Skocz do zawartości
VAMET

PS3 Full RGB/Limited i YCbCr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Czy na TV LE40M87BD powinienem ustawić Czerń HDMI na normalną czy niską (niska to chyba Full RGB), jak mam ustawione na PS3 HDMI na Full RGB?

Czy tylko na jednym z urządzeń Full RGB? A jak nie, to lepiej na PS3 a na TV wyłączyć, czy odwrotnie?

Dla fimów na BD ustawić YCbCr w ustawieniach PS3 i SuperWhite na On?

Kiedyś miałem to wszystko obcykane, pozmieniałem i nie pamiętam, jakie ustawienia były optymalne.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na TV LE40M87BD powinienem ustawić Czerń HDMI na normalną czy niską (niska to chyba Full RGB), jak mam ustawione na PS3 HDMI na Full RGB?

Możesz ustawić na PS3 Full RGB i na telewizorze "normalna", albo na PS3 Limited RGB i na telewizorze "niska", rezultat będzie taki sam... o ile nazewnictwo jest takie samo na Twoim TV. W celu weryfikacji ustaw Full RGB na konsoli, wrzuć jakąś grę z ciemnymi scenami i powróć z niska na normalna. Powinny wyjść detale z czerni, ale sama czerń nie powinna się spłycić. Jeżeli tak będzie znaczy, że wszystko OK i należy pozostać przy jednej z napisanych wersji.

Dla fimów na BD ustawić YCbCr w ustawieniach PS3 i SuperWhite na On?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To jest tak, że w Display Settings na LE40M87BD mam w szczegółach (Detailed Settings):

Black Adjust: Off/Low/Medium/High

Dynamic Contrast: Off/Low/Medium/High

...ale oprócz tego tam, gdzie ustawia się Tryb Gry jest też Czerń HDMI: Normalna/Niska

Czyli Black Adjust na Off i Dynamic Contrast na Off, a w TV Czerń HDMI: Niska, na PS3 RGB Limited i potem włączyć na Full RGB na PS3, jeżeli tracę szczegóły w cieniach, to nie zostawiać na Full tylko na Limited? Nie będzie wtedy czerń wyprana/szarawa?

Znalazłem też takie ustawienia dla LE40M87BD:

Picture Submenu

Mode: Movie

Contrast: 90

Brightness: 50

Sharpness: 30

Colour: 51

Tint: 50

ColourTone: Warm2

Backlight: 1*

Size: Just Scan

Digital NR: Off

Active Colour: Off

DNIe: Off

Movie Plus: Off

Detailed Settings

Black Adjust: Off

DynamicContrast: Off

Gamma: -1*

Edge Enhancement: Off

Colour Space: Wide

xvYCC: On

White Balance

R-Offset: 17

G-Offset: 15

B-Offset: 11

R-Gain: 4

G-Gain: 14

B-Gain: 30

Setup Submenu

Energy Saving: Low

HDMI Black Level: Low

Footnote

  • Backlight could be increased up to 4 to boost shadow detail or in brighter environment, but absolute black level will be higher and clouds may be visible
  • Similarly, gamma can be increased up to +1 at the expense of image contrast

Dla PS3 pod konsolę do grania i odtwarzacz do Blu-Ray najlepiej jest ustawić na profil Movie z tymi ustawieniami? Wszystko praktycznie na OFF? Jak Twoim okiem specjalisty od kalibracji widzą się te ustawienia. Wiem, że z fusów to troszkę wróżenie i nie widzisz ekranu i efektu, ale pewnie nie jeden raz widziałeś ustawienia i mniej więcej wiesz, co od razu jest bez sensu. Ja gram na PS3 i oglądam filmy BD i chciałbym mieć jedno ustawienie na TV dla tego i tego, jeżeli to w ogóle możliwe.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

To jest tak, że w Display Settings na LE40M87BD mam w szczegółach (Detailed Settings):

Black Adjust: Off/Low/Medium/High

Dynamic Contrast: Off/Low/Medium/High

To jakieś dopalacze, a nie ustawienia zakresu dynamiki. Proponuję wyłączyć.

