Skocz do zawartości
alvent

DVD NAD T-535

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy może ktoś miał do czynienia z odtwarzaczem DVD NAD T-535?

[url="http://www.nad.com.pl/index.php?p=27&idg=55&idt=368&ms=M021&ma=I102"]NAD[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cóż Cię w nim tak urzekło .... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie co:
- cena 2400 zł (?!@#!)
- "Audiofilskie przetworniki audio"
- ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję DVD z dobrym dźwiękiem (obrazem oczywiście też). Moje "kino domowe" oparte jest o wzmacniacz NAD-a (być może kiedyś zostanie rozbudowane o wielkonałaowy wzmacniacz).
Niestety obecne DVD, które chyba zaczyna padać jest dźwiękowo do bani (panasonic jakiś tam).

Póki co mnie nic w nim nie urzekło :) , po prostu poszukuję dobrego rozwiązania.

Pytam, bo być może ktoś miał możliwość sprawdzenia go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie rozwazales kupna CD (ewent. SACD) jako sprzetu dedykowanego do odtwarzania tylko muzyki? Ciezko znalezc DVD, ktore bedzie mialo jakosc dzwieku CD. A jak masz podlaczonego tego Panasa do Nad-a ? Bo jesli przez optyk/koaksjal to lepszy dzwiek mozesz juz uzyskac tylko kupujac dobre CD i wykorzystujac przetworniki D/A na pokladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='92734' date='23.03.2008, 13:12 ']A nie rozwazales kupna CD (ewent. SACD) jako sprzetu dedykowanego do odtwarzania tylko muzyki? Ciezko znalezc DVD, ktore bedzie mialo jakosc dzwieku CD. A jak masz podlaczonego tego Panasa do Nad-a ? Bo jesli przez optyk/koaksjal to lepszy dzwiek mozesz juz uzyskac tylko kupujac dobre CD i wykorzystujac przetworniki D/A na pokladzie.[/quote]

CD mam. Szukam DVD, z którego dźwięk będzie przyzwoity- koncerty odtwarzane z DVD Panasa brzmią słabo.
CD (a także DVD) do wzmacniacza podłaczone kablami analogowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli , ale w przedziale 1200 - 1500 pln. możesz nabyć urządzenie TOSHIBA HD-XE1 .

Przetworniki dla STEREO rewelacja , dla 5.1 ch. wybitne , a dodatkowo otrzymujesz urządzenie odtwarzające tanie płyty HD ( ponad 600 tytułów )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='92770' date='23.03.2008, 17:32 ']Moja odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli , ale w przedziale 1200 - 1500 pln. możesz nabyć urządzenie TOSHIBA HD-XE1 .

Przetworniki dla STEREO rewelacja , dla 5.1 ch. wybitne , a dodatkowo otrzymujesz urządzenie odtwarzające tanie płyty HD ( ponad 600 tytułów )


Pzdr.[/quote]

Bodex dzięki. Niestety nie miałem gdzie "odsłuchać" XE1.
Niestety tańsze modele Toshiby wypadają dźiękowo w trybie dwukanałowym niezbyt dobrze. Obraz jest faktycznie jak na odtwarzanie DVD bardzo dobry.
Obawiam się, że XE1 pod względem dźwięku będzie podobna.

Problem jest w tym, że sprzęt stereo salony potrafią wypożyczyć do domu na odsłuch....natomiast DVD/BluRay/etc...nie....o ile ze wzmacniaczem mogę sobie pojechać na odsłuch to trudno taszczyć ze sobą TV, by sprawdzić również obraz.

Sklepy internetowe niestety "popsuły" trochę rynek. W normalnyc salonach część sprzętu jest dostępna tylko na zamówienie.

Chyba pozostanie mi zagrać nie fair. Zamówić w ciemno DVD w sklepie internetowym i ewentualnie zwrócić jeśli nie spełni moich oczekiwań.

Ale reasumując, będę może pierwszym, który przetestuje DVD NAD-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='BoDeX' post='92770' date='23.03.2008, 17:32 ']Moja odpowiedź pewnie Cię nie zadowoli , ale w przedziale 1200 - 1500 pln. możesz nabyć urządzenie TOSHIBA HD-XE1 .

