Skocz do zawartości
BoDeX

Samsung KUROpodobny - nowa generacja plazm.

Rekomendowane odpowiedzi

Porownwalem go niestety wsklepie z kuro i panasem i przy tamtym natezeniu swiatla tego tak nie widac. jezeli place polowe ceny(58" sammy 2700€, a Kuro drugie tyle), to wydaje mi sie, ze nie ma co marudzic. Dopoki gra w pokoju, a obok nie ma konkurencji wyglada rewelka i to jest najwazniejsze. Poza tym kalibracja... i to by bylo na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jestem tego samego zdania...
mam nową KURĘ i jest zajefajna, ale kosztuje 11, zaś Samsunga można dostać za połowę tego. Jak nie postawisz obok siebie obu TV, to nie zdasz sobie w ogóle sprawy z tego, że Samsung jest słabszy pod wieloma względami. Po prostu to nie jest na tyle wielka różnica w jakości, żeby usprawiedliwić wydanie 2x większej kasy na Pionka.
Ktoś zapyta dlaczego wziąłem Pionka ? Bo jestem HD maniakiem i nie jestem skłonny iść na kompromis, nawet jeśli mam zapłacić 2x więcej. Ale gdybym nie był Areckim, to wziąłbym Samsunga, bo to jest mistrz pod względem stosunku jakości do ceny i nic mu nie brakuje.
Brawo Samsung !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='120244' date='24.09.2008, 23:24 ']Witam dzis dostalem Samsunga 50A656 plazma panowie ktos jak to porównuje do pioneera Kuro to jest smieszny pod kazdym wzglendem kuro wygrywa z tym dzis mi wjechaly 2szt i w jednym od kopa jest pilot zepsuty :)[/quote]
Przykro mi artsat ale niestety nie masz racji .Jestem na stażu w Japonii i tam w naprawde profesjonalnych testach ten model uzyskiwał noty takie same lub nawet ciut wyższe niz przereklamowana seria pioniera. Ogólnie jest dyskusja nad coraz szybszym rozwojem koreańskich fim branży elektronicznym i zdobywana przewaga koreańczykow.Tylko w Europie m innymi w Polsce istnieja mity na temat zastrzezonych dla najlepszych technologii. Mityczny Kuro niestety nie powinien kosztowac wiecej niz ten samsung bo poprostu jest wpełni porownywalny. N a świecie upadaja mity mercedesa i bmw ,a wchodza lexusy i nowe marki ,w branzy elektronicznej jest to samo. Juz w tej chwili mozna przewidziec ze w przyszlym roku przewaga firm typu samsung bedzie znaczaca a to ze wzgledu na mozliwosci finansowe tej firmy i sumy wydawane na nowe rozwiazania. Tak wiec naprawde wierze ze zal wam zainwestowanych pieniedzy w kuro ale nie jest on znaczaco lepszy od najnowszych modelii samsunga czy lg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przecież nikt nie napisał, że mu żal wydanych pieniędzy na Pioneera.
Ja nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na KURO 9G, kupiłbym ją bez wahania jeszcze raz, tym bardziej, że jest o 5 tys. tańsza niż poprzedni model 8G.
Nie sądzę też, żeby andsie1, czy dawmac (który zamienił słabszego Samsunga 58P96 na lepszą kurę 60 cali) żałowali wydanych swoich pieniędzy na Pioneery.
Więc nie wiem o czym kolega pisze.

A co do aut, to również kolega się myli. Tak się składa, że mój dobry znajomy ma CLSa AMG 63, i niestety, najnowszy Lexus GS600h, którego wziął do testów, przy Mercu wypadł jak ubogi krewny.

Ja też pracuję w firmie, którego marka jest najlepsza w branży, a która jest bez przerwy deprecjonowana przez konkurencję, chcącą wszelkimi możliwymi sposobami poprawić swoją pozycję rynkową.

A czy kolega miał możliwość poobcowania chociażby z tymi telewizorami, albo samochodami, że pisze z takim przekonaniem ?
Ja akurat mam, co mogę udowodnić w każdej sekundzie.

