Skocz do zawartości

Rav-X

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Rav-X


  1. Mam telewizor Philips 43" 43PUS6754 (matryca IPS). Do oglądania TV i filmów wykorzystuję styl obrazu: Film, który trochę zmodyfikowałem i z którego jestem najbardziej zadowolony. Możesz spróbować moich ustawień, może też ci podpasują, ale, że każdy telewizor jest inny, możesz też mieć inny obraz niż ja.

    Moje ustawienia dla TV i filmów:

    • Styl obrazu: Film
    • Kolor: 55
    • Kontrast: 70
    • Ostrość: 2
    • Jasność: 50

    Ustawienia trybu zaawansowanego:

    • Wzmocnienie kolorów: Wyłącz
    • Temperatura kolorów: Ciepła
    • Dostosowanie punktu bieli: nic nie zmieniam
    • Tryb kontrastu: Wyłącz
    • Kontrast dynamiczny: Wyłącz
    • Kontrast obrazu: 98
    • Gamma: 0
    • Ultra resolution: Włącz
    • Redukcja szumów: Średnia
    • Redukcja zniekształceń MPEG: Minimum
    • Style ruchu: Film

    Format obrazu: Oryginalny

    Do ustawienia do grania na konsolach polecam:

    Xbox One: 

    PlayStation 4: 

     


  2. Mam całkiem inny telewizor niż ty (LCD 4K Philipsa) i dekoder C+ 4K Ultrabox+ (od firmy ADB, jest dwóch producentów tych dekoderów) i też walczę z kolorami na kanałach telewizyjnych. Chociaż u mnie jest odwrotnie, bo przy ustawieniu na dekoderze rozdzielczości 2160p kolory mam bardzo wypłowiałe/blade i żadne ustawienia telewizora nie pomagają. U mnie ratuje zmniejszenie rozdzielczości na dekoderze do 1080i/p wtedy kolory są poprawne. Obraz z komputera, Xboxa, YouTube i wszystkich VOD jest bardzo dobry, kolory też, tylko z dekoderem od C+ mam problem. Zdaje się, że ten Ultrabox+ ma jakiś problem z paletą kolorów przy rozdzielczości 2160p, liczę, że to poprawią, chociaż podobno nie wszyscy mają z nim problem.


  3. Witam.

    Kupiłem parę dni temu nowy telewizor Philips 43PUS6754/12, ponieważ mój poprzedni LG (z matrycą RGBW) skończył żywot, przez co potrzebuję dostosować obraz do oglądania telewizji.

    Do telewizora mam podłączony tuner satelitarny Ultrabox+ 4K od C+ oraz amplituner Denon AVR-X2600H, do którego też jest podłączony komputer i konsola Xbox One X. W przypadku PC i konsoli nie mam większych zastrzeżeń do ustawień obrazu, ale w przypadku oglądania kanałów telewizyjnych już tak. Obecnie wygląda to tak, że gdy korzystam z komputera, mam ustawiony styl obrazu "Film" (mniej męczy oczy) z podwyższanym poziomem koloru do 60 (domyślnie było 50), kontrast (jasność) zmniejszony do 45 (domyślnie 70) i obraz jest przyjemny, wszystkie kolory są odpowiednio nasycone (jak na takie ustawienia), filmy na YouTube i Netfliksie wyglądają bardzo dobrze. Z powodu, że Philips ma "globalne" ustawienia i to co zmienię w profilu "Film" korzystając z PC, przenosi się na inne źródła z tym samym profilem, dlatego też myślałem, że wszędzie będzie taki obraz, ale niestety telewizja satelitarna buntuje się.

    Korzystając z tunera satelitarnego Ultrabox 4K od Canal+, na wszystkich kanałach obraz jest jakby wypłowiały, najbardziej dostrzegam, jakby brakowało intensywności czerwonego. Kolor czerwony jest blady, wchodzący prawie w pomarańcz. Inne kolory też są mniej nasycone, ale już nie aż tak. Cały obraz wydaje się też jakby lekko "zamglony" (coś jakby za jasny, nieostry).

    Chciałbym prosić o jakieś rady, propozycje co warto zmienić w ustawieniach obrazu i w jakich proporcjach?


  4. Witam.

    Potrzebuję solidnej pomocy w rozwiązaniu problemu, bo już w żaden znany mi sposób nie mogę sobię z nim poradzić.

