Skocz do zawartości
grych2

SHARP LC-26P50E a może inny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam jakiegoś dobrego tv do 26cali przymierzam się do Sharpa p50,rózne o nim czytałem opinie, ale może mi jakoś doradzicie. Tv będzie używany 80% do kablówki, 15% dvd (na razie zwykłe, może w przyszłości HD), i może jakś gierka z kompa by fajnie wyglądała na takim monitorku. Dziekuje za pomoc i zapraszam do dyskusji. Mile widziane wypowiedzi osób używających sprzęt lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczekaj do marca jak możesz. P50 miał i jeszcze ma kilka problemów. W marcu w niemczech będzie P55 i P70, u nas zwykle 2 tyg do miesiąca później. Te mają matrycę PAL.
Równolegle wychodzą ga9 i gd9 z lepszym czasem reakcji 6 ms niż poprzednie modele ( 12 ms grey to grey) i poprawionymi układami de-interlace. Te mają matrycę WXGA (1366x768).

Wkrótce będą nowe modele 1920x1080 - ale zaczynają się od 37 cali, nie jest jasne jaka nazwa w Europie - seria B czy G?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boje się, że te nowe modele będą bardzo drogie, a mogę sobie pozwolić na wydatek do 3500zł, a możesz dokładniej powiedzieć co z tym modelem sharpa jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grych2' date='4-02-06, 20:05 ']boje się, że te nowe modele będą bardzo drogie, a mogę sobie pozwolić na wydatek do 3500zł, a możesz dokładniej powiedzieć co z tym modelem sharpa jest nie tak.
[right][post="259"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Co do ceny to nie wiadomo. W Anglii w necie jak narazie nowe modele p55 tańsze niż stare p50 - wszystko możliwe, ceny spadają, może to być też pierwsza cena techniczna, kontrolna.
GD7 jak weszło to było tańsze od GD1.

Uszkodzony w niektórych p50 jest układ autom jasności obrazu w zal. od oświetlenia. W niekorzystnych warunkach blokuje to pilota-nie działa. Niektóre płyty główne wymagają wymiany - źle działa progressive scan - poziomy pas u góry ekranu, drgania. Była też jakaś interferencja w zależności od tego który scart zajęty, nie pamiętam-pionowe pasy.
Jeżeli w p70 lub p55 usunieto problemy, to:
Obraz jest bardzo dobry. Nawet z HD. Polega to na tym, że 1080/50i przez niektóre de-interlacery traktowane jest jako 540p i podbijane potem do 720p. A w p50 własnie jest 540p - obraz ze źródła 1080i wygląda identycznie jak na WXGA ( który może grać 720p). Jak by nie było, jest to tańsze rozwiązanie, ma mniej pixeli, ale kupując 26 cali - lub zastanów się czy nie 32, obraz będzie b. dobry.

Nie wiem o co chodzi z p70 i p55, czym się różnią, oba mają tą samą ilość wejśc, etc. Może ktoś to opisze, na razie opis jest skromny albo zafałszowany przez dziennikarza, który się nie zna.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypadek sprawił, że niedawno w EW zobaczyłem 32" Sharpa P50 stojącego obok 32" Philipsa. Na obu ekranach był podany sygnał HD po komponencie.

I cóż zobaczyłem.

Raczej słabawy Philips zdecydowanie wygrywał z mocnym zwykle przecież Sharpem. Na ekranie Sharpa brak było szczegółów HD. To zapewne jest sprawa właśnie 540 linii.

Wniosek mam taki:

P50 wymyślono dla optymalizacji sygnału PAL/SECAM/DVD.
Jednak jeżeli masz w przyszłości oglądać HDTV to tego nie kupuj.

Za parę tygodni będziemy mieli do dyspozycji nowe i wygodne źródła czyli HD DVD, BD a nawet nieco ukrywana nowość DivX HD playery. A z takiego żródła maxa nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na lg 26lx1 lub 2, sprzęt podobno dobry, ale daje nibieską poświate przy ogladaniu nawet z niewielkiego konta(tak czytałem), a cena rx-1 juz nieco powyzej 3000, no i rozdzielczośc xvga i złącze hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam byłemw sklepie i było kilka telewizorków włączonych ładny obraz i znośną cene miał SAMSUNG LE26R41, lebsza czerń i ładny obraz (ładniejszy niż w lg rx1), nie wiem jak będzie współpracował z kablówką, prosze o rady wybór jest trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci LG 26LX2R.
Świetne wyposażenie, piękne kolory, wybitna ostrość, ładny "design", małe "smużenie" i fajny obraz z kablówki lub anteny.
Ale od razu ostrzegam: możesz mieć na początku pewne problemy z nierównomiernym podświetleniem matrycy. Po "wygrzaniu" - ok. 1,5 tygodnia - wszystko idealnie się klaruje.
Pozdrawiam
P.S. Na pewno lepszy niż Samsung LE26R41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A,
i jeszcze zapomniałem dodać:
- przy dużym kącie oglądania, kolor czarny (a właściwie ciemny szary, bo prawdziwie czarnego w TV LCD nie uświadczysz), przechodzi w odcień niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupie chyba LG 26LX1R bo podobno to samo co LG 26LX2R. Jak najlepiej sprawdzić czy kupowany telewizor nie ma ukrytej wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego nigdy nie sprawdzisz do końca, ale przetestuj go na miejscu jak najdłużej i jak najlepiej, a po zakupie masz jeszcze 10 dni na zwrot telewizora do sklepu bez podania przyczyny (i przez ten okres możesz urządzić mu w domu prawdziwe "zawody"). Co ma wyjść - wyjdzie na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, jescze nic nie kupiłem, ale wydanie 3,500 na lg rx-1 to dla mnie za dużo, a co powiecie na lg RZ-26LZ55, w sklepie wygladał OK i mam mozliwośc kupna dużo poniżej 3000, jescze jeden sprzę t minie zastanawia Hyundai LCD TV 26'' HQL260WR czy ktoś może używa tych tv, proszę o dopowiedz, pozdrwiam wszystkich z HDTVPolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...