Skocz do zawartości
  • 0
cofik

ONKYO TS-605 + TOSHIBA HD-E1 PROBLEM

Pytanie

Witam

Mam mały problem posiadam sprzęt jak w temacie połączony hablem hdmi
z toska dostałem 3 filmy w hd-dvd niestety po podłączeniu i włożeniu płyty okazuje sie ,że na ampli jest sygnał audio tylko pcm multichannel.Natomiast kiedy włoże zwykłą płyte dvd ampli bez problemu łapie dts i dolby digital. czy ktoś podpowie jak uzyska dts hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='cofik' post='99146' date='29.04.2008, 06:50 ']Witam

Mam mały problem posiadam sprzęt jak w temacie połączony hablem hdmi
z toska dostałem 3 filmy w hd-dvd niestety po podłączeniu i włożeniu płyty okazuje sie ,że na ampli jest sygnał audio tylko pcm multichannel.Natomiast kiedy włoże zwykłą płyte dvd ampli bez problemu łapie dts i dolby digital. czy ktoś podpowie jak uzyska dts hd?[/quote]

Po pierwsze DTS HD nie uzyskasz bo E1 ani nie potrafi go wysłać w postaci bitstream do amplitunera ani nie potrafi go sama zdekodowac na pokładzie.

Po drugie wygląda na to, że E1 dekoduje ci na pokładzie DTS i DD i wysyła do amplitunera w postaci LPCM. Dlatego masz na wyswietlaczu napis PCM mulitichannel. Przełącz na odpowiednia opcje w E1 i Toszka wysle ci DTS i DD w postaci bitstream a amplituner zdekoduje. Na wyświetlaczu powinieneś mieć wtedy napisy DD 5.1 i ew. DTS 5.1

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Zmiana ustawień w E-1 pozwoli Ci cieszyć się lepszym niż z DVD dźwiękiem ( wersje CORE audio HD są "lepsze" od tych znanych z DVD )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ale jaka zmiana ustawień?

mam do wyboru

spdif ;pcm lub bitsream
hdmi -auto ,pcm ,down,ix pcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A podłącz OPTICAL i daj bitstream ...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
no a czemu nie puscza z płyty hd-dvd po hdmi zwykłego dolby digital tylkp pcm multichanel
a z płyty dvd jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponieważ wewnętrzny dekoder dokonuje takiej konwersji . Weź w ręke instrukcję i znajdź tabelę z wypuszczanym dźwiękiem i zrozumiesz .

Podłącz OPTICALEM do wzmaka , a HDMI do TV - nie będziesz musiał mieć zawsze włączonego wzmaka , aby oglądać coś z playera - to czasami
jest przydatne . :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
no właśnie w instrukcji pisze ,że przy dzwieku dd plus dts-hd i true hd "depend on hdmi receiver" czyli zależy do czego jest podpiete.Ja mam onkyo 605 które ma dekodery dts hd i co ztego ....?lipa pcm multichanel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='cofik' post='99254' date='29.04.2008, 16:57 ']no właśnie w instrukcji pisze ,że przy dzwieku dd plus dts-hd i true hd "depend on hdmi receiver" czyli zależy do czego jest podpiete.Ja mam onkyo 605 które ma dekodery dts hd i co ztego ....?lipa pcm multichanel[/quote]

Ale nie przeslesz bitstreamem po optyku czy koncentryku HD dzwieku... a E-1 nie ma analogowego 5.1, tym bardziej 7.1 ...stad Twoj ampli moze co najwyzej zdekodowac formaty HD do najwyzszego bitrate starych formatow DD czy DTS. E-1 nie ma HDMI 1.3v wiec nie ma technicznej mozliwosci by Twoj ampli zdekodowal Ci dzwiek HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='cofik' post='99254' date='29.04.2008, 16:57 ']no właśnie w instrukcji pisze ,że przy dzwieku dd plus dts-hd i true hd "depend on hdmi receiver" czyli zależy do czego jest podpiete.Ja mam onkyo 605 które ma dekodery dts hd i co ztego ....?lipa pcm multichanel[/quote]


Widzę, że jednak najbardziej zależy Ci na zapaleniu światełek HD :) , a nie zwracasz uwagi na jakość .
Światełka Ci się nie zapalą , ponieważ E-1 nie przesyła takiego strumienia , jedyne co dobrze robi , to to,
że dekoduje dźwięk na pokładzie i poprzez HDMI wysyła Ci jako Multichanel .

Podłącz poprzez optyka ( jeśli uważasz, że ONKYO lepiej dekoduje ) i wówczas dostaniesz nowe formaty w
postaci CORE ( max. 1.5 Mb ) przesłane w opakowaniu DTS .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No dobrze a co powiecie na to ,że oryginalny film dołaczony do toski "swiadek koronny" który jest w dd+ czyli w formacie który dekoduje toska tez jest pcm multichanel a do tego obraz jest fatalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A masz ustawioną opcję HDMI- auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...