Skocz do zawartości
Lizarazu

Dreambox DM 8000

Rekomendowane odpowiedzi

Za dobre trzeba zawsze dużo zapłacić, jak ktoś chce tanio to wycieczka do Tesco bądź Lidla - no ale ktoś powie LIDL CENI JAKOść

Jeden kupi złoto, drugi tombak. Jeden nawali się piwem z logiem Biedronki, drugi kupi Millera. Ktoś kupi sobie 4 pokojowe mieszkanie, ktoś inny wykopie lepiankę, nie każdy musi mieć to samo, jak ktoś tego nie rozumie to jego sprawa

Sorry kolego, ale piszesz mądrości 15 latka ktory zbiera na tuner sprzedajac makulature. Nie kwestia ceny jest tu istotna. Napisze wprost - bys zrozumial - chodzi o to ze nabywcow robi sie w wala i DM wykorzystuje sytuacje ze reszta producentow wypuszcza buble. Normalne prawa rynku i nie mozna miec im tego za zle. Ale wkurza ze nie ma alternatywy.

Umowmy sie - DM 8000 nie jest jakims dzielem sztuki, cudem techniki XXI wieku w obudowie z wlokna szklanego - bujali sie z nim pare lat a technika nie stala w miejscu. Przypomne ze jest to normalny zwykly tuner HD, poprawnie wykonujacy funkcje do ktorych zostal stworzony (hd, pvr).

Ale niech ci bedzie - za dobre trzeba placic. Inne tunery sa "niedobre" :) Plac wiec i nic mi do tego. Czy dobre==dzialajace?

Przypomne ze rozmawiamy o prozaicznym ogladaniu telewizji nadawanej glownie w mizernej jakosci maksymalnie skompresowanym PALu z paskami na gorze i dole ekranu i kilkoma kanalami premium prezentujacymi filmy ktore w wypozyczalniach dostepne byly rok czy dwa lata temu a w kinie jeszcze dawniej. Czy nie lepiej kupic dobry player Blu-Ray + zestaw filmow / koncertow ktory cie interesuje ? I jeszcze zostanie na tego twojego Millera pitego w 4 pokojowym mieszkaniu :) Nikogo do niczego nie chce przekonywac - po prostu przestawiam swoj punkt widzenia i zachecam do zdroworozsadkowego spojrzenia. W kazdy sprzet w kazdej dziedzinie zycia mozna wladowac dowolna kase. I kazdy sam przed soba (i zona ) uzasadni koniecznosc nabycia tego a nie innego sprzetu za taka a nie inna cene. Uslyszy miesisty bas, glebie sceny, z 5 metrow na 42 calach zobaczy Full HD i inne tam pierdoly naszymi uposledzonymi zmyslami wzroku i sluchu. Gdyby te niuanse dzwieku i obrazu opisywala swinia, pies, nietoperz czy sokol - nie mialbym prawa sie czepiac. Ale czlowiek ?

Grunt bys byl zadowolony z zakupu. Ale mitologizacja sprzetu ktory dziala w sposob do jakiego zostal zaprojektowany jest lekkim przegieciem. Bez przesady... To nie Ferrari, to nie Lamborgini, no moze taki Volkswagen. Ot taki niemiecki wyrob.

Mam nadzieje ze nabyles go chociaz w polskiej sieci oficjalnej dystrybucji i sprzedawca odprowadzil podatek od sprzedazy dzieki czemu podratowales posrednio polski budzet a tym samym przyczyniles sie do ogolnej poprawy jakosci zycia obywateli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cco do rowera to zamierzam wywalić grata i kupić nowego, zastanawiam się nad Kelly's bądź Giant, tylko nie piszcie proszę że są tańsze romety i inne wynalazki typu "made by Tadzio i spółka" :)

I za to szacuneczek. Wiosna idzie. Dzien dlugi, ciezko ogladac filmy z projektora. Slonce pogarsza kontrast, refleksy swietlne zabijaja szczegoly. Do tego czas sasiedzkich imprez zagluszajacych krystaliczny odbior dzwieku w "kinach domowych".

