Skocz do zawartości
wprost

EURO 2008 HD szczegóły,niepewności

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='dominikjestem' post='102756' date='19.05.2008, 16:19 ']Nigdy nikt nie twierdził, że moduł będzie obsługiwał HD. Siedzący tam procesor nie ma wymaganej sprawności.
Podobnie jek inny do DVB-T MPEG2 - MPEG4.
Modułów do HD nie będzie. Są zbyt łatwe dla piratów.

Po co powielać tragiczne błędy PREMIERE HD ?

Przypomnę, że dedyną nie złamaną platformą PL jet N-ka.[/quote]


Nom na razie n-ka nie została złamana. Ale co raz to kolejne platformy które kodują w systemie conax cas 7 padają. Więc i n-ka zostanie złamana za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='102756' date='19.05.2008, 17:19 ']Nigdy nikt nie twierdził, że moduł będzie obsługiwał HD. Siedzący tam procesor nie ma wymaganej sprawności.
Podobnie jek inny do DVB-T MPEG2 - MPEG4.
Modułów do HD nie będzie. Są zbyt łatwe dla piratów.

Po co powielać tragiczne błędy PREMIERE HD ?

Przypomnę, że dedyną nie złamaną platformą PL jet N-ka.[/quote]
no to juz nie wiem sam co myslec , kilka dni temu satkurier pisał ze polsat juz testuje kompatybilność modułów hd z tunkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='102797' date='19.05.2008, 21:32 ']no to juz nie wiem sam co myslec , kilka dni temu satkurier pisał ze polsat juz testuje kompatybilność modułów hd z tunkami[/quote]
obyś miał racje i żeby zdążyli przed Euro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]satkurier pisał ze polsat juz testuje kompatybilność modułów hd z tunkami[/quote]

[b]Nigdy tego satkurier nie pisał.[/b]
POLSAT tego nie testuje i nigdy HD moduł nie był testowany. I go do HD nie będzie.
Sprzedaż HD Tunerów HD SAT zależy od takich oszustów.
[b]I nie będzie modułu HD. [/b]
Żegnajcie piraci = darmocha.
No po prostu :
trzeba za HD zapłacić.
I tyle w temacie.

EURO UEFA 2008 w HD nie pojawi się w HD na spiratowanych CI modułach,
To było ćwiczone z PREMIERE HD z mistrzostwamiświata FIFA 2006.
To jest prosty napad na kasę.
POLSAT do tego nie dopuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to prawda, to Solorz ładnie miesza przed mistrzostwami: [code]Dla kibiców piłkarskich w Polsce mamy bardzo dobrą wiadomość. Jak dowiedziały się SportoweFakty.pl, piłkarskie mistrzostwa Europy będzie można oglądać w otwartym kanale Polsatu. Jest to o tyle zaskakujące, że do niedawna zanosiło się na to, że wszystkie mecze będą dostępne jedynie w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra, a tylko wybrane (w tym reprezentacji Polski) w ogólnodostępnym paśmie.
Udało nam się ustalić, że kibice zobaczą na żywo 27 spośród 31 spotkań. Pozostałe cztery będą retransmitowane. To duża niespodzianka, bowiem jeszcze niedawno mówiło się o tym, że całe mistrzostwa będą dostępne tylko w paśmie kodowanym. Rozmowy na temat transmisji prowadziła również Telewizja Polska, ale nie przyniosły one spodziewanych efektów.

Jak powiedział nam anonimowo jeden z pracowników Polsatu, stacja od dawna planowała transmisję meczów w paśmie otwartym. Wiadomość ta miała jednak zostać utrzymana w tajemnicy jak najdłużej. Jak długo? Najlepiej do samych mistrzostw.

Co się jednak stało, że za naszym pośrednictwem ujrzała ona światło dzienne? - Jeden z pracowników popełnił błąd i za wcześnie wysłał plan transmisji do magazynów telewizyjnych - tłumaczy nasz informator. - Rzeczywiście wraz z programem Polsatu otrzymaliśmy również szczegółowy plan transmisji - potwierdził nam pracownik jednego z wiodących magazynów telewizyjnych.[/code]

