Skocz do zawartości
Leon

LG 42PX3RVA

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82649494"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82649494[/url]

Czesc wszystkim!

Wkocnu przyszedl czas i na mnie;-) Zdecydowalem sie na kupno jakiegos "plaskiego" TV. Nie mam super duzego budzetu poniewaz wynosi on okolo 6tys. Co byscie poradzili ? Tak rozgladam sie za tym LG. Cena nieduza, wielkosc DUZA ;) Czy w dobrym kierunku ide?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie nie nie ;) Zadnych takich rozdzielczosci. Minimum ( a zarazem tymczasowa norma) to 768 linii. Ponizej nieschodzimy ;-) Przyciagaja niska ceną ale ja bym sie nieladowal w takie coś. Lepiej kup cos z 32 cali np. Samsung > ktos inny moze poleci cos innego bo ja w sumie w Samsungach mam rozeznanie najwieksze bo i sa najbardziej popularne;) . Nie idz na wielkosc ale na jakosc. W sumie teraz jest sporo 32 ktore sa naprawde bardzo dobre. Zalezy na czym Ci zalezy tzn co bedziesz na tym ogladal cyfra, kablowka, konsole, HD itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki i jest super.
Ma świetną jakośc obrazu pod warunkiem że nie stoisz tuż przy nim.
Taki telewizor ogląda się z odległości od min. 3 m

Prawdą jest że nie ma zbyt dużej rozdzielczości jak może PHILIPS ale w zupełności jest ona wystarczająca, sygnał mam z dekodera cyfry i obraz jest świetny zwłaszcza na filmach 16/9. Ogólnie telewizor powinno się oceniać po dobrej produkcji filmach bo zwykła telewizja transmituje często jakieś stare seriale które może w latach 80tych były szczytem jakości, a na 42 calowym telewizorze wyglądają gorzej.

Z drugiej strony kiedyś pojawi się sygnał HD (ciekawe kiedy) i nie będzie już problemów z jakością wcale, ale na to nie ma co liczyć bo HDTV praktycznie nie jest rozwinięta na zachodzie, a co dopiero w Polsce.
Wtedy gdy już na dobre będzie funkcjonować w Niemczech, UK, Francji i liczba użytkowników będzie w milionach to pewnie u nas zaczną o tym mysleć :P

Dużym plusem właśnie przy tym wyborze jest cena... zwłaszcza przy ujęciu powyższych argumentów, zastanów się czy warto przepłacać za piksele których i tak szybko nie zobaczysz w praktyce. Ale LG jest już na tą technologię gotowy, więc gdy już będzie HDTV to wtedy będzie widać dopiero różnice, gdy podejdziesz blisko telewizora złaszcza. Z daleka nieznaczną.
Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jest forum HDTV, a nie SDTV :(. Wiadomo, że telewizja HD w Polsce nie prędko zakróluje :P , ale TVP (jak to wielkokrotnie podkreślał Lizarazu) już zakupiła sprzęt do HDTV (jeszcze trzeba się z niego nauczyć korzystać ;) ). A roździelczość HD jest już dostępna - HD playery, X360, upscalery, itp. Można próbować łapać kanały satelitarne w HD :P . Niebawem pojawią się odtwarzacze HD DVD (które już są w sprzedaży w Japonii) i Blu-Ray. W tej chwili nie ma co się zastanawiać nad kupnem TV poniżej 720p, bo to pieniądze wyrzucowne w błoto :D . Ja obstaje nadal przy Full HD, które jest już dostępne i w atrakcyjnej cenie (choć licze jeszcze na obniżki) :).

Pozdrawiam :D

Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy budżecie 6K możesz kupić świetną plazmę Panasonic 37PV60 z rozdzielczością 1024 x 720 (HD Ready).
Zobacz na stronie [url="http://hoopla.pl/"]Hoopla[/url]

Znacznie lepsza niż LG3

Podrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...