Mam sredniej klasy Gianta za 2.5 tys i mialem napisac ze tyle bylbym w stanie przeznaczyc na tuner. Ale wlasnie zmienilem zdanie. Sam sie przekonalem ze nawet tyle nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry kolego, ale piszesz mądrości 15 latka ktory zbiera na tuner sprzedajac makulature. Nie kwestia ceny jest tu istotna. Napisze wprost - bys zrozumial - chodzi o to ze nabywcow robi sie w wala i DM wykorzystuje sytuacje ze reszta producentow wypuszcza buble. Normalne prawa rynku i nie mozna miec im tego za zle. Ale wkurza ze nie ma alternatywy.

Umowmy sie - DM 8000 nie jest jakims dzielem sztuki, cudem techniki XXI wieku w obudowie z wlokna szklanego - bujali sie z nim pare lat a technika nie stala w miejscu. Przypomne ze jest to normalny zwykly tuner HD, poprawnie wykonujacy funkcje do ktorych zostal stworzony (hd, pvr).

Ale niech ci bedzie - za dobre trzeba placic. Inne tunery sa "niedobre" :rolleyes: Plac wiec i nic mi do tego. Czy dobre==dzialajace?

Przypomne ze rozmawiamy o prozaicznym ogladaniu telewizji nadawanej glownie w mizernej jakosci maksymalnie skompresowanym PALu z paskami na gorze i dole ekranu i kilkoma kanalami premium prezentujacymi filmy ktore w wypozyczalniach dostepne byly rok czy dwa lata temu a w kinie jeszcze dawniej. Czy nie lepiej kupic dobry player Blu-Ray + zestaw filmow / koncertow ktory cie interesuje ? I jeszcze zostanie na tego twojego Millera pitego w 4 pokojowym mieszkaniu :rolleyes: Nikogo do niczego nie chce przekonywac - po prostu przestawiam swoj punkt widzenia i zachecam do zdroworozsadkowego spojrzenia. W kazdy sprzet w kazdej dziedzinie zycia mozna wladowac dowolna kase. I kazdy sam przed soba (i zona ) uzasadni koniecznosc nabycia tego a nie innego sprzetu za taka a nie inna cene. Uslyszy miesisty bas, glebie sceny, z 5 metrow na 42 calach zobaczy Full HD i inne tam pierdoly naszymi uposledzonymi zmyslami wzroku i sluchu. Gdyby te niuanse dzwieku i obrazu opisywala swinia, pies, nietoperz czy sokol - nie mialbym prawa sie czepiac. Ale czlowiek ?

Grunt bys byl zadowolony z zakupu. Ale mitologizacja sprzetu ktory dziala w sposob do jakiego zostal zaprojektowany jest lekkim przegieciem. Bez przesady... To nie Ferrari, to nie Lamborgini, no moze taki Volkswagen. Ot taki niemiecki wyrob.

Mam nadzieje ze nabyles go chociaz w polskiej sieci oficjalnej dystrybucji i sprzedawca odprowadzil podatek od sprzedazy dzieki czemu podratowales posrednio polski budzet a tym samym przyczyniles sie do ogolnej poprawy jakosci zycia obywateli :)

Zostawmy już te "rozmyślania" to i tak bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Zakopmy topory wojenne, wyciagnijmy rowery i umowmy sie gdzies na dobre piwko. Moze zrobimy jakis maraton rowerowy HDTV po Polsce :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram.

Zakopmy topory wojenne, wyciagnijmy rowery i umowmy sie gdzies na dobre piwko. Moze zrobimy jakis maraton rowerowy HDTV po Polsce :-)

Pozdrawiam

braavoo

He he :) Jestem jak najbardziej za :lol: Topory zakopane ;) Mysle ze nikt z nas nie ma nic do siebie i wszystkich po prostu frustruje obecna sytuacja. Prywatnie dodam ze wkurza mnie do granic mozliwosci tandeta ktora nas dookola otacza. Ech te czasy jednorazowek... Zdrowko panie i panowie. Za HDTV :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ewentualna deszyfracja nagrań zarejestrowanych na dysku jako zakodowane. Czy ten tuner posiada w ogóle deszyfrowanie nagrań ?

Bardzo dużo nagrywam i często nie mam czasu obejrzeć nagranych rzeczy lub ich przegrać na inny nośnik w czasie jednej zmiany kluczy przez Cyfrę +. A potem to już tylko "ciemność".

