Skocz do zawartości
ant3k

MŚ2006 na HD2 dla kin

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/hh/hd2.jpg[/img][/center]
[b]Euro1080 - europejski nadawca kanałów HDTV wysokiej rozdzielczości, znanych jako HD1, HD5 będzie transmitował MŚ2006 w Niemczech na kanale HD2 z Astry 1D - 23,5E, kodowanym w Irdeto. Kanał ma być przeznaczony wyłącznie dla kin i nadawców, którzy opłacili stosowne prawa.[/b]

Posiadacz praw do MS2006 - firma Infront Sports & Media AG autoryzowała Euro1080 do oferowania transmisji w jakości HD dla kin w wybranych krajach: Belgii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji. Czechach, Danii, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Łotwie, Holandii, Luksemburgu, Norwegii, Polsce, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii.

W Polsce prawa do transmisji World Cup 2006 w 8 dużych kinach kupiło Multikino, które właśnie rozpoczęło kampanię reklamową na ten temat. Multikino we własnym zakresie będzie oferować komentarz po polsku w każdym z 8 Multikin.

Transmisje piłkarskich MŚ będę realizowane na kanale HD2 w kompresji MPEG-2 i DVB-S z satelity Astra 1D - 23,5E z częstotliwości 10,758V (SR=22000, FEC=7/8). Kanał jest kodowany w Irdeto 2 i konieczna jest stosowna, oryginalna karta kodowa, która prawdopodobnie nie będzie sprzedawana indywidualnym odbiorcom.

Pozostają więc inne, kodowane opcje odbioru MŚ2006 w HDTV, np. z niemieckiej Premiere HD z Astry 1 - 19,2E, z Sky HD i BBC HD z Astry 2- 28,2E, z Sky Italia HD lub TPS/TF1/M6 z 13E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówienia przyjmuje
Pani Annemie Van Hove

telefon: 0032 478 88 60 73
e-mail: annemie.van.hove@euro1080.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś zrzutka :huh: Dobre jaja by były...wszyscy maniacy HD w Polsce zrobili zrzutke na mistrzostwa :) Janunio napisz ile to dokładnie kosztowało ? 200 osób i mamy WC w HD : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wczoraj w gazecie widziałem reklame MS w HD w sieci Multikino. Wyglada na to ze jednak ktos to kupil w PL !!!

Edit:
NA stronie [url="http://multikino.pl/"]http://multikino.pl/[/url] na dole po lewej stronie jest reklama. Edytowane przez slawekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że w Polsce kupili te prawa:)
Ceny biletów 10 PLN z kartą Nokia Club (itp.) i 15 PLN dla reszty.
Zainteresowanie jest całkiem spore. Ja będę 9-go czerwca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam rezerwacje na mecz Niemcy - Polska w Multikinie w Zabrzu. Jeśli chcecie obejrzeć mecze w HD to się spieszcie bo większość jest już zarezerowwana ( na mecze polaków i finał :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko na czym to będzie puszczane? Z projektorów HD? No chyba wiecie o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, przecież to tylko marketing. wyobraźcie sobie jak to będzie wyglądało na mega ekranie w kinie. Przecież HD jest do użytku domowego, a nawet jak zakupią projektory z rozdz. 1080p to jaki największy obraz da się uzyskać w kinie z zachowaniem dobrej jakości. Tak z 4-5 metrów przekątnej na ekranie w kinie o przekątnej kilka razy większej?
A skąd wezmą kasę na te 8 projektorów 1080p, przecież tanie nie są. Ludzie, nie przyjmujcie wszystkiego co ma hasło HD jako pewnik !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mi właśnie chodziło. ALE ŚCIEMA POLECIAŁA. O rany..... trzeba trochę głową ruszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, przecież każdy kto trochę czytuje wie na czym zabawa polega:)
Ale wiadomo, że przede wszystkim chodzi o to, że w "kupie" raźniej (w tym przypadku się oglądać będzie).
Przeważająca większość (jak sądzę) HD maniaków w naszym kraju i tak ogląda quasi HD. Nie bądźmy aptekarzami, dajmy się ponieść czasem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radoslavm' date='31.05.2006, 08:41 ']Panowie, przecież każdy kto trochę czytuje wie na czym zabawa polega:)
Ale wiadomo, że przede wszystkim chodzi o to, że w "kupie" raźniej (w tym przypadku się oglądać będzie).
Przeważająca większość (jak sądzę) HD maniaków w naszym kraju i tak ogląda quasi HD. Nie bądźmy aptekarzami, dajmy się ponieść czasem:D
[right][post="5529"][/post][/right][/quote]

No tak pewnie, że wiadomo oco chodzi że razem fajnie i to na dużym ekranie...ale akurat tutaj żale mają prawo polecieć...


