Skocz do zawartości
tarinQ

Nowy TV

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic TV tu sa parametry czego oczekuje :

odległość od ekranu - około 2-2,5m

jak słońce świeci w pokoju - Pokoj srednio jasny ale raczej lekko ciemny

Jak duży jest pokój - kolo 4*3/4*4

jaki masz obecnie telewizor - lCD 26" HD ready LG

jakie programy najczęściej oglądasz - Filmy, sport, naukowe, i inne

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 50:50

preferowana wielkość telewizora - Tu sie wlasnie zastanawiam

preferowana marka - brak

czego nie lubisz w telewizorach - Nie znam sie??

jakie urządzenia będą podłączone - Moze komp, DVD, w przyszlosci Bluray, jakies zewnetrzne audio, moze konsolka

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV, 20% inne

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - na wprost i minimalne katy

Czy ważne jest wifi - Zawsze to fajny bajer jezeli cena ok to dobra sprawa

czy USB ma mieć czytanie filmów - raczej tak

jakimi złączami - minimum 3 HDMI dla dekoder, zewnetrzy naped itp i inne (im wiecej tym lepiej?

jaki masz sygnał - narazie analogowa, pozniej cyfrowa + narazie TV SD z neostrady pozniej kablowka HD/SAT HD

ile programów HD - narazie 0 , ale to sie zmieni

ma stać czy wisieć - raczej stać

jaka klasa cenowa - około 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies konkrety??

A co sadzicie o samsung 32"c650??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma bardzo dobrze sobie radzi ze slabym sygnalem a jak na razie ty bedziesz taki dostarczal do TV. Po za tym ma dobre konty patrzenia. W tej cenie to duzego wyboru nie masz. Popatrz w sklepach, poszukaj w siecie i kup plazme

. Polecam panasa bo jak narazie mialem doczynienia z dwoma ich TV i zero stresu a z samsungami to czesto cos a to buczy itp itd. Panas jest wedlog mnie troszke lepszy jakosciowo od samsunga. Nie duzo ale czesto [beeep]erelki potrafia doprowadzac do szalu, panasonic jest jak by o klase lepszy pod wzgledem dopracowania i wykonania.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TarinQ, skoro będziesz oglądał telewizję z odległości 2-2,5 metra matryca nie powinna być za duża, żeby nie męczyć oczu. Myślę, że odpowiednia wielkość to 32 cale. Proponuję, żebyś przyjrzał się telewizorowi Philips 32PFL5605H. W internecie możesz kupić go w cenie ok. 2000 zł. Posiada on 3 wejścia HDMI oraz gniazdko USB, które jest równie przydatne co HDMI. Jeśli chodzi o technologię to jest to telewizor LCD z podświetleniem diodami LED (pobierają mniej energii), Full HD, 100 Hz, dynamicznym kontrastem, szybkim czasem reakcji (2 ms). Obraz jest regulowany (niwelowanie zniekształceń, ostrości, kontrastu) w celu uzyskania jego wysokiej jakości – także przy sygnale analogowym. Do odbierania sygnałów cyfrowych czy HD telewizor ma funkcje Pixel Plus HD sprawia. W przetwarzanym obrazie zwiększana jest liczba linii i pieli, co przekłada się na wyższą ostrość, głębie i wyrazistość szczegółów.

Co myślisz o tej propozycji? Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiem.

_________________________________________

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TarinQ, skoro będziesz oglądał telewizję z odległości 2-2,5 metra matryca nie powinna być za duża, żeby nie męczyć oczu. Myślę, że odpowiednia wielkość to 32 cale. Proponuję, żebyś przyjrzał się telewizorowi Philips 32PFL5605H. W internecie możesz kupić go w cenie ok. 2000 zł. Posiada on 3 wejścia HDMI oraz gniazdko USB, które jest równie przydatne co HDMI. Jeśli chodzi o technologię to jest to telewizor LCD z podświetleniem diodami LED (pobierają mniej energii), Full HD, 100 Hz, dynamicznym kontrastem, szybkim czasem reakcji (2 ms). Obraz jest regulowany (niwelowanie zniekształceń, ostrości, kontrastu) w celu uzyskania jego wysokiej jakości – także przy sygnale analogowym. Do odbierania sygnałów cyfrowych czy HD telewizor ma funkcje Pixel Plus HD sprawia. W przetwarzanym obrazie zwiększana jest liczba linii i pieli, co przekłada się na wyższą ostrość, głębie i wyrazistość szczegółów.

Co myślisz o tej propozycji? Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiem.

_________________________________________

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.

Jezeli już Expert Philips udziela sie i radzi to niech to robi z głową, a nie tylko reklamuje produkty reprezentowanej przez siebie marki :angry: .

Z 2,5m ja oglądam full HD na telewizorze o przekatnej 70" i wcale nie jest za blisko.

W tym przypadku ograniczeniem jest budget i najlepiej wydane pieniądze będą na plazmę Panasonica 42". I te 10" więcej warte jest wszystkich bajerów, które posiada ten Philip.

Zastrzegam, że nie jestem Expertem Panasonic, a 70" jest wybitnie innej firmy :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzsza odpowiedz, prosta i jednoznaczna, bardzo mi sie podoba :P

zastanawiam sie czy dzialalnosc Pana Experta od Philipsa nie jest czasem lamaniem regulaminu forum ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli już Expert Philips udziela sie i radzi to niech to robi z głową, a nie tylko reklamuje produkty reprezentowanej przez siebie marki :angry: .

Z 2,5m ja oglądam full HD na telewizorze o przekatnej 70" i wcale nie jest za blisko.

W tym przypadku ograniczeniem jest budget i najlepiej wydane pieniądze będą na plazmę Panasonica 42". I te 10" więcej warte jest wszystkich bajerów, które posiada ten Philip.

;)

Też się chwile zadumałem nad 32" z 2.5 metra. Mam w tej chwili podobne warunki do oglądania i te symboliczne 42" na ścianie... to taki znaczek pocztowy ;) Oczywiście przez pierwszy miesiąc było och i ach ale teraz wiem że powinno tam wisieć minimum 55"-60"

Na drugiej ścianie - 2.5 m ode mnie jest ekran o przekątnej 130"... Oglądam bez problemu i z przyjemnością ;)

32 cale... Fajny kuchenny tv ;P

Zapomiałem o radzie dla wybierającego... Każdy cal ma znaczenie. Jak w życiu.... ;P

Edytowane przez Negoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do scianki na meblach wejdzie mi max 37"

Wiec 32/37 i nie wiecej:)

myslalem tez o nowych modelach samsunga /sharpa co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...