Przetworniki dla STEREO rewelacja , dla 5.1 ch. wybitne , a dodatkowo otrzymujesz urządzenie odtwarzające tanie płyty HD ( ponad 600 tytułów )


Pzdr.[/quote]
[/i]
Koledze chodzi o odtwarzacz DVD a nie o HD DVD.

Wprawdzie nie miałem do czynienia z tym modelem ale znam wyroby firmy NAD a z ich odtwarzaczami CD i wzmacniaczami maiłem do czynienia.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images33.fotosik.pl/190/52d5e649715166a1.jpg[/img][/url]

• Plays DVD-V, DVD-A, DVD+R, DVD-R, VCD, SVCD, SACD, CD, CD-R, CD-RW
• HDMI Output for HD video and audio
• DVD-A and SACD Playback
• Faroudja DCDi circuit for 480i/576i (DVD standard) video upconversion to 420p/576p
• HDMI resolutions of 720p, 1080i, and 1080p
• Component Video Output with Progressive Scan option
• S-Video and Composite Video Output
• 12 bit 216mHz video DAC for analog video output
• Coax and TosLink optical digital audio outputs
• Bass Management for DVD-A and SACD
• Separate 2 channel and 5.1 channel analog outputs
• Dolby Digital and DTS decoding
• MP3, and WMA decoding
• 24 bit 192kHz DACs
• RS-232 port
• IR Input
• Detachable AC cord
• DVD 9 Remote Control

Tu znajdziesz testy i trochę informacji na temat tego odtwarzacza:

[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-48-10521.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-48-10521.html[/url]
[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-48-10331.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-48-10331.html[/url]
[url="http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=18997"]http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=18997[/url]

NAD -New Acoustic Dimension (Nowy Wymiar Akustyczny). Firma audiofilska powstała w 1972 roku o profilu audio założona przez grupę weteranów przemysłu audiofonicznego. Zasłynęła ze wzmacniaczy 3020 które powstały w latach 70. Był to okres kiedy do Europy zaczęły napływać produkty japońskie. Aby się temu przeciwstawić powstał wzmacniacz 3020 o niewielkiej mocy 28 watów ale brzmiał zdecydowanie lepiej niż japońskie wyroby tego typu ( sprzedano 2 miliony egzemplarzy). Początkowo firma produkowała wzmacniacze, odtwarzacze CD jak i magnetofony. Następnie przyszło kino domowe, a wraz z nim odtwarzacze DVD, potem odtwarzacze audio: SACD oraz DVD-A. Seria Silver została uznana za jeden z lepszych produktów high-endu a seria Master wartości około 20.000 zł. była wyróżniana przez redakcje rożnych czasopism A/V.
Do niedawna skonstruowanie DVD grającego jak CD za te same pieniądze było niemożliwe. Jednak firma NAD pokazała, że jest to możliwe wypierając z rynku tanie odtwarzacze CD.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mila dyskusja, tylko czy warto inwestowac w DVD z jego (w wiekszosci) kiepska jakoscia dzwieku w muzyce? To nie wina odtwarzacza tylko nosnikow. Ja znam tylko pojedyncze plyty DVD dobrze nagrane (nieraz dla odmiany maja beznadziejny obraz). Jesli kupowac koncerty to juz na BR. Najlepsze przetworniki nie wyciagna dzwieku z DD, a nawet ze srednie CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andsie1 dzięki...
crazy-j...czy warto inwestować?...no właśnie chciałbym się przekonać.
Może go znajdę na półce w sklepie i spróbuję przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='crazy-j' post='92834' date='23.03.2008, 23:44 ']Mila dyskusja, tylko czy warto inwestowac w DVD z jego (w wiekszosci) kiepska jakoscia dzwieku w muzyce? To nie wina odtwarzacza tylko nosnikow. Ja znam tylko pojedyncze plyty DVD dobrze nagrane (nieraz dla odmiany maja beznadziejny obraz). Jesli kupowac koncerty to juz na BR. Najlepsze przetworniki nie wyciagna dzwieku z DD, a nawet ze srednie CD.[/quote][/i]