[quote]Po raz pierwszy w Polsce sygnał emitowany będzie w systemie HDTV (High Definition TV), zapewniającym najwyższą jakość obrazu i dźwięku![/quote]

Hm.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
brak mi słów na opisanie tego co zobaczyłem i usłyszałem w multikinie w Zabrzu. To co zrobili z przekazem HDTV na meczu Polska-Ekwador zakrawa o śmiech i kpine. Nie będe wspominał o charczącym głośniku bo to już bym przebolał, ale jakość obrazu była gorsza niż na moim projektorze za 1500zl ba gorsza niż obraz na moim telewizorze PAL.
Miałem 8 rezerwacji na kolejne mecze jednak nie mam ochoty męczyć wzroku i szkoda mi kasy na taki badziew jaki odstawili. Wszystkie poszły w kubeł. Jechaliśmy specjalnie z Bielska zobaczyć "pierwszy w polsce przekaz HDTV" a zobaczylismy nic innego jak niewyraźny pozbawiony koloru i kontrastu zestaw ruszających się plam.

nigdy wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Dobrze, że nie poszedłem. Raz, że nasi zagrali tak jak umieją czyli beznadziejnie a dwa, że z tego co piszesz była wizualna masakra. Swoją drogą nawet 1920x1080 na ekranie szerokości 15m daje spore piksele, więc sens jest tylko z daleka chiba?

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem.... przecież to żałosne.... to było wiadome. Wystarczy chwile pomyśleć jak może taki obraz wyglądać. Żadna filozofia. Jeszcze to reklamują w TV. Gratulacje dla tych co poszli z myślą, że zobaczą HDTV w kinie O_o. Wielkie f**** dla organizatorów. Pewno chcą pokazać jakie to HD jest piękne :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie wiem skad taka nagonka na ta cala inicjatywe?
[color="red"]Po pierwsze[/color] wiadomo jest ze 1080p ma taka sama rozdzielczosc jak klatka 35mm (pisalismy juz o tym tu na forum i zostalo to podparte bardzo konkretnymi argementami i linkami, dlatego nie bede do tego wracal, jak ktos jest ciekaw niech poszuka). To bylo po pierwsze.
[color="red"]Po drugie[/color] siec multikino nie musi kupowac projektorow przystosowanych do sygnalu 1080p poniewaz ich systemy projekcji sa do tego przygotowane. I nie sa to zwykle konsumenckie projektory!
[color="red"]Po trzecie[/color] widzialem sygnal ze zwyklego SD na wielkim ekranie kinowym i wygladal znosnie (bez rewelacji ale i bez przegiecia w druga strone) po prostu SD na (jak my to w brazy mowimy) szmacie (czyt. ekranie kinowym). Nie ma pikselozy a jedynie zmiekczenie materialu, jesli juz poruszamy kwestie jakosc/piksel :blink:
[color="red"]Po czwarte[/color] chodzi o atmosfere, bylem wczoraj w knajpie to widzialem co sie dzialo. W zasadzie powinienem napisac SLYSZALEM co sie dzialo. Czulem sie prawie jak na stadionie a co dopiero musialo sie dziac na wielkiej sali? Niech opisze to ktos kto byl w Multi (ale nie w Zabrzu- bo tam bylo kiepsko o czym pisal kol. scav)
Na razie to tyle moze mi sie jeszcze cos przypomni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem , widziałem i co? ano nic.
Jakość obrazu taka sobie (a jaki to był format, tego chyba nie wie nikt- oryginał 16:9 obcięty do 4:3 a następne zmieniony na niewiadomo co), dżwięk orginalny + komentarz z Eurosportu czyli to tak jak film z lektorem-beznadzieja. Atmosfera gorsza niż w domu ( na sali 6 osób :słownie sześć) , u mnie w domu ogląda czasem więcej.
Myślę , że tego typu inicjatywy (np.HDTV w Multikino) są doskonałym pomysłem na "zabicie" HDTV w Polsce. Mówię stanowcze nie dla HDTV w kinie , przynajmniej w takiej postaci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w Warszaffce mi sie podobało. Kilka sal, mnótwo ludzi, tyskie i żywiec w każdej sali, więc za daleko nie trzeba było chodzić, śpiewy, tańce i fanki w narodowych obcisłych koszulkach:D Co do obrazu, no to rewelacji jak już wszyscy napewno wiedzą spodziewać się nie można było, ale ja zbyt ogromnej liczby filmów HD nie obejrzałem, toteż nie będę się rozprawiał na bezcelowością tego pokazu. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Mundialu w Multikinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w innych kinach, ale tak jak pisalem w Zabrzu to była masakra. Przez pierwsze 10min gość coś ustawiał w menu w projektorze. Widać, że te projektory są przystosowane od wyświetlania przekazu HDTV ponieważ zwróciłem uwage na opcje 1080i która się pojawiła w menu gdzieś przy pozycji Input Signal. Nie wiem co sie dzieje z tym sygnałem po drodze ale być może używają jakiś splitterów czy coś w tym stylu. Nie wiem czy zwróciliście uwage jak czasami wyglada obraz w sklepie komputerowym na monitorach lcd, które sa podłączone do takich splitterów jest on rozmyty, lekko przesuniety w prawo. I taki sam był w multikinie. Gdy wyświetlana była jakaś biała nieruchoma plansza reklamowa na kanale HD1 a na niej umieszczone było okrągłe różowe logo jakieś firmy to to logo nie było idealnym kółkiem tylko miało taką poświate właśnie zachodzącą na to białe tło. Tak samo było z koszulkami piłkarzy na zielonej murawie. Nie byłem w stanie nawet rozpoznać numeru na koszulce zawodnika. To tyle co jak co, ale wydawało mi się, że jakość bedzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A w Warszaffce mi sie podobało. Kilka sal, mnótwo ludzi, tyskie i żywiec w każdej sali, więc za daleko nie trzeba było chodzić, śpiewy, tańce i fanki w narodowych obcisłych koszulkach:"

