Skocz do zawartości
Lizarazu

Dreambox DM 8000

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Lech100' post='137087' date='16.12.2008, 20:04 ']A to tesz wirtualne? :D

[url="http://www.dream-multimedia-tv.de/deutsch/news.php"]http://www.dream-multimedia-tv.de/deutsch/news.php[/url][/quote]

Niestety [b]też[/b] (tak się poprawnie to pisze). Żaden sklep nie ma fizycznie DM8000. Oczywiście już go sprzedają ale z dostawą w późniejszym terminie, najprawdopodobniej po nowym roku.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='137111' date='16.12.2008, 23:34 ']Żaden sklep nie ma fizycznie DM8000. Oczywiście już go sprzedają ale z dostawą w późniejszym terminie, najprawdopodobniej po nowym roku.[/quote]

Wchodzimy pomalu w Matrix :-) Wirtualne sklepy sprzedaja wirtualne towary. Szkoda ze za prawdziwe pieniadze.
Gdyby i waluta byla wirtualna calosc tego handlu moglaby sie przeniesc do Second Life i moze ktos mialby z tego niezla rozrywke. Regulamin allegro zabrania handlu towarem ktorego sprzedawca nie posiada. Moze dozyjemy tez czasow gdy i sklepom tego zabronia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otrzymałem informację, że dopiero dzisiaj wyszła pierwsza partia kilkudziesięciu sztuk do dystrybutorów niemieckich. Smaczku dodaje fakt, że są to tunery już naprawiane po wykryciu błędów hardwarowych. Na pewno będzie wiele reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed momentem dostałem propozycję przetestowania DM8000. Jeszcze muszę się tylko zastanowić, gdyż u mnie krucho z czasem. Jutro już mógłbym odebrać ten sprzęt od dystrybutora....

Dam znać co postanowiłem. Fajnie było by zrobić test dla naszego forum, tak długo oczekiwanego pudełka jakim jest Dreambox 8000.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='137633' date='19.12.2008, 23:54 ']Przed momentem dostałem propozycję przetestowania DM8000. Jeszcze muszę się tylko zastanowić, gdyż u mnie krucho z czasem. Jutro już mógłbym odebrać ten sprzęt od dystrybutora....[/quote]
fajnie by było uzyskać jakieś wiarygodne info z pierwszej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.allegro.pl/item512352481_dreambox_dm_8000_hd_super_sprzet_na_swieta.html"]http://www.allegro.pl/item512352481_dreamb..._na_swieta.html[/url] ktoś chętny do licytacji? :lol:, ciekawie czy ktoś przebije 4000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='137771' date='20.12.2008, 23:55 '][url="http://www.allegro.pl/item512352481_dreambox_dm_8000_hd_super_sprzet_na_swieta.html"]http://www.allegro.pl/item512352481_dreamb..._na_swieta.html[/url] ktoś chętny do licytacji? :P , ciekawie czy ktoś przebije 4000pln.[/quote]

Skutecznie podgrzewana przez lata atmosfera robi swoje. :P Jak widać naiwnych nie brakuje - kupowanie kota w worku (bo, niestety tak na obecną chwilę to wygląda) za 4k zł tylko po to by być jednym z pierwszych posiadaczy jest głupotą. Z tego co wiem, pierwsze partie DM8000 mają wszystkie oznaki choroby wieku dziecięcego każdego nowego produktu DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='137817' date='21.12.2008, 11:21 ']Skutecznie podgrzewana przez lata atmosfera robi swoje. :P Jak widać naiwnych nie brakuje - kupowanie kota w worku (bo, niestety tak na obecną chwilę to wygląda) za 4k zł tylko po to by być jednym z pierwszych posiadaczy jest głupotą. Z tego co wiem, pierwsze partie DM8000 mają wszystkie oznaki choroby wieku dziecięcego każdego nowego produktu DM.[/quote]


Tak jak pisałem są dwie sztuki DM8000 u oficjalnego dystrybutora. Jedną dostał Satkurier, drugą proponowano mi bym przetestował. Niestety narzekam na chroniczny brak czasu i poprosiłem o przetestowanie Dreama 8000 kolegę Crasha, niestety ten chce chyba mieć święta spokojne.

