Jump to content

akcent

Użytkownik
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by akcent

 1. A ja mam pytanie o Internet. A konkretnie o wbudowany w TV odbiornik WIFI. W domu mam światłowód Orange. W miejscu gdzie wisi TV inne urządzenia wykorzystujące wifi działają mega sprawnie, z transferem powyżej 150-170 Mbs. Tymczasem prędkość "Netflixowa" to 3, 4, czasem 7 Mbs. Serial potrafi przeskakiwać pomiędzy 1020 a 2040, nawet na 720. Choć nie raz i nie dwa kręcące się kółeczko czekało na buforowanie. Dzwoniłem na infolinię Netflixa i przeszliśmy wspólnie wszystkie testy - po ich stronie jest OK. Wszystkie znaki na ziemi wskazują na niestabilny transfer z routera. Podkreślę raz jeszcze - na urządzeniach mobilnych jest - w tym samym czasie - OK. Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie szukać poprawy jakości oglądanych treści Netflix/HBOGo?
 2. Poproszę te ustawienie po kalbracji: akcent76@wp.pl

  Dziękuję.

 3. #HBOGO Działa na urządzeniach mobilnych, na TV (XF) aplikacja włącza się i kółeczkuje. Z Netflixem na TV nie ma problemu. Gdzieś czytałem, że HBO też planowało manipulować w jakości transferu, ale nie wiem, czy to ma jakieś merytoryczne uzasadnienie problemu z uruchomieniem appki.
 4. Czołem użytkownicy XF90, mam pytanie i prośbę zarazem. Omijam ręczne aktualizacje softu, a ten firmowy nie nadaje się do oglądania Netflixa w HDR ("ciemność widzę, ciemność"!). Oficjalny firmware jest aktualny, a czytałem, że nowy rozwiązał wiele problemów. Skąd pobrać i zainstalować z pena? Odrębną kwestią są ustawienia. Czy ktoś może podrzucić linka do sugerowanego set-up'u (kolory/jasność/etc.). Na dzisiaj z dekodera jest OK, ale Netflixa nie da się oglądać. Wirtualne piffko (+) za wszelką pomoc. Gracias/thanks/danke/itd. Akt. zainstalowałem v6.6520 - niestety nie widzę różnicy :< Niemniej poproszę o wskazówki do setupu.
 5. Czytam ze zdumieniem te negatywne opinie o Androidzie. Owszem, przyznaję, po wielu lekturach również miałem podobne obawy, ale TV użytkuję od ok. 3 mies. i - jako miłośnik iOS - nie mogę złego słowa powiedzieć na SMART'a w Sony. Skoro przybyło kilka nowych osób i wątków, podzielę się swoimi uwagami: - Netflix (nie wiem, gdzie sprawdzić, czy jest to materiał w 4K, z poziomu pilota można uzyskac info o transferze) działa super, natomiast HBO GO faktycznie muli, niemniej problem jest po stronie appki nie TV, - NC+ daje radę, ale radze stosować tylko sprawdzone przewody HDMI (na pierwszym obraz był, hmm... "taki sobie"), - nieprawdopodbnie, niestety, irytują mnie trzy rzeczy: a) poświata wokół napisów, b) dziwne "błyśnięcia/rozjaśnienia" obrazu tuż przed zmianą sceny lub przełączeniem kanału - żeby to lepiej zobrazować, bardzo łopatologicznie -TV dostaje dodatkowy zastrzyk kontrastu i jasności (na setną sekundy); da się przeżyć, ale przy dynamicznych filmach i licznych scenach TV, hmmm... pulsuje c) kąty są naprawdę słabe - ja zainstalowałem ruchomy w pionie i poziomie wieszak i problemu nie mam, niemniej dla osób instalujących na stałe a często oglądających z boku jest to poważny temat do rewizji wyboru. Na koniec, czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie na za krótki przewód zasilający - jakiś przedłużacz firmy, co by mi się zmieścił w długim tunelu ściennym? Fabryczny jest po prostu za krótki. TV ma niemal perfekcyjną czerń, szybko się aktywuje, bardzo miło współpracuje z soundbarem Sony (nie pamiętam modelu, ale coś ze średniej, nie niskiej/wysokiej półki), niestety ma też pewne mankamenty - i tutaj uwaga: w moim odczuciu nie jest to system Android. Na koniec: niewiele osób o tym pisało, ale jest też opcja PIP - nie wiem, czy ktoś korzysta, ale po zakupie mile mnie to zaskoczyło, w przeciwieństwie do menu telewizora, które potrafi irytować (np. zmiana ustawienia obrazu podczas odtwarzania Neflixa powoduje, że użytkownik jest "przenoszony" do poziomu TV).
