Skocz do zawartości
gregc

Humax iCord problemy - pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Juz pisalem wczesniej o moich problemach z Icordem, a moze bardziej o zachowaniach jakich nie rozumiem. Czy ktos z forumowiczow moglby sprawdzic czy ma to samo? Pomozcie bo mnie juz sz.... trafia.
Mam Humaxa 320GB, modul ASTON (soft 2.18), karte cyfraplus z wykupionymi kanalami HD (karta oryginalna, nic nie grzebane).

Po kolei:
- bardzo czesto zdaza sie ,ze po przelaczeniu na inny kanal, kanal nie jest dekodowany (pojawia sie napis), czyli czarny ekran i nic; pomaga przelaczanie pomiedzy kanalami i w koncu zaskakuje (na tunerze ARION9300pvr z tym modulem, zadnych klopotow); wg mnie nie ma znaczenia czy to kanal hd, sd (kodowane), nigdy nie zaobserwowalem tego problemu z kanalami nie kodowanymi. Cyfra nadaje czasami bloki niekodowane i jezeli w czasie ogladanie zaczyna kodowac, tuner od razu wyswietla info 'zakodowane' i trzeba znowu przelaczac miedzy kanalami...
- jezeli nagram kanal, inny niz ogladany to w pierwszym momencie odtwarzania, tuner pyta sie czy go odkodowac, jezeli potwierdze ze tak to rozpoczyna sie odtwarzanie i ... rozpoczyna sie ruletka: czasami wszystko jest ok, czasami po kilku-kilkunastu minutach pojawia sie napis zakodowane i nic nie widac, a czasami od poczatku jest zakodowane. Wczoraj wyprobowalem opcje rozkoduj, po zakonczeniu pojawil sie plik kotry nie moge odtworzyc w momencie proby odtworzenia nic sie nie dzieje, tzn wyswietlany jest dalej kanal ktory sie ogladalo
- w trakcie odtwarzania pierwszy raz nagranego kanalu, nie mozna przewinac do przodu ani do tylu, tak ma byc? (stary tuner arion, nagrany material mozna bylo odtwarzac od dowolnego miejsca i przewijac)

Po kilku tygodniach uzywania Humaxa mam nastepujace subiektywne odczucia w porownaniu do Ariona:
- stary tuner ARION9300 to ideal jezeli idzie o funkcje i stabilnosc (zadnych problemow z kodowaniem, odtwarzaniem ,przewijaniem , itd), niestety nie ma HD (na szczescie mam go jeszcze i moge uzywac jak brakuje mi sil do iCorda)
- kanaly SD jakosc lepsza na iCord, HD rewelacja
Gdyby Arion mial HD, nigdy nie przesiadlbym sie na Humaxa ;)

Czy ktos moze mi wyjasnic o co chodiz z tym tunerem? Modul razem z karta na Arionie smiga bez problemu. Moze mam zepsuty tuner? Sprobuje jeszcze sprawdzic inny modul dostepu, moze tam lezy problem?

Wszelkie sugestie mile widziane

Z gory dziekuje
Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gregc' post='94529' date='03.04.2008, 08:42 ']- bardzo czesto zdaza sie ,ze po przelaczeniu na inny kanal, kanal nie jest dekodowany (pojawia sie napis), czyli czarny ekran i nic; pomaga przelaczanie pomiedzy kanalami i w koncu zaskakuje (na tunerze ARION9300pvr z tym modulem, zadnych klopotow); wg mnie nie ma znaczenia czy to kanal hd, sd (kodowane), nigdy nie zaobserwowalem tego problemu z kanalami nie kodowanymi. Cyfra nadaje czasami bloki niekodowane i jezeli w czasie ogladanie zaczyna kodowac, tuner od razu wyswietla info 'zakodowane' i trzeba znowu przelaczac miedzy kanalami...

- jezeli nagram kanal, inny niz ogladany to w pierwszym momencie odtwarzania, tuner pyta sie czy go odkodowac, jezeli potwierdze ze tak to rozpoczyna sie odtwarzanie i ... rozpoczyna sie ruletka: czasami wszystko jest ok, czasami po kilku-kilkunastu minutach pojawia sie napis zakodowane i nic nie widac, a czasami od poczatku jest zakodowane. Wczoraj wyprobowalem opcje rozkoduj, po zakonczeniu pojawil sie plik kotry nie moge odtworzyc w momencie proby odtworzenia nic sie nie dzieje, tzn wyswietlany jest dalej kanal ktory sie ogladalo

- w trakcie odtwarzania pierwszy raz nagranego kanalu, nie mozna przewinac do przodu ani do tylu, tak ma byc? (stary tuner arion, nagrany material mozna bylo odtwarzac od dowolnego miejsca i przewijac)[/quote]

Jestem posiadaczem iCorda od miesiąca, pracuje u mnie z CI C+.
Kilka informacji może zmniejszą Twoją frustrację.