Na szczęście kolega zbigzbig20 podejmie się przetestować.

Na pewno zrobi to lepiej odemnie, gdyż jak wiemy jest totalnym maniakiem marki Dreambox.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy totalnym maniakiem marki DMM? raczej nie... Lubie co dobre, lubię nowinki technologiczne itp itd... Jest to tylko kolejny tuner sat którym można się pobawic jakiś czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zbigzbig20' post='137864' date='21.12.2008, 17:56 ']Czy totalnym maniakiem marki DMM? raczej nie... Lubie co dobre, lubię nowinki technologiczne itp itd... Jest to tylko kolejny tuner sat którym można się pobawic jakiś czas...[/quote]
Z checia poczytam testow Dreama 8000
pozdr Lech :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zbigzbig20' post='137864' date='21.12.2008, 17:56 ']Czy totalnym maniakiem marki DMM? raczej nie... Lubie co dobre, lubię nowinki technologiczne itp itd... Jest to tylko kolejny tuner sat którym można się pobawic jakiś czas...[/quote]


Dobra, dobra.... :unsure:


czekamy na test :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż trudno uwierzyć, że w końcu nastąpi : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='137880' date='21.12.2008, 19:47 ']Aż trudno uwierzyć, że w końcu nastąpi : )[/quote]


Z materiałów jakie posiadam zapowiada się rewelacyjnie. Jest bardzo szybki !!!

....tylko ta cena :unsure:


choć dla maniaka tv-sat cena nie robi różnicy ,haha


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137881' date='21.12.2008, 19:58 ']Z materiałów jakie posiadam zapowiada się rewelacyjnie. Jest bardzo szybki !!!

....tylko ta cena :unsure:


choć dla maniaka tv-sat cena nie robi różnicy ,haha


Pozdrawiam[/quote]

Też się nie mogę doczekać kiedy pojawi się w VIPSACIE i wezmę go do testów. Jednak co do zakupu to na razie wstrzymałbym się. 4k zł to jednak dwa razy więcej niż cena najdroższych obecnie na rynku tunerów. I tu się z Tobą Janek nie zgodzę. Owszem, jestem maniakiem jakości i nowinek technologicznych w dziedzinie tv-sat, jednak cena też jest istotna (zwłaszcza taaaka !!!) - chyba dla każdego jest to dużo kasy. Za takie pieniądze człowiek oczekuje superjakości, doskonałego wykonania, superfunkcjonalności, bezproblemowego i stabilnego działania. Obawiam się, że tak, niestety, nie będzie.
Biorąc pod uwagę dotychczasowe działanie produktów Dream Multimedia raczej nastawiałbym się na drugą lub trzecią partię produkcyjną - które wyeliminują błędy hardwarowe prototypu. Poza tym dobrze pamiętam co było z modelem DM7000 - jakoś szybko wyszły kolejne modele DM7020 i 7025 i te dopiero były w pełni dopracowane (nadal są to topowe tunery SD i trzymają cenę). Natomiast wszyscy którzy się pospieszyli zostali z przysłowiową ręką w nocniku.

Nie bez znaczenia jest też to, że do uzyskania w pełni funkcjonalnego sprzętu trzeba będzie jeszcze dołożyć ok. 500 zł na dysk twardy i napęd DVD typu slim.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='137888' date='21.12.2008, 20:28 ']I tu się z Tobą Janek nie zgodzę. Owszem, jestem maniakiem jakości i nowinek technologicznych w dziedzinie tv-sat, jednak cena też jest istotna ....[/quote]


Ja też tyle bym nie wywalił kasy, ale wiesz, że tacy się znajdą :unsure:

Za 4k wole sobie kupić nowiutkiego Sony 40W4500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='137888' date='21.12.2008, 21:28 ']Poza tym dobrze pamiętam co było z modelem DM7000 - jakoś szybko wyszły kolejne modele DM7020 i 7025 i te dopiero były w pełni dopracowane (nadal są to topowe tunery SD i trzymają cenę). Natomiast wszyscy którzy się pospieszyli zostali z przysłowiową ręką w nocniku.[/quote]

To, ze 7020s to dobry tunek to sie zgadzam (chyba nawet najlepszy SD na rynku) ale Dm 7000s tez niczego nie brakuje i wiele osob woli 7k od 7020. A co do 7025 to ten jest dla mnie porazka - moze teraz jak wyszedl 8000 to sofcik na 7025 tez sie poprawi.
Wiec nie do konca jest tak, ze nowy sprzet musi miec wady.
Moim zdaniem dyskusja na temat ceny jest bezsensowna. Ja chce ten tunek kupic wiec akceptuje ta cene (4000zl). Wiem co to za towar, czego oczekuje i na co sie decyduje. Zdaje sobie tez sprawe z tego ze prawdziwe mozliwosci DM8k pokaze pewnie za jakis czas i nie uwazam ze kupujac go teraz zostane z "przysłowiową ręką w nocniku" bo jak przyjdzie na to czas to kupie 8020. Jesli ktos nie ma kasy na ten tunek to niech nie twierdzi, ze jest za drogi bo to pojecie wzgledne. Porsche tez jest drogie i co nie nalezy ich kupowac?
Pozdrawiam czekajacych na DM8000HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tescie prosze tylko o jedno : sprawdzenie czy odbiornik odbiera transmisje HD z source rate mniejszym niz 10000.


[quote name='marcus64' post='137888' date='21.12.2008, 20:28 ']Poza tym dobrze pamiętam co było z modelem DM7000 - jakoś szybko wyszły kolejne modele DM7020 i 7025 i te dopiero były w pełni dopracowane (nadal są to topowe tunery SD i trzymają cenę). Natomiast wszyscy którzy się pospieszyli zostali z przysłowiową ręką w nocniku.[/quote]

1. Co jest niedopracowane w dm7000 a jest w 7020 ?
2. Jakos od momentu zakupu dm7000 do momentu pojawienia sie dm7020 strasznie sie postarzalem. Mysle ze wielu w tym czasie zdarzylo umrzec.
Jakos tak kupowalem najpierw drugiego potem trzeciego w odstepie kilku lat i na pewno nie bylo wtedy w seri 7000 innego boxa. Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej odradzam kupowanie teraz dm8000, są to te same egzemplarze które dostali betatesterzy (dmm nie udało sie wszystkich sprzedać)
Więc lepiej poczekać na wersję po poprawkach.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem działajacą 8000, za to jak dzialającą......................po paru godzinach 90 % zadowolenia, nie próbowałem jeszcze wielu pluginów, ale twin działa perfekcyjnie na mgcamd, na gbox i mbox brak obsługi twin, sprawdze jeszcze cccam, narazie nie chce mi się wolę wypić browarka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena DM8000 masakryczna.

Jak bardzo chcecie to moge wam ja dokladnie przetestowac, tylko mi ja podeslijcie, albo powiedzcie gdzie jest to podjade. Mam wolny czas do 2 stycznia 2009r.

Za ponad 4 kola nie szarpne sie na ten model chociazby przelaczanie spadlo ponizej 1 s na kanalach HD.

DreamMedia przegial z cena. 1000 euro za golasa to kosmos.

Poza tym tak jak pisali moi poprzednicy jest to niedopracowana jeszcze finalnie wersja beta. Sam mialem propozycje uczestniczenia w beta testach ale nie za kase.

Proponuje poczekac jeszcze z 6 m-cy na ostateczna rozgrywke. Jest jeszcze kilka modeli HD w planach innych firm za mniejsze pieniazki.

Sam jestem maniakiem DMM ale tym razem przegieli

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='138531' date='25.12.2008, 15:32 ']Cena DM8000 masakryczna.

