Skocz do zawartości
arsenal

Lista 10 największych kłamstw o HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak sobie czytam tą listę na HDGuru i pomyślałem, że mogę ją przetłumaczyć. W końcu dziś 1 maj i będzie sporo propagandy sukcesu wiało z telewizorni. Wprawdzie z angielskim u mnie jeszcze trochę koślawo :rolleyes: no ale kompletnie źle chyba nie jest. Ogólny zarys tego "co autor miał na myśli" mam nadzieję uda mi się oddać. Więc niech kto nie liźnięty englishem nacieszy swe oczęta:
[b]
[/b][size=3][b]10 największych kłamstw, oszustw i przekrętów w temacie HDTV[/b][size=2]( na rok 2008)
[i]
Numer 10 - Podawanie w specyfikacjach kontrastu mierzonego dynamicznie.[/i] [i]Nowe modele telewizorów[/i] [i]z 2008 roku dumnie prężą na sobie plakietki z kontrastem dynamicznym nawet 1,000,000:1. HD Guru uważa podawanie tych cyfr za bezsensowne i poleca nie zwracać na nie uwagi przy zakupie tv. (tłumacząc to mniej dosadnie ;) )

Numer 9 - Fałszywe kanały HD w kablu i z satelity. Opisuje tu oczywiście rynek amerykański ale i tam jak się okazuje nie jest tak pięknie jak w reklamie mówią. Zamiast radującego nasze oczy obrazu HD kanały te nadają często obraz SD przeskalowany i rozciągnięty do formatu szerokoekranowego co oczywiście wygląda tak sobie. Delikatnie mówiąc. Dostało się między innymi kanałowi: History Channel HD, TNT HD, USA HD, A&E HD, i Lifetime HD. Ciekawe jak to z tym History Channel HD będzie u nas ;)

Numer 8 - Kondycjonery sieciowe. Obiecują lepszą ostrość i więcej kolorów na twym telewizorze HD. Zamiast wierzyć w tą bujdę wydajcie te 200$-1500$ na większy, lepszy telewizor lub odtwarzacz Blu-ray.
Za o wiele mniejsze pieniądze kupcie listwę zabezpieczającą wasz sprzęt przed przepięciami z sieci energetycznej.

Numer 7 - Deep Color. Kolejna bajeczka dla mas. LCD, Plazma czy DLP pokaże tylko taki zakres kolorów jaki umożliwia mu użyta w nim technologia wyświetlania. Deep Colour na dzień dzisiejszy to następna bezwartościowa funkcja.

Numer 6 - x.v. Color. Obietnica, że tyle kolorów jeszcze nigdy nie widziałeś. Jednymi wyświetlaczami zdolnymi do pełnego wykorzystania rozszerzonego zakresu barw x.v. Color są te znane jako LaserTV(LaserVue od Mitsubishi) a nie ma ich jeszcze przecież na rynku. Jedynym źródłem x.v.Color jest dziś tylko kilka camcorderów HD. Więc dopóki LaserTV nie nadejdzie i dyski z filmami w HD z x.v.Color się nie pojawią( jeśli kiedykolwiek się pojawią) będzie to następny niepotrzebny bajer.

Numer 5 - Telewizory 1080p poniżej 42cali. Większość kupujących nie zdaje sobie sprawy jak blisko ekranu będzie musiała usiąść by na takim małym "32 calowym Full HD" zobaczyć te wszystkie szczegóły za które się zapłaciło.

Numer 4 - LCD'eki 26 calowe i mniejsze. Wraz ze spadkiem cen o tych przekątnych i mniejszych spadła też niestety ostatnio jakość obrazu. Pewna liczba takich odbiorników ma też niestandardowe aspect ratio np.: 1.6: 1 zamiast 1.78:1 czyli 16/9. to skutkuje oczywiście utratą części obrazu HD na tych telewizorach.

Numer 3 - Niemarkowe telewizory HD. Kupno telewizora nieznanego producenta pozwala zaoszczędzić pieniądze na starcie ale może się okazać drogą inwestycją gdy przyjdzie do serwisowania i naprawy po okresie gwarancyjnym. Niektóre modele nie mają nawet dostępnego serwisowania pogwarancyjnego i nie ma dostępu do części zamiennych.