P.S. Co do przyszłego roku, to podobno Doda wyjdzie za mąż za Donalda, a Jarosław poślubi Edgara, ale co do Pionka to możemy być pewni jednego, że będzie bazował na matrycach od Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='geezer' post='126032' date='15.10.2008, 17:27 ']A ja poluje na PS-63A756 tyle ze tego monstrum nigdzie w PL nie ma ;)[/quote]


Eeee tam - są, są .... wystarczy tylko chcieć znależć ! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.
Jestem właśnie podczas zmiany swojego sprzętu A/V i przyszedł teraz czas na telewizor.
Miałem dużo modeli na oku ale w ostatnim okresie coraz bardziej skłaniam się do plazmy.
PS50A756 Samsunga lub TH-50PY80 Panasa.
Nie będę ukrywał że w Panasie brakuje mi przede wszystkim cyfrowego wyjścia audio, HDMI tylko 3 szuki i dodatkowo tunera DVB-T chyba nie ma żadnego wcale.
Jakieś opinie i sugestie bardzo proszę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazma Samsung z serii A756 ma jasnosc 1300 cd/m²
LCD z serii LN A956 ma na papierze jasnosc 'tylko' 500 cd/m² a mimo tego w kazdym sklepie widac DOBITNIE iz LCD swieci 2x jasniej od plazmy.

Prosze aby ktos mi to wytlumaczyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='geezer' post='131251' date='14.11.2008, 17:00 ']Plazma Samsung z serii A756 ma jasnosc 1300 cd/m²
LCD z serii LN A956 ma na papierze jasnosc 'tylko' 500 cd/m² a mimo tego w kazdym sklepie widac DOBITNIE iz LCD swieci 2x jasniej od plazmy.

Prosze aby ktos mi to wytlumaczyl...[/quote]


Światło zewnętrze inaczej wpływa na postrzegany przez nas poziom jasności w przypadku telewizora plazmowego, a inaczej w przypadku LCD. Dzieje się tak gdyż światło zewnętrzne inaczej się kompensuje ze źródłem światła z telewizora.

Im jaśniej w pokoju tym wydawać się nam będzie że plazma świeci gorzej, a im w pokoju ciemniej, tym będzie rosła przewaga plazmy.

Generalnie to coś za coś. Z jednej strony przy dużej ilości światła zewnętrznego plazma jest niby ciemniejsza, z drugiej strony światło z LCD jest mniej przyjemne dla oka im ciemniej w pomieszczeniu.

To wszystko wynika z odmiennej konstrukcji i innej zasady działania obu typów matryc.

A że w sklepach zazwyczaj jest bardzo jasno, do tego światło pochodzi w większości przypadków ze świetlówek, to i postrzegany obraz z plazmy może być ciemniejszy. Przy czym zazwyczaj ma się to nijak do optymalnych warunków domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to proste,
LCD jest jaśniejsze od plazmy, ale spróbuj tak w domu oglądać LCD na nastawach ze sklepu. W 99% w sklepie na każdym LCD masz tryb dynamiczny, tak, że kolory wylewają się z ekranu, a biel wypala białka w oczach. Gwarantuję wizytę u okulisty po tygodniu oglądania na tych nastawach.
Po kalibracji TV w warunkach domowych przeciętna jasność, z jaką ogląda się audycje na LCD lub plaźmie to ok. 100-200 cd/m2. Dane papierowe to mistrzostwa świata w marketingu, np. 600 Hz w LG, czy 1000000:1 kontrast w Panasonicu. Bzdury wyssane z palca, byleby tylko sprzedać swój towar i być lepszym (na papierze) od konkurencji.
Jasność w TV ma znaczenie, ale najważniejszy jest kontrast, poziom czerni, a dzięki tym 2 parametrom uzyskujesz odpowiednie kolory, naturalność, głębię, detale w ciemnych scenach, itp. I to właśnie dlatego w kinie jest ciemno, gaszą światło, żeby wydobyć z ekranu najwięcej szczegółów, najlepsze kolory, bez wypalania gałek ocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda w ciemnym pomieszczeniu plazma zaczyna świecić lepiej, lecz biel nadal pozostaje brudna w porównaniu do lcd i tam zaczyna czerń świecić, ale czy nie dlatego Samsung wprowadził świecące matryce w których można się przeglądać jak w plazmach lecz zozpraszają one światło padające na nie tak, żeby nie było odblasków! ;) Nie mam pojęcia jak oni mierzą te parametry??

