Skocz do zawartości
sudione

Lista TV z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4 (HD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
W związku z ciągłymi pytaniami oraz niejasnościami odnośnie wprowadzanania telewizji cyfrowej w Polsce DVB-T, chciałbym, aby powstał wątek z listą TV, które mają wbudowany tuner DVB-T (oczywiście zgodny ze specyfikacją MPEG4). Niestety takich odbiorników na dzień dzisiejszy jest bardzo mało, albo są to modele [b]BARDZO[/b] drogie (seria SONY X3000 oraz X3500), ale z czasem ich lista się zwiększy i właśnie ten wątek mam nadzieję, będzie służył wszystkim tym, którzy chcą mieć nowoczesny TV, do którego nie trzeba będzie dokupować tunerów, czy modułów C.I. Oto lista od firmy SONY:

seria E
KDL-26E40x0
KDL-32E40x0
KDL-40E40x0

seria V
KDL-26V4500
KDL-32V4500
KDL-37V4500

seria W
KDL-32W4000
KDL-40W4000
KDL-46W4000
KDL-52W4000

KDL-40W4500
KDL-46W4500
KDL-52W4500


seria X
KDL-40X3000
KDL-40X3500
KDL-46X3000
KDL-46X3500
KDL-52X3500
KDL-70X3500

KDL-40X4500
KDL-46X4500
KDL-52X4500
KDL-55X4500

Co ciekawe, ze strony SONY wynika, że wszystkie podane przeze mnie modele TV tej firmy mogą odbierać także kanały HD.

O jednym trzeba pamiętać:
Jeżeli nawet TV posiada tuner DVB-T MPEG4 to nie oznacza, że będzie odbierał kanały HD (np. POLSAT SPORT HD nadawany testowo na czas ME w W-wie z PKiN).
P.S. Bardzo proszę o "przyklejenie" tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich entuzjastów HD z eteru.
Wtorek, 17 czerwca, godz. 17. Mieszkanie na Ursynowie- Imielinie, 8 piętro, ok. 8 km od PKiN.
Telewizor Sony KDL-32W4000.
Antena - wykonana własnoręcznie jakieś 20 lat temu (przy okazji wprowadzania nadawania UHF) jako dipol płaski półfalowy z kawałka laminatu miedziano-epoksydowego z wydrapanym kształtem, symetryzator ćwierćfalowy też własnej roboty w postaci odcinka przewodu przylutowanego do "płatka" anteny i do ekranu kabla. Brak widoku na PKiN. Antena wewnątrz mieszkania, ustawiona na odbicie sygnału od sąsiedniego bloku.
Na tunerze cyfrowym telewizor łapie 11 kanałów:
TVP1, TVP2, TVPInfo, TVP Polonia, TVP Muzyka, TVP Historia, TVP Sport, TVN, TV4, Polsat i oczywisty rodzynek: Polsat Sport Test HD w rozdz. 1080 linii: boks, mistrzostwa Europy w piłce.
Obraz HD super, obrazy SD różne. Na TVP1 i TVP Polonia dźwięk Dolby Digital.
Ponieważ antenę trzymałem w ręce, stałem za blisko ekranu, aby spokojnie wszystko pooceniać.
Biorę się za instalację normalnej anteny zewnętrznej i jej zsumowanie z sygnałem kablówki ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andrzej_an' post='107378' date='18.06.2008, 13:45 ']... TVP Muzyka, ...[/quote]
A czy istnieje taki kanał...? :(

Edytowane przez herman78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam do listy wszystkie plazmy Panasonica, ale nie te oficjalne w Polsce PV i PY, tylko wszystkie pozostałe, czyli:

PX80, PZ85, PZ800

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek12345' post='107654' date='21.06.2008, 19:22 ']chyba chodzi o TVP Kultura... Co do dźwięku Dolby Digital czy telewizor do dekoduje? Czy cisza?[/quote]

Dziękuję za korektę...
Pisałem z pamięci i coś mi się skojarzyło
("skojarzenia to przekleństwo....)
Co do Dolby Digital - Sony 32W4000 nie ma dekodera Dolby, a ja nie mam wzmacniacza 5.1 z dekoderem
Pwnie po kablu światłowodowym byłby pełen luksus
Na głośnikach TV mam zwykłe stereo. Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='107669' date='21.06.2008, 22:27 ']dodam do listy wszystkie plazmy Panasonica, ale nie te oficjalne w Polsce PV i PY, tylko wszystkie pozostałe, czyli:

PX80, PZ85, PZ800

pozdrowienia[/quote]
TV PX80 mają wbudowane tunery DVB-T MPEG-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, masz rację, gdyby nie drobny fakt, że miałem w rękach 42PX80 i w Warszawie wyłapałem całą paczkę TVP i parę innych kanałów, w sumie coś ok. 10-11.
PX80 ma tuner DVB-T działający w MPEG 2 i 4.

poza tym zobacz specyfikację np. tu:
[url="http://www.hifi-regler.de/shop/panasonic/panasonic_th-42px80e.php"]http://www.hifi-regler.de/shop/panasonic/p..._th-42px80e.php[/url]

nie dopisałem do listy TV z MPEG4 modeli PZ80 i PZ81.

