Skocz do zawartości
marzdin

Czy ktoś aktywował MPEG 4 w Philipsie 32pfl9603D ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie podobno w menu serwisowym jest opcja aktywowania MPEG 4 w tym telewizorze, czy już ktoś aktywował tą funkcję i jakie są rezultaty?

ps. za kod do menu serwisowego był bym wdzieczny.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak to jest w twoim modelu ale ja mam 7332 i w wejście w servisówkę wygląda tak
Wejście do menu serwisowego
062596 potem klawisz INFO wszystko należy wykonać dość szybko.
Następnie przechodzisz do: Options > Miscellaneous > ATSC/DVB-T i zmieniasz na On.
Potem jeszcze DVB-T installation do wyboru jest -> (Off lub Contry dependent lub On ) ustawiasz na ON. Wracasz do: Options wybierasz store > store OK i wychodzisz przez naciśnięcie Menu.
Wyłącz i włącz telewizor. Po tym zabiegu powinny ukazać się dodatkowe opcje w menu odnośnie dvb-t. Dalej wyszukaj kanały.

oczywiście ja nie mam mpeg 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A znacie jakies inne kody lub sposoby wlaczenia innych funkcji w 9603 ? Np czy można włączyc 100Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='a2b' post='113822' date='20.08.2008, 15:53 ']Niewiem jak to jest w twoim modelu ale ja mam 7332 i w wejście w servisówkę wygląda tak
Wejście do menu serwisowego
062596 potem klawisz INFO wszystko należy wykonać dość szybko.
Następnie przechodzisz do: Options > Miscellaneous > ATSC/DVB-T i zmieniasz na On.
Potem jeszcze DVB-T installation do wyboru jest -> (Off lub Contry dependent lub On ) ustawiasz na ON. Wracasz do: Options wybierasz store > store OK i wychodzisz przez naciśnięcie Menu.
Wyłącz i włącz telewizor. Po tym zabiegu powinny ukazać się dodatkowe opcje w menu odnośnie dvb-t. Dalej wyszukaj kanały.

oczywiście ja nie mam mpeg 4[/quote]
czyli nie ma problemu i 9603 ma zarówno dekodowania sygnału z meg-2 jak i mpeg-4??

[quote name='pawel973' post='113869' date='20.08.2008, 22:54 ']A znacie jakies inne kody lub sposoby wlaczenia innych funkcji w 9603 ? Np czy można włączyc 100Hz ?[/quote]
Też interesuję minie czy można i jeśli tak to jak włączyć 100Hz(brak 100Hz to jedyne co postrzymuje mnie przed kupnem tego telewizora)-proszę o odpowiedź???[b]Naprawdę nikt nie jest w stanie tego sprawdzić???[/b] Edytowane przez Tomkyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomkyw' post='114200' date='23.08.2008, 12:17 ']Też interesuję minie czy można i jeśli tak to jak włączyć 100Hz(brak 100Hz to jedyne co postrzymuje mnie przed kupnem tego telewizora)-proszę o odpowiedź???[b]Naprawdę nikt nie jest w stanie tego sprawdzić???[/b][/quote]

Skoro tv nie posiada 100HZ to nie można tego włączyć
Kup 37PFL9603D/10 - ten ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tomkyw' post='114200' date='23.08.2008, 12:17 ']czyli nie ma problemu i 9603 ma zarówno dekodowania sygnału z meg-2 jak i mpeg-4??


[/b][/quote]
A czy ktos jest to w stanie sprawdzic ??
Informacja ta bardzo by sie przydala, w koncu dostep do DVB-T w MPEG-4 jest coraz wiekszy na terenie kraju!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MPEG-4 mozna uruchomic, natomiast nie bardzo widze mozliwosc odpalenia 100Hz. Na rynku rosyjskim i tylko tam jest blizniaczy model z 100Hz, domniemam ze to kwestia przeprogramowania tylko nie przez to menu serwisowe do ktorego my mozemy wejsc. Trzeba porozmawiac z autoryzowanym serwisem, ktory ma odpowiednie narzedzia. Pzdr. Edytowane przez gibi2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie co zrobic aby philips 9613 z literką D na końcu właczyc mpeg 4 ? jest taka pocja w menu serwisowym present i not present ale nie wiem czy to wszystko ktos juz przerabiał ten temat nie oficjalnie dowiedziałem sie ze w philipsach jest taka mozliwosc. Mam jeszcze drugie pytanie jakie pliki video obsługje ten telewizor po złączu usb i po lan i czy moze ktos z was juzzapoznał sie ze stronką DLNA i jak to ugrysc i co to daje? Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś wie co zrobic aby philips 9613 z literką D na końcu właczyc mpeg 4 ? jest taka pocja w menu serwisowym present i not present ale nie wiem czy to wszystko ktos juz przerabiał ten temat nie oficjalnie dowiedziałem sie ze w philipsach jest taka mozliwosc. Mam jeszcze drugie pytanie jakie pliki video obsługje ten telewizor po złączu usb i po lan i czy moze ktos z was juzzapoznał sie ze stronką DLNA i jak to ugrysc i co to daje? Z góry dziekuje za pomoc.

Witam

ja mam 42 9703 i jeżeli chodzi o pliki video to nie obsługuje avi i nikt jak na razie z philipsa nie jest mi w stanie odpowiedzieć jakie formaty obsługuje.