Czyli Black Adjust na Off i Dynamic Contrast na Off, a w TV Czerń HDMI: Niska, na PS3 RGB Limited i potem włączyć na Full RGB na PS3, jeżeli tracę szczegóły w cieniach, to nie zostawiać na Full tylko na Limited?

Nie :D Przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta. Masz sobie nastawić Full RGB na PS3 i wtedy pobawić się ustawieniami telewizora (oczekując efektu jaki opisałem).

Dla PS3 pod konsolę do grania i odtwarzacz do Blu-Ray najlepiej jest ustawić na profil Movie z tymi ustawieniami?

Do PS3 najlepiej ustawić dedykowany tryb z najmniejszym input lagiem nazwany zazwyczaj Gra lub Grafika. Chyba, że nie chce Ci się przełączać jak zmieniasz na film, to ja zawsze konfiguruję RGB Limited i poziom czerni niski (bo tak jest też odpowiednio dla filmów), tylko zrób ten test najpierw który opisałem.

Znalazłem też takie ustawienia dla LE40M87BD:

Jak Twoim okiem specjalisty od kalibracji widzą się te ustawienia. Wiem, że z fusów to troszkę wróżenie i nie widzisz ekranu i efektu, ale pewnie nie jeden raz widziałeś ustawienia i mniej więcej wiesz, co od razu jest bez sensu.

Czasem jak widzę czyjeś ustawienia to się bez patrzenia na TV da ocenić że są złe, ale tutaj żadnych głupot na pierwszy rzut oka nie ma, więc... fusy jednak by się przydały,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No dobra, pobawiłem się troszkę w ustawieniach TV i konsoli PS3. Ustawienia, które zacytowałem wcześniej nie przypadły mi do gustu. Posłuchałem się Twoich wskazówek i teraz tak...

Ustawiłem "Tryb Gra", żeby input lag był jak najmniejszy. W TV zostawiłem Czerń HDMI na "niski", na PS3 RGB Full, potem odpaliłem grę i bawiłem się w TV z niski na normalny. Teraz tak, jak miałem i niski i Full RGB, to musiałem troszkę zmodyfikować ustawienia TV "jasność", rozjaśnić na wartość 63, żeby było normalniej a nie tak ciemno. Jak zmieniłem na "normalna" na TV, to oczywiście więcej szczegółów było widać, ale znowu ekran jest za jasny - czerń robi się wyszarzona/mdła - pewnie dlatego, że przy niska + Full RGB rozjaśniałem na 63.

Przy opcji niska + Full RGB oraz SuperWhite na ON, jak i w opcjach BD na PS3 ustawiłem Y-greki zamiast RGB. Po odpaleniu na tak dostosowanym TV (jasność na 63, żeby czerń nie była "za mocna"), film tam gdzie jest czarny, znaczy powinien być, robi się wyszarzony tak, jakbym zmienił na TV z "niska" na "normalna".

Teraz pytanie, żeby się tego szarego czarnego pozbyć, to muszę zostawić TV na "niska", PS3 RGB na Limited, SuperWhite na ON, BD na Y-greki oraz dostosować jasność ekranu z 63 na wartość taką, żeby czarny nie był już wyszarzony? Tak na próbę to jest 43-47 wartość jasności na TV. Wtedy też na filmach i grach będzie dobrze czerń odwzorowana?

Czy czasem Full RGB nie ustawia się tylko wtedy, jak PS3 podłączyłbym pod monitor PC, a jak pod TV to RGB Limited? Limited to jest 16-235, czyli Full RGB na poziomie 16 robi już 0, a na 235 robi 255?

Prosiłbym o zweryfikowanie moich wypociń i nakierowanie na odpowiedni tor...

