Skocz do zawartości

Miedzcu2

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Miedzcu2


  1. W dniu 5.01.2024 o 15:29, Maciej Koper napisał:

    Bliską 100%. Na moniotrach studyjnych klasy I mamy pełne 1000 nitów niezależnie od tego co na ekranie i pełne pokrycie gamutu P3. Być może przy samej czerni się ono nieznacznie zawęża, więc kwestia czy wyjdzie 100% czy 98-99% zależy od tego jak dokładnie to zmierzymy (w ilu punktach skali jasności).

    Dziękuje za odpowiedź 🙂 Z niektórych wypowiedzi w sieci można było wywnioskować że to co osiągają matryce QD-OLED w przestrzeni barwnej matrycy jest czymś „ponadprogramowym ficzerem”, niewidocznym (niezamierzonym) efektem w filmie gdyż osoby pracujące na monitorach studyjnych same tego nie widzą (założyłem że ekrany studyjne są wykonane w takiej technologii że nie osiągają 100% color volume) bądź jest to jeszcze nieustandaryzowane wiec możemy dostawać „oszukany obrazek”.   A tym samym dodatkowe możliwości QD-OLED nie powinny być rozpatrywane, decydujące przy wyborze TV a być może nawet powinny go dyskredytować. Nie raz już mieliśmy do czynienia z ficzerami które pod przykrywką czegoś pozytywnego podbijały sztuczne wrażenia z oglądania (np. funkcja HDR+ w treściach SDR). Teraz już wiem że przestrzeń barwna matrycy jest temu czymś na co posiniliśmy zwracać uwagę wybierając TV który ma przekazywać obraz najbliższy założeniom twórcy. Dzięki!


  2. Jakie wartości 1,000 cd/m² DCI P3 Coverage ITP osiągają współczesne monitory referencyjne?

     

    Zapytanie swoje kieruje z ciekawości. Na konferencji prasowej LG w 2018 Pan Maciej Koper wspomniał w swojej prezentacji, że w jakości SDR telewizory komercyjne osiągnęły wszystko co można osiągnąć, by odwał barwy jak monitor studyjny. Kolejne pole walki to HDR. W minionym roku 2022 pojawiły się telewizory QD-OLED, które mają niesamowite color volume. Zastanawiam się jak daleko S95K S95B pod tym względem są do monitorów studyjnych (raczej tych modeli 1000 nits niżeli Dolby Pulsar'ów).

     

    @Gmeru@Maciej Koper


  3. Witam!

     

    Bardzo chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem zestawu Philips Hue (taśma LED + Play HDMI Sync Box + mostek). Na drodze jednak mojego szczęścia stanęło wykorzystanie telewizora…korzystam z telewizora w taki spód (tzn za pomocą wbudowanych w telewizor aplikacji i sprzętów), że nie byłbym w stanie wykorzystać zestawu Philips Hue. Potrzebuje wiec by sygnały video pochodziły z zewnątrz. Jestem w stanie ponieść dodatkowe koszty, ale tylko w pewniaczki, które temu podołają. Tu byłbym bardzo wdzięczny o jakieś porady, polecenia sprzętu. Opiszę pokrótce co już mam ze sprzętów i w jaki sposób konsumuje treści na telewizorze i co to są za treści:

     

    TV: Samsung KS7500 (2016 r.)

    Soundbar: Sony HT-XF9000

    Konsola: PS4 Pro

    Dysk zewnętrzny: Toshiba Canvio Basics (5400rpm) 2TB USB 3.0

    Laptop: i5-4210H + GTX860M (nie wiem czemu, ale nie radzi sobie z treściami 4K).

     

    Głównie konsumuje treści 4K UHD HDR z wysokim bitrate. Robię to poprzez podłączenie dysku bezpośrednio do TV poprzez USB , na którym są materiały video w formacie mkv. Również korzystam z aplikacji z laptopa/komórki Samsung Smart View (czyli jak dobrze rozumiem poprzez przesyłanie treści przy pomocy DLNA poprzez kable sieciowe LAN) . Mogę z jednego z tych rozwiązań zrezygnować na rzecz działania zestawu Philips Hue. Obecnie również korzystam z telewizji naziemnej (4K HDR, Dolby Atmos …ogólnie rzecz biorąc obecnie EURO 2020 i tego typu treści w przyszłości) . Fajnie by było dalej móc odbierać ten sygnał i wykorzystywać pełną możliwości tego sygnału, sprzętu no i zestawu Philips Hue, ale nie jest to warunek konieczny. Będę w stanie zaakceptować, by w przypadku treści z telewizji naziemnej nie działał Philips Hue. Głównym celem są wcześniej wspomniane filmy i ich płynne bezproblemowe działanie z Philips Hue. Fajnie by trafiały jakieś propozycje podwójne, rozwiązania gdzie będą dwie alternatywy, czyli jeżeli będę skupiał się głównie na filmach, jak i łączące filmy oraz telewizję naziemną (mogą być nawet rozwiązania z dwoma nowymi skrzyneczkami). Będę wdzięczny za Wasze rady i doświadczenia byczki! Koszty nie grają roli, nie mam jednak zamiaru przepłacać za całość więcej niżeli kupno nowego TV Philipsa z funkcją Ambilight.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...