Skocz do zawartości
TOmeKK

Nowy Kathrein UFS 922

Rekomendowane odpowiedzi

Na święta? zderzenie z nowym Dreamem. :)

[url="http://ufs910.hdtvinfo.eu/content/view/97/"]http://ufs910.hdtvinfo.eu/content/view/97/[/url]
[url="http://www.kathrein.de/en/sat/products/download/ufs922.pdf"]http://www.kathrein.de/en/sat/products/download/ufs922.pdf[/url]



[img]http://ufs910.hdtvinfo.eu/pics/UFS_922.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem mile zaskoczony tym modelem. Kupiłem go mimo niezbyt dobrych opinii dotyczących UFS 910. Jakość wykonania 100/100. Testuję go w tej chwili na wszystkie sposoby od dwóch dni. Nie znalazłem jednak żadnych błędów, wszystko działa jak należy. Porównując go do Icorda, którego miałem wcześniej, muszę przyznać, iż wypada dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile kupiłeś? Jaki moduł używasz? Jak jakość HD? i SD? Bo z tym bywało różnie w przypadku 910...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Za ile kupiłeś? Jaki moduł używasz? Jak jakość HD? i SD? Bo z tym bywało różnie w przypadku 910...

pzdr

Kupiłem za 2400 PLN w HEMM. Na stałe mam włożone: Diablo Cam Wireless i Moduł CP - działają idealnie, nic się nie gryzie. Mam też Aston 2.19, który również działa. W Diablo CAM mam karte Cyfry+ i TNK. W porównaniu do Icorda jakoś SD i HD zadowalająca - ani gorsza, ani lepsza. Jestem mile zaskoczony szybkością przełączania kanałów - nawet przeskok z kanału CP na Cyfrę i z powrotem działa bardzo sprawnie. Nie zdarzyło mi się również zawieszenie odbiornika. Pracuje cicho - dodatkowo w Menu można ustawić obroty wentylatora. Największą jednak zaletą odbornika jest możliwość nagrania całej audycji nawet w jej trakcie - UFS 922 potrafi nagrać z Timeshift. Później można dodatkowo w menu zedytować nagranie - np. wyciąć reklamy. Jak na razie bajka. Super sprzęt. Czekam na Enigmę 2, która niebawem się zapewne pojawi...

Edytowane przez jekert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jekert , biorę pod uwage zakup właśnie tego tunerka , bo jest to chyba jedyny tunerek tak profesjonalnie wykonany i na starcie działający przynajmniej z podsatwowymi sprawami jak nagrywanie i co dla mnie ważne wycinanie reklam , a przedewszystkim co jest dla mnie najważniejsze jakością obrazu , która według czasopisma miedzynarodowego profesjonalnie zajmującego sie testami i oceną obrazu , wytypowała ten właśnie tunerek ( nie mylić go z poprzednikiem czyli kathrein 910 ) jako preferencyjny pod tym względem . Zaraz się podniosą głosy tych co dla nich najwazniejsze jest grzebanie całymi dniami przy tunerkach a nie oglądanie , że suport kiepski do tunerków kathrein . Mnie nie interesuje ani sharing ani jakieś śmieszne emu , tylko ogladanie opłacanego abonamentu i jak już pisałem jakość , jakość , jakość obrazu ponad WSZYSTKIM . Mam pytanko do Ciebie bo te sprawy są na dalszym planie ale są również ważne , jak się ma sprawa co do wycinania reklam jak już pisałeś , tzn czy mozna wyciąć reklamy z środka nagranego materiału i scalić bezstratnie nagranie , tak aby po jego ponownym odtworzeniu nie było jakiś skoków czy zrywania obrazu . Drugie pytanko dotyczy EPG na kanałach z cyfry , na ile dni jest i czy pełny opis , bo to EPG co jest w Kathrein dla niemieckich kanałow to wiadomo że wypas . Czy jak nagrywasz kanał kodowany to potem do jego odtworzenia odkodowanego potrzebna karta kodowa czy materiał jest już rozkodowany i nawet odtwarzanie jego po 3 miesiącach jest bezproblemowe i odkodowane ? Ostatnie pytanko : czy załóżmy , że jak zainstaluje ten dwustrumieniowy moduł dla cyfry , czy nagrywać wtey można kilka kanałów kodowanych i oglądać inny , czy tez sa jakies ograniczenia w tej materii ? Jak wiesz coś na w/w tematy to napisz tutaj lub na mój nr gg 1676571. POZDRAWIAM . P.S A tak na marginesie przydał by się wreszcie test porzadny tego tunerka na tym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem za 2400 PLN w HEMM. Na stałe mam włożone: Diablo Cam Wireless i Moduł CP - działają idealnie, nic się nie gryzie. Mam też Aston 2.19, który również działa. W Diablo CAM mam karte Cyfry+ i TNK. W porównaniu do Icorda jakoś SD i HD zadowalająca - ani gorsza, ani lepsza. Jestem mile zaskoczony szybkością przełączania kanałów - nawet przeskok z kanału CP na Cyfrę i z powrotem działa bardzo sprawnie. Nie zdarzyło mi się również zawieszenie odbiornika. Pracuje cicho - dodatkowo w Menu można ustawić obroty wentylatora. Największą jednak zaletą odbornika jest możliwość nagrania całej audycji nawet w jej trakcie - UFS 922 potrafi nagrać z Timeshift. Później można dodatkowo w menu zedytować nagranie - np. wyciąć reklamy. Jak na razie bajka. Super sprzęt. Czekam na Enigmę 2, która niebawem się zapewne pojawi...