Numer 2 - 120 Hz kable HDMI (czyli u nas 100Herzowe). Amerykanin to sprytna bestia i czyjąś niewiedzę w każdym temacie potrafi przekuć na swój interes i zysk: 100 razy droższe kable HDMI od tych z Tesco mogą podobno obsłużyć transmisje o "większej prędkości" aby podołać wymaganiom stawianym przez 120Hz sygnały. To czyni je "gotowym na przyszłość".
My wiemy, że max tego co może przyjąć telewizor 1080p z układem 120/100Hz to 1080p/60Hz - a frajerów nie sieją.

Numer 1 - czyli Wielki Zwycięzca: [b]HDMI. [/b]Od czasów S-Video najgorzej zaprojektowany i najmniej zaufania godny standard jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku konsumenckim. Nie zdziw się jeśli twoje połączenia poprzez HDMI skutkować będą kompletnym brakiem obrazu na telewizorze. Powinieneś zawsze przetestować wszelkie możliwe połączenia komponentów poprzez HDMI zanim zamontujesz telewizor na ścianie a kable zamurujesz w ścianie na cacy.

HDGuru.com

[/i]Cóż mogę dodać. Komentujcie jeśli macie ochotę zamiast przymierzać czerwony krawat. :)
[i]
[/i][/size]

[/size]

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nu tawariszcz, trudno cos dodac, nie ma nic co by mozna bylo ujac... najgorszy z ww jest pkt 1 - bo dotyczy nas wszystkich i jak czas komponentu sie skonczy to bedzie ino tylko HDMI. Kazdy niemal z nas doswiadczyl problemow z tym cholerstwem, mnie takoz przytrafil sie brak wspolpracy paru urzadzen podpietych dobrej jakosci przelacznikiem HDMI... smutne ale jakze prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='arsenal' post='99551' date='01.05.2008, 10:12 ']Powinieneś zawsze przetestować wszelkie możliwe połączenia komponentów poprzez HDMI zanim zamontujesz telewizor na ścianie a kable zamurujesz w ścianie na cacy.[/quote]
To mnie rozwaliło... :(

Większość to prawda, aczkolwiek co do kabli, to troszeczkę się nie zgodzę - widziałem test porównawczy na jakimś forum kabli HDMI za 150zł i za 250zł.
Różnica w kolorach jednak była, a myślę, że test był wiarygodny.

Niestety, nie mogę go już znaleźć, był na konkurencyjnym forum...

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='99632' date='01.05.2008, 20:06 ']Większość to prawda, aczkolwiek co do kabli to troszeczkę się nie zgodzę - widziałem test porównawczy na jakimś forum kabli HDMI za 150zł i za 250zł i różnica w kolorach jednak była, a myślę, że test był wiarygodny. Niestety, nie mogę go już znaleźć...[/quote]

Cytując ciebie ....... "to mnie rozwaliło" :(
Jeśli ktokolwiek, w jakimkolwiek teście zobaczył różnicę w kolorach na ekranie przy różnych kablach HDMI ...... wysłał bym go do lekarza :)
HDMI to transmisja cyfrowa (CYFROWA!) ..... albo chodzi albo nie chodzi. To może być jedyna różnica!

Domyślam się że widziałeś test kabli component. Tu mogą być różnice. Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja wogole sie nie zgodze z HDMI bo nie maialem z tym zadnego problemu , a opisane problemy naprzyklad w "N" sa zwiazane z HDCP i to jest glownym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale HDCP jak nic wiąże się z HDMI ; )

Oj są problemy z HDMI oj są... ile to kabli nie działa, ma problemy w różnych trybach (1080p, 720p) itp.

A tak w ogóle to fajnie, że Arsenal to przetłumaczyłeś :rolleyes:)))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='99644' date='01.05.2008, 20:40 ']Oj są problemy z HDMI oj są... ile to kabli nie działa, ma problemy w różnych trybach (1080p, 720p) itp.[/quote]

To akurat fakt. Kable HDMI mają problemy z różnymi trybami. Chodzi o częstotliwość (czy też bitrate) przesyłanych danych. Im wyższy tryb tym więcej danych trzeba przesłać. Tym wyższa częstotliwość transmisji. Kabel musi to przenieść. Kiepsko zrobiony może mieć problemy ponieważ będzie wprowadzał zbyt duże zniekszatałcenia cyfrowego sygnału. Będą błedy korekcji na odbiorniku (czyli TV) i ... telewizor może nic nie pokazać.