źródło:[url="http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/05/19/pilkarskie-me-w-otwartym-polsacie/"]Piłkarskie ME w otwartym Polsacie![/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Kto przeczytał dokładnie umowę pomiędzy UEFA a Polsatem od dawna wiedział, że Polsat MUSI pokazać niemal wszystko na żywo i FTA. Nie czytaliście? Oto i [url="http://www.uefa.com/newsfiles/531297.pdf"]ONA[/url] i jej początek na zachętę:
[quote]UEFA and Telewizja Polsat S.A. (?Polsat?) today signed an agreement under which Polsat is appointed the Official Broadcaster of UEFA EURO 2008? in Poland.
All 31 UEFA EURO 2008TM matches will be broadcast [color="#ff0000"]live on free to air television[/color]. Further coverage and highlights programmes of all matches will be offered to Polish football fans on Polsat?s pay television channels, Polsat Sport and Polsat Sport Extra[/quote]
Oraz cytat z wywiadu z szefem Sport Five:
[quote]Andrzej Placzyński, szef firmy Sport Five, która z ramienia UEFA negocjowała i podpisywała kontrakt z Polsatem jest pewien, że wszystkie spotkania "Biało-czerwonych" będą prezentowane w kanale otwartym.

Polacy na pewno zobaczą wszystkie mecze biało-czerwonych i pozostałe najważniejsze spotkania Euro w kanale otwartym. Ich interesy chroni nie tylko polskie prawo, ale też UEFA. W ogóle nie powinniśmy się zajmować tym domniemanym konfliktem.

- Stacja Zygmunta Solorza ma obowiązek pokazać w otwartym kanale codziennie jeden mecz. Na razie nie ma żadnej umowy między Polsatem a TVP. Więc obowiązek ustawowy dotyczący spotkań Polaków spoczywa według mnie na na Polsacie. Gdyby umowa była, musiałbym ją znać, bo stacja ma obowiązek poinformować UEFA, za naszym pośrednictwem, o odsprzedawaniu sublicencji innej telewizji - dodaje menedżer, który od lat pośredniczy w dystrybucji najważniejszych w Polsce praw do imprez sportowych.[/quote]



Więc nie wiem czym tak na prawdę się ekscytujecie. Ja i tak obejrzę wszystko na ZDF/ARD mimo, że do Polsatu dostęp mam. Będzie to tam, dla mnie osobiście, lepiej.
Pozostaje jedynie pogratulować uczciwego prowadzenia biznesu i takiegoż traktowania klientów CP. Oraz wspólczuć biedakowi co wyleci z Polsatu za nadgorliwość bo "cały misterny plan też w pi*du" Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, ze ludzie nie mieli pewnosci to jeszcze ok. Ale strasznie mnie denerwowaly wsztstkie portale straszac ludzi, ze tylko mecze Polakow i final beda niekodowane. Wystarczylo sobie zadac troche trudu i sprawdzic informacje na stronie UEFA. Mi tam w sumie to wisi, nawet nie bede anteny podlaczal i tak wole w 16:9 na ARD/ZDF, ale wiele ludzi dalo sie nabrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jaja.
Od roku wszystko jasne, a tu spekulacje do kwadratu.
Wystarczyło na stronie UEFA wpisać w search [POLSAT].
[url="http://www.uefa.com/search/index.htmx?q=polsat"]http://www.uefa.com/search/index.htmx?q=polsat[/url]

Mam wrażenie, że arsenal ośmieszył całe to medialne towarzystwo.

Well Done.

[quote]All 31 UEFA EURO 2008TM matches will be broadcast live on free to air television[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielu o tym pisało i podawalo treść tej umowy od kilku miesięcy. Nikt nie reagował, często wyśmiewał więc się to olało i przestało pisać. Jakimś dziwnym sposobem "poważne media" też nie zaciekawiło by to sprawdzić i zapytać w UEFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='102814' date='19.05.2008, 21:48 '][b]Nigdy tego satkurier nie pisał.[/b]
POLSAT tego nie testuje i nigdy HD moduł nie był testowany. I go do HD nie będzie.
Sprzedaż HD Tunerów HD SAT zależy od takich oszustów.
[b]I nie będzie modułu HD. [/b]
Żegnajcie piraci = darmocha.
No po prostu :
trzeba za HD zapłacić.
I tyle w temacie.

