Skocz do zawartości
roger7

Czy warto moduł CI HD do CP oraz jaki dekoder?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi szczególnie, żeby oglądać cyfrowy polsat sport hd, przede wszystkim ze względu na siatkówkę.
Waham się tylko czy brać Samsunga 370, czy moduł CI HD, bo moduły CI cyfrowego polsatu
z tego co słyszałem wcześniej zawsze sprawiały problemy (a przynajmnie nie można było oglądać programów HD).
Czy te nowsze są lepsze, kompatybilne z wieloma dekoderami, czy warto je brać zamiast rozwiązania ze sparowanym dekoderem (samsung 370) ?
Jeśli tak, to jaki warto kupić dekoder, zależy mi żeby był szybki, miał bardzo dobrą jakość dźwięku/obrazu i dobrze gdyby miał możliwość zapisu na zew. dysk.
Czy Ferguson HD 8900 będzie dobry, czy są jakieś lepsze ? Taki zestaw działa bez problemu koledze lipa_ml (dzięki za odpowiedź).
Na razie mam samsunga 305 i właśni konczy mi się umowa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak już wiesz podany przez ciebie Fred, nie ma problemu z nowym modułem CP. Ogólnie samsung nie jest złym tunerem, ale wykorzystasz go tylko jako odbiornik CP, a Ferguson daje ci możliwość w przyszłości np. dorzucenia Canal+HD (tu wystarczy sama karta), możesz także sobie nagrać programy na dysk zewnętrzny czy pendrive, no i należy pamiętać o korzyściach wynikających z posiadania z portu USB + RS232 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisywany (testowałem go osobiście) TechniSat DigiCorder HD S2 działa idealnie z CP HD:
TEST: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11137&st=0&p=105632&#entry105632"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry105632[/url]

Można nagrywać, pauzować, nagrywać na zewnętrzne nośniki np. Euro 2008 HD : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='106927' date='15.06.2008, 13:46 ']Opisywany (testowałem go osobiście) TechniSat DigiCorder HD S2 działa idealnie z CP HD: [url="http://TEST"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=105632[/url]

Można nagrywać, pauzować, nagrywać na zewnętrzne nośniki np. Euro 2008 HD : )[/quote]
Dokłanie na ferdku mozna zgrywac materiał przez usb , wygrywac edukacyjny soft, listy kanałów . Na samsungu tego sie nie zrobi , no i zawsze mozna podpiąć karte canal+ , ja sobie dokupuje multipakiet cyfry 6 canal + i bede to miał w jedny tunku , a kupując samsunga i tuner cyfry wyjedzie na to samo a mozliwosci mniejsze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='106945' date='15.06.2008, 13:41 ']Dokłanie na ferdku mozna zgrywac materiał przez usb , wygrywac edukacyjny soft, listy kanałów . Na samsungu tego sie nie zrobi , no i zawsze mozna podpiąć karte canal+ , ja sobie dokupuje multipakiet cyfry 6 canal + i bede to miał w jedny tunku , a kupując samsunga i tuner cyfry wyjedzie na to samo a mozliwosci mniejsze ;/[/quote]

Jeszcze pytanko o tego Fegusona? Czy jest szybki jeśli chodzi o przełączanie kanałów ?
Czy ma jakieś problemy z zawieszaniem, próbowałeś już nagrywać ?

Jestem zdecydowany na moduł CI CP. Zastanawiam się tylko nad dekoderem.
Idea z zew. dyskiem podoba mi się o tyle, że dysk z kieszenią + Ferguson 8900 wyjdzie znaczniej taniej,
a z czasem można też dysk powiększyć jeśli będzie taka potrzeba.

Alternatywa to TechniSat DigiCorder HD S2 500 (prawie 2400 zł) GB lub Humax iCord HD 320GB (za jakieś 2000 zł).
Zastanawiam się tylko czy warto płacić 2 razy więcej za te dekodery ?
Jakie będą miały zalety nad fergusonem 8900 ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roger7' post='107029' date='16.06.2008, 01:32 ']Jeszcze pytanko o tego Fegusona? Czy jest szybki jeśli chodzi o przełączanie kanałów ?
Czy ma jakieś problemy z zawieszaniem, próbowałeś już nagrywać ?[/quote]

jest szybki, nie zawiesza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roger7' post='107029' date='16.06.2008, 02:32 ']Jeszcze pytanko o tego Fegusona? Czy jest szybki jeśli chodzi o przełączanie kanałów ?
Czy ma jakieś problemy z zawieszaniem, próbowałeś już nagrywać ?

Jestem zdecydowany na moduł CI CP. Zastanawiam się tylko nad dekoderem.
Idea z zew. dyskiem podoba mi się o tyle, że dysk z kieszenią + Ferguson 8900 wyjdzie znaczniej taniej,
a z czasem można też dysk powiększyć jeśli będzie taka potrzeba.

Alternatywa to TechniSat DigiCorder HD S2 500 (prawie 2400 zł) GB lub Humax iCord HD 320GB (za jakieś 2000 zł).
Zastanawiam się tylko czy warto płacić 2 razy więcej za te dekodery ?
Jakie będą miały zalety nad fergusonem 8900 ?

pozdrawiam[/quote]
Jesli chodzi o przełączanie to jest wolniejszy od poprzeniego tunka jakiego miałem czyli echostara 606 , ale znowu nie jest to jakieś uciązliwe , dla mnie nie jest zle . Co do dysku to ma 750gb ale na ntfs a cały zapełniony wiec musze sobie to pozgrywac zeby zrobic na fat32 wiec narazie nie mam doświadczeń jeśli chodzi o pvr. Jeśli chodzi o zawieszanie to przez 3 dni całodniowego chodzenia nie zawiesił mi się ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roger7' post='107029' date='16.06.2008, 01:32 ']Alternatywa to TechniSat DigiCorder HD S2 500 (prawie 2400 zł) GB lub Humax iCord HD 320GB (za jakieś 2000 zł).
Zastanawiam się tylko czy warto płacić 2 razy więcej za te dekodery ?
Jakie będą miały zalety nad fergusonem 8900 ?[/quote]
Główną zaletą jest druga głowica (2 wej. antenowe), która umożliwia oglądanie i nagrywanie różnych kanałów, no i mają wewn. dysk, a w Ferdku musisz sobie dokupić (znaczy jak np. masz to tylko obudowę za 40zł na allegro), ale to ułatwia życie przy przenoszeniu filmów na dysk w kompie, choć Fred przez to, że musi być format w FAT32, dzieli pliki co też jest uciążliwe). Humax daje też przewagę dzięki Linuxowi + port Ethernet.
Moim zdaniem nie jest to wszystko warte 1000zł więcej... Edytowane przez Przemek211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...