Natomiast twierdzenie że kolory będą lepsze na droższym kablu ...... herezja!
Zaraz mi się ciśnie porównanie. To tak jakby ktoś twierdził, że gdy kupi droższą kartę SD do aparatu, to zdjęcia będą ładniej wyglądać ... będą mieć lepsze kolory :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='99649' date='01.05.2008, 21:05 ']To akurat fakt. Kable HDMI mają problemy z różnymi trybami. Chodzi o częstotliwość (czy też bitrate) przesyłanych danych. Im wyższy tryb tym więcej danych trzeba przesłać. Tym wyższa częstotliwość transmisji. Kabel musi to przenieść. Kiepsko zrobiony może mieć problemy ponieważ będzie wprowadzał zbyt duże zniekszatałcenia cyfrowego sygnału. Będą błedy korekcji na odbiorniku (czyli TV) i ... telewizor może nic nie pokazać.

Natomiast twierdzenie że kolory będą lepsze na droższym kablu ...... herezja!
Zaraz mi się ciśnie porównanie. To tak jakby ktoś twierdził, że gdy kupi droższą kartę SD do aparatu, to zdjęcia będą ładniej wyglądać ... będą mieć lepsze kolory :rolleyes:[/quote]

Proszę podaj jakie to błedy transmisji występują w tobie znanej transmisji Hdmi?(wyłączam flagę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z transmisja po hdmi (kable ) to faktycznie tak jest że :
nauka mówi ze nie mam możliwości żeby otrzymać coś innego, bo niby jak. Jak ktoś kończył polibude to mu tłumaczyć nie trzeba.
Ale ... zawsze jest efekt placebo, gostek idzie do znachora magika ten mu daje pigułkę w której nic nie ma a facet zdrowieje. I facet wcale nie oszukuje. Po prostu taki efekt.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daro_1' post='99672' date='02.05.2008, 01:25 ']Proszę podaj jakie to błedy transmisji występują w tobie znanej transmisji Hdmi?(wyłączam flagę)[/quote]

Dokładnie algorytm T.M.D.S. generuje dwa bity korekcyjne które zapewniają że transmisja jest poprawna (coś w rodzaju sumy kontrolnej).
Gdy protokół zawodzi (kabel jest kiepskiej jakości) odbiornik (tv) stwierdza przekłamania transmisji i przestaje wyświetlać obraz.
Czy potrzeba coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='99636' date='01.05.2008, 21:13 ']Cytując ciebie ....... "to mnie rozwaliło" :D
Jeśli ktokolwiek, w jakimkolwiek teście zobaczył różnicę w kolorach na ekranie przy różnych kablach HDMI ...... wysłał bym go do lekarza :)
HDMI to transmisja cyfrowa (CYFROWA!) ..... albo chodzi albo nie chodzi. To może być jedyna różnica!

Domyślam się że widziałeś test kabli component. Tu mogą być różnice. Jak najbardziej.[/quote]
Wobec tego wysłałbyś do lekarza sporą grupę osób, które wypowiadały się w wątku testu.

Nie rób ze mnie głupka, chyba każdy na tym forum rozróżnia component od kabla HDMI... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan']Wobec tego wysłałbyś do lekarza sporą grupę osób, które wypowiadały się w wątku testu.[/quote]

Jeśli wysłałem .... przepraszam ale zdania nie zmienię.

[quote name='Ethan']Nie rób ze mnie głupka, chyba każdy na tym forum rozróżnia component od kabla HDMI... :rolleyes:[/quote]

Sorry. Nie chciałem Cię obrazić :) A z tym rozróżnianiem .... to mógłbyś się zdziwić :D

Chcesz poważne wyjaśnienie dlaczego kabel HDMI nie może np. "spłaszczyć" kolorów?
Poziom koloru (czyli jego intensywność) w kablu cyfrowym (a takim jest HDMI) leci jako liczba zakodowana na bitach.
Np. 10101010 (czyli AAh lub 170). Jeśli kabel miałby zmienić poziom koloru musiałby inteligentnie "policzyć" sobie że np. trzeba zmienić tą licznę o np. 20%.
Nie uważasz że wymagało by to przynajmniej jakiegoś procesorka który mógłby to zrobić? Musiał by wiedzieć które bity i o ile zmienić!

