Jump to content

Kmicic13

Użytkownik
 • Content Count

  324
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Kmicic13

 1. Mamy - ustaw sobie tak, żeby Cię oczy nie bolały 😊
 2. Ok, może masz rację. Ale po co rozmywać całość? I tak przed zakupem większość z nas ogląda i "testuje" najpierw w sklepie. Trzeba tylko iść ze świadomością, że często ustawienia są przekłamane pod danego producenta itd. Ale ogólnie da się w miarę ocenić czy nam się obraz podoba czy nie, bawiąc się trochę ustawieniami. Oczywiście są też tacy, co zamawiają do domu różne modele i zwracają, ale to akurat nie moja bajka.
 3. Jeśli nie miałeś nigdy skalibrowanego tv, to najpierw o tym poczytaj. Nie każdemu podoba sie końcowy efekt, to kwestie gustu. Nie każdy też ma taką potrzebę. Same oledy mają fabrycznie również bardzo dobre tryby obrazu, możesz zresztą sprawdzić to sam w sklepach. Co do c8 a c9, to nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja na rynku. Czy przypadkiem dostępne w sklepach c8 nie są przypadkiem ze zwrotów itd. ponieważ zdaje się produkcja nowych już sie zakończyła jakis czas temu. Moim zdaniem są to dwa główne tematy, które powinieneś przeanalizować przed zakupem pierwszego w życiu oleda.
 4. A mnie wyjątkowo nie kusi na premierę. Miałem wszystkie PlayStation i oprócz pierwszej wszystkie na premierę kupowałem. Największe rozczarowanie? PS4 - przez pierwsze 2-3 lata prawie same remastery i to za pełną cenę. Podziękowałem i kupiłem pierwszego w życiu Xboxa. Nie żałuję do dziś. Może ze dwóch exów od Sony mi brakuje i chętnie bym ograł, ale to wszystko. Reszta - usługi, promocje itp. zdecydowanie w tej generacji dla mnie na korzyść MS. Z nowym Xboxem również się jednak wstrzymam, bo póki co mam One X i mnóstwo zaległości growych.
 5. Ja do dziś mam fabryczne baterie, ale pilot od dłuższego czasu ma tendecje do zawieszania się czasami. Np. nie mogę przełączyć kanału wciskając "1" na pilocie, bo nie reaguje, ale już przyciski gora - dół działają. Czasem też odwrotnie. Może to wina baterii?
 6. Wszystkie ustawienia - kanały - kopiuj kanały. Tam masz opcję zaimportuj/wyeksportuj informacje dotyczące listy kanałów na nośnik usb.
 7. U mnie z przodu były znaczki 4k hdr itd, dzieki którym łatwiej było zerwać folię. Natomiast z tyłu nie było zadnych "uszu". Folie naklejone były idealnie i gdyby nie znaczki z przodu, to nie byłoby jej widać.
 8. A co to są poprawne nastawy? Matryce się różnią, wzrok i upodobania też. Ustaw jak Ci pasuje. Ja np. korzystam głównie z fabrycznego trybu kino z drobnymi własnymi poprawkami i mi tak pasuje. Po takim wpisie zastanawiam się, czy w ogóle będziesz zadowolony po kalibracji.
 9. Według mnie przy odległości 3,5m powinieneś pomyśleć nad 65 cali. Co do modelu nie udzielam się, bo nie używam. Wiem tylko, że z 2,1m oglądam 55 cali i jest spoko, ale chętnie zaopatrzyłbym się w 65".
 10. Emocje? To tylko telewizor... Na innym forum człowiek kupił c8, podpisał odbiór kurierowi, po czym tv spadł mu ze schodów... To są emocje.
 11. Nie chcę uczestniczyć w tej dyskusji pt. forum kontra zorro, ale jedną prośbę mam. @zorro102 błagam popracuj nad językiem, bo tego się czytać nie da. Najpierw "karzesz" coś komuś, a karać, to można kogoś, natomiast kazać komuś coś, to "ja ci każę". Pisałem aluzję, ale nie pojąłeś. Teraz jeszcze "bynajmniej", które nie jest tożsame z przynajmniej. Chyba, że sam sobie zaprzeczasz. Pozdrawiam.
 12. Sorry Panie Zorro, ale jak Ty w internecie "karzesz" coś komuś, to raczej większość uzna dyskusję za idiotyczną.. I to podwójnie.
 13. To nie są buble, tylko normalna kolej rzeczy jest taka, że więcej piszą ci, co mają jakis powód do narzekania. Ja jestem mega zadowolony z tego tv, ale przecież nie będę tego pisał codziennie i w każdym poście. Chociaż jest taki jeden w temacie jednego z modeli tv Samsunga. Widocznie ludzie tego potrzebują ? Mi przed zakupem wystarczył test na tej stronie i opinie użytkowników, których uznałem za świadomych tego o czym piszą.
 14. Może ów "znajomy" pomylił firmy od kalibracji? Swoją drogą ciekawe, już drugi przypadek na forum, że decyduje się na kalibrację ktoś, kto nie ma pojęcia co chce dzięki temu osiągnąć i co to w ogóle daje ?
 15. Plus nadrobiony, moje niedopatrzenie.
×
×
 • Create New...