 6. Czołem, Cztery szybkie tematy: - widziałem post o appce na mobilne androidy - ok, a co z iOS? w appstore pełno bezużytecznych aplikacji, ale nie znalazłem żadnej godnej uwagi. - czy można zaprogramować (przypisać funkcje) dla czterech kolorowych przycisków na pilocie? strasznie irytuje - przy przełączaniu np. sport/film - proces zmiany nastawienia obrazu. - nikt nie odpisał w/s przedłużacza - rozumiem, że tylko u mnie występuje problem z umieszczeniem przewodu w tunelu ściennym (mam regulowany wieszak) - hbo go (oficjalny) - nie mogę zmieniać ustawień obrazu - zakładam, że jest to bug, bo w Netflixie takich problemów brak. dobrze, że w końcu jest (!)
 7. Pytanie - czy ktoś z Was zmierzył się z problemem za krótkiego przewodu zasilającego i braku opcji (w Sony) jego wydłużenia. W normalnym układzie każdy z IQ>60 wie, co robić, ale moje IQ albo jest poniżej, albo problem nietypowy. Rzecz w tym, że do przygotowanego tunelu nie mogę włożyć pełnogabarytowej końcówki przedłużacza. Czy spotkaliście się z jakimś płaskim przedłużaczem? Czy takie rozwiązanie powinno mieć uziemienie?
 8. SC Wwa - sprawdzałem w dwóch (telefonicznie) i w sumie oba proponowały zbliżone warunki. Wybrałem ten bliżej położony, ale wybacz - wiem, że przedstawiciele Sony śledzą ten wątek (poważnie), więc nie chcę komuś robić kreciej roboty wskazując konkretny punkt.
 9. No jakoś tak Na pewno można ponegocjować mocniej przy starszych modelach soundbarów. Gwarancji na >30% raczej nie uzyskasz, ale próbuj - powodzenia.
 10. ad. 3: Soundbar podłaczony jest po HDMI Arc + sparowany z I-P, chodziło mi o appkę sterującą/obsługującą TV (dodatkowy pilot). A w tematach: (...) Jest opcja słuchania na soundbarze, np. Spotify z komórki (sparowane, przetestowane), równocześnie oglądając (bez dźwięku) jakiś zewnętrzny materiał (BlueRay/dekoder)? Ad vocem: TV nie odtwarza (na przeglądarce www) GO.CYFROWYPOLSAT - normalne? Jakaś blokada jest? Loguję się, wybieram kanał, ale wywołując transmisję widzę tylko kółeczko a po chwili komunikat z jakimś błędem (nie zapisałem numeru) - niestety dotyczyło to kanału, na jakim nasze Orzełki stawiali czoła Portugalczykom (spoiler: i dali radę :)) - w nerwach sprawdziłem losowo inne, niesportowe kanały - to samo. Sprawdzę jeszcze NC+ GO, ale zaiste irytuje brak oficjalnych appek (CP, NC+, HBOGO). 55'' (cena Black Friday), XF9000 (rabat 15%), tak (rabat 30%).