W kablu analogowym jest to bardzo proste. Tłumienie kabla właśnie to robi. Zmienisza poziom sygnału o jakiś tam procent :) Stąd np. gorsze kolory, mniejsza ostrość itp.

To było wyjaśnienie w bardzo dużym uproszczeniu. Nie wnikam w niuanse więc proszę się nie czepiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='99708' date='02.05.2008, 14:19 ']Jeśli wysłałem .... przepraszam ale zdania nie zmienię.[/quote]
Szkoda, że nie mam linka do tego testu...

Zdjęcia były robione w tym samym ujęciu (aparat ze statywem, oba zdjęcia z identycznym położeniem) i kadr z filmu również na obu był taki sam.

Różnica w kolorach BYŁA - co prawda, delikatna, ale była.
Jakby to był test producenta, to bym jeszcze miał wątpliwości, ale to było polskie forum. <_<

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja się będę upierał że jest to niemożliwe. Wyjaśniłem dlaczego.

Różnice w obrazie oczywiście mogą być pomiędzy kablami.
Jeśli telewizor "oleje" informację korekcyjne i pomimo wszystko wyświetli obraz (ze złego kabla) to na ekranie mogą pojawić się róznego rodzaju artefakty, szumy, przekłamania.
Ale na pewno nie da to efektu bladszego koloru. Szansa wielokrotnie mniejsza niż w totolotku <_<

To mniej więcej taka sama bzdura jakby ktoś twierdził że dzwięk z DVD przepuszoczony przez dwa różne kable optyczne do amplitunera ma "mniej basów".

Znajdz proszę link do tego "testu". Będę miał się z czego pośmiać na weekend :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze mi wytlumaczcie. Ja kupilem kabel na ktorym pisalo 1.3a certified (tak na wszelki wypadek) czy to tez nie ma znaczenia????? Skad inad kabel niemieckiej firmy a tam takie numery jak w USA ze co napiszesz na pudelku to bedzie dibrze , nie przechodza i mozna zaplacic duuuuuuuza kare. To nie to samo co nasz rzecznik ochrony konsumenta. Tam sie charguje za klamstewka. Wiec jak to jest sa kable do 1.3 czy nie ma. NA moj chlopski rozum przychylam sie do powyzszych opinii ze jest t tranmisja cyfrowa i nie powinno to miec znaczenia....no ale......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='99772' date='03.05.2008, 11:47 ']To moze mi wytlumaczcie. Ja kupilem kabel na ktorym pisalo 1.3a certified (tak na wszelki wypadek) czy to tez nie ma znaczenia????? Skad inad kabel niemieckiej firmy a tam takie numery jak w USA ze co napiszesz na pudelku to bedzie dibrze , nie przechodza i mozna zaplacic duuuuuuuza kare. To nie to samo co nasz rzecznik ochrony konsumenta. Tam sie charguje za klamstewka. Wiec jak to jest sa kable do 1.3 czy nie ma. NA moj chlopski rozum przychylam sie do powyzszych opinii ze jest t tranmisja cyfrowa i nie powinno to miec znaczenia....no ale......[/quote]

I praktycznie rzecz biorąc nie ma znaczenia.

Kabel certyfikowany do HDMI 1.3 został po prostu porządnie (przynajmniej w teorii) zrobiony i przetestowany. Będzie przepuszczał wysokie transfery bez żadnych problemów. Poradzi sobie z obrazek 1080p + dzwięk HD ( 20 kanałów:) ) Tyle mnie więcej mówi ten certyfikat.