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem Full RGB nie ustawia się tylko wtedy, jak PS3 podłączyłbym pod monitor PC, a jak pod TV to RGB Limited? Limited to jest 16-235, czyli Full RGB na poziomie 16 robi już 0, a na 235 robi 255?

Dokładnie tak, sęk w tym, że przestawiając poziom czerni z niska na normalna twój telewizor staje się właśnie monitorem o pełnym zakresie dynamiki 0-255 zamiast 16-235. Dlatego jeżeli z PS3 wypuścisz Full RGB (czyli 0-255) i ustawisz poziom czerni niska (16-235) to będziesz musiał nadganiać suwakiem jasności aby wyciągnąć z czerni te 16 zlanych w kupę poziomów szarości i na odwrót: jeżeli nastawisz Limited RGB (16-235) na PS3 i poziom czerni normalny na TV (0-255) to będziesz miał wyszarzałą czerń (bit czerni nr. 16 będzie dla telewizora już 16 odcieniem szarości) i będziesz musiał zjeżdżać suwakiem jasności aby czerń była odpowiednia.

Dlatego zakresy dynamiki muszą się zgadzać w obydwu urządzeniach. Zatem ustaw poziom czerni na niski, PS3 ustaw na Limited RGB, a następnie odpal płytę AVS HD http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration/0_60 włącz planszę Basic Settings -> Black clipping i ustaw suwak jasności tak aby pasek nr.16 był zlany z tłem, a 17 widoczny.

Wtedy będziesz miał gwarancję, że wszystko się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A nie odwrotnie? :) Na TV czasem "normalna" to nie jest (16-235), a "niska" (0-255)? Przy ustawieniu "niska" wszystko jest ciemniejsze niż przy "normalna", czyli "niska" to Full RGB (0-255) raczej?

Rozumiem, że mam mieć na TV i PS3 RGB Limited 16-235?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie odwrotnie? :) Na TV czasem "normalna" to nie jest (16-235), a "niska" (0-255)? Przy ustawieniu "niska" wszystko jest ciemniejsze niż przy "normalna", czyli "niska" to Full RGB (0-255) raczej?

Nie. Niska to jest 16-235 i dlatego jest ciemniej, bo kod nr. 16 (i wszystko co poniżej) staje się czernią, 17 jest pierwszym odcieniem ponad czernią itd. Przy normalna i 0-255 kod nr 1 (właściwie to nr. 2 ale nie brnijmy już w takie trudne rozmyślenia) jest pierwszym poziomem ponad czernią a 17 jest już dosyć jasnym odcieniem szarości. Dlatego robi się jaśniej.

Rozumiem, że mam mieć na TV i PS3 RGB Limited 16-235?

Tak, poziom czerni: niska i Limited RGB, a jasność ustawiasz według planszy i opisu w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No to ja nie kumam :D ...jak na PS3 ustawiam RGB Full, to robi się właśnie ciemniej, a na Limited robi się jaśniej (mniej czarnego), to dlaczego na TV jest inaczej według Ciebie? Ja przy niska mam ciemniej (tak samo jak na PS3 ustawię RGB Full 0-255), jak tylko ustawię normalna, to mam jaśniej (zupełnie jak na PS3 Limited 16-235). Zaraz zerknę na manual do LE40M87BD, zobaczymy, co tam napisali przy niska i normalna.

To dlaczego nie jest analogicznie na PS3, jak jest jaśniej przy Limited to 0-255, a jest przecież 16-235.

Słabo to wytłumaczyli w manualu:

Czerń HDMI

Umożliwia wybór poziomu czerni na ekranie w celu

dopasowania głębi obrazu.

Ta funkcja jest aktywna tylko, gdy źródło zewnętrzne jest

podłączone do gniazda HDMI (sygnały RGB).

- Normalny: Ekran jest jaśniejszy.

- Niski: Ekran jest ciemniejszy.

