Skocz do zawartości
pmcomp

Najnowsze BD Playery od Panasonica z modyfikacją na Region Free

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]

Firma [url="http://www.dvdplayer.de"]www.dvdplayer.de[/url] oferuje już rozwiązanie modyfikujące BD Player Panasonic DMP-BD30 oraz Panasonic DMP-BD50 z BD-Live pozwalające na odtwarzanie dysków BD z regionów A, B i C oraz DVD z regionów 1-6. DMP-BD50 po modyfikacji kosztuje tam 749 EUR , DMP-BD30 kosztuje 549 EUR, a SONY BDP-S500 699 EUR .

[i]źródło:[/i] [url="http://www.areadvd.de/news/2008/07/25/panasonic-blu-ray-disc-player-dmp-bd50-jetzt-auch-codefree/"]http://www.areadvd.de/news/2008/07/25/pana...-auch-codefree/[/url]

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba czas się tym Panasem poważnie zainteresować.
A może robią też modyfikację do tego najnowszego Denona ?
Jeśli tak to wchodzę w tego Denona jak w masło :rolleyes:<_<:rolleyes: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią Panasia to i Denona- wszyscy wiemy "WHY ?" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='111264' date='28.07.2008, 20:00 ']Jak zrobią Panasia to i Denona- wszyscy wiemy "WHY ?" <_<[/quote]

Na ich stronie modyfikacji NIET :rolleyes: .
Zadałem im pytanie, zobaczymy co odpowiedzą.

Ja tam liczę, że zaraz ktoś zrobi modyfikację Pionka LX71.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle tutaj do kupienia Panas 30 (chwilowy brak) za 500 euro:

[url="http://www.dvdirect.net/"]http://www.dvdirect.net/[/url]

i na pewno zaraz bedzie tez Pioneer.

swoją drogą ktoś przecież kupował tylko "kit" do multiregionu, zadziałał, dało się wmontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='111278' date='28.07.2008, 21:23 ']Jak zwykle tutaj do kupienia Panas 30 (chwilowy brak) za 500 euro:

[url="http://www.dvdirect.net/"]http://www.dvdirect.net/[/url]

i na pewno zaraz bedzie tez Pioneer.

swoją drogą ktoś przecież kupował tylko "kit" do multiregionu, zadziałał, dało się wmontować ?[/quote]

Dlatego wydaje się, że cena z modyfikacją 549,- EUR jest bardzo OK.
Maxiuca kupował kity do Samsunga 1400 i pisał, że montaż bardzo trudny i pracochłonny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='111266' date='28.07.2008, 20:28 ']Na ich stronie modyfikacji NIET :rolleyes: .
Zadałem im pytanie, zobaczymy co odpowiedzą.

Ja tam liczę, że zaraz ktoś zrobi modyfikację Pionka LX71.

Pozdro[/quote]

Odpowiedzieli, że na razie do Denona nie oferują i nie wiedzą czy i kiedy będą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='111293' date='28.07.2008, 22:55 ']Odpowiedzieli, że na razie do Denona nie oferują i nie wiedzą czy i kiedy będą.

Pozdro[/quote]

Jesli w Denonie sa bebechy z Panasa 30 to wkrotce tez powinien byc dostepny "kit". Moze sie okazac, ze cena na Denona (pewnie sprowadzany z USA) z modyfikacja moze byc nizsza niz europejska. Tak jest np. z PIONEER ELITE BDP-95FD ICOS MULTIREGION, ktory kosztuje 1000 euro.

Kit do Panasa 30 jest tanszy niz do innych plejerow (65 euro zamiast 85 euro) bo nie zawiera "Firmware flash chip"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, dlaczego myślicie, że do multiregionu w panasie jest potrzebny kit - nie wystarczy inny soft? Blokada regionalna to musi być soft, po co inny hardware.

Tak jest w dvd playerach - łatwość jego wgrania to inna sprawa, czasem płyta cd, czasem PDA.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='111318' date='29.07.2008, 10:18 ']Mam pytanie, dlaczego myślicie, że do multiregionu w panasie jest potrzebny kit - nie wystarczy inny soft? Blokada regionalna to musi być soft, po co inny hardware.

Tak jest w dvd playerach - łatwość jego wgrania to inna sprawa, czasem płyta cd, czasem PDA.

Pozdr.[/quote]

Tu jest analogicznie.
Tylko że do tej pory żaden soft nie wyciekł od producenta i firmy próbuja to obejśc przez stosowanie różnych modyfikacji hardware'owych. W DVD było tak samo.
Np. w Philipsie w DVD, dopóki nie były produkowane w Chinach tylko w Europie, istniał specjalny kod IR5, który pozwalał na zdjęcie blokady lub ustawienie dodolnego regionu. sądzę, że w BD Playerach jest identycznie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='111354' date='29.07.2008, 13:51 ']Tu jest analogicznie.
Tylko że do tej pory żaden soft nie wyciekł od producenta i firmy próbuja to obejśc przez stosowanie różnych modyfikacji hardware'owych. W DVD było tak samo.[/quote]

To akurat nie jest większy problem. Wystarczy wylutować scalaka i zaczytać go w odpowiednim programatorze. Mam soft od BD-P1400 zaczytany z chipa w formie binarnej, który troszkę rozkompilowałem (wydzieliłem partycje, zamontowałem je, można powyciągać pliki - notabene okazało się że ten model chodzi na Linuxie). Ponieważ mam wersje 1.8 zarówno US jak i EU to można by wyodrębnić wszystkie pliki i przeanalizować gdzie jest ukryty region i na tej podstawie zrobić jakąś modyfikację, ale jest kilka problemów:
- specyfikacja Blu-ray (ZTCW jest to decyzja Sony, których oficjele w różnych wywiadach mówili, że BD nie popełni błędów DVD) nie przewiduje w ogóle urządzeń wieloregiononych tak jak przewidywała specyfikacja Blu-ray. Czyli dla uproszczenia:w przypadku firmware'u DVD wpisywało się z jakiejś komórce "0" zamiast "2" i to już robiło region free z odtwarzacza, bo oprogramowanie wiedziało jak to zinterpretować. W przypadku Blu-ray można zmienić region playera, ale nie da się zrobić z niego region free. Dlatego wszystkie modyfikacje na razie wymagają ręcznego przełączania regionu Blu-ray
- gdyby nawet zmodyfikować w jakiś sposób firmware (dopisać dodatkowy kod) to trzeba wymyślić sposób jak go wgrać bez programatora a to problematyczne, bo oprogramowania są szyfrowane (oczywiście mając firmware można poznać metodę szyfrowania i zasadę działania całego procesu upgrade'u a to dużo roboty i wcale nie jest powiedziane, że się uda)
- no i ostatnia rzecz: każdy nowy firmware należałoby tak modyfikować, a jak wiemy Blu-ray ma jeszcze długą drogą do pełnej standaryzacji i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie kiedyś tak, że kupi się odtwarzacz i nie trzeba będzie w nim wymieniać co miesiąc oprogramowania

Co do kodów IR czy ukrytych menu aktywująch multiregionalność to bym na to nie liczył ze względu na postanowienia i politykę Sony. Ten Panas 30 jest sprzedawany w Australii jako region free na DVD ale region BD ma zablokowany. A w ogóle w wersji Europejskiej można ściągnąć region DVD z tego Panasa specjalnym kodem IR (na eBay UK są specjalne piloty do tego, ale pewnie na sieci gdzieś można te kody znaleźć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o to mi chodziło z PDA. Były softy do PDA, które mają komunikację na podczerwień - czyli PDA stawało się takim pilotem na IR.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...