Masz rację.
Do niedawna było trudno skonstruować odtwarzacz DVD aby brzmiał jak audiofilskie CD. Wiele firm próbowało podołać temu wyzwaniu. Jako jeden z pierwszych zrobił to angielski Meridian (Boothroyd Stuart), firma z 68- letnią tradycją w konstrukcji wysokiej klasy sprzętu audio/wideo. Wprowadzając w 1997 w swojej serii 500 odtwarzacz DVD 596, dorównujący brzmieniem odtwarzaczowi CD 508.24 jednemu z lepszych w owym czasie na rynku.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images32.fotosik.pl/189/e1c2ff7374364c02.jpg[/img][/url]

To masz trochę informacji o tym produkcje.

[url="http://www.hometheaterhifi.com/volume_8_4/dvd-benchmark-b2-meridian-596-november-2001.html"]http://www.hometheaterhifi.com/volume_8_4/...ember-2001.html[/url]
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=667186"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=667186[/url]

Ale i Polacy nie gęsi … i w 1997 roku firma Kustagon Laboratories, Siemianowice Śląskie pokazała, że jest to możliwe. Pokazując swój konwerter C/A "Kustagon Dac The First", oparty na przetwornikach firm Crystal Semiconductor, który w połączeniu z wyjściem cyfrowym z odtwarzaczem DVD (odtwarzacz służył jako napęd) dawał dźwięk porównywalny z zaawansowanymi odtwarzaczami CD.

Taki pokaz odbył się po raz pierwszy w Warszawie na wystawie Audio Show.

Byłem, słuchałem i podziwiałem……….

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andsie1, to już zupełnie inna półka cenowa. Aż takich wymagań nie mam. DVD ma uzupełnić zestaw stereo.
Czytałem kiedyś, że Arcam DV79 brzmi dość przyzwoicie jak na DVD, ale też i cena jak dla mnie zbyt wysoka.

Pozostaje samemu posłuchać i pooglądać, czy NAD jest wart swojej ceny.
Ewentualnie poczekać na nowe napędy BluRay....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='alvent' post='92853' date='24.03.2008, 09:47 ']andsie1, to już zupełnie inna półka cenowa. Aż takich wymagań nie mam. DVD ma uzupełnić zestaw stereo.
Czytałem kiedyś, że Arcam DV79 brzmi dość przyzwoicie jak na DVD, ale też i cena jak dla mnie zbyt wysoka.

Pozostaje samemu posłuchać i pooglądać, czy NAD jest wart swojej ceny.
Ewentualnie poczekać na nowe napędy BluRay....[/quote][/i]
Wien, że to inna połka i nie tylko cenowa. Podałem tę informacje, że można uzyskać dźwięk z DVD na poziomie dobrego odtwarzacz CD.
Nie liczyłbym na odtwarzacz BluRay jeżeli chodzi o dźwięk z płyt DVD na poziomie dobrego CD.

Myślę, że z NAD-a będziesz zadowolony.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam starszego T533 jeżeli chodzi o dźwięk w stereo jest ok ( też miałem takie kryterium). Tylko że: i tak zagra gorzej niz cd w podobnej cenie, nie wiem jak te nowe ale stare były baardzo wolne w odczycie płyt, ogólnie nad popsuł się z niezawodnością ( właśnie pada mi pilot htr2). Pomyśl czy nie lepiej kupiuć dvd z kraju kwitnacej wiśni a do stereo jakąś używkę cd z wyższej pólki.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
SONY PS3
rozważ wersję czytającą SACD.
Panuje jakaś zmowa milczenia o dźwięku z tej konsoli.
Kolejnymi modyfikacjami oprogramowania doprowadzili audio do perfekcji.
Jakość DVD także ostatnio znacząco poprawiono.