Pozdrowienia Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szcunkiem ale niestety nie masz racji.Jest tylko MPEG-2 ,MPEG-4 odbierze po zainstalowaniu w slocie CI odpowiedniego modułu dekodującego .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to dla mnie coś nowego! Skąd wziąć odpowiedni moduł CI? Czy mogę w takim razie doposażyć PV80 w możliwość odbioru DVB-T z MPEG-4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, mam nadzieję, że Toshiba wprowadzi w swoich najnowszych TV tunery obsługujące mpeg-4 i że stanie się to na najbliższych targach IFA w Berlinie za dwa miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam propozycję. Skoro zapotrzebowanie na TV z tunerem DVB-T obsługującym mpeg4 będzie zdecydowanie rosło, bo przecież taki właśnie kodek obrazu będzie w Polsce używany, to powinnyśmy wystosować apel do czołowych producentów, aby takie tunery zawierali w swoich TV. Do Sony już nie trzeba.
Chodzi o to, że np. Toshiba czy Philips posiadają te same linie produktowe z dwoma rożnymi tunerami. We Francji także jest mpeg4 i na tamtym rynku można spotkać modele tych firm z tunerami obsługującymi mpeg4 np. Toshiba 42XV515DG, czy Philips 47PFL9603H/10 (wszystkie z oznaczeniem"H").
Moim zdaniem najsłuszniejsze byłoby, aby przedstawiciele naszego forum zrobili ankietę na jego łamach. Jeśli ankieta wypadnie pozytywnie, to reprezentując forum czyli ponad 62 tyś użytkowników, złożyliby oni na ręce głównych producentów taką petycję z prośbą o wprowadzenie na nasz rynek takich właśnie modeli w przyszłości, które pozwolą na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

I nie chcę słyszeć głosów, ze to nie jest możliwe, bo na studiach z kolegami wywarliśmy na władzach Warszawy zmiany godziny kursowania metra oraz zniesienie opłat za bagaż przez ZTM. Wystarczyło zmobilizować rzeszę studentów w Całej Warszawie i zebrać kilka tyś. podpisów. Projekt nota bene nazywał się Warszawa Przyjazna Studentom.

Co na to Gmeru i spółka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
jestem na tym forum nowy, proszę więc o wybaczenie jeśli uchybię "protokołowi"...

Jestem zainteresowany zakupem TV LCD 46". Nigdzie nie mogę doszukać się informacji, czy Sharpy LC-46XL2E i LC-46HD1E maja tunery DVB-T z MPEG-4.
Jutro mam zamiar zadzwonić na Ich infolinię, ale sądząc po poście jednego z Kolegów nie spodziewam się zbyt precyzyjnej odpowiedzi. Może ktoś z Was wie coś na ten temat.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki B737 Captain za odpowiedź, ale teraz mam "zgryza"! Dzisiaj dzwoniłem na infolinię Sharpa - Pan, po konsultacji ze specem od TV LCD, stwierdził, że wszystkie odbiorniki z HDD
mają DVB-T z MPGE 4 !...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kazik51' post='110102' date='17.07.2008, 21:03 ']Dzieki B737 Captain za odpowiedź, ale teraz mam "zgryza"! Dzisiaj dzwoniłem na infolinię Sharpa - Pan, po konsultacji ze specem od TV LCD, stwierdził, że wszystkie odbiorniki z HDD
mają DVB-T z MPGE 4 !...?[/quote]
Sprawdziłem. Masz rację. Jednak modele HD1E posiadają taki tuner z MPEG-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='110139' date='18.07.2008, 09:25 ']Sprawdziłem. Masz rację. Jednak modele HD1E posiadają taki tuner z MPEG-4.[/quote]


Czy Samsung 46 656 ma tuner mpeg 4... jakis ma bo znalazł mi 4 kanały z nadajnika w Bytkowie tylko tak sie zastanawiam czy nienadajo tam mieszanych sygnałow mpeg2\4 w ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie, czy Samsung LE32A656 ma MPEG4? I czy odbiera wersję DVB-T HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='telo1' post='110574' date='21.07.2008, 23:19 ']Czy Samsung 46 656 ma tuner mpeg 4... jakis ma bo znalazł mi 4 kanały z nadajnika w Bytkowie tylko tak sie zastanawiam czy nienadajo tam mieszanych sygnałow mpeg2\4 w ...?[/quote]
[quote name='dominikm' post='110574' date='22.07.2008, 21:54 ']Czy ktoś wie, czy Samsung LE32A656 ma MPEG4? I czy odbiera wersję DVB-T HD?[/quote]
Odpowiedź na powyższe pytania brzmi stanowcze [b]NIE[/b].
Oprócz modeli TV SONY, które wymieniłem i SHARP'a z serii HD1, nie ma telewizorów z tunerem MPEG4(HD)(oczywiście mogę się mylić). Wszyscy czekamy na jesienne premiery oraz na targi IFA.
P.S. Mam nadzieję, że wątek nabierze koloru właśnie po IFIE.:(