Jak bardzo chcecie to moge wam ja dokladnie przetestowac, tylko mi ja podeslijcie, albo powiedzcie gdzie jest to podjade. Mam wolny czas do 2 stycznia 2009r.

Za ponad 4 kola nie szarpne sie na ten model chociazby przelaczanie spadlo ponizej 1 s na kanalach HD.

DreamMedia przegial z cena. 1000 euro za golasa to kosmos.

Poza tym tak jak pisali moi poprzednicy jest to niedopracowana jeszcze finalnie wersja beta. Sam mialem propozycje uczestniczenia w beta testach ale nie za kase.

Proponuje poczekac jeszcze z 6 m-cy na ostateczna rozgrywke. Jest jeszcze kilka modeli HD w planach innych firm za mniejsze pieniazki.

Sam jestem maniakiem DMM ale tym razem przegieli

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Podzielam ten pogląd w 100 %. Pazerni panowie z Dream Multimedia tym razem przecenili możliwości finansowe i uwielbienie użytkowników. Uważam, że ten sprzęt nie jest wart nawet połowy tej kwoty. A bzdury, jakie piszą co niektórzy (np. że jak kogoś nie stać ....) świadczą tylko o braku zdrowego rozsądku - to naprawdę nie sztuka kupić opla za cenę mercedesa.
Myślę, że po kilku miesiącach sam rynek zweryfikuje tę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='138533' date='25.12.2008, 14:48 ']Podzielam ten pogląd w 100 %. Pazerni panowie z Dream Multimedia tym razem przecenili możliwości finansowe i uwielbienie użytkowników. Uważam, że ten sprzęt nie jest wart nawet połowy tej kwoty. A bzdury, jakie piszą co niektórzy (np. że jak kogoś nie stać ....) świadczą tylko o braku zdrowego rozsądku - to naprawdę nie sztuka kupić opla za cenę mercedesa.
Myślę, że po kilku miesiącach sam rynek zweryfikuje tę cenę.[/quote]
Rynek już ocenił ten sprzęt................schodzi jak ciepłe bułeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='vonjur' post='138557' date='25.12.2008, 18:39 ']Rynek już ocenił ten sprzęt................schodzi jak ciepłe bułeczki[/quote]


zgadzam sie :) oferowana cena za produkt w zaden sposon nie ozdwierciedla jakosci produktu :(
nie tak dawno barylka ropy byla po 146.14$ (2008-07-03)i co?ta ropa byla lepsza niz ta z dnia dziesiejszego (39.08$)? :)
nie.po prostu to ta sama ropa tyle ze znizke ceny podktowal swiatowy rynek a nie dobroc arabi saudyjskiej czy gniew kowalskiego na stacji benzynowej.

i tak jest z dm8000.cena wywolawcza to 1000€ i koniec dyskusji.niezaleznie czy schodzi jak cieple buleczki czy stare paczki - dmm chce za to 1000€ i nic nam do tego.albo kupujesz albo nie :)
kazdy musi sam rostrzygnac dylemat czy oferowane mozliwosci dm800 sa warte wielokrotnosc ceny innych tunerow.i jesli dojdzie do wniosku ze sa - to nic nikomu do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwosci tunka nie sa warte 1000euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='138561' date='25.12.2008, 18:57 ']mozliwosci tunka nie sa warte 1000euro[/quote]


wiekszosc z nas wklada brudne majtki do pralki i cieszy sie ze sie wypraly.a sa ludzie ktorzy placa setki € za uzywane majtki,ktore traktja jak relikwie :(

osobiscie tez bym nie wydal 1000€ na tuner.ale sa ludzie,ktorzy za sama enigme dali by te 1000€.dla jednych wazne jest ogladanie sygnalu hd bez zbednych konfiguracji a inni dostaja erekcji na mysl,ze moga w tuner wgrac enigme,cccam,gbox i inne rozrywki :)
dlatego nie ma co dywagowac i sie zoladkowac :) trzeba tylko pogratulowac dmm strategii i albo kupic sobie dm8000 albo inny tuner :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...