Skocz do zawartości
paw

6 Konferencja Telewizji Nowej Generacji N już wkrótce

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w stanach miał premierę 4 sezon Skazanego na Śmierć a u nas będzie 3 ...... może by tak jak z Lostem dali na bieżąco z 7 dniową obsuwa w stosunku do USA seriale ......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='116193' date='02.09.2008, 15:30 ']Zastanawia mnie co będzie teraz leciało na Canal+ - Titanic co 4 godziny....[/quote]
nie mam ani cyfry ani enki ale jak czytam takie docinki to mi się śmiać chcę. Mógłbym powiedzieć z drugiej strony, że enkowicze mogą za to oglądać pancernika Potiomkina na Wojna i pokój co 6 godzin :(:D:D

A tak na serio to jak wcześniej zauważył jataman, to prowadzi do tego, że trzeba będzie wykupić wszystko, żeby mieć co się chce. Między innymi dlatego rok temu, kiedy przeprowadzałem się do nowego mieszkania po dogłebnej analizie wybrałem kablówke cyfrową, która po prostu daje najlepszą kombinację kanałów, a dodatkowo umożliwia opcjonalnie dostep do niektórych kanałów z platform cyfrowych. A dodam, że temat HD śledzę od 3 lat i już wtedy miałem postanowienie, że po wejściu enki czy Hd do którejkolwiek platformy cyfrowej kupuje na 100 procent. Cóż, dogłebna analiza pokazała czarno na białym, że nie ma rozwiązania uniwersalnego w rozsądnej cenie. A płacić 200 za 3 platformy podczas gdy większość tych kanałów mam za 40 zeta w kablówce w jakości nie gorszej podejrzewam jak na platformach to trochę głupia sprawa (nie mówię o tych co nie mają takiej alternatywy oczywiście). HD to też powoli już nie jest karta przetargowa i domena platform cyfrowych bo w wielkich kablówkach już jest a w mniejszych będzie lada moment (u mnie lokalna sieć wprowadza na dniach, aktualnie trwają testy HD w których uczestnicze - jakośc rewelacja). Generalnie rzecz biorąc na tego typu transferach tracą odbiorcy końcowi czyli my, dzisiaj z cyfry do enki, jutro na odwrót, a umowa na 2 lata nie zając, nie ucieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='116150' date='02.09.2008, 12:40 ']Canal + traci dwie firmy produkujące filmy na rzecz N oczywiście.[/quote]
A o jakie studia chodzi i na rzecz N to znaczy dokładnie? Bo N przecież nie ma własnego kanału filmowego premium. Czyli niby na rzecz VOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paramount Pictures i DreamWorks :(

Edytowane przez michal218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o Paramount i Dreamworks + MGM od HBO. Z tego N stworzy kanał premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paramount i DreamWorks były w Canal+ i sa jeszcze przez pewnien okres. Pewnie potem stworzy jakiś kanał Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pana S. w szarym gajerku co prowadził... Bo wiem że czytasz :(
Jako że na codzień Was tu jadę jak ojciec łobuza - zapracowaliście na to podwyżkami - uważam co następuje.
1. Dobra robota z nagrywaniem przez www. W domu bywam wieczorami, o swicie wychodzę. Opcja pierwsza klasa.
2. Dobra a nawet bardzo dobra robota z tym MTV. Polski rynek muzyczny jest chory - mając w pewien sposób na to wpływ - może coś wyprostujecie... Zaszkodzić bardziej już się nie da. Oglądac nie bedę ale na pewno mnie nieraz zaskoczycie.
3. Trzymam za słowo z ofertą N Screen. Seriale - nowe i w HD. O to własnie kaman tym którzy płacą za ten kanał gruby pieniądz.
4. Troche żal że nie ma Disney HD, NG HD i Polsatu ale rozumiem że kolejna konferencja + 10-20% obniżka dla tych co lubią miec wszystko i będziemy mogli powiedzieć - Pan że robi TV a ja że płace i mam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Negoz' post='116219' date='02.09.2008, 18:01 ']Do Pana S. w szarym gajerku co prowadził... Bo wiem że czytasz...[/quote]
czyta ale forum N.... spróbuj się zalogować, ja już od półgodziny próbję i ciągle serwer zajęty...
tam dopiero jest oblegany, pan S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Pana S. w szarym gajerku co prowadził...