1. Zjawisko oczekiwania tunera na przełączenie kanału wynika z tego iż niektóre kanały są kodowane w kilku systemach
dla kilku platform ( np: MG,Nagra,Conax ) zawsze przy przełączeniu na taki kanał lub z takiego kanału czas przełączenia
jest dłuższy. Ja to tłumaczę tym, że po przełączeniu kanału jeżeli moduł CI trafi na paczkę w innym systemie to tuner podaje
komunikat o zakodowaniu i musi potrawć chwila aż trafi na właściwy system. To tylko moje wyjaśnienie tej sytuacji, może
któryś z naszych bardziej zorientowanych kolegów spróbuje to skomentować.
Z modułem C+ zjawisko to występuje ale nie jest denerwujące.

2. iCord na dysku zapisuje w pliku zrzut z satelity i jeżeli moduł CI jest zajęty ( oglądasz inny kanał ) to zapis do pliku następuje
w postaci zakodowanej. Jeżeli w trakcie zapisu przełączysz na chwilę na zapisywany kanał to ten fragment zostanie rozkodowany
i tak zapisany, jeżeli znów zmienisz kanał to dalej zapis jest zakodowany.
Wynika to z tego że moduły Ci są jednostrumieniowe. Twój moduł Astona jest podobno dwustrumieniowy jednakże nigdze nie znalazłem
potwierdzenia prawidłowej pracy więc pewnie na jakieś ograniczenia.

3. Przy pierwszym oglądaniu zakodowanego pliku następuje jego rozkodowanie i jest w tym czsie tworzony plik rozkodowany.
Sprawdź po skończeniu oglądania. Stąd są te ograniczenia z przewijaniem materiału.

Poznanie pewnych ograniczeń wynikających z konstrukcji pozwoli Ci pozbyć się niepotrzebnych nerwów lub iCorda.

Prośba do Admina o przeniesienie do odpowiedniego wątku. Pzdr. Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Zjawisko oczekiwania tunera na przełączenie kanału wynika z tego iż niektóre kanały są kodowane w kilku systemach
dla kilku platform ( np: MG,Nagra,Conax ) zawsze przy przełączeniu na taki kanał lub z takiego kanału czas przełączenia
jest dłuższy. Ja to tłumaczę tym, że po przełączeniu kanału jeżeli moduł CI trafi na paczkę w innym systemie to tuner podaje
komunikat o zakodowaniu i musi potrawć chwila aż trafi na właściwy system. To tylko moje wyjaśnienie tej sytuacji, może
któryś z naszych bardziej zorientowanych kolegów spróbuje to skomentować.
Z modułem C+ zjawisko to występuje ale nie jest denerwujące.


Niestety czekanie nie pomaga , kiedys czekalem pol godziny. Jesli przelaczam miedzy kanalami, to zaskakuje w wiekszosci przypadkow. Moze problem lezy w module dostepu? Nie przepuszcza uprawnien, albo to szwankuje.
Najbardziej wkurzajace jest to ,ze nie zaawsze moge obejrzec co nagralem, bo nie rozkodowuje. moge chwiule poczekac, az zalapie, ale musi dzialac w kazdym przypadku.

Modul aston jest dwustrumieniowy, ale wg informacji jakie znalazlem iCord wykorzystuje tylko jeden, czyli to co sie nie oglada a nagrywa jest zakodowane (wg mnie duza wada, Arion9300, ktorego mam dziala lepiej; nie trzeba np najpierw odkodowac ,zeby przewinac; byc moze ze to spowodowane inna architektura tunera bazujacego na linuksie).