Co do podłączenia telewizora do sieci, to działa to super, na kompie w media playerze 11 mam uruchomiony server multimedialny, zdjęcia i muzyczka śmigają super!!

Konfiguracja jest dość prosta, robisz tak jak jest w instrukcji, musisz mieć ruter z dhcp. Po podłączeniu telewizora i komputera do sieci LAN, komputer nie mógł znaleźć telewizora i udostępniać mu plików. Żeby rozwiązać ten problem trzeba w menu telewizora wejść w źródło sygnału: siec komputerowa i spróbować wejść na komputer. W ten sposób wymuszamy wykrycie urządzenia przez komputer. Dalej postepujemy zgodnie z instrukcja, czyli w MP 11 dodajemy do udostępnianych multimediów nasz urządzenie.

Jakby ktoś miał info na temat obsługi plików video to będę wdzięczny.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

ja mam 42 9703 i jeżeli chodzi o pliki video to nie obsługuje avi i nikt jak na razie z philipsa nie jest mi w stanie odpowiedzieć jakie formaty obsługuje.

Co do podłączenia telewizora do sieci, to działa to super, na kompie w media playerze 11 mam uruchomiony server multimedialny, zdjęcia i muzyczka śmigają super!!

Konfiguracja jest dość prosta, robisz tak jak jest w instrukcji, musisz mieć ruter z dhcp. Po podłączeniu telewizora i komputera do sieci LAN, komputer nie mógł znaleźć telewizora i udostępniać mu plików. Żeby rozwiązać ten problem trzeba w menu telewizora wejść w źródło sygnału: siec komputerowa i spróbować wejść na komputer. W ten sposób wymuszamy wykrycie urządzenia przez komputer. Dalej postepujemy zgodnie z instrukcja, czyli w MP 11 dodajemy do udostępnianych multimediów nasz urządzenie.

Jakby ktoś miał info na temat obsługi plików video to będę wdzięczny.

pozdr

dowiedziałem sie ze działaja filmiki mpg kodowanie w MPEG1 i MPEG2 sprawdziłem jeden filmik mpg i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak jest z tym DVB w PFL9603 ?

Wszedłem w menu serwisowe ale boje się ustawić na ON,żeby czegos nie spi...ć bo czytałem ,że komuś potem tv nie chciał sie właczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie i jak jest z tym DVB w PFL9603 ?

Wszedłem w menu serwisowe ale boje się ustawić na ON,żeby czegos nie spi...ć bo czytałem ,że komuś potem tv nie chciał sie właczyć.

To dobrze że chociaż się boisz.

Ci co się nie bali i się znali tv sobie zje....li ;)

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poradż co zrobić zeby DVB odbierać ??

W slocie CI umieścić dedykowany moduł MPEG-4 np. firmy Neotion..powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przełączyłem 42pfl9603d w menu serwisowym wyszukało kanały, jest głos ale nie ma obrazu, prawdopodobnie coś trzeba jeszcze przełączyć tylko nie wiem co? U mnie 100 Hz jest od początku.

Edytowane przez kolasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem 42pfl9603d w menu serwisowym wyszukało kanały, jest głos ale nie ma obrazu,

Pisałem powyżej tylko dedykowany moduł , bo brak dekodera MPEG-4

używanego w naszej telewizji DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jak ponizej kolega pisał i mam teraz ogromny problem!!!

Teleizor po włączeniu po kilku sekundach sam sie wyłącza i znów sam włącza. Nie moge wejść teraz w menu serwisowe by powrócić do poprzednich parametrów bo sie wyłącza. Wyjełam wtyke z gniazda sieci i zastanawiam sie co teraz z tym zrobić? Może dokupic mu do gniazda CI ta karte mpeg 4 bo w ustawieniach serisowych w opcjach mpeg 4 zaznaczyłam on.

Mam philipsa 42pfl9603d/10

a2b, w 20.08.2008, 15:53 , powiedział:snapback.png

Niewiem jak to jest w twoim modelu ale ja mam 7332 i w wejście w servisówkę wygląda tak
Wejście do menu serwisowego
062596 potem klawisz INFO wszystko należy wykonać dość szybko.
Następnie przechodzisz do: Options > Miscellaneous > ATSC/DVB-T i zmieniasz na On.
Potem
jeszcze DVB-T installation do wyboru jest -> (Off lub Contry
dependent lub On ) ustawiasz na ON. Wracasz do: Options wybierasz store
> store OK i wychodzisz przez naciśnięcie Menu.
Wyłącz i włącz telewizor. Po tym zabiegu powinny ukazać się dodatkowe opcje w menu odnośnie dvb-t. Dalej wyszukaj kanały.

oczywiście ja nie mam mpeg 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jak ponizej kolega pisał i mam teraz ogromny problem!!!

Teleizor po włączeniu po kilku sekundach sam sie wyłącza i znów sam włącza. Nie moge wejść teraz w menu serwisowe by powrócić do poprzednich parametrów bo sie wyłącza. Wyjełam wtyke z gniazda sieci i zastanawiam sie co teraz z tym zrobić? Może dokupic mu do gniazda CI ta karte mpeg 4 bo w ustawieniach serisowych w opcjach mpeg 4 zaznaczyłam on.

Mam philipsa 42pfl9603d/10

Udało Ci się w końcu uruchomić odbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy promyk2323 lub inny Forumowicz znalazł rozwiązanie problemu z ciągłym rebootowaniem telewizora po włączeniu dvb-t czy też rozwiązaniem był serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...