Nie ma to jak podczepić się pod cudzy sukces : [url="http://satkurier.pl/news/42641/mtvnhd-w-ofercie-cyfry.html"]http://satkurier.pl/news/42641/mtvnhd-w-ofercie-cyfry.html[/url]
Soft do nbox i nboxrecorder to także zasługa ABD.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]A płacić 200 za 3 platformy podczas gdy większość tych kanałów mam za 40 zeta w kablówce w jakości nie gorszej podejrzewam jak na platformach to trochę głupia sprawa[/quote]

Ile w tym abo za 40zł kanałów HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaprawdę powiadam wam: będzie jedna platforma. Teraz podgryzają powoli Cyfrę, a jak ruszą multipleksy naziemne, to Familijny sam padnie na pysk bez kiwnięcia palcem przez Sojkę. Rozdrobnienie praw samo zaniknie.

PS
Chyba że N wcześniej przeinwestuje. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o to lista filmow z tych 2 wytworni, ktorych mzna sie spodziewac na starcie kanalu:


# The Love Guru (2008) ... Distributor (2008) (USA) (theatrical)
# Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) ... Distributor (2008) (USA) (theatrical)
# Kung Fu Panda (2008) ... Distributor
# Iron Man (2008) ... Distributor (2008) (USA) (theatrical)
# Stop-Loss (2008) ... Distributor (2008) (USA) (theatrical)
# Cloverfield (2008) ... Distributor (2008) (USA) (theatrical)
# Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Beowulf (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Bee Movie (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# The Heartbreak Kid (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Things We Lost in the Fire (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Stardust (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Hot Rod (2007) ... Distributor (2007) (USA) (all media), Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Transformers (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Iwo Jima: Looking Into the Past (2007) (V) ... Distributor (2007) (USA) (DVD)
# Shrek the Third (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Next (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Disturbia (2007) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)
# Shooter (2007/I) ... Distributor (2007) (USA) (theatrical)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tych filmów prawa ma C+. W Canalu będą wszystkie filmy sprzed 1 stycznia 2009. Umowa z enką obejmuje nowe produkcje, których premiera w USA będzie po 1.01.2009 i produkcje do których prawa innych stacji wygasły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem ale ciekawe i edytowac mi się nie chce:

C+ says: :D

[quote]CANAL+ Cyfrowy wyraża swoje zdumienie wobec informacji podanych podczas konferencji platformy cyfrowej n i informuje, że umowa zawarta przez CANAL+ Cyfrowy z wytwórnią filmów Dreamworks jest nadal aktualna.
W przyszłym roku widzowie CANAL+ obejrzą na wyłączność takie megahity jak Film o Pszczołach („Bee Movie”) czy Kung-Fu Panda. Wszystkie najnowsze produkcje będą miały swoją polską premierę na antenie CANAL+.

Umowa z Paramount Pictures nie została przedłużona, jednak nie oznacza to zakończenia współpracy spółki CANAL+ Cyfrowy z tą wytwórnią. O jej szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Baza premierowych hitów filmowych CANAL+ jest wypełniona co najmniej do końca 2009 roku.[/quote]

ITI Neovision says: :D

[quote]W nawiązaniu do oświadczenia CANAL + Cyfrowy z dnia 2 września 2008 r., ITI Neovision informuje, że jej umowa z Paramount obowiązuje od 1 stycznia 2009r. Umowa zawarta jest na wyłączność na dystrybucję PAY TV. Umowa z Dreamworks obejmuje wszystkie produkcje, które mają swoją premierę w USA od stycznia 2009 roku. Filmy te będą dostępne w telewizji nowej generacji n na wyłączność. Umowy zawarte są na okres pięciu lat.[/quote]

Jak to mawiał premieiro Pawlak - w o j n a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko filmy z 2008 od Dreamworks będą w Canal+. Reszta listy Kamcyk się zgadza. Paramountu czyli m.in. Iron Man, Cloverfield czy Tropic Thunder już w Canal+ nie będzie.
Ogólnie - konferencja przeciętna strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Arsenal. Ale ponoć Sojka na zamkniętym spotkaniu dla prasy mówił, że mają prawa od obu wytwórni tylko na produkcje z premierami od stycznia 2009 i na filmy bez aktualnie przypisanych praw emisyjnych. Jedyne czego na pewno można się spodziewać w najbliższym czasie to kolejnych odsłon wojny na oświadczenia :)