EURO UEFA 2008 w HD nie pojawi się w HD na spiratowanych CI modułach,
To było ćwiczone z PREMIERE HD z mistrzostwamiświata FIFA 2006.
To jest prosty napad na kasę.
POLSAT do tego nie dopuści.[/quote]

Troche przegiales. Kupilem modul i oryginalna karte gdy w centrum informacji odpowiadali, ze nie wiadomo czy bedzie HD przez modul. Zaryzykowalem, nie udalo sie. Skonczy sie umowa na modul to sie pozegnam z Polsatem, bo nie zamierzam kupowac prymitywnego (bo bez nagrywania w HD) i dodatkowego tunera, zeby ogladac Polsat w HD.
Wiec nie pisz, ze oczekiwania, ze chec obejrzenia HD przez modul to piractwo, bo mozesz kogos urazic.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='102858' date='20.05.2008, 09:08 ']Troche przegiales. Kupilem modul i oryginalna karte gdy w centrum informacji odpowiadali, ze nie wiadomo czy bedzie HD przez modul. Zaryzykowalem, nie udalo sie. Skonczy sie umowa na modul to sie pozegnam z Polsatem, bo nie zamierzam kupowac prymitywnego (bo bez nagrywania w HD) i dodatkowego tunera, zeby ogladac Polsat w HD.
Wiec nie pisz, ze oczekiwania, ze chec obejrzenia HD przez modul to piractwo, bo mozesz kogos urazic.

Pozdr.[/quote]
hmm jak czytam te teksty "Dominikjestem" to mam uczucie jakbym czytał komunikaty działu marketingu polsatu cyfrowego. mnie osobiści [beeep] obchodzi ich dekoder hd (którego uważam za marna namiastkę porządnego dekodera hd- mam prawo do takiej oceny) i nie lubię być terroryzowany poprzez firmy, nie chcą moich pieniędzy, to ich nie dostaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dzisiaj pojawiła się za to taka informacja a w zasadzie potwierdzenie tej wczorajszej przez nieco poważniejszy portal

[quote][b]
Wszystkie mecze Euro 2008 w otwartym Polsacie
[/b]

Jak podał wczoraj portal SportoweFakty.pl, wszystkie mecze finałów mistrzostw Europy będzie można obejrzeć w otwartym Polsacie. Jest to o tyle zaskakujące, że do niedawna wiadomo było, że wszystkie mecze będą dostępne jedynie w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra, a tylko wybrane w ogólnodostępnym paśmie.

Do ostatniej chwili szefowie Polsatu chcieli utrzymać w tajemnicy informację o odkodowaniu wszystkich meczów. Właściciele stacji liczyli na jak największą sprzedaż dekoderów, bez których oglądanie większości spotkań na żywo miało być niemożliwe. Do wczoraj utrzymywano, że w otwartym paśmie pojawią się jedynie mecz otwarcia, finał i wszystkie potyczki Polaków.

Tajemnica ujrzała światło dzienne, po tym, jak jeden z pracowników Polsatu pospieszył się, i za wcześnie wysłał plan transmisji do jednego z wiodących tygodników telewizyjnych - utrzymuje portal SportoweFakty.pl.

Decyzja władz telewizji o odkodowaniu wszystkich spotkań (27 meczów Polsat pokaże na żywo, a 4 będzie retransmitował) podyktowana była zapewne możliwością zakontraktowania większej liczby atrakcyjnych reklamodawców.

[url="http://www.sport.pl/sport/1,89344,5228784.html"]sport.pl[/url][/quote] Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba jednak się skuszę na CP z dekoderem HD. Z jednej strony mają tylko 2 kanały w HD (Polsat Sport HD i HBO HD) ale przekonała mnie jednak bogatsza oferta sportowa w CP niż w n. Bo właściwie w n prócz LM nic ciekawego nie ma. A plusem jest to, że mogę podpisać umowę na 12 miesięcy (przy pakiecie z HBO) z mozliwością udostępnienia dekodera za 5 zł miesięcznie. Abonament 82,90 zł. Trudno, jakoś przeżyję, a jeśli mnie nie przekonają to za rok się przeniosę do n-ki. C+ jakoś mnie w ogóle nie przekonuje.

Co do Euro w Polsacie otwartym to można było przewidzieć, że nie zrezygnują z tylu reklamodawców. A na dekoderach i tak pewnie zarobili wyczekując prawie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='102814' date='19.05.2008, 23:48 '][b]Nigdy tego satkurier nie pisał.[/b]
POLSAT tego nie testuje i nigdy HD moduł nie był testowany. I go do HD nie będzie.
Sprzedaż HD Tunerów HD SAT zależy od takich oszustów.
[b]I nie będzie modułu HD. [/b]
Żegnajcie piraci = darmocha.
No po prostu :
trzeba za HD zapłacić.
I tyle w temacie.