Czy na module CP masz bez problemu EPG na kanałach TVN i BBC. Z tym są pewne problemy. Mam Topfield 7700HSCI i niestety na TVNach mam tylko godziny audycji bez informacji a na BBC całkowity brak EPG.Niestety serwis Topfield przez firmę Profan nie istnieje, nie mają modułu CAM aby sprawdzić i ewentualnie wysłać problem do producenta.

Kasa wywalona w błoto, bez EPG nagrywanie delikatnie mówiąc jest upierdliwe.Mam nadzieje że w Kathrein UFS 922 działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić ten tuner.

Głowa już mnie boli od czytania, że jeden tuner ma to spie...przone, drugi tamto, jeden się zawiesza, drugi nie nagrywa itp. itd.

Na temat Kathereina - wszystko co znalazłem jest pozytywne - no może z wyjątkiem EPG.

Napiszcie proszę jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu (bez edukacji, ładowania softów i takich tam)

1. czy się zawiesza?

2. jak działa nagrywanie? (u mnie ma zastąpić magnetowid i stareńki tuner od Cyfry+)

3. jaki moduł należy dokupić do C+ (płacę abonament) aby było stabilnie i bez niespodzianek?

4. jak działa programowanie nagrywania (timer) przy słabo działającym EPG?

5. czy nagrania są zakodowane i trzeba zdążyć z oglądaniem do końca miesiąca (do wymiany kluczy)?

6. czy nagrane pliki można w łatwy sposób przesłać do komputera i tam edytować, a potem nagrać na płytę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

To moj pierwszy wpis na tym forum.Chcialbym sie o cos zapytac.Posiadam tuner Kathrein UFS 910 i podpiety do niego zew. dysk twardy.Problem polega na tym ze przy firmware 1.06 moglem bez problemow nagrywac programy SD jak i HD przy czym odtwarzanie nagranych filmow HD nie przebiegalo bez problemow.Film sie zacinal ,tzn. obraz stal w miejscu a dzwiek lecial dalej ,a po paru minutach odtwarzanie sie wylaczalo.

Zaladowalem wiec najnowszy soft 2.01 i wczesniej nagrane filmy HD odtwarza bez problemow .Natomiast mam teraz problem z HBO HD.W ogole niechce mi odtworzyc nagranego programu z tego kanalu (hbo hd) ,canal plus HD odtwarza bezproblemowo i inne takze.

Co moze byc tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich

Zaladowalem wiec najnowszy soft 2.01 i wczesniej nagrane filmy HD odtwarza bez problemow .Natomiast mam teraz problem z HBO HD.W ogole niechce mi odtworzyc nagranego programu z tego kanalu (hbo hd) ,canal plus HD odtwarza bezproblemowo i inne takze.

Co moze byc tego powodem?

Zaznaczam, że nie mam Kathreina, ale spróbujmy logicznie.

Nagrałeś coś, jak jeszcze miałeś uprawnienia do hbo, a teraz już ich nie masz?

Może być inny przypadek, nagraleś coś jak miałeś uprawnienia i to co już ogladałeś z dysku, teraz dalej działa, a to co zostało nagrane, ale nigdy nie włączyłeś z dysku - nie działa. czy cos się sprawdza? Napisz, pls.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o to ,ze przy sofcie 1.06-nagrywalem bez problemow wszystkie programy:zarowno SD jak i HD.Przy czym ,podczas odtwarzania nagranego materialu HD wszystko sie zacinalo.W tym przypadku pomoglo zaktualizowanie softu do 2.01 (poprawiono w nim odtwarzanie nagranego materialu HD ).

Natomiast z tym nowym softem moge nagrywac i odtwarzac bez problemowo programy HD z kanalow NG HD,Canal Plus HD,Eurosport HD,Canal Sport HD .