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta konferencja to zagrywka taktyczna N i nie ostatnia. Teraz rusza Cyfra ze swoimi urodzinowo-jesiennymi fajerwerkami i przypuszczam, ze bedzie kolejna akcja N na dobicie. Konferencja tak slaba, ze az dziwnie to podejrzanie wyglada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za SatKurierem :
"Warto zauważyć, iż tym razem nie przedstawiono współczynnika churn'a obrazującego procent odpływu abonentów,
który zwykle prezentowano podczas konferencji."
Czyżby było aż tak źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podniecajcie się tak z tymi dwoma wytwórniami, efekt powyższego będzie odczuwalny dopiero gdzieś za około rok, półtora. A wtedy mam nadzieję, ze już będzie n+.
No choć konferencja bez fajerwerków, ale nie przesadzajmy, n-ka robi co może, pewnych rzeczy (długoletnich praw na sport i filmy) nie przeskoczy. Choć akurat canal+ wygasła cała koszykówka (NBA i Euroliga) i aż dziw, ze n-ka z tego nie skorzystała. Zdaje się, że oni jeszcze nie bardzo rozumieją kto w tym kraju najczęściej trzyma mocno pilot w garści i dlaczego chłopy przekładają sport nad film i całą pozostałą resztę.
Wielkim minusem jest brak zapowiedzi dostępu do platformy przez moduły CAM oraz prawdziwej oferty HD z dźwiękiem 5.1 i napisami.
Cyfra raczej nie rzuca słów na wiatr ( w przeciwieństwie do n-ki i m.in. słynnych premier równocześnie z kinem) i sytuacja z dwoma wytwórniami może być jeszcze ciekawa i okaże się, ze nawet prawa z tych wytwórni są rozdrobnione, zależne od tego do jakiego rodzaju kanału przeznaczone (premium czy VoD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krog' post='116281' date='02.09.2008, 22:32 ']n-ka robi co może, pewnych rzeczy (długoletnich praw na sport i filmy) nie przeskoczy.
Wielkim minusem jest brak zapowiedzi dostępu do platformy przez moduły CAM oraz prawdziwej oferty HD z dźwiękiem 5.1 i napisami.
Cyfra raczej nie rzuca słów na wiatr ( w przeciwieństwie do n-ki i m.in. słynnych premier równocześnie z kinem) i sytuacja z dwoma wytwórniami może być jeszcze ciekawa i okaże się, ze nawet prawa z tych wytwórni są rozdrobnione, zależne od tego do jakiego rodzaju kanału przeznaczone (premium czy VoD)[/quote]

Pewnych rzeczy nie przeskoczy - a co teraz zrobili, a wczesniej z HBO!

Cyfra nie rzuca slow na wiatr - wczoraj sie urodziles? Przez wiekszosc "zycia" C+/Cyfry+ (a to juz 10lat) mialem do czynienia z slowami rzucanymi na wiatr!

Prawa rozdrobnione sa do kanalow premium, a nie do VoD bo tu nie ma wylacznosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla maniaków HD rzeczywiście konferencja była przeciętna.

Jednak jest kilka miłych akcentów:

1. nbox recorder nie musi pokazywać fajerwerków, żeby odejść od konkurencji: dla przeciętniaka, a nawet dla maniaka sprzęt działa nieporównywalnie szybciej i lepiej niż u konkurencji - mam nadzieję, że C+ pokaże jakieś fajne funkcje Phila HD lub chociaż poprawi jego szybkość - ostatnio zawiesiłem go u kolegi i zaliczyłem ostre zdziwienie

2. nScreen - zapowiada się ostro, bo jeśli jeszcze nic nie wiadomo o serialach TVN'u a oferta zagranicznych jest zacna

3. zapowiedź 2 kanałów premium HD od wiosny na prawach po C+

4. MTVN HD - miło, że kolejny (9) kanał HD w ence - a jeśli się pojawi także w C+, to tylko lepiej dla HD w Polsce

A dla wszystkich przeciętnych użytkowników:

1. Dużo kanałów dziecięcych (ludzie naprawdę zwracają na to uwagę, dzieci rządzą dorosłymi!) z Nickiem i Jim Jamem (kurde, przedszkolaki, które kiedyś uczyłem uwielbiały Strażaka Sama, Boba Budowniczego i Lokomotywę Tomasa a były tylko na płytach)

2. Filmbox Family - znów - familijnie i rodzinnie

Ale rzeczywiście, spodziewałem się więcej. Może nie tak dużo, jak niektórzy bo rozdmuchaliśmy temat straszliwie, ale więcej niż pokazali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='116568' date='04.09.2008, 11:56 ']3. zapowiedź 2 kanałów premium HD od wiosny na prawach po C+[/quote]
I co oni niby na tych dwóch (!) kanałach HD będą puszczać, skoro Canal+ ma prawa do wszystkiego co będzie miało premierę kinową do końca roku?
Cztery filmy w kółko na okrągło?
Ten kanały (w liczbę mnogą nie wierzę) to najwcześniej końcówka 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...