I jeszcze jak wygląda sprawa EPG dla Cyfry + i Cyfrowego Polsatu, czy są tylko 2 audycje naprzód, czy EPG jest na kilka dni?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda ewentualna deszyfracja nagrań zarejestrowanych na dysku jako zakodowane. Czy ten tuner posiada w ogóle deszyfrowanie nagrań ?

Bardzo dużo nagrywam i często nie mam czasu obejrzeć nagranych rzeczy lub ich przegrać na inny nośnik w czasie jednej zmiany kluczy przez Cyfrę +. A potem to już tylko "ciemność".

I jeszcze jak wygląda sprawa EPG dla Cyfry + i Cyfrowego Polsatu, czy są tylko 2 audycje naprzód, czy EPG jest na kilka dni?

pozdrawiam

Nagrywanie działa ok mozesz nagrywać nawet i polsat i cyfrę jednocześnie, epg jest na kilka dni naprzód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informację!.

Przepraszam, ale wracam jeszcze z tematem deszyfracji nagrań, jak wygląda sprawa oglądania programów nagranych jako zakodowane po zmianie uprawnień przez Cyfrę + ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za informację!.

Przepraszam, ale wracam jeszcze z tematem deszyfracji nagrań, jak wygląda sprawa oglądania programów nagranych jako zakodowane po zmianie uprawnień przez Cyfrę + ?

W Dreamach na dysku są zapisywane już dane "rozszyfrowane". W momencie nagrywania musisz mieć kartę w tunerze, a po nagraniu do odtworzenia jest już niepotrzebna. Można nawet sobie przegrać plik *.ts na kompa i tam odtwarzać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!!!

Rozumiem, że w przypadku jednoczesnego nagrywania np. 4 programów kodowanych ( w tym np. 1 z Posatu i 3 z Cyfry +) wszystkie nagrywają się już rozszyfrowane i do ich późniejszego odtworzenia nie potrzeba modułów z obiema kartami.

Jeśli tak jest faktycznie to rewelacja, bo dotychczas żaden tuner tego nie oferował z żadnym modułem.

Zastanawia mnie tylko, jak sobie z tym radzą moduły Cyfrowego Polsatu i Astona do Cyfry + czy nawet wielostrumieniowy Power Cam Pro zamiast Astona, bo dotychczas tylko oglądany kanał był nagrywany jako rozkodowany, a inne nagrywane w tle zawsze były zakodowane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo!!!

Rozumiem, że w przypadku jednoczesnego nagrywania np. 4 programów kodowanych ( w tym np. 1 z Posatu i 3 z Cyfry +) wszystkie nagrywają się już rozszyfrowane i do ich późniejszego odtworzenia nie potrzeba modułów z obiema kartami.

Jeśli tak jest faktycznie to rewelacja, bo dotychczas żaden tuner tego nie oferował z żadnym modułem.

Zastanawia mnie tylko, jak sobie z tym radzą moduły Cyfrowego Polsatu i Astona do Cyfry + czy nawet wielostrumieniowy Power Cam Pro zamiast Astona, bo dotychczas tylko oglądany kanał był nagrywany jako rozkodowany, a inne nagrywane w tle zawsze były zakodowane.

Pozdrawiam

Pliki nagrane masz w formacie .ts możesz je sobie zrzucić na kompa i przekonwertować np. na .avi

A propos po co ci moduł do karty cyfry, jeśli czytnik obsłuży ci karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem się, że czytnik DM 8000 obsłuży kartę Cyfry + i nie jest potrzebny do tego moduł, ale zapewne jakaś zmiana oprogramowania będzie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie doczytałem się, że czytnik DM 8000 obsłuży kartę Cyfry + i nie jest potrzebny do tego moduł, ale zapewne jakaś zmiana oprogramowania będzie potrzebna

8000 ma dwa czytniki na każdym alternatywnym sofcie bez problemu karta idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmienic czas w dm 8000 ??

rozjechał się z rzeczywistym o 8 minut

znalazłem tylko mozliwość zmiany stefy czasowej

mógłby ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zmienić :P czas w dm 8000 ??

rozjechał się z rzeczywistym o 8 minut

znalazłem tylko możliwość zmiany strefy czasowej

mógłby ktoś pomóc ?