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam iCorda 320 Gb od trzech dni a w nim karty Polsatu i Cyfry HD. Wszystko jest super oprócz nagrywania. Jest to rzeczywiście ruletka. Jeśli program nie jest oglądany to potem u mnie tylko 2 na 10 nagranych programów udało się rozkodować o obejrzeć. Reszta częściowo odkodowana po pewnym czasie komunikat że nie ma uprawnień do oglądania i tak już stoi przez parę godzin. Próbowałem wiele razy na różnych programach. Program nagrany z Cyfry HD przy oglądaniu innego programu dało się odtworzyć ale są tak wielkie artefarkty że właściwie nie da się oglądać, mimo że podglądałem po drodze co jakiś czas i podczas podglądania na żywo było ok. Pamiętam początek który oglądałem a potem po dekodowaniu był po prostu nie do oglądania. Mam wgrany najnowszy update ze strony Humaxa. Jeszcze próba zgrania kawałka materiału w SD przez USB skończyła się powodzeniem ale programy przerabiające pliki ts na mpeg nie wyświetlają materiału właściwie tylko zakłócenia. Próba zgrania materiały HD przez USB zawsze kończyła się komunikatem że plik przesyłany nie może być większy niż 4 GB, mimo podłączonego dysku 60GB z Fat32. Nie ma więc mowy o przegraniu jakiegoś filmu. Nawet długi film w SD zajmuje w iCordzie więcej niż 4 GB. Cała reszta związana z obsługą oglądaniem i instalacją bez zarzutu. Przełączanie kanałów oprócz kilku pierwszych razy bezpośrednio po instalacji przebiega bez problemów i całkiem szybko. No może EPG Cyfry średnio i bez polskich czcionek ale Polsatu bardzo dobrze. Czekam na polski upgrade, powinno być lepiej>>>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wyjście jest jedno sprzedaj icorda i kup np.technisata digicodera.Firma humax ma głęboko w d...... polskich użytkowników niema co liczyć na poprawne oprogramowanie,idealnym przykładem jest humax 2000hdci dekoder prawie dwa lata na rynku a przystosowanie do poprawnej pracy z modułami cam cyfry+ ,polsatu żenujące:epg,przłączanie miedzymodułami ,ciągłe zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gregc' post='94529' date='03.04.2008, 09:42 ']Witam wszystkich,
Mam Humaxa 320GB, modul ASTON (soft 2.18), karte cyfraplus z wykupionymi kanalami HD (karta oryginalna, nic nie grzebane).
Po kolei:
- bardzo czesto zdaza sie ,ze po przelaczeniu na inny kanal, kanal nie jest dekodowany (pojawia sie napis), czyli czarny ekran i nic; pomaga przelaczanie pomiedzy kanalami i w koncu zaskakuje (na tunerze ARION9300pvr z tym modulem, zadnych klopotow); wg mnie nie ma znaczenia czy to kanal hd, sd (kodowane), nigdy nie zaobserwowalem tego problemu z kanalami nie kodowanymi.[/quote]

Witam!
Ciekawy jestem, czy już rozwiązałeś ten problem. Ja miałem prawie identyczne objawy. Okazało się, że moduł Aston 2.18 był uszkodzony. Co ciekawe, pracował poprawnie z tunerem Humax PVR-8000. Teraz mam moduł Cyfry+ i wszystko jest w porządku.
--
Robert Królikowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
------------------

Ciekawy jestem, czy już rozwiązałeś ten problem. Ja miałem prawie identyczne objawy. Okazało się, że moduł Aston 2.18 był uszkodzony. Co ciekawe, pracował poprawnie z tunerem Humax PVR-8000. Teraz mam moduł Cyfry+ i wszystko jest w porządku.
------------------

niestety kupilem nowy modul i jest podobnie (no moze troche lepiej). Byc moze mam zepsuty tuner, wysle go do dystrybutora

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widać sztandarowy tuner sat Humaxa okazał się wielkim niewypałem. Nie tylko występują opisane wyżej problemy z nagrywaniem, odtwarzaniem i przełączaniem kanałów. Tuner w aktualnej wersji oprogramowania źle współpracuje z modułami Cyfry i Astonem, nie działa karta sieciowa (czy w ogóle ona tam jest?), nie działa EPG dla Cyfry, ani nie ma napisów na Canal+. Gratulujemy firmie Humax za wypuszczenie kolejnego bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[i][quote name='jaras1966' post='98307' date='23.04.2008, 06:36 ']Witam, wyjście jest jedno sprzedaj icorda i kup np.technisata digicodera[/quote][/i]
No nie wiem, czy to dobre rozwiązanie.
Mam ten tuner od kilku dni i też nie sprawuje się tak jak opisywali na tym Forum.
Napisy na Cyfrze + Film HD raz są, raz ich nie ma. Ponadto co jakiś czas są zakłócenia w odbiorze na Cyfrze+Film HD. Powstaje na osobach pikseloza mimo, że instalację antenową mam bardzo dobrą. Na SD wszystko jet OK.
Jak na razie udało mi sie tylko jeden film nagrać na dysk twardy bez większych zakłóceń i z napisami.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"bardzo czesto zdaza sie ,ze po przelaczeniu na inny kanal, kanal nie jest dekodowany (pojawia sie napis), czyli czarny ekran i nic; pomaga przelaczanie pomiedzy kanalami i w koncu zaskakuje"

Spróbuj zmniejszyć do minimum czas wyświetlania komnikatów Astona - u mnie pomogło

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...