EURO UEFA 2008 w HD nie pojawi się w HD na spiratowanych CI modułach,
To było ćwiczone z PREMIERE HD z mistrzostwamiświata FIFA 2006.
To jest prosty napad na kasę.
POLSAT do tego nie dopuści.[/quote]
sorki troche zle to napisałem przeczytaj koncówke artykułu [url="http://satkurier.pl/news/40818/cyfrowy-polsat-wymieni-dekodery-sd-na-hd.html"]http://satkurier.pl/news/40818/cyfrowy-pol...y-sd-na-hd.html[/url]

" Na razie użytkownicy modułów Cyfrowego Polsatu nie mają podglądu na testowe przekazy kanału Polsat Sport HD, a moduły są sprzedawane w ograniczonej liczbie punktów sprzedaży. Cyfrowy Polsat czeka na nową wersję oprogramowania do dedykowanych modułów CAM. Dopiero po sprawdzeniu oprogramowania podana zostanie oficjalna lista wspieranych odbiorników HD, które dobrze współpracują z modułem CP.

Nieoficjalnie wiadomo, że ogólnie nie powinno być problemów z bezpłatnym odbiorem kanału Polsat Sport HD z modułów CAM podczas Euro 2008, ale będzie to ogłoszone zaraz po pojawieniu się aktualizacji oprogramowania."
nie wynika z tego ze zasłaby jest procesor w module i ze ich nie bedzie tylko wręcz przeciwnie ! i co ty na to ? Nigdy nie bedzie? to po co pisza ze czekają na soft ? i kto tu ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='102921' date='20.05.2008, 14:42 ']Nieoficjalnie wiadomo, że ogólnie nie powinno być problemów z bezpłatnym odbiorem kanału Polsat Sport HD z modułów CAM podczas Euro 2008, ale będzie to ogłoszone zaraz po pojawieniu się aktualizacji oprogramowania."
nie wynika z tego ze zasłaby jest procesor w module i ze ich nie bedzie tylko wręcz przeciwnie ! i co ty na to ? Nigdy nie bedzie? to po co pisza ze czekają na soft ? i kto tu ma rację[/quote]
@'lipa_mI W takich sytuacjach prawda zawsze leży po środku :rolleyes::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kozik1981' post='102930' date='20.05.2008, 16:10 ']@'lipa_mI W takich sytuacjach prawda zawsze leży po środku :rolleyes::lol:[/quote]
i to jest najgorsze bo nie wiesz co zrobic , czekac czy nie , jak znam zycie to jak kupie samsunga hd to kilka dni póżniej wypuszcza moduły hd i sie wkurze bo chce sobie fergussona hd 8900 kupic i do tego multipakiet c+ i chce to miec w jednym tunku wiec poczekam moze po euro cos sie wyjasni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytuję o Solorzu:

[quote]...ja tam się nie znam... ale jak Polsat kupił siatkówkę to kobitki przywiozły
złoto z ME a panowie wicemistrzostwo świata, jak kupił ręczną-wicemistrzostwo,
jak kupił F1 pojawił się Kubica...jak kupił...([b]żeby chociaż z grupy[/b])...[/quote]
No to prawem serii wyjdą z grupy.

Moje poglądy ws. modułu CP HD są wyłącznie wynikiem przemyśleń. Nie mam dostępu do wiedzy tajemnej.
Przypomnę co było dwa lata temu.
Startował PREMIERE HD , który odkupił prawa (przegrali przetarg) za straszną kasę sublicencje do MŚ FIFA 2006.
Szybko, przed terminem wypuścili moduły. Zaraz później ( ale przez MŚ ) zostały złamane.
Jeździło się na volumen (bazar w wa-wie) a tam dyskretny pan za opłatą modernizował open karty "TIREX" (czy jakoś tak).
Jak to się skończyło ?
PREMIERE HD ma po 2 latach coś jakby 120 tyś abo. KATASTROFA.
Dziś CYFROWY POLSAT jest na giełdzie i odpowiada wobec akcjonariuszy. Stworzenie nowego, poważnego zagrożenia dla kondycji finansowej spółki będzie katastrofą.
Twierdzę więc, że modułu HD nie będzie właśnie z tych powodów.

Spółkę śledzę bardzo uważnie bo mam trochę ich walorów.
Akcje od 6 maja poszły z 12,5 do 13,6 dzisiaj.

