Jump to content

pawelll

Użytkownik
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pawelll

 1. Przeczytaj początek wątku (i przede wszystkim test) - będziesz wiedział. Nie jest widoczny jako OTA. Czy ktoś to instalował i znalazł różnice?
 2. Ostatnie kilkadziesiąt stron tego wątku to (podobnie jak w wątku o serii8) personalne przepychanki, połajanki i małomerytoryczne dyskusje. Powstał swego czasu osobny watek nt. wypaleń, może tam przeniesiecie swoją aktywność. Ten watek przestał być "czytalny".
 3. Czy leci z nami admin? Wszystkie wpisy od początku strony 3 jako nie licujące z powagą mającego się za najpoważniejszy polski portal AV powinny zostać usunięte a dyskutanci dostać bana na tydzień.
 4. Zgubny wpływ OLEDa na polską reprezentację. Ciekawa teoria. Może coś w tym jest.
 5. W Polsce standard to 2 lata: http://www.lg.com/pl/wsparcie/gwarancja I nie jest wymagana rejestracja.
 6. Ja też. Ale to jak pisałem tryb Żywy i rozjaśnienie przez aparat. W trybie Expert (tak oglądam) okiem praktycznie nie widać pasów.
 7. Jak się bawić 😉 Tryb Żywy, maksymalne rozjaśnienie przez aparat. W rzeczywistości w trybie Expert nie widać praktycznie żadnych pasów.
 8. Za ok. 6000 kupisz oleda 55b7 lub c7
 9. Najważniejsze to mieć świadomość, że obie opcje do technologia LCD
 10. Ale o co chodzi?? .... Chyba długo za nudno było i ktoś wojenkę chce wywołać. Inna sprawa, że kolega @tortuewrzucił dwa miesiące temu temat na forum i ... nie napisał czy i jaki jest finał sprawy.
 11. Pewnie masz rację. Póki co traktuję to w kategorii eksperymentów. Oczywiście zmiany proponowane z teście wprowadziłem w 10 min po pierwszym włączeniu TV.
 12. Uzupełniając wcześniejszy wpis - w trybie technicolor zmieniłem nieco ustawienia jasności i kontrastu. Po tych zabiegach na planszy widać wszystkie stopnie, oprócz czarnego za punktem 255
 13. Ustaw tryb obrazu ISF albo Kino. U mnie na planszach testowych widzę wszystkie stopnie szarości.
 14. Z różnych powodów nie kupiłem OLEDa w styczniu (jak pisałem ostatnio) - zrobiłem to teraz. Nawet trochę taniej Nie obyło się bez problemów, po 5 godzinach pracy "wyleciał" pionowy pasek pikseli (przestał świecić). Bezproblemowa wymiana na nową sztukę. Równomierność świecenia bliska ideałowi (nawet na słynnych 5% planszach). Tak jak powyżej napisał Subman- oglądam na standardowych ustawieniach ISF (zmieniając ciemny/jasny). Obie sztuki były (są) z bieżącej produkcji (maj 2018), folia na ekranie, najnowszy soft.
 15. Film chyba OK (jeszcze nie oglądałem), recenzja też ujdzie. Z jednym ale. Z recenzji wynika, że agresji na Europę dokonali źli Nazisci a miłujący pokój Niemcy siedzieli zapewne w domach przy kominku. Czy polityczna poprawność dotyczy też forów technicznych? zaciekawił mnie też brak niemieckiej wersji językowej.
 16. 6054 PLN to chyba dobra cena za 55B7? Co prawda bardziej celowałem w C7 ale 900 PLN robi różnicę. Więc chyba zrezygnuję z A7 - w równie dobrej cenie. Może jeszcze dzisiaj odbiorę.
 17. W Saturnie żeby zobaczyć końcową cenę trzeba poklikać do etapu zamawiania. Można się zdziwić- b. pozytywnie.
 18. Właśnie zamówiłem A7 w Saturnie. Jutro odbieram.
 19. Najlepsze jest to, że dyskusji biorą udział Ci którzy nie potrafią przyjąć pytań o istotę problemu i żartów tylko walą na odlew między oczy. A jeśli chcesz coś pokazać tym "testem" dla gimnazjalistów to gratuluję.
 20. Ok, odbiór pewnie tak. Mnie tylko nurtuje jak taki obraz ma się do rzeczywistości i jej postrzegania. W grach nie ma tego problemu- jest wirtualna więc nie ma punktu odniesienia.
 21. Jak dzieci. Wystarczy, że jeden dzień byłem offline a tu taka pyskówka . Nie chcę dolewać oliwy do ognia. Nie mam puki co OLEDa więc nie wiem czy ma powidoki, wypalenia, odblaski I inne plagi. Ale wiem że @subman ma 100% racji domagając się pokazywania zdjęć o właściwej znormalizowanej ekspozycji i ustawieniach TV. Równie dobrze jak te zdjęcia o zbyt wysokiej ekspozycji przejaskrawiajacej wady, można pokazać zdjęcia o zbyt niskiej ekspozycji na których wad nie będzie. Tylko co z tego będzie wynikać?
 22. Najlepsze że w tej dyskusji o gamutach, HDR ach, palecie barw biorą udział faceci, gdy z zasady zdecydowana większość mężczyzn rozróżnia tylko podstawowe kolory i odcienie. A dyskusja jakby sami wybitni malarze i graficy na forum byli.
 23. Sanki nie zjerzdzaja z gorki. " Szeroko wyjasnione ponad roku temu " - wskaż nieuświadomionym kolegom gdzie to wyjaśniono.
×
×
 • Create New...