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Mpeg4 nie, ale po włożeniu modułu CI Neotion NP4 działa.Ja mam model Samsung LE40A656A, sygnał ze zwykłej siatki skierowanej na Śrem (z Pobiedzisk). Sygnał na poziomie 85% bez błedów. TVP Historia nieznacznie "szatkuje" . Przełączanie między kanałami trwa ok. 1-3s. Czasami transkodowanie na mpeg2 sie zawiesza. Jakośc odbioru OK! - no i należy wziąć pod uwage fakt, że te transmisje nadal są... testowe. Zobaczymy jak będzie nadawany TVP HD z IO 2008.
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się może orientuje czym różni się kolejny model LCD z mpeg-4 SONY KDL-32W4210 od swojego poprzednika SONY KDL-32W4000?A może to tylko jakiś chwyt reklamowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzo o samsungi serii 6, zarówno plazmy jak i lcd, to modele przeznaczone na niektóre rynki, np. we Francji mają tuner mpeg-4. Model z takim tunerem dvb-t ma numer 676 w odróżnieniu od przeznaczonego na rynek polski modelu 656. Ponadto w końcu sierpnia do sprzedaży mają już trafić samsungi serii 7, które standardowo obsługiwały będą już mpeg-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Walusie1' post='110758' date='24.07.2008, 00:18 ']Witam!
Mpeg4 nie, ale po włożeniu modułu CI Neotion NP4 działa.Ja mam model Samsung LE40A656A, sygnał ze zwykłej siatki skierowanej na Śrem (z Pobiedzisk). Sygnał na poziomie 85% bez błedów. TVP Historia nieznacznie "szatkuje" . Przełączanie między kanałami trwa ok. 1-3s. Czasami transkodowanie na mpeg2 sie zawiesza. Jakośc odbioru OK! - no i należy wziąć pod uwage fakt, że te transmisje nadal są... testowe. Zobaczymy jak będzie nadawany TVP HD z IO 2008.
Pozdrawiam![/quote]
[b]PAMIĘTAJ[/b]! Na dzień dzisjeszy karty dekodujące kodek MPEG4 na MPEG2 nie zdekodują sygnału MPEG4 HD, czyli [b]nikt sobie nie oglądnie olimpiady Pekin 2008 na kanale TVP HD, posiadając w TV tuner MPEG2+karta dekodująca[/b]. Mam nadzieję, że pytanie i temat nie powróci.:lol:
[quote name='Tim_26' post='111286' date='28.07.2008, 22:15 ']Czy ktoś się może orientuje czym różni się kolejny model LCD z mpeg-4 SONY KDL-32W4210 od swojego poprzednika SONY KDL-32W4000?A może to tylko jakiś chwyt reklamowy?[/quote]
Prawdopodobnie [b]tylko[/b] kolorem obudowy, bo w specyfikacji nie widzę, żadnej różnicy.
[quote name='tomper6969' post='111295' date='28.07.2008, 23:26 ']Jeżeli chodzo o samsungi serii 6, zarówno plazmy jak i lcd, to modele przeznaczone na niektóre rynki, np. we Francji mają tuner mpeg-4. Model z takim tunerem dvb-t ma numer 676 w odróżnieniu od przeznaczonego na rynek polski modelu 656. Ponadto w końcu sierpnia do sprzedaży mają już trafić samsungi serii 7, które standardowo obsługiwały będą już mpeg-4.[/quote]
Obawiam się, że tunery MPEG4 pojawią się w SAMSUNGach, ale tylko w wysokich modelach.:D Mam nadzieję, że się mylę i ruszy na jesieni zdecydowana ofensywa [b]WSZYSTKICH[/b] producentów.
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszedłem dzisiaj na polską stronę Toshiby i miło się zaskoczyłem. Do tej pory było tam przekierowanie na angielskie strony, jeśli np. chciało się pooglądać TV. Teraz są polskie strony bogate w info o każdej serii TV, dane szczegółowe, a oglądając strony konkretnej serii TV w plikach źródłowych można otworzyć sobie kartę katalogową, w której jest info czy tuner DVB-T obsługuje MPEG-4. Niestety nawet seria ZF nie obsługuje aktualnie MPEG-4. Czekamy na nowe serie na IFA.
[url="http://www.toshiba-tv.pl/tv"]http://www.toshiba-tv.pl/tv[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...