Na innym forum, jakiś koleś znowu napisał tak jak Ty:

Low is for Video 16-235 encoded sources, Normal is 0-255 PC encoded material.

Since I prefer to optimize mine for PS3 gaming, (and the PS3 can be made to use YPb as Blu Ray output, in which case this setting does not apply for my set), I set mine for Normal, and on the PS3 RGB Full range. (If you use RGB limited then you need to set it to Low.)

Teraz z manuala PS3:

Pełny zakres sygnału RGB (HDMI)

Można dostosować ustawienia wyjściowe dla telewizorów obsługujących pełny zakres sygnału RGB. W przypadku sygnału wideo w formacie RGB zakres kolorów jest różny w zależności od używanego telewizora. Aby korzystanie z tego ustawienia było możliwe, telewizor należy podłączyć do konsoli PS3™ za pomocą kabla HDMI.

Ograniczony - Sygnał wyjściowy RGB jest nadawany w zakresie od 16 do 235.

Pełny - Sygnał wyjściowy RGB jest nadawany w zakresie od 0 do 255.

Wskazówki

  • Jeśli czerń na ekranie jest momentami zbyt jasna lub wyblakła, gdy wybrana jest wartość [Ograniczony], należy ustawić wartość [Pełny].
  • Jeśli czerń na ekranie jest matowa, gdy wybrana jest wartość [Pełny], należy ustawić wartość [Ograniczony].

Czyli wychodzi na to, że masz rację :) Ja myślałem, że niska to 0-255. Czyli NISKA (16-235) + LIMITED (16-235). I zawsze musi być to samo ustawienie na obu urządzeniach, jak 0-255 to i na TV i na PS3? To ja to w ogóle źle robiłem do tej pory, bo ustawiałem NISKA + FULL RGB, zamiast NORMALNA + FULL RGB dla 0-255. Ech...

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

OK, pobawiłem się i jest w porządku wszystko według tego testu, co podałeś. Czerń ustawiłem jasnością na 17 migającą, a biel kontrastem - 234 miga. Włączyłem na PS3 SuperWhite, ponoć według opisu tego patterna ma migać przynajmniej do 244, ale nic mi się nie zmienia, max. 234 miga w bieli, jak bawię się kontrastem. Widać mój LE40M87BD nie obsługuje SuperWhite na Y-grekach.

Mam inne pytanie, czy jeżeli nie zależy mi na input lagu, bo rozumiem, że to w szybkich grach typu wyścigi, czy też gry Guitar Hero, to ogólnie lepiej mieć profil Movie zmodyfikowany dla lepszej jakości obrazu (profil filmowy ma najwięcej opcji aktywnych do ustawień, oprócz tego jest dynamiczny i standardowy)? Dodatkowo Game Mode przy ON omija chip DNIe, procesy, żeby zmniejszyć input lag, a przy tym pogarsza jakość obrazu?

Czy przy ustawieniu "Wyjście funkcji Deep Colour (HDMI)" na Automatycznie/Wyłączone na PS3, to na TV musi być odpalone na ON również:

- Przestrzeń kolorów: Auto/Szeroki

- xvYCC: włączony/wyłączony

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie, czy jeżeli nie zależy mi na input lagu, bo rozumiem, że to w szybkich grach typu wyścigi, czy też gry Guitar Hero, to ogólnie lepiej mieć profil Movie zmodyfikowany dla lepszej jakości obrazu (profil filmowy ma najwięcej opcji aktywnych do ustawień, oprócz tego jest dynamiczny i standardowy)? Dodatkowo Game Mode przy ON omija chip DNIe, procesy, żeby zmniejszyć input lag, a przy tym pogarsza jakość obrazu?

Jakość obrazu w grach na PS3 się nie pogorszy. Nie działają po prostu takie funkcje jak redukcja zakłóceń/szumów, interpolacja klatek, czy zaawansowane usuwanie przeplotu. Nie powinieneś tak oglądać filmów, ale do PC i konsoli jest to lepszy wybór.

