Skocz do zawartości
  • 0
danielpan

Problem z podłączeniem Cyfry+ i kina Panasonic PT850

Pytanie

Witam,
Mam problem z podłączeniem kina domowego Panasonic PT850 z nowym dekoderem Philips HD PVR.
Chodzi mi o to, aby uzyskać dźwięk z jak najlepszą jakością w systemie 5.1

Wyjścia w dekoderze cyfry:
-2xEuro
-SPDIF
-wyjście audio hi-fi

[b]Wyjście HDMI z dekodera cyfry chciałbym użyć do podłączenia z telewizorem.[/b]

Wyjścia w kinie domowym Panasonic:
-HDMI
-EURO
-Wyjście komponentowe
-Wejście cyfrowe(optyczne)
-Wejście audio

Czy jest możliwość połączenia tych zestawów tak aby dźwięk z cyfry szedł przez kino domowe w systemie 5.1

Dodam, że jestem laikiem w tych sprawach ;))

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Niestety bezpośrednio się nie da. Dekoder ma wyjscie SPDIF coaxial a kino domowe ma wejscie optyczne. Trzeba kupić konwerter i będzie działać. Sam tak mam podłączonego Popcorna do PT-850. [url="http://www.allegro.pl/item345265281_konwenter_wejscie_coaxial_wyjscie_toslink_5123_.html"]KONWERTER[/url] Edytowane przez _siwy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='_siwy_' post='97496' date='17.04.2008, 22:39 ']Niestety bezpośrednio się nie da. Dekoder ma wyjscie SPDIF coaxial a kino domowe ma wejscie optyczne. Trzeba kupić konwerter i będzie działać. Sam tak mam podłączonego Popcorna do PT-850. [url="http://www.allegro.pl/item345265281_konwenter_wejscie_coaxial_wyjscie_toslink_5123_.html"]KONWERTER[/url][/quote]


Bardzo dziękuję za szybko odp.
Tak też myślałem, że to nie będzie takie łatwe :rolleyes:)
Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł i proszę o jego weryfikacje tj.

W TV mam wyjście optyczne i może idzie podłączyć kablem cyfrowym z TV do kina bezpośrednio (TV z cyfrą jest połączone HDMI więc 5.1 powinno być)?
Dobrze myślę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='danielpan' post='97755' date='19.04.2008, 20:35 ']Bardzo dziękuję za szybko odp.
Tak też myślałem, że to nie będzie takie łatwe :))
Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł i proszę o jego weryfikacje tj.

W TV mam wyjście optyczne i może idzie podłączyć kablem cyfrowym z TV do kina bezpośrednio (TV z cyfrą jest połączone HDMI więc 5.1 powinno być)?
Dobrze myślę??[/quote]

a czy nie powinieneś podłączyć dekoder via kino przez HDMI a z kina do TV przez component?;-)

Edytowane przez kobra1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='kobra1' post='97841' date='20.04.2008, 11:59 ']a czy nie powinieneś podłączyć dekoder via kino przez HDMI a z kina do TV przez component?;-)[/quote]

ale w tym momencie nie wiem czy odbiór byłby w HD ??

a czy pomysł z podłączeniem takim jest zły:

cyfra+ z TV kablem HDMI (obraz w HD, doprowadzony dzwięk 5.1 do TV)
następnie
kino domowe TV toslinkiem (w TV jest wyjscie na optyczne a w kinie jest wejscie)

Czy przy takiej konfiguracji będę miał obraz w jakości HD oraz dzwięk 5.1 słyszany przez kino domowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='danielpan' post='97904' date='20.04.2008, 17:17 ']ale w tym momencie nie wiem czy odbiór byłby w HD ??

a czy pomysł z podłączeniem takim jest zły:

cyfra+ z TV kablem HDMI (obraz w HD, doprowadzony dzwięk 5.1 do TV)
następnie
kino domowe TV toslinkiem (w TV jest wyjscie na optyczne a w kinie jest wejscie)

Czy przy takiej konfiguracji będę miał obraz w jakości HD oraz dzwięk 5.1 słyszany przez kino domowe??[/quote]

Najprawdopodobniej nie. Wyjścia cyfrowe w TV służą zazwyczj do wyprowadzenia dźwięku z wewn. tunerów typu DVB-T, DVB-S.


Dobrze Ci radzą: podłacz C+ do kina przez HDMI a dalej wizję z kina do TV componentem. I tak masz max. 1080i więc kabel HDMI nic Ci nie da. I nie wierz bajkom, że przez HDMI jest lepiej niż przez component bo to nie zawsze jest prawda.
A jak tak ci się nie podoba to musisz kupić ten konwerter albo: zmienić kino na takie z wejściem optycznym albo ... zmienić tuner (operatora TV) na taki co ma wyjście optyczne (np. "n") ;):P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...