Cechy zestawione przez użytkownika AVC forum i trochę uzupełnione:
1) [b]Internal Dolby True HD decoding [/b]
2) SD-DVD playback at 480p
3) SACD support
4) [b]PCM 7.1 support at upto 24 bit/192kHz [/b]
5) AVCHD support (playback AVCHD files from DVD)

Since I bought my PS3 (Feb 2007), the PS3 has gained the following movie/music features

1) [b]SD-DVD scaling to 1080p[/b]
2) Bitmap 1, 2, 3,4 for SACD and CD
3) [b][u]Upscaling of CDs to 88.2 and 176.4 kHz [/u][/b]
4) [b]1080p24 Hz support [/b]
5) Superwhite and RGB full/limited options
6) Media server support DLNA
7) Divx support
8) BD Profile 2.0 support
9) [b]DTS-HD-Ma decoding to PCM [/b]
10) Odtwarzanie DVD: dodano systemy redukujące szumy mpeg2 i inne ( trzy kategorie - tak jak w XE-1).

Dodam od siebie jeszcze, że obecnie nie widzę specjalnych różnic w odtwarzaniu DVD w porównaniu do XE-1. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Mam starszego T533 jeżeli chodzi o dźwięk w stereo jest ok ( też miałem takie kryterium). Tylko że: i tak zagra gorzej niz cd w podobnej cenie, nie wiem jak te nowe ale stare były baardzo wolne w odczycie płyt, ogólnie nad popsuł się z niezawodnością ( właśnie pada mi pilot htr2). Pomyśl czy nie lepiej kupiuć dvd z kraju kwitnacej wiśni a do stereo jakąś używkę cd z wyższej pólki.
pozdrawiam[/quote]

CD mam...ale kupiłem DAC-a i już jest lepiej z Panasa DVD - chodziło mi o dżwięk z odtwarzacza DVD i koncertów na płytach DVD.

[quote]SONY PS3
rozważ wersję czytającą SACD.
Panuje jakaś zmowa milczenia o dźwięku z tej konsoli.
Kolejnymi modyfikacjami oprogramowania doprowadzili audio do perfekcji.
Jakość DVD także ostatnio znacząco poprawiono.

Cechy zestawione przez użytkownika AVC forum i trochę uzupełnione:
1) Internal Dolby True HD decoding
2) SD-DVD playback at 480p
3) SACD support
4) PCM 7.1 support at upto 24 bit/192kHz
5) AVCHD support (playback AVCHD files from DVD)

Since I bought my PS3 (Feb 2007), the PS3 has gained the following movie/music features

1) SD-DVD scaling to 1080p
2) Bitmap 1, 2, 3,4 for SACD and CD
3) Upscaling of CDs to 88.2 and 176.4 kHz
4) 1080p24 Hz support
5) Superwhite and RGB full/limited options
6) Media server support DLNA
7) Divx support
8) BD Profile 2.0 support
9) DTS-HD-Ma decoding to PCM
10) Odtwarzanie DVD: dodano systemy redukujące szumy mpeg2 i inne ( trzy kategorie - tak jak w XE-1).

Dodam od siebie jeszcze, że obecnie nie widzę specjalnych różnic w odtwarzaniu DVD w porównaniu do XE-1.[/quote]

Właśnie tak myślę i o tym. Szukałem w rozsądnej cenie XE-1.....ale przecię Dzień Dziecka tak blisko.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='alvent' date='19.05.2008, 20:45 ' post='102783']
CD mam...ale kupiłem DAC-a i już jest lepiej z Panasa DVD - chodziło mi o dżwięk z odtwarzacza DVD i koncertów na płytach DVD.

To załatwia sprawę.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='92866' date='24.03.2008, 11:47 ']Wien, że to inna połka i nie tylko cenowa.
Podałem tę informacje, że można uzyskać dźwięk z DVD na poziomie dobrego odtwarzacz CD.
Nie liczyłbym na odtwarzacz BluRay jeżeli chodzi o dźwięk z płyt DVD na poziomie dobrego CD.