Czy przy ustawieniu "Wyjście funkcji Deep Colour (HDMI)" na Automatycznie/Wyłączone na PS3, to na TV musi być odpalone na ON również:

- Przestrzeń kolorów: Auto/Szeroki

- xvYCC: włączony/wyłączony

Deep Colour i xvYCC nic Ci nie da, bo nie ma tak wydawanych filmów i nie zanosi się żeby były http://blog.skalibrujtv.pl/2011/09/xvycc-x-v-colour-i-deep-colour-co-to-jest-gdy-technologia-przesciga-standardy/ Możesz te funkcje dowolnie włączać i wyłączać, nic się nie powinno zmieniać. xvYCC trzeba aktywować na obu urządzeniach oddzielnie, a deep color tylko na źródle.

Ustawienie "przestrzeń kolorów" to coś zupełnie innego, to poszerza albo zawęża gamut telewizora. Bez pomiarów nie mam pojęcia czy auto czy szeroki jest poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dziękuję za pomoc. Mam ustawione jak na mój gust optymalnie. Póki co jak na pierwszy rzut oka, jestem zadowolony.

EDIT

Zapomniałem się zapytać, czy jak mam profil filmowy i tryb gry wyłączony, a wszystkie wspomagacze mam na OFF, to input lag też jest mniejszy tak, jakbym miał włączony tryb gry? Czyli jednymi słowy, czy:

Game Mode: OFF

Profile Movie: ON

Digital NR: OFF

Active Colour: OFF

DNIe: OFF

Movie Plus: OFF

Black Adjust: OFF

Dynamic Contrast: OFF

Gamma: 0

Edge Enhancement: OFF

Colour Space: Auto

xvYCC: OFF

jest z takim samym input lagiem jak to:

Game Mode: ON

Profile Standard: ON (przy Game Mode na ON tylko ten profil się sam ustawia, inne nieaktywne)

Digital NR: OFF

Active Colour: OFF

DNIe: OFF

Movie Plus: OFF

Black Adjust: OFF

Dynamic Contrast: OFF

Gamma: 0

Edge Enhancement: OFF

Colour Space: Auto

xvYCC: OFF

Czy też samo włączenie Game Mode jakoś sprawia, że input lag jest mniejszy nawet jak przy innych profilach i tym trybie wyłączonym oraz wszystkich upiększaczach na OFF? Czy dając Game Mode omijam chip a w innym nie, mimo iż jest na OFF w menu? Prosiłbym o odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też samo włączenie Game Mode jakoś sprawia, że input lag jest mniejszy nawet jak przy innych profilach i tym trybie wyłączonym oraz wszystkich upiększaczach na OFF? Czy dając Game Mode omijam chip a w innym nie, mimo iż jest na OFF w menu? Prosiłbym o odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Nie da się tego tak odgadnąć. Trzeba by zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Input lag dzieje się lokalnie, nie ma czegoś takiego jak większy input lag, jak gra się w tryb on-line? Tam jest pojęcie laga przez internet? Czyli grając w single player mamy input lag, a w on-line input lag + lag internetowy?

Zmierzyć w jaki sposób, CRT obok TV i włączyć test odmierzający czas i zrobić zdjęcia, żeby wyłapać różnicę czasów między odbiornikami? Jak nie mam CRT, to czy notebook może być, czy też ma zbliżony input lag do TV LCD?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zrobiłem test input lag:

Notebook vs TV LE40M87BD z Profile Movie, Game Mode OFF, wszystko inne na OFF = około 60 ms MNIEJSZY CZAS NIŻ NOTEBOOK

Notebook vs TV LE40M87BD z Profile Standard, Game Mode ON, wszystko inne na OFF = około 60 ms MNIEJSZY CZAS NIŻ NOTEBOOK

Nie zauważyłem żadnej różnicy między tymi trybami. Aż dziwne, że notebook pokazywał o około 60 ms większy czas niż TV. To w ogóle możliwe? ;) To jak ten notebook ma powiedzmy sam w sobie input lag na poziomie 100 ms, to TV ma 40 ms? Taki stary TV i taki ma wynik?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć w jaki sposób, CRT obok TV i włączyć test odmierzający czas i zrobić zdjęcia, żeby wyłapać różnicę czasów między odbiornikami? Jak nie mam CRT, to czy notebook może być, czy też ma zbliżony input lag do TV LCD?