    Problem polega na tym, że kiedy mam podłączony po HDMI komputer stacjonarny (k.g. AMD Radeon RX480) z amplitunerem (Onkyo TX-NR686), a amplituner z telewizorem (LG 43UJ635V, jedyny obraz dla PC) i ustawię rozdzielczość w Windowsie 10 na 4K (3840x2160) 59/60hz, to obraz w raz z dźwiękiem zanikają na ułamek sekundy w losowych odstępach czasu. Czasami zdarza się, że przy takim zaniku sygnał nie wraca i dopiero pomaga przełączenie np. na AUX i z powrotem na PC. Jest to bardzo irytujące w codziennym korzystaniu, a nie wspominam o graniu w gry.

    Mam do amplitunera podłączony jeszcze tuner satelitarny Cyfrowego Polsatu i Xboxa One X z ustawieniem na 4K z HDR, i tutaj nie ma żadnego problemu z działaniem.

    Czynności jakie już zrobiłem bezskutecznie:

    - aktualizacja systemu i sterowników,

    - aktualizacja amplitunera,

    - zamiana i wymiana kabli HDMI (zgodnych z 4K),

    - ustawienie częstotliwości odświeżania na 50hz, 59hz, 60hz,

    - ustawienie formatu pikseli (w panelu AMD) na yCbCr 4.4.4 (domyślnie), 4.2.2, 4.2.0, Full RGB, Limited RGB,

    -wył/wł ARC CEC.

    Czynności które pomagają, ale mają skutki uboczne:

    - zmniejszenie rozdzielczości do 1600x900 59hz (przy 60hz obraz zanika) - działa stabilnie, ale rozdzielczość jest niska i wszystko jest jakby rozmazane (nie ostre),

    - podłączenie PC bezpośrednio z TV i wysyłanie dźwięku przez tv do amplitunera, wszystko po HDMI - obraz idealny w 4K 60hz, bez problemów, minus taki, że telewizor ma tylko podstawowe kodery Dolby Digital i DTS, a zależy mi na Dolby TrueHD/Atmos, DTS HD/X (po to ten amplituner kupiłem).

    Co może być problemem, że amplituner nie dogaduje się tylko z komputerem, a inne urządzenia działają z nim poprawnie? Proszę o pomoc.


  5. Witam.

    Dzisiaj byłem w odwiedzinach u znajomego, który zaproponował mi odsprzedanie telewizora Samsung QE55Q6FNA 55". TV ma jedną dziwną wadę która najbardziej jest widoczna przy wyświetlaniu jednolitego koloru, a mianowicie z lewej strony ekranu jest jakby inny odcień koloru niż z prawej strony (poniżej wrzucam zdjęcie). Pytanie co może powodować tak dziwne wyświetlanie obrazu? I czy to jest do naprawy bez wymiany matrycy?

    QE55Q6FNA.jpg.5a1e5ea0be3019f7ffbebe4271fdd287.jpg


  6. No szkoda, myślałem, że chociaż trochę uda mi się podregulować obraz z pomocą, zostaje pobawić mi się ustawieniami "na oko". Jeśli chodzi o kryterium kupna, to fakt zazwyczaj oscyluje pomiędzy 1500 zł - 2500 zł, więc "taniocha". Nie jestem ultra wymagający, oczywiście obraz i dźwięk mają główne znaczenie, ale też patrzę jakie "technologie" są zawarte (czyt.: smart TV, 4K, HDR, tuner DVB-C/T/S, itp.). Z poprzednich tanich modeli (FullHD z 2009 r. i FullHD z 2015 r. mój pierwszy smart TV z 3D) byłem bardzo zadowolony, nawet udało mi się ustawić obraz tak, że ja jak i wszyscy oglądający byli usatysfakcjonowani. Dopiero z tym TV co teraz kupiłem mam więcej problemu z wyregulowaniem obrazu, bo nie mam nawet punktu zaczepienia (jakiegoś poradnika do danego modelu).

    Mimo wszystko @Maciej Koper dziękuję Ci za podjęcie dyskusji w temacie. Pozdrawiam.


  7. @Maciej Koper Witam i dzięki za zainteresowanie tematem.

    Jakiegoś konkretnego celu nie miałem przy zakupie tego TV, po prostu musiałem wymienić na coś innego niedrogim kosztem. Ogólnie telewizor ma służyć do telewizji satelitarnej CP, do filmów (Netflix) i jako monitor do komputera, gdzie pracuje przez ~80% całego czasu. Telewizor robi jako jedyny monitor z powodu optymalizacji miejsca, ponieważ znajduje się on w bardzo małym pokoju 9m², więc każdy centymetr się liczy ;-).

