Skocz do zawartości
sudione

Lista TV z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG4 (HD)

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ interesuje mnie temat MPEG4 i szukam TV z takim tunerem proszę o wypisywanie modeli które odbierają Wam kanał TVPHD z telewizji naziemnej (sprawdzone!)

I czy prawdą jest, że telewizor może mieć MPEG4 ale bez obsługi AVCHD? Czyli bez TVPHD? Czy jeżeli jest napisane MPEG4 tzn. ze automatycznie odbiorę wszystko co jest nadawane łącznie z HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV PX80 mają wbudowane tunery DVB-T MPEG-2.

Witam. Ostatnio uruchomili u nas w Krakowie wieksza moc z Choragwicy w zwiazku z tym jestem w zasiegu . Mam od niedawna Panasonica 37PV8PA i generalnie obraz mi odpowiada. Ostrośc co prawda gorsza niż w LCD ale czerń kolory itd... wadą jest to że jest może ciut za duży do stolika który mam i to , ze nie ma DVBT. Widziałem Sony KDL32W4500 i ten by mi odpowiadał. Szkoda mi jednak tej czerni w Pazmie . Dlatego pytam które plazmy maja DVBT MPEG4 i moga odbierać HD. Seria PZ owszem , ale cena :)

Czy model PX80 to ma bo zdania są podzielone , ale raczej nie ma?

Mam już kupca na moja plazmę, dla tego dokładam ciut i mam SONY. W związku z tym waham sie czy sprzedawać czy po prostu dokupić jakiś tunerek DVBT (np Ferdka) czy wręcz jakiś tuner Combo (marzenie to DMM8000, ale przecież są też inne sporo tańsze).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPEG-4 mają na pewno serie:

PZ81, PZ86, PZ800 oraz najnowsze modele (G10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie wszystkie nowe modele samsunga z serii B 4xx i 5xx maja MPEG4 i działa on zdecydowanie lepiej niż w serii A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Philipsami. w opisie produktu 42pfl5603d pisze tylko : obsługuje dvb naziemny ?? A o kodeku mpeg2 czy mpeg4 nie wspominają wogóle. Które tv philipsa spełniają norme mpeg4. Może wszystkie które mają dvb-t? proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z Philipsami. w opisie produktu 42pfl5603d pisze tylko : obsługuje dvb naziemny ?? A o kodeku mpeg2 czy mpeg4 nie wspominają wogóle. Które tv philipsa spełniają norme mpeg4. Może wszystkie które mają dvb-t? proszę o odp.

Tylko modele z literą H na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHARP 32 DH65E - odbiera wszystkie kanały DVB-T mpeg 4- Warszawa z nadajnika na Pałacu Kultury łącznie z TVP HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MPEG-4 mają na pewno serie:

PZ81, PZ86, PZ800 oraz najnowsze modele (G10).

TV PANASONIC TH50PZ800E sprawdzone odbiera MPEG2 i MPEG4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety Samsungi w wersji 756 (mój LE32A756) raczej nie posiadają MPEG4. Winstrukcji pisze (co prawda w nawiasie) że: "...działają w krajach i na obszarach na krórych nadawane są sygnały DVB-T (MPEG2)naziemnej telewizji...."

Niestety na razie nie mam anteny zewnętrznej by sprawdzić to osobiście.

Samsung LE46A756 ma MPEG4. Prymitywna antena i odbiera TV1, TV2, TVinfo, TV sport i TVHD.

