Skocz do zawartości
  • 0
VAMET

Regulacja sygnału UPC

Pytanie

Napisano (edytowane)
Witam uprzejmie

Mam od UPC, Internet i TV analogową. Z gniazdka idzie kabel do rozgałęźnika (1-way tap) i rozdziela na dwa kable. Jeden leci do modemu z UPC, drugi do wejścia antenowego w TV.

Po wejściu na modem z UPC mam następujące dane:
Signal to Noise Ratio 37 dB (zmienia się czasami w przedziale 35-37 dB)
Downstream Power Level 3 dBmV (zmienia się czasami w przedziale 2-9 dBmV)
Upstream Power Level 54 dBmV (zmienia się czasami w przedziale (54-56 dBmV)

Z tego co się orientuję Upstream Power Level powinien być mniejszy niż 55 dBmV. Nie chcę wołać "speców" od UPC, bo sami się nie znają i pieprzą trzy po trzy i nic nie regulują. Chciałbym zmniejszyć wartość 54-56 dBmV na Upstream na mniejszą i pewnie potrzebny mi inny rozgałęźnik ten 1-way tap.
Nie znam się na nich i ich wartościach, ten co mam ma oznaczenia od góry patrząć:
Tap 6.5 dB
ECOLine+
RT-1-6+
1-way tap
clAss modem safe
Out 2.2 dB

Pytanie, czy inne wartości Signal to Noise Ratio są dobre, z tego co wiem, to czym większy niż 33 to lepsza.
Czy Downstream Power Level jest OK?
No i jak wyregulować Upstream Powel Level, jaki rozgałęźnik samemu dać, zamiast tego co mam?

Prosiłbym o pomoc i wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

EDIT

Mam dokładnie taki odgałęźnik jednodrożny:
[url="http://www.tratec.net/poland/pasywa-ecoline.htm"]http://www.tratec.net/poland/pasywa-ecoline.htm[/url]
[url="http://www.tratec.net/poland/Kartykat/ET-1-6%2B.pdf"]http://www.tratec.net/poland/Kartykat/ET-1-6%2B.pdf[/url] ET-1-6+

Z poważaniem Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam uprzejmie

Nikt nie ma pomysłu? Nikt z Was nie regulował sygnału zmianą odgałęźnika?
Byłbym wdzięczny za pomoc...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
witam a po jakim tłumieniu 6.5 czy 2.2 db masz podpięty modem?i co jest podpięte do tego drugiego wyjścia(tap lub out)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam uprzejmie

Sprawa wygląda tak:

[img]http://www.vamet.la/temp/exchange/tap.png[/img]

Legenda:
Czerwona kropka - kabel leci z gniazdka RTV poprzez dziurę w stropie do pokoju na dole i tam jest wkręcony w ten rozgałęźnik i potem rozdziela się na:
Zielona kropka - kabel do analogowej TV
Niebieska kropka - kabel do modemu UPC

Opisałem na czerwono, gdzie na tym odgałęźniku, jakie parametry oznaczono. Tak mniej więcej to wygląda.
Parametry ze strony modemu, tak jak w pierwszym poście.

I jak, da się go wyregulować? Inny odgałęźnik? Jak tak, to jaki dać zamiast tego?
Albo jakaś inna wskazówka?

Dziękuję za odzew :P Już się bałem, że całe forum nie zna się na tych rozgałęźnikach.

EDIT

Dałem większe zdjęcie. Obecnie przy takim podłączeniu mam odczyt:

[quote]Downstream Value
Frequency 794000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 36 dB
Power Level 2 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Upstream Value
Channel ID 2
Frequency 27472000 Hz Ranged
Power Level 54 dBmV[/quote]

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ok jest zle podłączone i tak:
zielona kropka: IN jest to wejście sygnału czyli kabel z sygnałem z gniazda rtv(czy jest to gniazdo końcowe ok.1db tłumienności i czy do tego gniazda idzie bezpośrednio kabel ze skrzynki UPC ?)
czerwona kropka: jest to wyjście sygnału po tłumieniu 6,5 db(ew.może iść na TV)
niebieska kropka: jest to przelot sygnału stłumionego o 2,2 db(na modem)
podłącz tak jak ci napisałem i sprawdz parametry na modemie
SNR 35-37 jest ok
Downstream 2-9 jest ok
Upstream jest troche za wysoki i powinien być max 49-50
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam uprzejmie

Bardzo dziękuję Ci za wytłumaczenie :) Rozgałęźnik tak podłączony mam od 3 lat :)
Dziwnie mi się pisze niniejsze, ale przemogę się... Ten rozgałęźnik na szczęście zakładał "fachowiec" z UPC :)
Takie pytanko, jeżeli mam źle podłączone, czyli że na IN mam TV, na OUT internet, a w TAP mam sygnał wejścia, to jak to możliwe, że działa mi internet i TV? :)

Teraz głupio mi, ale muszę zapytać, dlatego:
Jak mam to niby podłączyć? Końcówka każdego kabla jest twarda jak cholera. Kabel każdy sztywny, jak nie powiem co ;)
Mam dwa pomieszczenia. Jedno na piętrze skąd wychodzi z gniazdka RTV kabel i przechodzi przez dziurę w suficie do dolnego pomieszczenia. Tam jest zainstalowany na ścianie ten rozgałęźnik dokładnie w taki sposób jak na obrazku. Jak go odwrócę, tak że na dole będzie jedno wyjście na TV (TAP 6.5dB), a u góry sygnał wejścia (IN) z górnego pomieszczenia, to pojawi się problem z kablem do modemu (OUT 2.2 dB), modemu który jest że tak to nazwę na dole (pod tym rozgałęźnikiem). Kabel zatem będzie u górnej części rozgałęźnika szytwno szedł do pewnego miejsca w górę, a potem szerokim łukiem (złamany kabel) szedł w dół do modemu, ze względu na jego sztywność - widzisz to oczami wyobraźni?

