Skocz do zawartości
  • 0
dEaK

SHARP LC 46X8E

Pytanie

Mam problem z tym lcd. Pomimo iż jest to lcd full hd w żaden sposób nie mogę poprawnie wyswietlić na nim rodzielczości 1920x1080. Próbowałem zarówno za pomocą HDMI jak i VGA. Co ciekawe producent zastrzega, że LC 46X8E nie akceptuje sygnału 1080p po VGA :lol: Ciekawe dlaczego? :D
Czy ten telewizor aby napewno jest FullHD?? Współpracuje z komputerem czy laptopem dokładnie tak samo jak zwykły lcd HD Ready. O co chodzi?

Po podpięciu mojego media center poprzez HDMI (posiadam MC na bazie Gigabyte GA-MA78GM-S2H) na ekranie ujawnia się rozdzielczość 1920x1080 ale tak jakby... reskalowana :) Tzn mamy coś jak overscan dokoła. O co tu biega? Czy Sharp robi nam wodę z mózgu? Miałem nadzieję na wyświetlenie pixel w pixel rodzielczości 1920x1080 po HDMI czy też VGA... Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='dEaK' post='123149' date='29.09.2008, 22:19 ']Mam problem z tym lcd. Pomimo iż jest to lcd full hd w żaden sposób nie mogę poprawnie wyswietlić na nim rodzielczości 1920x1080. Próbowałem zarówno za pomocą HDMI jak i VGA. Co ciekawe producent zastrzega, że LC 46X8E nie akceptuje sygnału 1080p po VGA :) Ciekawe dlaczego? :)
Czy ten telewizor aby napewno jest FullHD?? Współpracuje z komputerem czy laptopem dokładnie tak samo jak zwykły lcd HD Ready. O co chodzi?

Po podpięciu mojego media center poprzez HDMI (posiadam MC na bazie Gigabyte GA-MA78GM-S2H) na ekranie ujawnia się rozdzielczość 1920x1080 ale tak jakby... reskalowana :) Tzn mamy coś jak overscan dokoła. O co tu biega? Czy Sharp robi nam wodę z mózgu? Miałem nadzieję na wyświetlenie pixel w pixel rodzielczości 1920x1080 po HDMI czy też VGA... Proszę o pomoc.[/quote]

No cóż, bardzo delikatnie mówiąc ten TV nie jest najwyższych lotów. Widziałem, macałem, bawiłem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie jestem pewien czy on jest FullHD.

Bo podają raz tak a raz tak.

np:
[u]Cechy charakterystyczne:[/u]
Czas reakcji (ms) : 6
Częstotliwość : 50 Hz
DVD odtwarzacz / nagrywarka : Brak
Dekoder Dolby : Virtual Dolby
Elektroniczny informator programowy (EPG) : Nie
Format ekranu : 16:9
Gniazdo Front AV : 0
Głębokość (cm) : 0
[b][u]HD ready : Tak
HDTV : Nie[/u][/b]
Ilość podłączeń skart : 2
Interfejs DVI : Nie
Interfejs HDMI : Tak
Interfejs YUV : Tak
Jasność (kandele/m2) : 450
Karta pamięci Memory Stick (MS) : 0
Karta pamięci Secure Digital (SD) : 0
Kontrast (X:1) : 10000
Kąt widzenia : 176
Moc RMS : 30
PAP (Dwa kanały jednocześnie) : 0
PAT (Obraz i telegazeta) : 0
PIP : 0
Podświetlenie panelu LED : Nie
Pojemność twardego dysku (GB) : 0
Przekątna ekranu (cm) : 117
Przekątna ekranu (w calach) : 46
Rozdzielczość pionowa (piksele) : 1080
Rozdzielczość pozioma (piksele) : 1920
S-Video Interface : Tak
Slot CI na moduł dostępu warunkowego : Tak
Szerokość (cm) : 0
Tuner DVB-S : Nie
Tuner cyfrowej tv kablowej (DVB-C) : Nie
Tuner cyfrowej tv naziemnej (DVB-T) : Tak
Typ monitora : LCD
VESA Norm : 0
VGA / D-Sub Interface : Tak
Waga (kg) : 0
Wbudowane głośniki : Tak
Wejścia HDMI : 3
Wyjście na słuchawki : Tak
Wysokość (cm) : 0
Zużycie prądu (W) : 254
Zużycie prądu w stanie spoczynku (W) : 0.5
Złącze PC : Tak
Złącze USB : Nie Edytowane przez koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

koles, dzięki za to info. podaj proszę źródło. na tej podstawie mogę skorzystać z rękojmi. w markecie MM reklamowali ten tv jako "FULL HD" ;)
ciekawe, że: sharp nie jest licencjonowaną marką upoważnioną do korzystania z logo "HD Ready 1080p", a właśnie na pudle od tego tv jest takie logo. ponadto obecnie na stronie Sharp nie ma już logo "HD Ready 1080p" w opisie tego modelu:

[url="http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-846E2149/pl/hs.xsl/18_18035_3135303930_PLK_HTML.htm"]http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4...30_PLK_HTML.htm[/url]

interesujące, prawda? :lol:

być może (to moja spiskowa teoria), MM wykupił za bezcen ostatnią serię tych lcdków z oznaczeniem "HD Ready 1080p" aby zrobić "superpromocję". sharp już nie stosuje tego logo w w/w modelu, bo się mu to odbiło czkawką... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zarówno na ulotce informacyjnej jak i w instrukcji jest logo "HD Ready 1080p", więc teoria spiskowa obalona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No tak. Dlaczego więc pod podanym linkiem:

[url="http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-846E2149/pl/hs.xsl/18_18035_3135303930_PLK_HTML.htm"]http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4...30_PLK_HTML.htm[/url]

...nie ma logo "HD Ready 1080p", za to w opisach innych modeli, to logo wystepuje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak ale pod podanym linkiem masz logo HDReady.

Kurde nie wiem teraz gdzie ja to znalazłem.
Ale na innym forum HD ;) nie mogę podać jakim - wiadomo.
Gość napisał - Na opakowaniu mam na naklejce HDReady.
Ta dammmmmm.!!
A jak u Ciebie .


dEaK masz wiadomosc .

Edytowane przez koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jutro przeprowadzę testy z tunerem nki przez hdmi.
nbox powinien pokazać z jakim źródłem ma do czynienia. wszystko więc ostatecznie się wyjaśni. czy to 1080i , czy też 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ale co z tego, że nie ma tego głupiego loga i jest tylko "HD ready"? Przecież to nic nie zmienia.
Poza tym tak jak napisałem logo "HD ready 1080p" występuje zarówno na ulotce jak i na instrukcji, które można pobrać ze strony Sharpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie gorączkuj się DaN, to rzeczywiście nic nie zmienia. ;)

Heh DaN, pracujesz w MM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja się absolutnie nie gorączkuję, tylko dużo ludzi przykłada niepotrzebną wagę do tego, że jakiś tv ma taką naklejkę albo inną. ;)

W MM nie pracuję, nie moja branża. :lol:

Edytowane przez DaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...