Myślę, że z NAD-a będziesz zadowolony.[/quote]


Andsie, ciągle pokutuje w Twojej wyobraźni dziwne przekonanie.
Jeśli zastosujesz w systemie amp. z bardzo dobrymi przetwornikami, to idę o zakład, że w ślepym teście
nie rozpoznasz co aktualnie gra - mówię oczywiście o połączeniu cyfrowym, z analogami oczywiście bywa różnie.
Pomyliłeś nieco swoje "obliczenia" - nie porównuj zapisu na DVD (kompresory) , do zapisu stereo na CD ,
choć i w tym przypadku miałbyś duży kłopot i wielkie zdiwienie, ale tylko na wybranych, dobrze zrealizowanych
tytułach ( np. Kraftwerk Live - LPCM ) Zapytaj może Dominika, czy jest zadowolony ze swojego preampa i
czy odczuwa różnicę w odłuchu np. płyty CD puszczonej z HD-DVD i na zmianę z CD , po łączu cyfrowym.
Ja swojego czasu przeprowadzałem różne eksperymenty z A1SR i średniej jakości napęd "grał" identico jak
ważacy z 20 kg. jakiś duński high-end (sorry, nazwa mi uleciała), podobnie przy napędzie HD-DVD .

Sercem systemu powinien być jak najlepszy preamp DAC + solidna sekcja wzmacniająca. Źródła , jeśli mówimy
o połączeniu cyfrowym, mają już mniejsze znaczenie, zczytanie danych i ich przekazanie osiągnęło już tak
wysoki poziom nawet w urządzeniach średniej klasy, że wychwycenie różnic nawet sprzętem laboratoryjnym
może nastręczać problemów. ( vide zastosowanie w high-endowych playerach napędów komputerowych )

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Właśnie chodzi o te przetworniki.

Jeżeli podłączymy źródło cyfrowo , to faktycznie nie ma to większego znaczenia jaki będzie odtwarzacz. W takim połączeniu odtwarzacz będzie pracować jako napęd tak jak w wideo odtwarzacz DVD/HD z łączem SDI.
Cały problem polega na tym aby zastosować jak najlepsze przetworniki C/A w urządzeniach. Mogą to być urządzenia odtwarzające (CD, DVD) lub ostatnio odtwarzacze HD albo wzmacniacze AV. W tych ostatnich nie jest to takie proste ze wzglądów konstrukcyjnych i ich przeznaczenia. Stosując w nich najlepsze przetworniki C/A nie uzyskamy jakości brzmienia wzmacniaczy analogowych. I prędko to nie nastąpi. Nie pomoże nawet „budowa” super wzmacniaczy AV typu Yamaha DSP-Z11 czy Denon AVC-A1HD i tak wzmacniacze analogowe będą niedoścignionym wzorem. Chyba, że zbudujesz system audio wielokanałowy oparty na torze analogowym połączonym specjalnym procesorem audio.
W świecie audio powstały cyfrowe systemu audio opartego na urządzeniach cyfrowych w których sygnał cyfrowy jest dopiero przetwarzany w kolumnach głośnikowych. W takich układach kolumny pracują jako oddzielne wzmacniacze. Takie systemy są bardzo drogie a ich jakość nie jest rewelacyjna w stosunku do ceny.

Zgadzam się z Tobą, że kompresory zastosowane a materiale źródłowym mają duży wpływ na końcowy efekt, ale przy dobrych przetwornikach przy „normalnym” odsłuchu bardzo często jest trudny do odróżnienia przez mniej wprawionego słuchacza.
Pragnę Ci przypomnieć, że bardzo dużo płyt DVD (koncerty) są zapisane słowem CD i nie pomyliłem się w swojej ocenie jak to napisałeś.
Jeżeli rozpatrujemy to w kategoriach „jakości dźwięku” to wybacz, ale żadne mierniki ani wyrafinowane układy cyfrowe nie zastąpią odczuć jakie wypływaj z doznań odsłuchu dla osób które traktują to w kategoriach absolutnych.
Dalsze nasze rozważania powinniśmy zakończyć. Każdy z nas ma inne kryteria jakości, percepcję słuchu a co najważniejsze doznań jakich odbiera przy słuchaniu muzyki przez dużo M.

Autor wątku prosił o popadnie czy jest możliwość uzyskania dobrego dźwięku z odtwarzacza DVD.
Odpowiedź moja brzmi TAK i tak napisałem.
Zasugerowałem dokupienie oddzielnego przetwornika C/A i podałem w krótkim zarysie na przykładzie firmy Meridian, że jest to możliwe.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...