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Plazmę samsunga PS50A756 w obecnej chwili można już kupić za 5299zł w sklepach internetowych.
Jak myślicie warto rozglądać się jeszcze za czymś innym czy ten modej jest na prawdę godny zaufania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tej cenie, to mistrz jakości,
szczególnie, że ma nowe, lepsze 100 Hz, True Scan zamiast Double Scan.
True Scan wprowadza pośrednio kratkę, zamiast dublowania tej samej

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='AreckiW' post='126513' date='18.10.2008, 23:34 ']a przecież nikt nie napisał, że mu żal wydanych pieniędzy na Pioneera.
Ja nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na KURO 9G, kupiłbym ją bez wahania jeszcze raz, tym bardziej, że jest o 5 tys. tańsza niż poprzedni model 8G.
Nie sądzę też, żeby andsie1, czy dawmac (który zamienił słabszego Samsunga 58P96 na lepszą kurę 60 cali) żałowali wydanych swoich pieniędzy na Pioneery.
Więc nie wiem o czym kolega pisze.

A co do aut, to również kolega się myli. Tak się składa, że mój dobry znajomy ma CLSa AMG 63, i niestety, najnowszy Lexus GS600h, którego wziął do testów, przy Mercu wypadł jak ubogi krewny.

Ja też pracuję w firmie, którego marka jest najlepsza w branży, a która jest bez przerwy deprecjonowana przez konkurencję, chcącą wszelkimi możliwymi sposobami poprawić swoją pozycję rynkową.

A czy kolega miał możliwość poobcowania chociażby z tymi telewizorami, albo samochodami, że pisze z takim przekonaniem ?
Ja akurat mam, co mogę udowodnić w każdej sekundzie.

P.S. Co do przyszłego roku, to podobno Doda wyjdzie za mąż za Donalda, a Jarosław poślubi Edgara, ale co do Pionka to możemy być pewni jednego, że będzie bazował na matrycach od Panasonica.[/quote]
[/i]
Proponuje aby niedowiarkowie obejrzeli film, HDScape Antarctica Dreaming WildLife On Ice Blu-ray, na jednym i drugim telewizorze.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przybliż nam Andrzej to, czego nie dane nam jest zobaczyć "screen next to screen"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tytuł filmu mówi sam za siebie.
Wystarczy porównać film na obu TV i sprawdzić jak wygląda czerń i biel.

AS.

Ps.
Nie mam czasu na zrzuty i kogokolwiek przekonywać. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie o dziwo ten sprzęt zbiera podejrzanie dobre OCENY zaraz po najlepszych plazmach. Podaja info najczesciej, ze roznica w jakosci obrazu do np. KURO jest nieduza i sprzet ten osiaga poziom Panasonica oczywiscie jesli dolozymy do tego CENE to mamy mistrza jakosc/cena.

[url="http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/10/12/Samsung-PS50A756-50in-Plasma-TV/p1"]http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2...in-Plasma-TV/p1[/url]

[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49299289,00.htm"]http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39...49299289,00.htm[/url]

...............

wystarczy popatrzec jakie oceny zdobyly inne TV i chcialbym zaznaczyc ze cena sprzetu nie wplywa na OCENE koncowa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bastek888' post='131979' date='19.11.2008, 03:09 ']Na zachodzie o dziwo ten sprzęt zbiera podejrzanie dobre OCENY zaraz po najlepszych plazmach. Podaja info najczesciej, ze roznica w jakosci obrazu do np. KURO jest nieduza i sprzet ten osiaga poziom Panasonica oczywiscie jesli dolozymy do tego CENE to mamy mistrza jakosc/cena.

[url="http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/10/12/Samsung-PS50A756-50in-Plasma-TV/p1"]http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2...in-Plasma-TV/p1[/url]

[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49299289,00.htm"]http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39...49299289,00.htm[/url]

...............

wystarczy popatrzec jakie oceny zdobyly inne TV i chcialbym zaznaczyc ze cena sprzetu nie wplywa na OCENE koncowa B)[/quote]
Ale jest.
Zależy kto testuje i w jakich warunkach.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='131988' date='19.11.2008, 11:19 ']Ale jest.
Zależy kto testuje i w jakich warunkach.