Edytowane przez AWK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ładna dyskusja się przewinęła na tym wątku ale ja mam problem z kupieniem w Polsce telewizorka turystycznego z matrycą 7" do 8", zasilanego na 230V i 12V ale z 2 tunerami: analogowym i cyfrowym DVB-T z kompresją MPEG4. W internecie widziałem taki chiński np.: 7 inch DVB-T MPEG-4 AVC i analogowy TV (HD-T707) ale dostępne tylko w ilościach hurtowych więc obszedłem warszawskie markety np.: Media Markt, Elekto World czy Saturn ale nie mają. Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć gdzie taki telewizorek kupić to czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

W związku z ciągłymi pytaniami oraz niejasnościami odnośnie wprowadzanania telewizji cyfrowej w Polsce DVB-T, chciałbym, aby powstał wątek z listą TV, które mają wbudowany tuner DVB-T (oczywiście zgodny ze specyfikacją MPEG4). Niestety takich odbiorników na dzień dzisiejszy jest bardzo mało, albo są to modele BARDZO drogie (seria SONY X3000 oraz X3500), ale z czasem ich lista się zwiększy i właśnie ten wątek mam nadzieję, będzie służył wszystkim tym, którzy chcą mieć nowoczesny TV, do którego nie trzeba będzie dokupować tunerów, czy modułów C.I. Oto lista od firmy SONY:

seria E

KDL-26E40x0

KDL-32E40x0

KDL-40E40x0

seria V

KDL-26V4500

KDL-32V4500

KDL-37V4500

seria W

KDL-32W4000

KDL-40W4000

KDL-46W4000

KDL-52W4000

KDL-40W4500

KDL-46W4500

KDL-52W4500

seria X

KDL-40X3000

KDL-40X3500

KDL-46X3000

KDL-46X3500

KDL-52X3500

KDL-70X3500

KDL-40X4500

KDL-46X4500

KDL-52X4500

KDL-55X4500

Co ciekawe, ze strony SONY wynika, że wszystkie podane przeze mnie modele TV tej firmy mogą odbierać także kanały HD.

O jednym trzeba pamiętać:

Jeżeli nawet TV posiada tuner DVB-T MPEG4 to nie oznacza, że będzie odbierał kanały HD (np. POLSAT SPORT HD nadawany testowo na czas ME w W-wie z PKiN).

P.S. Bardzo proszę o "przyklejenie" tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory marki FUNAI seria LH7 mają tuner samsunga i obsługują mpeg4 wyjście dla dźwięku cyfrowe. Czas reakcji matrycy LCD 5ms. Modele 19, 22 i 32 cali produkowane i serwisowane w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ;]

Posiadam Telewizor LG model 32lg2000.

Chciałem zapytać bo nie jestem pewny,wiem że telewizor posiada tuner dvb-t ale nie wiem czy obsługuje MPEG-4.

Co o tym sądzicie ma MPEG-4 czy MPEG-2

Z góry dzięki za odpowiedź. ;];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie telewizory Funai o oznaczeniu LH mają tuner MPEG-4, a te o oznaczeniu LT, tylko MPEG-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy telewizor Samsung LE40C650 posiada DVB-T z MPEG-4? Na stronie producenta jest coś takiego " DVB - T / C, MPEG4 DVB - T2 / C (UK Only)". Można to zinterpretować w taki sposób, że MPEG4 jest tylko w tym tunerze DVB-T2 dla Wielkiej Brytanii, a ja chcę mieć pewność, że ma MPEG-4, z którego będę mógł korzystać w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma MP4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że już Gmeru Ci odpowiedział. Sorki, ale wczoraj już nie miałem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy Sony KDL 22B x 200 ma tuner DVB-T + MPEG-4 pozwalający na odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam toshiba 42xv503d. Telewizor ma tuner dvb-t, ale oczywiście nie mam pojęcia czy mpeg4. Mieszkam w Irlandii, złapałem tylko kanały radiowe. W instrukcji nie ma żadnych szczegółowych danych o tunerze, na stronie producenta tego modelu już nie ma. Proszę o odpowiedź jesli ktoś wie coś na ten temat. Czy można jakoś sprawdzić jaki tuner ma telewizor, tak na przyszłość? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja chcialbym zapytac czy za pomocą tego Philipsa 21PT5618/58 moglbym odbierac telewizje cyfrowa, czy potrzebny bedzie zewnetrzny dekoder.

Proboje ogarnac temat tej calej telewizji ale jakos mi nie idzie, a potrzebuje kupic cos uzywanego zeby odbieralo taki sygnał..Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za ewentualny OT jezeli pisze w zlym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...