Skocz do zawartości
drhubert

Nowe sony serii E

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie przeglądałem strone sony i zobaczyłem nowe sony 32 i 40 calowe fullhd z serii E. Maja ciekawy design. Sony promuje te telewizorki jako obrazy zawieszane na ścianie. Oprócz wyglądu zblizonego do ramki obrazu mają funkcję ramki. Co ciekawe są dostępne w kilku kolorach. Przebiegłem sie do centrum sony ale jeszcze nie mają tego tv na żywo.

Z tego co wyczytałem nie mają niestety 1oo hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już są w Centrach Sony (32"). Kolor jeden - biały - tylko do wyboru cztery kolory ramek.
Ciekawy tryb "obrazu na ścianie" ;)

Edytowane przez musti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony pojawilo sie info nt. uzupelnienia serii E - mianowicie E55xx, bedzie wyposazona w MotionFlow 100 Hz (tego tej serii brakowalo) oraz Bravia Engine 3 (ciekawe czym sie rozni od BE2?). Ma byc dostepny od kwietnia, moze byc to ciekawy TV, kolejny as Sony?

seria E55xx

Czy warto czekac na ten model? W moim przypadu biala ramka jest b. istotna (jako element wizualny oczywiscie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii E największą zaletą był właśnie designa ale technologie użyte w równoległych czasowo seriach W, Z czy X (czyli modeli 4500) były lepsze. Sam myślałem o zakup E ale ostatecznie się nie przekonałem, może rzeczywiście seria E5500 będzie warta rozważenia zakupu (szczególnie po jakimś czasie kiedy ceny trochę opadną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, seria E to wspaniały wybór dla kogoś, komu zależy na ładnym i niepowtarzalnym TV. Moim zdaniem pasuje do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym i czystym, który w Polsce dopiero zyskuje na popularności. Długo zastanawiałem się nad tym modelem, jednak walory estetyczne nie rekompensują braków sprzętowych. Obraz jest bardzo ładny, ale jednak tryb 100Hz powinien się w nim znaleźć. Niestety, Sony nie wprowadziło modelu pośredniego (w stylu W4500) i następcą serii E jest seria EX, która ma:

1. Panel "slim" (cienki, prawie jak w ZX)

2. Tryb 100Hz

3. Bezprzewodowość (znów, jak w ZX)

Ale cena jest ponad 100% większa, niż przypadku serii E. Więc EX nie zawisł jeszcze na mojej ścianie, choć być może wkrótce jednak na ten TV się zdecyduję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, z tym że następcą E (E4000) nie jest EX a właśnie E5500. EX to zupełnie inne rozwiązanie (choć stylistycznie właśnie w tym samym rzędzie co E). Pozostaje tylko kwestia ceny nowego modelu...

Edytowane przez farfal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że tak jak X3500 70" to E55 to zupełnie inny model - ale dobrze wiedzieć, że się poprawiło :)

Ale nie ma ich jeszcze w sprzedaży. Więc rację mam mówiąc, że (dotychczas) następcą serii E jest seria EX (nadal)

Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze farfal, czyli E4000 zastępuje E5500. Podstawowa różnica to właśnie 100Hz...

Seria EX to zupełnie inna półka..faktycznie jest dużo cieńszy, ale porównanie do ZX to chyba żart ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spojrzałem na specyfikacje, to maxymalny opad szczęki http://www.sony.pl/product/t32-e-series/kd...=TechnicalSpecs większa ilość wyjść hdmi no i chyba coś na co nikt nie zwrócił uwagi Ethernet DLNA (filmy / muzyka / zdjęcia) czyli dalszy krok w tę stronę, tak samo dodanie 100hz. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało cenowo przy zderzeniu z W5500 (mam nadzieje szybkiej recenzji- jest już w sprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model technicznie jest bardzo ciekawy. Nie widziałem go jeszcze "na żywo", ale widziałem zdjęcia w necie no i parametry. Jedynie co mi się w nim nie podoba, to wygląd... Dlaczego nie ma innych kolorów obudowy??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok parametrów to właśnie budowa jest dużym atutem zobacz, że jest niewielki wybór telewizorów w białej obudowie co jak dla mnie działa raczej na jego korzyść, wyróżnia się. Chociaż fakt mogłaby być jeszcze czarna do wyboru to kto wie może jeszcze wyjdzie. Nie wiadomo kiedy będzie w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak!

Jego design to główny plus. Ciężko trafić tak ładny TV pasujący np. do mebli. Teraz wszyscy idą w obłe kształty lub jakieś dziwne dodatki (głównie głośniki). Jak patrzę na LG, to mnie mdli.

A że ma dobre parametry, to jeszcze lepiej: tylko cena może być nieciekawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzają TV w "fortepianowych" obudowach. Tu chyba własnie LG jest przodownikiem czerni fortepianowej. Kompletne buractwo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, ze tylko ja uważam te LG za "estetyczną kaszankę" :)

Edytowane przez farfal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na fortepianową czerń jest już od dość dawna, wystarczy popatrzeć na laptopy sam się wkopałem w taką obudowę (asus) przy TV pół biedy, ale weźcie pod uwagę, że lapka non stop dotykacie, zamykacie, otwieracie etc. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz to chyba standard. Chociaż jakościowo nie można porównywać z LG i pochodnymi.... Podobnie ma Samsung i reszta "czołówki". Jedynie można się cieszyć, że jest łatwiejsze czyszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...