 11. No dobrze, skorzystałem z okazji i stałem się szczęśliwym (oby!) posiadaczem TV, soundbaru i jeszcze jakichś drobiazgów - z nieźle przecenioną "full" gwarancją (30%). Pozwólcie, że po wieczorze pełnym wrażeń (nie tylko związanych z zakupem) podpytam użytkowników XF90: 1) HBO GO - do ogarnięcia, czy nie? (widziałem dziesiąt wątków, ale finalnie wychodzi na to, że tylko nieoficjalnie, korzystając z miliona różnych skomplikowanych - dla mnie - procedur; czy ktoś może łopatologicznie pokierować step by step) 2) połączenie IOS <> TV <> soundbar (na Apple Store nie znalazłem oficjalneh appki, natomiast jest mnóstwo nieoficjalnych - niestety z niskim rankingiem użytkowników); jak najlepiej połączyć te urządzenia? (=leżę, nie mam pod ręką pilota a chcę podgłośnić/przełączyć coś w TV), 3) na szarym tle, we wszystkich rogach widzę... hmmm... niepokojące odbarwienia - to normalne? 4) TV jest z 08.2018. Na stronie Sony widzę aktualizację z, bodajże, października. Rozumiem, że wrzucam na pen'a i wywołuję aktualizację (tak?); warto aktualizować (pytanie niby banalne, ale wertując liczne strony, OIDP natrafiłem na negatywne opinie dot. ostatniej aktualizacji). Być może część pytań wzbudziła uśmiech na coponiektórych twarzach, ale pisze do Was leciwy już użytkownik, któremu do tej pory wystarczyła pierwsza generacja FULL HD Z pozdrowieniami P.S. jutro sięgnę po instrukcję i być może na kolejne pytania znajdę proste odpowiedzi, ale tak na szybko - jak wymusić dźwięk (z automatu) TYLKO z soundbaru, wyłączając dźwięk z TV? P.S.2. jest opcja słuchania na soundbarze, np. Spotify z komórki (sparowane, przetestowane), równocześnie oglądając (bez dźwięku) jakiś zewnętrzny materiał (BlueRay/dekoder)? Ad vocem: TV nie odtwarza (na przeglądarce www) GO.CYFROWYPOLSAT - normalne? Jakaś blokada jest? Loguję się, wybieram kanał, ale wywołując transmisję widzę tylko kółeczko a po chwili komunikat z jakimś błędem (nie zapisałem numeru) - niestety dotyczyło to kanału, na jakim nasze Orzełki stawiali czoła Portugalczykom (spoiler: i dali radę :)) - w nerwach sprawdziłem losowo inne, niesportowe kanały - to samo. Sprawdzę jeszcze NC+ GO, ale zaiste irytuje brak oficjalnych appek (CP, NC+, HBOGO).
 12. Black Friday Week ruszył na Sony Center: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=black_friday Zapewne można tez coś jeszcze uczknąć w rozmowie ze sprzedawcą (gwarancja?).
 13. Czy ktoś z was rozpatrywał LG OLED B7/B8 jako alternatywę dla XFa w zbliżonej półce cenowej? Ceny w sumie podobne. Kwestia wyboru: OLED vs LCD. Jestem po wielu godzinach lektur polskich i zagranicznych forum, i w zasadzie 23.11 kupuję Sony, ale ostatnio pobawiłem się tym LG i muszę przyznać, że czekają mnie cięzkie 2 tygodnie na podjęcie decyzji Także jak macie jakieś konkretne "ZA" lub "PRZECIW" - z pewnością nie tylko ja będę wdzięczny. W przypadku LG lista minusów jest stosunkowo krótka i akurat dla mnie (nie gracza) mało istotna - no może problemami z podłączaniem soundbaru i zastanawiająco często sygnalizowanym problemem z WiFi. P.S. 55 cali, Netflix/HBOGO, NC+, sport, wiadomości - budżet 5000-6000 zł - jest coś godnego (Samsung serii NU80 odpada) polecenia? Nigdzie w sklepie nie widziałem Panasonic TX-55FX780E. Opinie ma bdb. P.S.2 Czy Black Friday to tylko internet, czy w tradycyjnych sklepach również można liczyć na ciekawe okazje? Ktoś pisał o Sony, że trzeba być członkiem jakiegoś klubu - jest opcja wpisania PRZED zakupem, aby być odbiorcą tych rzekomo super okazji czarno-piątkowych?
 14. Dziękuję. Pokój to ok. 30 m2, ale nowy układ "wypoczynku" powoduje, że dystans zmniejsza się do wspomnianych 3 m. Jak wygląda obsługa "smart" Panasonica? W Sony niestety nie wygląda to najlepiej. Strasznie mulił. Przez grzeczność o nowym pilocie Bravi nie wspominam - pilota się nie ogląda.
 15. Szukam miarodajnych opinii konfrontacji w/w modeli. Uprzedzając, zapoznałem się z testami HDTVPOLSKA i kilkoma zagranicznymi. Chętnie zapoznam się z opiniami zawierającymi empiryczne doznania (Sport/Netflix/TV news/podłączenie pod NC+ 4K/dobre Wifi) Sony kilkanaście procent tańszy...
 16. (Podłączę się pod wątek - być może ktoś miał podobny dylemat.) Otóż istnieje ryzyko, że 55'' okaże się za duże na nowy dystans (ok. 3 m). Byłem zdecydowany na tytułowy model, ale alternatywnie stworzyłem listę dla mniejszego rozmiaru (49''). Teraz mam 42'' i... nie narzekam . TV podłączony pod nc/cp, sport + informacje, czasem film. Chętnie Netflix. Nie gram w gry ;). Oczekuję dobrego Wifi. TV będzie na ruchomym uchwycie, na ścianie. Jakie "za" i "przeciw": 1. Sony KD-49XF9005 2. Panasonic TX-49FX780E 3. LG 49SK8100PLA / LG 49SK8500 4. a może jednak Samsung QE49Q7? Podziękował.