No tak, w komplecie z piwem i panienkami ja też jestem za HDTV w Multikino ale nie nazywajmy tego HDTV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rudolfina' date='11.06.2006, 13:54 ']Byłem , widziałem i co? ano nic.
Jakość obrazu taka sobie (a jaki to był format, tego chyba nie wie nikt- oryginał 16:9 obcięty do 4:3 a następne zmieniony na niewiadomo co), dżwięk orginalny + komentarz z Eurosportu czyli to tak jak film z lektorem-beznadzieja. Atmosfera gorsza niż w domu ( na sali 6 osób :słownie sześć) , u mnie w domu ogląda czasem więcej.
Myślę , że tego typu inicjatywy (np.HDTV w Multikino) są doskonałym pomysłem na "zabicie" HDTV w Polsce. Mówię stanowcze nie dla HDTV w kinie , przynajmniej w takiej postaci .
[right][post="6138"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Abstrahując od obiektywnych ograniczeń technicznych jakości projekcji na tak dużym ekranie, sądzę że nie bez wpływu na jej jakość był sam sposób podłączenia sygnału. Możliwe, że podobnie jak robią to aktualnie debile z MM Ostrobramska podłączając do demonstracyjnego Philipsa LCD Full HD 9830 kanał sat. HD Canal+ En HD, nawet nie przez komponent ale przez złącze VGA, właśnie tak podłączyli do projektora sygnał z satelity!!! Edytowane przez roberto7856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roberto7856' date='11.06.2006, 14:06 ']Abstrahując od obiekywnych ograniczeń technicznych jakości projekcji na tak dużym ekranie, sądzę że nie bez wpływu na jej jakość był sposób podłączenia sygnału. Możliwe, że podobny jak robią to debile z MM Ostrobramska podłączajęć do Philipsa LCD Full HD 9830 kanał sat. HD (Canal+ En HD) nawet nie przez komponent ale przez złącze VGA!!!
[right][post="6142"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Co jak co ale HDTV powinno dobrze wygladac i jestem w stanie uwierzyc w NIESTETY wersje zaproponowana przez Roberto7856 albo scav. Pewnie ktos nie mial pojecia albo mial to poprostu gdzies jak to u nas czesto bywa. Nie zdziwilabym sie gdyby zrodlem wcale nie byl sygnal HD a SD ze zwyklego tunera. Edytowane przez Monica Bellucci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogli sobie podarowac zdanie ze to jest w hdtv. Nie bylo by tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...