Sat Kurier to firma z grupy Hollex. Hollex zarabia na handlu m. innymi tunerami SAT. Także HD.
Mają więc poważny interes w tym, żeby robić nadzieje na moduł CP HD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje przemyślenia są takie:
Z piratami i tak się nie wygra, kto chce ogladać nielegalnie będzie to robił i ograniczenia w zakupie modułów nic tu nie pomogą, moim zdaniem moduły są po prostu technicznie nie przygotowane do HD.
Natomiast Polsat traci mnie jako klienta, bo nie zamierzam kupować jeszcze jednego tunera bez nagrywarki. Oczywiście w masie oglądaczy podstawowych pakietów Polsatu jeden maniak HD nie ma znaczenia, ale nie mozna kazdego kto chce posiadac moduł traktować jak pirata ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://satkurier.pl/news/41138/23-maja-w-polsacie-sport-na-zywo-mecz-ze-szwajcarami.html"]http://satkurier.pl/news/41138/23-maja-w-p...zwajcarami.html[/url]
[quote]W piątek 23 maja w kanale Polsat Sport poprowadzona zostanie bezpośrednia transmisja z meczu sparingowego Polska - FC Schaffhausen (II liga szwajcarska). Nasz trener Leo Beenhakker dba, by jego podopiecznych nie znudził pobyt na zgrupowaniu w niemieckim Donaueschingen.
Jest szansa, że pójdzie to na PS HD.[/quote]

Akcja niezła, bo nigdy sparingów nie pokazywano.

Z ostatniej chwili:

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5231829.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5231829.html[/url]

[quote]Zależna od Polsatu spółka Nord Licence złożyła pozew przeciwko TVP. Zdaniem Polsatu, telewizja publiczna nie wykonała umowy dotyczącej transmisji Euro 2008, którą zawarły obie stacje. TVP zaprzecza: Kontraktu nie było.
"Telewizja POLSAT SA zawiadamia, że została dziś poinformowana przez spółkę zależną NORD LICENCE AS o złożeniu 20 maja br. pozwu przeciw TVP SA z tytułu niewykonania umowy licencyjnej dotyczącej transmisji meczów Piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2008" - poinformowała rzeczniczka Polsatu Katarzyna Wyszomirska.
Spór dotyczy kwestii finansowych. Polsat zapłacił UEFA 15 milionów euro za możliwość transmitowania spotkań mistrzowskich, z udziałem - po raz pierwszy w historii - drużyny Polski. Zdaniem reprezentantów stacji, w drodze negocjacji w grudniu 2007 roku, TVP zobowiązała się zapłacić 10 mln euro za sublicencję (15 meczów).

Polsat przesłał fakturę, twierdząc, że umowa została zawarta na ich warunkach. TVP utrzymuje, że takiego kontraktu nie ma.[/quote]
A Solorz ma najlepszych prawników na liście płac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[url="http://imageshack.us"][img]http://img520.imageshack.us/img520/4748/z4138158xha4.jpg[/img][/url]
By [url="http://profile.imageshack.us/user/krejac"]krejac[/url]


Jabba nie pęka, też ma prawników (za wasze pieniądze ;) )

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje czy mecze na normalnym polsacie beda 16:9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fitrus' post='103003' date='20.05.2008, 21:06 ']Czy ktoś się orientuje czy mecze na normalnym polsacie beda 16:9 ?[/quote]
na normalnym najpewniej będą czarne pasy za to na polsacie sport transmisja poleci równolegle już pełną gęba w 16:9 tak jak to miało miejsce w ostatnią sobotę pod czas Pucharu Ekstraklasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie teraz jest jakies promo na euro 2008, za 200zl daja na miecha dekoder, tylko wlasnie nie wiem jaki, czy w hd da rade na nim obejzec czy nie, bo nie moge sie do nich za cholere dodzwonic na infolinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='103344' date='22.05.2008, 15:20 ']sluchajcie teraz jest jakies promo na euro 2008, za 200zl daja na miecha dekoder, tylko wlasnie nie wiem jaki, czy w hd da rade na nim obejzec czy nie, bo nie moge sie do nich za cholere dodzwonic na infolinie[/quote]

Z tego, co wiem to ten za 200 PLN na miesiąc to ich nowe dziecko „Dekoder mini”.

Czyli niestety tylko SD

Jedyna sensowna opcja na HD to samsung za 400 PLN i umowa na 2 lata po 37,80 na miesiąc. Wiem, bo się właśnie złamałem i kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...