Na 99% kabelek NO-NAME (byle nie za długi) poradzi sobie z 1.3 tak samo dobrze <_< No chyba że jest bardzo badziewnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też sobie przypominam taki test, i faktycznie na fotkach była różnica. Było to jednak jakiś czas temu, wtedy LCD był jeszcze na etapie "może kiedyś..." więc nie specjalnie się w niego zagłębiałem, ale... Czy możliwe jest, że test był przeprowadzony z kablem dobrej jakości wetkniętym w hdmi1, a kablem "TESCO" w hdmi2, tak aby można był przeprowadzi porównanie przez przełączenie źródła w TV, a nie przez fizyczne przekładanie kabla. Większość TV ma osobno kalibrowane każde wejście. Możliwe zatem jest, że różnice wynikały z różnych ustawień TV na hdmi1 i hdmi2, a nie z różnych kabli. Żeby było jasne, dla mnie transmisja cyfrowa to cyfrowa, i nie może być różnicy przez kabel, każdy prześle 0 i 1 w tej samej kolejności, ale sam widziałem ten test i próbuje znaleśc jakieś logiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Viollus' post='99784' date='03.05.2008, 12:46 ']Czy możliwe jest, że test był przeprowadzony z kablem dobrej jakości wetkniętym w hdmi1, a kablem "TESCO" w hdmi2, tak aby można był przeprowadzi porównanie przez przełączenie źródła w TV, a nie przez fizyczne przekładanie kabla. Większość TV ma osobno kalibrowane każde wejście. Możliwe zatem jest, że różnice wynikały z różnych ustawień TV na hdmi1 i hdmi2, a nie z różnych kabli.[/quote]

To by faktycznie tłumaczyło ten "test".
Jak dla mnie pewnikiem jest tylko to że z powodu użycie różnych kabli HDMI nie może być różnicy w wyświetlanym obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='99762' date='03.05.2008, 11:48 ']Szkoda, że nie mam linka do tego testu... Zdjęcia były robione w tym samym ujęciu (aparat był nieruchomy, oba zdjęcia z identycznym położeniem) i kadr z filmu również na obu był taki sam. Różnica w kolorach BYŁA - co prawda delikatna, ale była. Jakby to był test producenta, to bym jeszcze miał wątpliwości, ale to było polskie forum. :)[/quote]

Jeśli kiedykolwiek robiłeś zdjęcia choćby lustrzanką to wiedziałbyś, że nie ma fizycznej możliwości odzwierciedlenia kolorów aby były uchwycone identycznie z tymi widzianymi przez oko.

Ponadto nawet w trybie pełnego manuala kolory MOGĄ być inne z racji dynamicznych warunków oświetleniowych (bo np. obrócisz się podczas robienia zdjęcia o kilka cm i odbite od ciebie światło rzutujące z telewizora będzie wzmacniało kolory lub oświetlenie)...

Nigdy nie należy sugerować się zdjęciami bo NIGDY ale to PRZENIGDY nie odzwierciedlają one nawet odrobinę tak dokładnie tego co widzi ludzkie oko.

NIGDY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='kaczo' post='100074' date='05.05.2008, 17:31 ']Jeśli kiedykolwiek robiłeś zdjęcia choćby lustrzanką to wiedziałbyś, że nie ma fizycznej możliwości odzwierciedlenia kolorów aby były uchwycone identycznie z tymi widzianymi przez oko.

Ponadto nawet w trybie pełnego manuala kolory MOGĄ być inne z racji dynamicznych warunków oświetleniowych (bo np. obrócisz się podczas robienia zdjęcia o kilka cm i odbite od ciebie światło rzutujące z telewizora będzie wzmacniało kolory lub oświetlenie)...

Nigdy nie należy sugerować się zdjęciami bo NIGDY ale to PRZENIGDY nie odzwierciedlają one nawet odrobinę tak dokładnie tego co widzi ludzkie oko.

NIGDY!!![/quote]
Dobrze, mistrzu, spocznij... :)

Kończę swój udział w tym wątku, nie mam ochoty się spierać.

Wiem, co widziałem i mam trochę doświadczenia z takim urządzeniem, jak aparat fotograficzny, więc rozpoznałbym co nieco, jeśli dobrze pamiętam tamte zdjęcia.