AS[/quote]

Zapewne zalezy kto testuje i w jakich warunkach ale nie sadze zeby sie wszyscy zmowili z roznych stron swiata i orzekali takie werdykty. Nie podalem URL do testow naszego polskiego testera "STASZKA" ktory promuje np. tylko towary SONY i TOSHIBY czy innej marki te na ktorych ma najwieksza marze/zysk i jego zdaniem one graja najlepiej. Testy maja nam dac tylko wstepna opinie o produkcie a koncowy wybor, ocena i tak nalezy do klienta koncowego, ktory na swoj sposob postrzega obraz i jego jakosc :ninja: Dzisiejsze TV jesli porownujemy w podobnej klasie graja naprawde bardzo podobnie dla wiekszosci ludzi roznice sa poprostu niedostrzegalne i czesto beda patrzyc na design,kolor,material obudowy, cene, mozliwosci sprzetu itp. itd. tylko naprawde znawcy tematu beda dostrzegac roznice i dla nich wtedy wybor jest JEDEN ten najlepszy i to jest glowne kryterium wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem Samsunga PS50A756 powinien być u mnie w ciągu najbliższych kilku dni.
Czytałem bardzo pochlebne testy i opinie chociaż tych drugich było bardzo niewiele bo to jeszcze bardzo młody model.
Reszta wyjdzie w praniu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='bastek888' post='132021' date='19.11.2008, 13:37 ']Dzisiejsze TV jesli porownujemy w podobnej klasie graja naprawde bardzo podobnie dla wiekszosci ludzi roznice sa poprostu niedostrzegalne i czesto beda patrzyc na design,kolor,material obudowy, cene, mozliwosci sprzetu itp. itd. tylko naprawde znawcy tematu beda dostrzegac roznice i dla nich wtedy wybor jest JEDEN ten najlepszy i to jest glowne kryterium wyboru.[/quote][/i]
Dlatego HD-Maniak rożni się od większości ludzi i nie uznaje kompromisów i kupuje sprzęt z górnej półki. Bo tylko taki może mu zagwarantować najwyższą jakość obrazu.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnice są widoczne, ktoś kto pisze, że nie ma różnic, zapewne nie ma możliwości zeryfikowania tego,

najlepszych przykładem jest fakt, że np. dominikjestem, który głosił kiedyś hasło "plazmy do aptek", właśnie zakupił swoją KURĘ po tym, jak miał możliwość obejrzenia nieźle skalibrowanego egzemplarza u mnie,
porównanie kilku stojących obok siebie w sklepie nieskalibrowanych TV nie jest dobrym miernikiem do dokonania właściwego wyboru i rzetelnej oceny.

(Janusz, mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że posłużyłem się Twoim przykładem).

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie. ja kupiłem ps50a656 w wyniku takich testów i nie wiem co myśleć. ja jestem rozczarowany.
poziom czerni wydaje sie niezły w porównaniu z panasoniciem pv60 ale jak wyłączę światło a ekran jest niby czarny to czerń ekranu jest znacząco jasniejsza od ramki - czy pionier ma rzeczywiście w takim przypadku ekran tak czarny jak ramka?
kolejna sprawa: jasność - tu gorzej niż w Panasonicu - na poczatku jak go włączyłem to wydawało mi się że jest walniety - panasonic świecił w porównaniu jak LCD. to pewnie wynik posiadania matrycy full hd która ma mniejsza moc rażenia po oczach. w sumie nie jest to problem bo mozna to w miarę dobrze wyregulować i jest ok.
i najgorszy problem samsunga - phosphor trailing - wokół poruszających się twarzy widać obwódkę (czerwono/zieloną), panasonic tez to miał ale znacznie mniejsze i nie stanowiło to problemu. na samsungu jest to niestety widoczne. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci tylko odpowiem na temat czerni. Są plazmy i jest plazma 9G Pioneer (specjalnie piszę 9G!). 9G ma czerń jak ramka jak zgasisz światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...