Skocz do zawartości
  • 0
Newren

Skaczące pixele

Pytanie

Witam.
Ostatnio na swoim 52" tv LCD zauwazylem dziwne zjawisko.

Na dosyc specyficznych kolorach, lekko szary bialy,wyblakly niebieski,eventualnie kolor skóry(lekko różowawy)..widac skaczace pixelki.

Tzn...dajmy na to w obszarze 5cmx5cm migaja sobie pixelki tak powiedzmy kilkanascie.
Nie caly czas te same , ale dosyc losowo ,najczesciej na bialo..lub na tle rozowawym zielono.

Zazwyczaj spotykalem sie z :
Hot pixelem-zawsze wlaczony
Dead pixel-zawsze wylaczony
Stuck pixel-jeden lub wiecej(pixel/subpixel) jest wlaczony/wylaczony.

A tu sobie migaja....

postaram sie dac male zobrazowanie tego co sie dzieje.

Fragment ekranu..cyfry oznaczaja numer pixela

1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9

I teraz wyobrazmy sobie iz mamy taka klawiaturke podlaczona i naciskamy sobie klawisze bez zadnego wzoru...
i kazde nacisniecie powoduje zapalanie malutkiego pixelka..i tak to wyglada w skrocie tylko ze dosyc szybko skacza.


Jest to widoczne powiedzmy jakies 4 cm o lewej strony w ..w lini od gory do dolu...sporadycznie na srodku..i kilka z prawej strony.

Zródło obrazu nie ma znaczenia..na tunerze sat, podlaczonym za pomoca HDMI ,na komputerze poprzez D-SUB to samo.

Nie wiem do czego to zaklasyfikowac...napewno nie do grupy wad wymieninej powyzej.
To tak jak by ..cos co sterowalo pixelami nie potrafilo w pewnych miejscach ekranu z pewnymi kolorami poprawnie wlaczyc pixelka.

Z odleglosci metra juz tego nie widac w zasadzie..ale mimo wszystko jest to dosyc wkurzajace.

Czy ktos sie z czyms takim spotkal? , ewentualnie jak to reklamowac?
Na podstawowych kolorach..tzn na wyswietlaniu obrazkow w kolorze..czerwonym ,zielonym ,niebieskim ,zoltym, bialy, tego nie ma...tylko na pewnych odcieniach.

Pozdrawiam. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Rozumiem że występuje to w różych miejscach na ekranie?
A może tylko w jednym?

Jeśli w różnych to możliwe że są to efekty pracy "ulepszaczy" obrazu. Spróbuj je wyłączyć.
Jeśli w jednym i tym samym ..... to faktycznie nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Powiedzmy ze w tym samym rejonie..nie miejscu ale rejonie.
Sprawdzilem jeszcze dokladniej obraz komputer-d-sub tv..

I np jasnosc 35..na planszy z kolorem,w tym rejonie jest troszke
jasnosc 39 jest jeszcze wiecej migajacych punkcikow
jasnosc 42 nie ma prawie zadnego.

Niestety na podlaczeniu TunerSat-HDMI-TV zmiana parametrow obrazu nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jeszcze mala prośba.

Czy ktos kto posiada podobny model tv do tego:Samsung LE52M86BD.
Mogłby sciągnąć ten obrazek [url="http://painkor.internetdsl.pl/kolor2.jpg"]Click[/url]
Uruchomic go na swoim TV, i powiedziec czy widzi cos odbiegajacego od normy?.
Najlepiej na jasnosci 35. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
TV oddalem we wtorek.
Dzis decyzja serwisu samsunga jest wymiana calego panelu LCD,zamowienie do Holandii po nowy panel zostalo wyslane,wiec przyjdzie mi poczekac jeszcze tydzien-dwa na tv.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Newren' post='93478' date='28.03.2008, 11:46 ']TV oddalem we wtorek.
Dzis decyzja serwisu samsunga jest wymiana calego panelu LCD,zamowienie do Holandii po nowy panel zostalo wyslane,wiec przyjdzie mi poczekac jeszcze tydzien-dwa na tv.
Pozdrawiam.[/quote]

no to troche poczekasz ,ja czekałem 4 miesiące w tym 3 razy wymienili matryce nowe ale sie uszkadzały po 20 min ,w końcu decyzja samsunga wymiana tv , czekam na tv ze sklepu. Już niemówie ile wydałym kasy na tel i [beeep]e telefony do infolini ,daj Boże że moge sie mylić moze pójdzie sprawniej ,ale ja mam dosyc samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...