    Co do decyzji zakupu akurat tego modelu była losowa. Miałem dla odmiany kupić telewizor innego producenta niż LG, bo to jest mój trzeci TV pod rząd tej firmy, z której jestem ogólnie zadowolony (dwa poprzednie cały czas są w pełni sprawne i działają bez problemu). Można powiedzieć, że los chciał, że padło na ten model telewizora, ponieważ przeglądając różne oferty, w trafiłem na bardzo niską cenę w promocji (1499 zł), dodać do tego sprawdzoną markę, slogan 4K i HDR, no i tryb "Janusz okazji" się załączył, to poleciałem do marketu i zagarnąłem go. Wiedziałem, że w tej cenie to będzie niska-średnia półka, ale o rodzaju matrycy, że jest RGBW, doczytałem się później, jak szukałem jakiegoś sposobu wyregulowania obrazu.

    Jeżeli jest spore ryzyko, że kalibracja nie przyniesie oczekiwanego efektu, mogę prosić chociaż o jakieś podpowiedzi jak ustawić obraz (jako monitor), żeby nie męczył oczu i żeby chociaż trochę poprawić kolory, aby nie były takie "wyblakłe".


  8. Witam.

    Kupiłem w ostatni piątek telewizor LG 43" 43UJ635V (4K HDR) który głównie będzie służył jako monitor do komputera stacjonarnego (przeglądanie internetu, praca, gry). Telewizor mam ustawiony tak, że na wyjście HDMI jest ustawiona ikona "PC", tryb obrazu "Gra". Niestety, żaden z trybów obrazu mi nie pasuje, albo są za jasne i szybko męczą się oczy (tryby "Żywy, Standard, Eco, Sport, Gra"), albo za ciemne (tryby Film, Ekspert widne pomieszczenie, jak i ciemne). Zależy mi na ustawieniu obrazu tak żeby nie męczył oczu i miał dobre odwzorowanie kolorów, opierając się o ustawieniu trybu obrazu "Gra" z powodu najmniejszego input lag'a.

    Z tego co widzę, jak TV jest ustawiony na PC/Gra, to ma znacznie mniej ustawień, więc pewno jest to jakoś do ogarnięcia. Chciałbym bardzo prosić o pomoc przy wyregulowaniu obrazu, co warto poprzestawiać i w jakich wartościach, żeby dostosować ekran do powyższych wymagań.

     

    Pytanie ciekawostka. Z tego co wyszukałem w internecie mój nowy telewizor LG ma matrycę RGBW, czy ona też nadaje się do profesjonalnej kalibracji obrazu i jest możliwość osiągnięcia zadowalającej jakości obrazu?


  9. Gatar Dzięki za linka, bardzo pouczający. Te kilka lat działania DVD które pisałem, no niech by było dwa lata, chociaż wolał bym nawet i dłużej. Ale możliwe że za te dwa lata ceny odtwarzaczy Blue-Ray będą jak dzisiaj za DVD, więc pewno zmienię. I na koniec szkoda że nie zaproponowałeś jakiegoś odtwarzacza który nie musi spełniać wszystkich moich wymagań, i którego może sam używałeś i przetestowałeś i mógłbym się oprzeć na twoim doświadczeniu.


  10. Jako że to mój pierwszy temat na tym forum Witam Wszystkich i pozdrawiam.

    Z powodu że w najbliższych dniach noszę się z zakupem nowego odtwarzacza DVD chciałbym poradzić się was w jego wyborze, ale żeby to był tani tak do 250zł, lecz solidny w porównaniu do innych w tej cenie i klasie. Jedyne wymagania do odtwarzacza jakie bym miał to:

    - w miarę dobra wytrzymałość na swoją klasę, a zwłaszcza lasera aby kilka lat pochodził,

    - złącze HDMI, ponieważ chcę go przez nie podłączyć,

    - złącze USB w miarę szybkie i opcjonalnie czytnik kart pamięci,

    - obsługa Divx, Xvid, chociaż miłą opcją by było Divx-HD jeśli jest taka możliwość,

    - obsługa polskich napisów w DivX z regulacją wielkości liter,

    - progresywne skanowanie.

    Myślę że wymogi nie są wygórowane i na dzisiejsze czasy w miarę standardowe.

    Rozważam zakup po między różnymi modelami DVD Mediona, EAG, Philipsa, LG, ale co sądzicie o tych firmach (zwłaszcza Medion i EAG) czy produkują dobre odtwarzacze? Które modele byście polecili?

    Oczywiście również czekam na wasze propozycje.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...