Zmierzyć w ten sposób nie dasz rady (chociaż znam taką jedną stronę gdzie tak właśnie mierzą, hehe) ale różnice możesz w ten sposób wyłapać między trybami.

Nie zauważyłem żadnej różnicy między tymi trybami. Aż dziwne, że notebook pokazywał o około 60 ms większy czas niż TV. To w ogóle możliwe? ;) T

Raczej nie, a na pewno dobrze odjąłeś jeden wynik od drugiego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie da rady - przecież tak się właśnie mierzy

http://www.flatpanel...l&id=1229335064

To że dostaniesz jakiś wynik to nie znaczy, że zmierzyłeś input laga.

Z powyższej stronki: "The test requires a lot of accessory that most users do not have, such as a monitor with minimum input lag (such as a CRT monitor)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No właśnie o różnicę między trybami mi chodziło, czy to jest to samo z trybem gry i bez trybu oraz bez wspomagaczy. Wychodzi mi, że tak. Odjąłem raczej dobrze. Na notebooku było coś około 102ms, a na TV 043ms. Jak dobrze rozumiem, to notebook miał gorszy wynik o niecałe 60ms? ;) Nie chodziło mi, żeby wiedzieć, jaki jest input lag TV, bo nie znam input laga notebooka. Test miał polegać na różnicy między trybami, nic więcej...

Dobra tam, mniejsza z tym. Ważne, że mi się teraz obraz podoba i rodzince. Dziękuję raz jeszcze za pomoc, wytłumaczenie i przede wszystkim cierpliwość.

EDIT

Dlaczego nie mówicie, że głupi jestem? :P Notebook miał lepszy o 60ms czas, większy to znaczy, że szybciej się pojawiły późniejsze czasy ;) ...a na TV jeszcze tego czasu nie było, czyli opóźnienie ;) Mniejsza z tym ;) Ważne, że różnica między tymi trybami jest żadna lub znikoma.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że dostaniesz jakiś wynik to nie znaczy, że zmierzyłeś input laga.

Z powyższej stronki: "The test requires a lot of accessory that most users do not have, such as a monitor with minimum input lag (such as a CRT monitor)"

stosując ten sam notebook/monitor crt/monitor lcd dla graczy (ale o znanym input lagu) możesz sobie to obliczyć.

lub po prostu założyć że monitor crt lub ekran notebooka jest jakby punktem odniesienia (ma input lag pomijalny).

dla mnie to daje jak najbardziej miarodajne wyniki do porównań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Słuchajcie dzisiaj w pracy zrobiłem test mojego starego notebooka Lenovo R61i z monitorem CRT Philips 107t4. Niesamowite, ale mają ten sam input lag. Sprawdzałem parę razy i są takie same. Jednak o co innego chciałem się zapytać, czy ten monitor CRT lub każdy inny ma w ogóle input lag lub bardzo mały, czy też po prostu nie ma takiego zjawiska?

Czy to w ogóle możliwe, że mój notebook z 2003 roku ma taki sam input lag jak ten CRT?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim notebooku (z tego roku) mam wrażenie że też input lag jest minimalny (o ile jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Mnie się tam nie wydaje, zrobiłem ponowny test i taki sam wyszedł jak na CRT. Rozumiem, że CRT nie mają w ogóle zjawiska input lag, czy też posiadają również jakiś znikomy?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...