A dlaczego była różnica, tego Wam nie wyjaśnię, skoro według Waszego uznania jest to niemożliwe.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='100088' date='05.05.2008, 18:52 ']Kończę swój udział w tym wątku, nie mam ochoty się spierać - wiem, co widziałem i mam trochę doświadczenia z takim urządzeniem, jak aparat fotograficzny, więc rozpoznałbym co nie co, jeśli dobrze pamiętam te zdjęcia. A dlaczego była różnica, tego Wam nie wyjaśnię, skoro w/g Waszego uznania jest to niemożliwe.[/quote]

Jeśli ktoś przeprowadza test który sam w sobie zaprzecza technice, fizyce i logice dlaczego się dziwisz że jesteśmy nastawieni sceptycznie?
Wytłumaczyłem (wydaje mi się) prostymi słowami dlaczego jest to niemożliwe.
Jeśli chcesz się wykazać wiedzą .... proszę daj kontr argumenty. I proszę bez takich w stylu "bo na zdjęciu to tak wyglądało" :)

Jeśli zrobię test samochodów: malucha i Porshe w którym w wyścigu wygra maluch (dodam że bez tuningu). Uwierzysz mi? Nawet jeśli wystawię zdjęcia w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='100113' date='05.05.2008, 20:39 ']Jeśli ktoś przeprowadza test który sam w sobie zaprzecza technice, fizyce i logice dlaczego się dziwisz że jesteśmy nastawieni sceptycznie?
Wytłumaczyłem (wydaje mi się) prostymi słowami dlaczego jest to niemożliwe.
Jeśli chcesz się wykazać wiedzą .... proszę daj kontr argumenty. I proszę bez takich w stylu "bo na zdjęciu to tak wyglądało" :(

Jeśli zrobię test samochodów: malucha i Porshe w którym w wyścigu wygra maluch (dodam że bez tuningu). Uwierzysz mi? Nawet jeśli wystawię zdjęcia w internecie?[/quote]
Aha, czyli autor testu specjalnie sobie uknuł, że zrobi test, dzięki czemu powstanie hierarchia cena=jakość w kablach HDMI i wszyscy będą robieni w konia?

Tym bardziej, że ten test był na konkurencyjnym forum.

Chyba mi nie powiesz, że nie będzie kompletnie żadnej różnicy, jak kupimy kabel NoName za 19,90zł zamiast np. Profigold za 259,90zł.

Nie dorównuję wiedzą w tym temacie z Waszą "HD-elitą", a jedynie czerpię z niej wiedzę, więc nie zarzucę Ci jakimiś praktyczno-teoretycznymi argumentami. :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Chyba mi nie powiesz, że nie będzie kompletnie żadnej różnicy, jak kupimy kabel NoName za 19,90zł zamiast np. Profigold za 259,90zł? Specjalnie podałem taki górnolotny model.[/quote]
Pozwól, że ja spróbuję Ci grzecznie odpowiedzieć na to pytanie. Otóż jak najbardziej nie będzie żadnej różnicy pomiędzy kablem HDMI z Tesco a Profigoldem. Poza wielkością debetu na koncie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki @arsenal za wsparcie.

@Ethan chłopie ... my nie staramy się Ciebie dręczyć, obrażać czy coś podobnego. Wręcz przeciwnie.
Staramy się wytłumaczyć rzecz w gruncie rzeczy bardzo istotną.

Firmy produkujące kable HDMI robią ludzi "w bambuko". Albo inaczej .... to ludzie nie znając się na rzeczy sami siebie oszukują.
O ile jakość przewodów, kabli, wtyczek, ekranów przy połączeniach analogowych ma duże znaczenie, o tyle przy połączeniach cyfrowych ... niemal żadnego.
Każdy elektronik ci to wytłumaczy.

To mniej więcej porównując:
kaseta VHS = zapis analogowy = im lepsza jakość nośnika tym lepszy obraz
płyta DVD = zapis cyfrowy video = niezależnie od jakości płyty (zakładając że da się ją odczytać) zapisany film DVD ma taką samą jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnia między kablem za 20 zł a 200zł może wystąpić, tańszy ma większą szansę na bycie wadliwym (przekłamania kolorów itp). Jeśli jednak oba kable są sprawne to różnicy w jakości obrazu nie będzie, to wynika z zapisu cyfrowego. Jeżeli jeden sprawny kabel przesyła ciąg 101001011101110 to drugi sprawny prześle dokładnie ten sam ciąg 101001011101110, niezależnie od różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...