Skocz do zawartości
daro1974

Konwersja DTS na DD w MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Sciągamy ac3filter tools: http://ac3filter.net/releases/ac3filter_tools_0_1a

I programikiem valdec konvertujemy dts do wav. Następnie programem eac3to konwertujemy wav do ac3 (nie zapomnieć o switchu wymuszającym 640 kbit/s).

Jak to się robi? Szukam opisu, jak skonwertować plik dts 6 kanałów do wav tym programikiem valdec. Zakładam, że tak jak przy ac3to robi się to za pomocą komend w bat lub cmd. Ale jakie są komendy, gdzie to mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witajcie mam problem z gsdmux

wyskakuje taki komunikat

problemzdts.jpg

ac3filter, ffdshow zainstalowane

ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez milosnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek swoim problemem:

Chodzi o konwersję mkv z dts na mkv z ac3. Opiszę kolejne kroki jakie wykonywałem:

- w MKVextractGUI.exe wydłubałem dts z mkv

- w cmd za pomocą eac3to.exe zamieniłem dts na ac3

- w mkvmergegui.exe połączyłem mkv i ac3, a przynajmniej próbowałem

Ostatniego kroku nie udaje się wykonać, program nagle wywala jakis błąd i przechodzi do trybu resync, co trwa strasznie długo. Nie dałem mu skończyć, bo pewnie skończyłby za tydzień.

Przeskanowałem plik mkvalidatorem, wynik:

C:\Users\Misiek\Downloads>mkvalidator avatar.mkv
ERR200: Missing element ClusterBlock in ClusterBlockGroup at 2693059578
.............................

Brakuje czegoś w tym pliku? Może znacie jakieś sposoby łączenia mkv z ac3 bez sprawdzania błędów. Czy może jakieś inne rozwiązanie mojego problemu?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego używam programu mkv2ac3_v122_32bits i wszystko śmiga jak należy. Sprawdzone na lg bd390. Teraz może być już nowsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Jeszcze wczoraj uruchomiłem ten program w wersji 1.02.02 i zostawiłem na parę godzin. Po około trzech h cały czas widniał napis "wyodrębnianie audio" czy jakoś tak (operacje przerwałem). Podpowiedz jeszcze, czy ten program działa dość szybko (10-20 minut - przy moich wcześniejszych próbach z innymi programami każda konwersja trwała około 5 minut), czy trwa to może kilka godzin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...