Jump to content

darekgra

Użytkownik
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by darekgra

 1. ech... co on jeszcze wymyśli... czyżby Philipsy się już tak dobrze nie sprzedawały na ich testy to szkoda czasu.
 2. Może trochę więcej zł i UB-820.
 3. Słuszna uwaga... Na 55 cali wpływ może mieć.
 4. Rozrzutny jesteś, bierz jednego uniwersalnego 65😁.
 5. Żaden prorok, przeczytaj jego kilka innych postów i już będziesz wiedział. 😂 Bardzo dobry ruch ze strony LG z tym mniejszym calażem, jest sporo ludzi którzy że względu na wielkość/układ pomieszczeń nie mogą sobie pozwolić na większe TV. Chociaż jeszcze lepszym ruchem by było 85 cali.
 6. Tak, przy tv taka sytuacja jest prawie nie możliwa do zaistnienia.
 7. Nie prędzej... tylko Oled może się wypalić a LCD nie może. A no argument taki iż kupując oleda trzeba wiedzieć jakie są zalecenia producenta co do użytkowania tego typu telewizora. Ot taki świadomy wybór i nikt nikogo nie zmusza do kupienia oleda jeśli ma być katowany 15 h non stop codziennie na TVN24 lub w grach.
 8. Tylko że ten temat dotyczy starszego modelu oleda, coś tam w nowszych podobno poprawiono co nie znaczy że wykluczono możliwość powstania wypalenia. Poza tym przeczytać należy jak tv był używany... Ponad 14 h na dobę bez kompensacji. Porównując przewidywany czas używania dobowego TV autora tematu, to wystarczy mu na conajmniej 5 razy dłużej.
 9. 75 cali to niema, ale większy bo 77 cali Oled LG jak się poszuka jest już do kupienia poniżej 20 tys.
 10. @DARKWEBBez komentarza. Zdrowia życzę.
 11. Gmeru mi chodziło tylko o przykład bezsensownej statystyki. A nie o porównywanie tv do aut. Ale jak widać napinka jest.
 12. @Gmerupozwole przytoczyć sobie Twoje słowa o Oled " czarniejsze już nie będzie" więc to nie Oled ma uciekać tylko LCD gonić. Ja życzę/chciałbym sobie i innym aby w końcu ta czerń na LCD była taka sama, to rozwiązałoby wiele problemów i rozterek podczas zakupu TV. Inaczej nadal dla niektórych będą ciężkie wybory czy dla tego "prawie" poświęcić te cale lub nity. Cała nadzieja w GZ2000, inaczej to rok 2019 w rozwoju Oled można uznać za stracony.
 13. Zestawienie i tytuł w rodzaju Toyota sprzedała więcej Yarisa niż wszystkich aut Ferrari, Bentley i Porsche razem wziętych.
 14. I to byłoby idealne podsumowanie dzisiejszej naprawdę bardzo ciekawej dyskusji. Prawie to jednak nie tak samo. Oled stoi w miejscu od 2017 roku a LCD w tym czasie wciąż jest prawie jak Oled. Dużo to wyjaśnia. Cóż pozostaje nam czekać i dopingować LG Display aby Oled wyszedł w większych formatach i oby nie w cenach 400 tys zł.
 15. Panowie trochę dystansując... O co te przepychanki? Monstrum które powstało... bardzo fajnie, i dla nas to tyle. Nie pojawi ono się w normalnej sprzedaży, bo i po co, przecież w PL kupi go może zwycięzca ostatniej kumulacji w eurojackpot sobie i najbliższej rodzinie. Na chwilę obecną samo Sony obawia się dystrybucji tego tv. Będzie prezentowany w kilku miejscach w EU jako ciekawostka. Patrząc na trend innych producentów do rozwijania LED to nawet nie będą prubować doścignąć ZG9. Napiszcie jaki tv wyświetla najlepszy obraz w stosunku do ceny... i to takiej dostępnej dla szerszego grona czyli powiedzmy do 15 tyś zł.
 16. Masz rację trochę przeinaczyłem twój wpis, jednak mini recenzja zdaje się potwierdza twoje amatorskie odczucia.
 17. I jak odniesiesz się @Toma-San do recenzji Flatpanels? Recenzenci napisali dużo prawdy o 8K a nie tylko wow 4000 nitów 😆 . Poza tym wychodzi że @Groszek ma rację pisząc iż HDR jest lepszy na ówczesnych OLED niż na ZG9 z szczytową jasnością 4000 nitów (realna w okolicach 1000) i świecącymi ciemnymi (czarnymi) fragmentami obrazu, Flatpanels również to potwierdza.
 18. Mi po prostu chodzi o to że decydując się na oleda wiedziałem o możliwości wystąpienia wypaleń i w pełni zaakceptowałem to ryzyko.
 19. Co by nie było to jest tu dużo więcej punkcików które ten prąd zużywają. Wpływ zapewne ma też jasność tych paneli.
 20. Zgadza się technologia Oled posiada cechy podatne na szybsze zużywanie się. Ale wszyscy o tym wiedzą i świadomie trzeba to zaakceptować, lecz nie można tego traktować jako wadę tylko szczególną cechę. Oled ma jeszcze inne zalety np kąty widzenia brak cloudingu itd. Jak to w życiu coś za coś... Idealnie nie będzie nigdy.
 21. @LV426 uczciwie było by też wspomnieć o wadach LCD bo też je mają i to całkiem spore. Sony a1 to model 2017 matryce Oled trochę się zmieniły w najnowszej generacji.
×
×
 • Create New...