Skocz do zawartości
  • 0
smokingg

czy tak ma działać 100hz w sharpie?

Pytanie

Na początek witam wszystkich bo jestem tu nowy... i tyle dobrych informacji


Mam problem z TV LCD Sharp 37rd2e a mianowicie jest on podłączony do fergusona 8800hd kablem HDMI i na lecących napisach poziomych lub pionowych raz widać rozmycia a zaraz nie (co ok 5 sekund) przy włączonych oczywiście 100hz. Ten TV ma funkcję demonstracyjną 100hz i jak ją się włączy to obraz jest podzielony pionowo na pół (włączone i wyłączone 100hz) i wtedy dokładnie widać rożnicę stąd podejrzewam, że przy oglądaniu ta funkcja raz działa a raz nie. Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, jeśli tak to prosze o pomoc.
Może to ma znaczenie ale jak oglądam mecz na HD to wszystko działa dobrze a jak bramkarz wykopuje piłkę z pola karnego to widać dookoła piłki jej kontury sama piłka jest wyraźna.
Telewizor jest na gwarancji ale nie wiem czy to jest wada czy cecha a może jest na to prostrze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witaj na forum.

Demo, to demo, ma pokazać jak to działa, naprawdę nie da się zrobić pół ekranu 100 hz, a pół nie.

Mam innego sharpa, ale mogę cię zapewnić, że pewną poprawę obrazu uzyskasz;

- wyłączając tryb dynamiczny - czyli ustaw sobie np. tryb użytkownika i tam poreguluj
- ustawiając skalę szarości - balans bieli i czerni, kontrastu, etc, na forum znajdziesz linki - kalibracja

Już będzie dobrze. Na koniec wyłącz tryb filmu, albo ustaw jako średni.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='TOmeKK']Demo, to demo, ma pokazać jak to działa, naprawdę nie da się zrobić pół ekranu 100 hz, a pół nie.[/quote]

Ależ oczywiście że się da zrobić :)
Przecież osławione 100Hz to nic innego jak swego rodzaju interpolacja dwóch klatek filmu w 50Hz i dorobienie klatki pośredniej.
Nie ma problemu aby algorytm uwzględniał tylko połowę ekranu, drugą połowę po prostu powielał z poprzedniej klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='102880' date='20.05.2008, 10:42 ']Ależ oczywiście że się da zrobić :rolleyes:[/quote]

Może i tak, ale wg moich informacji, to co w sharpie to tylko gimmick.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='TOmeKK' post='102950' date='20.05.2008, 15:40 ']Może i tak, ale wg moich informacji, to co w sharpie to tylko gimmick.[/quote]
W sharpie może i tak jest.
Poprawiłem Cię bo myślałem że generalizujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...