Ale w przypadku HBO HD wlaczam nagrywanie bez problemu ,proces nagrywania przebiega prawidlowo.Na dysku widnieje tytul nagranego programu jak i czas trwania nagrania-z pozoru wszystko ok.Ale niemozna tego nagrania odtworzyc -naciskam PLAY i nic ,pasek ktory ukazuje czas uplywu programu nie startuje i pochwili tuner przelacza sie na biezaco nadawany kanal.

Tylko z tym jednym kanalem mam problem .

Korzystam z uslug Cyfry PLus i uprwanienia mam caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko z tym jednym kanalem mam problem .

Korzystam z uslug Cyfry PLus i uprwanienia mam caly czas.

Moje domowe doświadczenia z TF, spowodowały powyższe pytania. Jesteś pewien, że wszystko jest tak samo?, minimalny czas lub rozmiar nagrania (jak chcesz spróbować tylko na chwilę i potem odtworzyć to może nie pójść), rozmiar dysku (np pendrive'a).

Czy ustawiasz timer, czy korzystasz z EPG, czy oglądasz w momencie nagrywania. Jakaś musi być flaga, która nie pozwala ci tego odtworzyć. Czy próbowałeś odtworzyć na komputerze, nie pamiętam, ale z kathriena pójdzie na VLC albo innym playerze, spróbuj tez zrobić checkdsk.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem wczesniejsze problemy z odtwarzaniem materialu HD to podlaczalem z ciekawosci moj dysk zew. do kompa i wszystko bylo ok ,dzialalo bez zarzutu.

Nie wiem ale te softy sa chyba skopane,wczoraj mialem zainstalowane probne oprogramowanie 2.02( orginalne ze strony kathrein-a )i niechcial mi tuner odbierac na ANIMAL PLANET HD,co wskoczylem na ten kanal to sie zawieszal i musialem z pradu odlaczac go .Po wgraniu ponownie softu 2.01 kanal chodzi.

I jestem pewny ze jak bym ponownie wgral soft 1.06 to HBO HD tez bede mogl nagrac ale przy odtwarzaniu bedzie sie zacinal.

A HBO HD ani ta pendrivie nie idzia ani na dysku zew.,i nieistotne ile programu nagram ,1min czy 20 min , czas z tytulem figuruje ale nie idzie odtworzyc.Automatycznie po kilkunastu sekundach przelacza sie na aktualnie odtwarzany program.

Nawet do cyfry dzwoniolem czy w jakis sposob niejest kodowane HBO HD i mi powiedzieli ze nie.

A co do nagrywania to probowalem podczas ogladania danego programu

.

Edytowane przez pisklesmoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma tam tak ze do odtworzenia nagranego programu potrzebny jest aktualny klucz uprawnien z danego miesiaca kiedy byl nagrywany dany program ?

Czy nagrany material z tego kanalu dzisiaj mozesz odtworzyc dzisiaj czy tez masz czarny obraz jak z tym starym materialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego klucza do uprawnien niemusze podawac,po prostu jest czarny ekran.

Tak jak wspomnialem wczesniej , z softem 1.06 nagrywalem HBO HD i odtwarzalem ale z problemami ,rozmywal sie dzwiek z obrazem ,az sie w koncu blokowalo.Natomiast ten problem z odtwarzaniem rozwiazal soft 2.01 .Filmy nagrane przy sofcie 1.06 z HBO HD bez zadnych problemow odtwarzam z softem 2.01, ale znow z tym softem z HBO HD niemoge nic odtworzyc po nagraniu.

nagranie z softem 1.06-problem z odtwarzaniem

nagranie z softem 1.06-odtwarzanie z softem 2.01-bez problemow

nagranie z softem 2.01-odtwarzanie niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie rozumiesz, klucz uprawnien z karty na aktualny miesiac kiedy byl zapisany material na dysku.

Tworcy softu mogli raz umozliwic zapisanie materialu na HDD zdekodowanego a w nastepnej wersji softu juz zapisywany jest zakodowany obraz i aby go ogladnac musisz miec aktualny dal danego okresu klucz z karty abonenckiej. W roznych tunerach to jest wlasnie roznie nie zawsze tunery zapisuja zdekodowana informacje na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke rozumie ,ale nie dokonca :rolleyes:.Problem w tym ze przy tym najnowszym sofcie 2.01 tylko HBO HD nie umie odtworzyc po nagraniu.Inne kanaly HD nagrywam i odtwarzam dowoli.Nawet jak dysk podlacze do kompa to tez nie umie odtworzyc nagranego materialu z HBO HD,wiec cos musi byc z samym nagraniem .A jak z softem mieli by cos zrobic to dziwi mnie tylko ,czemu mam problem tylko z tym jednym kanalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...