:)

dopłać z tysiąc to może serwis pomoże :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

dopłać z tysiąc to może serwis pomoże :rolleyes:

@marchello nie ma takiego problemu, ponieważ jego tuner nie ma wyświetlacza, nie ma pilota, nie ma DVI o HDMI nie mówiąc

PS

Jak tkoś prosi o pomoc to chociaż się nie odzywaj a nie pal głupa

A dla kolegi proponuję przeflashowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box odczytuje czas z aktualnego transpondera.

Najlepiej zrobic shutdown na jakims transponderze z poprawnym czasem. Moze np. TV Polonia. Przy uruchamianiu systemu , box nie bedzie mial godziny i odczyta czas nadawany na tym kanale.

Mozna tez przelaczyc sie na taki kanal i poczekac az system pobierze poprawny czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aston dwustrumieniowy pozwoli zapisac 2 rozkodowane kanaly. W teori dm8000 z nim to potrafi, ale czy napewno nikt nie spradzal, bo wszyscy uzywaja newcamd i karte cyfry w slocie. To rozwiazanie pozwoli nagrywac i kilkanascie kanalow juz rozkodowanych, pod warunkiem ze beda wszystkie na tylu transponderach ile masz konwerterow podlaczonych do boxa.

Karte polsatu tez mozna identycznie stosowac w slotach. Obecnie trzeba sobie kupic poprzez allegro abo z cam ci z wyciagnietymi id modulu.

Karta n-ki w slotach pozwoli rozkodowac wszystkie kanaly , ktore nie sa produkcji tvn-u - te wymagaja sparowanego dekodera.

Zapisanie do pliku strumienia niezdekodowanego jest mozliwe. Jak wybierzesz kanal na ktory nie masz abo , to nagrasz go zakodowany. Nie znam sposobu na odtwarzanie czegos takiego z dekodowaniem pozniejszym. Mysle ze jest to obecnie niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś jeszcze dodać to "najprawdopodobniej" aston nie da rady zapisać 2 strumieni. Istnieją bodaj 2 rodzaje softów do tego astona i tylko soft oznaczony jako PRO, który kosztuje 4-cyfrowo potrafi to zrobić. Jest on dostępny głownie dla firm zajmujących się TV. Takie informację uzyskaliśmy z Crash-em od przedstawiciela jednej z firm podczas zeszłorocznych targów satkrak, a cała gadka o możliwościach astona jest tylko marketingowym bełkotem.

Jeśli jest ktoś w stanie to potwierdzić lub zaprzeczyć to będę bardzo wdzięczny.

...i jeszcze jedna rzecz. Z kartami N - to nie do końca prawda. Można i więcej z nich wycisnąć, ale to temat na inne forum :rolleyes: tylko proszę nie pytać co... ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box odczytuje czas z aktualnego transpondera.

Mozna tez przelaczyc sie na taki kanal i poczekac az system pobierze poprawny czas.

wielkie dzięki

nie wiem co pomogło , sam reset nic nie dawał

przeczyściłem do zera timer , bo praktycznie nic live nie ogladam i pousuwałem ostatnie nagrania

oraz zostawiłem na godz na tvp 1 , po resecie był 2 minuty do przodu zamiast 8 do tyłu hehe

w ciągu następnej pół godziny to się jednak wyprostowało

jako ciekawostkę powiem ,że

dzwoniłem do vip sat Lublin - powiedzieli,żebym wgrał z powrotem oryginalny soft i spuścili mnie na drzewo

zadzwoniłem wiec do satwell Wrocław ,trochę się przejeli i dali tel do servisanta ,który też zaproponował

zostawienie boxa na 1 lub 2- ce , niestety sam mógł to dopiero sprawdzic w piątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ja mogę zapytać kolegów i koleżanki, czym różnią się DM8000 HD, słyszałem że obecnie najnowsza wersja ma oznaczenie REV. 1.3, więc rozumię że poprzednie odpowiednio REV. 1.2 i REV. 1.1. Czym więc sie różnią wszystkie wersje, czy są wprowadzone konkretne ulepszenia (zmiany) że warto by sprawdzić jaki model się kupuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...