się losowo.

ps. Przegrzane też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eGreat'y M31B mają fabryczny firmware, który na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze nowszego uaktualnienia. Urządzenia które do nas przyszły miały 080812 (lub 080813 - teraz nie mam jak sprawdzić), 080808 był w M31A. Być może uaktualnie coś pomoże.
Z drugiej strony opisane objawy mogą występować przy problemach z zasilaczem.
Jaki masz zasilacz? Ile amper? Nie może być mniej niż 3A. Przy 2A urządzenie może nie pracować stabilnie. W wypadku niesprawności zasilacza (nawet 3A), który pod obciążeniem daje niższy prąd - też może być tak jak piszesz (mieliśmy taki przypadek z M31A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HumanMedia' post='124026' date='03.10.2008, 21:45 ']eGreat'y M31B mają fabryczny firmware, który na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze nowszego uaktualnienia. Urządzenia które do nas przyszły miały 080812 (lub 080813 - teraz nie mam jak sprawdzić), 080808 był w M31A. Być może uaktualnie coś pomoże.
Z drugiej strony opisane objawy mogą występować przy problemach z zasilaczem.
Jaki masz zasilacz? Ile amper? Nie może być mniej niż 3A. Przy 2A urządzenie może nie pracować stabilnie. W wypadku niesprawności zasilacza (nawet 3A), który pod obciążeniem daje niższy prąd - też może być tak jak piszesz (mieliśmy taki przypadek z M31A).[/quote]

Zasilacz mam orginalny nie wiem czy daje faktycznie takie parametry jak napisałeś. Na etykiecie ma OUTPUT 12V - 3A . Jak sprawdzić taki zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by sprawdzić napięcie na stykach przy włącząnym urządzeniu. To dość prymitywny sposób, ale czasem pozwala szybko wykryć winnego. Otwierasz obudowę, włączasz wszystko i mierzysz gdzieś na stykach gniazda zasilania. Choć swoją drogą użytkownicy nie powinni robić takich rzeczy.
Inny sposób - podłączyć do testów inny zasilacz.
Radziłbym jeszcze poczekać na razie na nowy soft, wygląda na to że eGreat puścił na rynek kilka partii sprzętu z wcześniejszymi (adaptowanym z 31A?) i nowszym softem (dedykowanym do 31B?), następna aktualizacja będzie dla wszystkich wersji 31B. Chodzą plotki że nowy soft będzie w przyszłym tygodniu. Choć pewnie jak zawsze najbierw bedzie dla PCH, potem po kilku dniach też dla EG.
No i generalnie - przy problemach z obrazem warto też sprawdzić zestaw z innym (lepszym?) kablem. W sumie od tego warto zacząć.
Czy kiedy go włączysz, odczekasz powiedzmy minutę, obrazu nie ma - czy urządzenie reaguje na pilota (Standby/On - zmienia diody)? Jeżeli tak - oznacza to że system pod spodem chodzi, problem jest tylko z wizją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HumanMedia' post='124035' date='03.10.2008, 22:20 ']Trzeba by sprawdzić napięcie na stykach przy włącząnym urządzeniu. To dość prymitywny sposób, ale czasem pozwala szybko wykryć winnego. Otwierasz obudowę, włączasz wszystko i mierzysz gdzieś na stykach gniazda zasilania. Choć swoją drogą użytkownicy nie powinni robić takich rzeczy.
Inny sposób - podłączyć do testów inny zasilacz.
Radziłbym jeszcze poczekać na razie na nowy soft, wygląda na to że eGreat puścił na rynek kilka partii sprzętu z wcześniejszymi (adaptowanym z 31A?) i nowszym softem (dedykowanym do 31B?), następna aktualizacja będzie dla wszystkich wersji 31B. Chodzą plotki że nowy soft będzie w przyszłym tygodniu. Choć pewnie jak zawsze najbierw bedzie dla PCH, potem po kilku dniach też dla EG.
No i generalnie - przy problemach z obrazem warto też sprawdzić zestaw z innym (lepszym?) kablem. W sumie od tego warto zacząć.
Czy kiedy go włączysz, odczekasz powiedzmy minutę, obrazu nie ma - czy urządzenie reaguje na pilota (Standby/On - zmienia diody)? Jeżeli tak - oznacza to że system pod spodem chodzi, problem jest tylko z wizją.[/quote]

Tak NMT reaguje na pilota zarówno na Standby jak i POWER. Co do pomiaru to raczej nic z tego brak urządzenia do mierzenia i nie ma się jak dostać do styków bez wyjmowania płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój eGreat nie włącza wizji kiedy przy starcie ma podpięty zewnętrzny dysk twardy USB. Taki z dodatkowym zasilaniem. Nie daje wtedy obrazka po HDMI. Miałem też problem, kiedy włączony był w nim wygaszacz ekranu. Obrazek po HDMI znikał kiedy nadchodził czas włączenia wygaszacza. Obecnie włączam go więc bez HDD (najwyżej potem podpinam na już chodzacym urządzeniu i wyłaczyłem wygaszacz ekranu. Jak potrzebuję, wyłączam cały TV LCD aby nie wypalac matrycy stopklatkowym obrazem. Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem film z zachowania się NMT
[url="http://www.wrzuta.pl/film/mpCo8Uvys7/"]M31B FILM[/url]
Zrobienie cyklu START/STOP START/STOP START/STOP START - uruchamia NMT


HDD który używam: HDD SAMSUNG ASAP HD502IJ 500GB 16MB SATA-2 Edytowane przez tomnet1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wyjście wideo masz ustawione na AUTO, czy na Kompozyt PAL (TVMODE+2)? To drugie jest preferowane.
Czy dystrybutor/sprzedawca oferuje jakieś wspracie? Coś podpowiada, sugeruje? Może sprzęt powienien trafić do diagnostyki do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Obecnie mam ustawione na AUTO. Próbowałem na wszystkich trybach w HDMI, Pr/Pb/Y oraz PAL/NTSC na wyjściu composit tak jak na filmie.
Tylko zastosowanie ww. procedury uruchomienia (START/STOP) daje efekt w postaci uruchomienia NMT.
Prawdopodobnie jestem jedynym szczęśliwcem z takimi problemami.
Po rozmowie ze sprzedawcą zaproponował wizytę i zobaczymy w czym tkwi problem czy to zasilacz czy może pechowy egzemplarz NMT.

ps. Dobry kontakt ze sprzedawcą, konkretny adwersarz, zaproponował wymianę w razie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...