Skocz do zawartości
  • 0
cobra833

Monitor LCD a dekoder N

Pytanie

Witam:) Jestem nowy uzytkownikiem. Dzią zakupiłem monitor LCD Samsung 226BW zastanawiam się jakie są szanse polączenia wlasnie tego modelu monitora z dekoderem telewizji N???Jak to zrobić jeśli jest to wogóle możliwe...????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szanse zawsze są ....... czasem tylko jest to bez sensu :lol:
Ten monitor nie ma wejścia HDMI i nie obsługuje DHCP.

Można by dokupić na allegro zewnętrzny tuner i za jego pomocą podłączyć tak:
tuner N'ki -> kabel chinch -> tuner z allegro -> kabel VGA -> twój Samsung
Ale dostaniesz co najwyżej obraz SD ...... czyli lepiej nie mówić.

Innego pomysłu nie mam. Podejrzewam zresztą że nie ma innego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='92661' date='22.03.2008, 20:18 ']Szanse zawsze są ....... czasem tylko jest to bez sensu :lol:
Ten monitor nie ma wejścia HDMI i nie obsługuje DHCP.

Można by dokupić na allegro zewnętrzny tuner i za jego pomocą podłączyć tak:
tuner N'ki -> kabel chinch -> tuner z allegro -> kabel VGA -> twój Samsung
Ale dostaniesz co najwyżej obraz SD ...... czyli lepiej nie mówić.

Innego pomysłu nie mam. Podejrzewam zresztą że nie ma innego sposobu.[/quote]
Dzięki WIELKIE za odpis.....przynajmniej wiem, że nie ma się co napalać:lol: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ten monit posiada DVI z HDCP (wg. specyfikacji na [url="http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor20andhigher/226bw.asp"]stronie[/url] Samsunga), wiec teoretycznie powinien dzialac z enka w trybie DVI przez przejsciowke HDMI->DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Faktycznie nie dojrzałem. Sorry za wprowadzenie w błąd.
W takim razie jest szansa że podłączenie HDMI->DVI będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Fantom' post='92692' date='23.03.2008, 00:32 ']Faktycznie nie dojrzałem. Sorry za wprowadzenie w błąd.
W takim razie jest szansa że podłączenie HDMI->DVI będzie działało.[/quote]
WOW...a może mi ktoś napisać jak to podpiąć, jaki kabel potzrebny itd????Po prostu krok po kroku??????Będe bardzo wdzięczny...Jestem kompletnie zielony w tym temaice;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedź:) Możesz mi napisać jak to podpiąć, jaki kabel potrzebny itd????Po prostu krok po kroku??????Będe bardzo wdzięczny...Jestem kompletnie zielony w tym temacie;/ Jaki kabel najlepszy, bo na allegro znalazłem kilka rodzaj. Czy cała ta zabawa polega na wpięciu jednej końcówki do monitora(obok wejścia połączenia monitora z kompem) a drugiej do dekodera N. Włączeniu go i oglądania????Cyz potrzebne są jeszcze jakieś zabiegi????????bardzo proszę o odpis!!!:)Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='cobra833' post='92726' date='23.03.2008, 13:02 ']Dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedź :) Możesz mi napisać jak to podpiąć, jaki kabel potrzebny itd????Po prostu krok po kroku??????Będe bardzo wdzięczny...Jestem kompletnie zielony w tym temacie;/ Jaki kabel najlepszy, bo na allegro znalazłem kilka rodzaj. Czy cała ta zabawa polega na wpięciu jednej końcówki do monitora(obok wejścia połączenia monitora z kompem) a drugiej do dekodera N. Włączeniu go i oglądania????Cyz potrzebne są jeszcze jakieś zabiegi????????bardzo proszę o odpis!!!:)Pozdrawiam:)[/quote]
w ten sposób bedziesz mil sam obraz. Musisz jeszcze połączyć dzwięk chinchami od n do monitorka i wszystko :) No i na n właczyć tryb dvi
Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No i jeszcze nie zapomnieć wybrać 720p bo przeplotu 1080i nie obsłuży.
Podłączałem takiego do Cyfry i działał całkiem fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...