 17. Dzień dobry, Kończę redesign salonu i jestem na ostatniej prostej jeżeli chodzi o wymianę "szkiełka". W zasadzie byłem już zdecydowany na Sony XF90 w wersji 55'', ale po zainstalowaniu kompletu wypoczynku w nowym miejscu, zacząłem obawiać się o rozmiar przekątnej. Tutaj pierwsze pytanie. Aktualnie mam 42''. Odległość od sofy, gdzie przyjmuję pozycję horyzontalną to ok. 3-3,5 m. Odległość od miejsca siedzącego to ok. 6 m. Stety/niestety z uroków TV częściej korzystam leżąc. Już teraz te 42'' ze wspomnianej odległości wydaje się wystarczające. Czy "przeskok" o 13 cali będzie szokiem dla oczu (i mózgu)? Symulując obrys nowego odbiornika już na docelowej lokalizacji nie widzę w tym nic zdrożnego, jednak sama informacje, że w praktyce jest to ok. 40 cm w przekątnej więcej, nieco tonuje mój optymizm. Czy ktoś robił podobny przeskok zachowując dotychczasową odległość? Jak wrażenia? Druga kwestia. Jeżeli jednak uznam, że 55'' to za dużo, i powinienem skupić się na czymś mniejszym 49-52'' to czy poniższe zestawienie jest poprawne? Czy jednak źle kombinuję? Moje oczekiwania względem TV: podłączony pod NC/CP, dobre Wifi, smart, Netflix, dobry do oglądania sport, miejsce średnio naświetlone, nie oglądam Divx, zależy mi na dobrym odświeżaniu (sport) i HDR. Z uwagi na często włączone kanały informacyjne wykluczyłem OLED. Nie korzystam z PS/XBOX. Nie ma ograniczenia budżetowego. Aktualna krótka lista: 1. Sony KD-49XF9005 2. Panasonic TX-49FX780E 3. LG 49SK8100PLA / LG 49SK8500 4. a może jednak Samsung QE49Q7? Z listy usunięty Samsung NU 80** (odświeżania 60) - słusznie, czy niekoniecznie? Z góry dziękuję za wszelkie komentarze wnoszące do dyskusji.
 18. Na przykład? Ja idę w kierunku XF90, ale martwi mnie ten mułowaty system na androidzie. Alternatywnie seria N80 (samsung). OLED odpada ze względu na powidoki i ryzyko wypalania (dużo statycznego oglądania tv informacyjnych)
 19. Przeglądam różne forum i spotykam się ze skrajnymi opiniami. Z jednej strony - warto (regulowany uchwyt), z drugiej - niekoniecznie (bo TV mają teraz lepsze kąty a ruchomy uchwyt to konieczność doliczenia kilku ładnych centymetrów od ściany). Będę wieszał 55'', więc uchwyt - a konkretniej jego mocowanie, powinno być solidne i bezpieczne. Interesuje mnie regulacja w pionie (czyli lewo / prawo). Polecicie coś sprawdzonego?
 20. Jaką długość ma kabel zasilający? Tunel mam ustawiony na ok. 110 cm i zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem przedłużenie nie będzie potrzebne. Sony oferuje fabrycznie dłuższe przewody?
 21. Podbijam pytanie o EASY PROTECT Jakieś negatywne/pozytywne przykłady? Opinie na Opineo podejrzanie pozytywne.
 22. Podkreślam, że powyższe zdanie napisałem z pełną świadomością, po dokładnym przetestowaniu takich najnowszych rywali jak: LG 55SK8100 LG 55SK9500 Panasonic 55FZ800 (OLED) Samsung 55NU8042 Samsung 55Q9FN Sony 55XF8505 Sony 55AF8 (OLED) Żaden z nich nie miał tak ostrego ruchu i nie dał mi takiej frajdy z oglądania meczów jak właśnie Sony 55XF9005. Do tej pory mam w pamięci wrażenia, które zapisałem na świeżo po jednym z meczów: Powyższe robi wrażenie. Info o znikającej piłce było w tym wątku (pińset stron wcześniej - dotyczyło XF
×
×
 • Create New...