To amatorskie pytanie, ale zapytam, jak to wykonać, kiedy rozgałęźnik Pan "fachowiec" przykręcił do ściany na dwa wkręty :D

Proszę o odpowiedź i dziękuję bardzo za poświęcony czas.
Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
najprościej będzie jak zadzwonisz do UPC i zgłosisz usterkę(np.że masz zły odbiór TV,że śnieży itp)jak przyjdzie serwisant to pokaż mu ten rozgałęziacz i każ mu wymienić na zwrotnice TV/DANE(separator multimedialny) ,będzie wiedział o co chodzi.
taka zwrotnica ma tłumienia 3db na TV i 1db na wyjściu DANE/Data
UPC pracuje bodajże na TRATECU to zaraz ci poszukam jak to wygląda i wkleje linka
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam uprzejmie

Wiesz, wolę sobie sam to zamontować. Pewnie jest dostępny w sklepie ten separator multimedialny.
Sprawdzę jeszcze ten układ, co wspominałeś. Dzisiaj już nie dam rady, muszę dzieciaka położyć spać ;)
Nie kumam, dlaczego działa tak, jak jest teraz podłączone. Czy to możliwe, czy jakiś ewenement?
I dlaczego tak zdecydował się podłączyć to serwisant? Może coś w tym jest celowego w moim przypadku?
Jak uważasz?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
monter pewnie pomylił odgałęznik 1/6,5 z rozgałęznikiem 1/2 gdzie przy 1/2 na górze jest IN a na dole dwa razy OUT,a przy twoim podłączeniu jest możliwe ze wszystko działa ale nie zmienia to faktu że jest to podłączone żle.
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam uprzejmie

Czyli ten układ nie spełnia w ogóle swojego założenia? Po prostu tam jest i na nic nie wpływa?
Możesz mi podać namiar na ten prawidłowy rozgałęźnik z in u góry i z 2xout na dole? ;)
Kupię sobie i wstawię za tego. Kurcze, jak patrzę na innych Upstream to mają od 40-50 max, a u mnie 54 min to cud :D
Jakość obrazu nie mam zbyt dobrej, gdyby nie Samsung i jego funkcja polepszania sygnału, cieńko bym miał.

Pytanie z innej beczki, na tym samym poziomie na dole, tam gdzie TV i modem, mam w innym pomieszczeniu jeszcze jedno gniazdko RTV podłączone.
Słyszałem, że to ma również wpływ na sygnał. Jak temu zaradzić, co powinienem podejść do gniazdka, rozkręcić, wypiąć kabel od gniazdka i zostawić, żeby "dyndał" w puszce w ścianie i przykręcić gniazdko RTV bez podłączania kabla? To ma coś zmienić? :)

A ten separator multimedialny, to jeszcze coś innego niż ten rozgałęźnik z in u góry i 2xout na dole?

Wiem, że może Ciebie i innych czytających śmieszą moje głupie pytania, ale kto pyta nie błądzi, a ja jak widzę serwisantów ze znanej mi firmy, to ech...

Dziękuję za pomoc i czekam na więcej informacji :)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Wczoraj podłączyli mi dekoderHD z PVR i jestam bardzo zawiedziony. Obraz na kanałach HD jest dobry ale ten na zwykłych SD to tragedia. Ostrość obrazu jest tak słaba, że aż oczy bolą, obraz jest strasznie rozmyty. Nie wiem czym może być to spowodowane, przy podłączeniu cyfrowego Aster obraz był "żyleta". Czy może być coś skopane z podłączeniem lub z dekoderem? Wszystkie ustawienia w dekoderze i TV już sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam uprzejmie

Separator multimedialny:
- [url="http://www.elpiobis.pl/product_info.php/pName/gniazda-gmf-350-multimedialne-z-obudowa/cName/gniazda-abonenckie?osCsid=b170d6906aa03ab9fb0706c8a3309687"]Gniazda GMF 350 multimedialne z obudową[/url]
- [url="http://www.elpiobis.pl/product_info.php/pName/gniazda-gmf-353-multimedialne-z-obudowa/cName/gniazda-abonenckie?osCsid=b170d6906aa03ab9fb0706c8a3309687"]Gniazda GMF 353 multimedialne z obudową[/url]

Tylko pytanie, który w moim przypadku będzie lepszy. Różnią się oczywiście tłumieniem. Specjalnie przystosowane do rozdzielenia sygnału na TV i DATA (modem kablowy). Zatem? :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam uprzejmie

Zastosowałem GMF 353 i wyniki mam następujące:
- zauważalna poprawa programu - żyleta na Polsat, do tej pory śnieg i paski pionowe
- spadek Upstream Power Level z 55-56 do 45-47
- Downstram Power Level z 3 do 6
- Signal to Noise bez zmian 35-37

Zatem jeżeli ktoś ma podobny problem, niech zainwestuje w 353, sprawdza się znakomicie.
Dziękuję raz jeszcze za pomoc, a Panom ze znanej firmy "dziękuję" za fuszerkę - nie ma to, jak nie znać się na własnej ofercie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...