Skocz do zawartości
jajo9

Telewizja Cyfrowa UPC - co zaoferuje operator?

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal trzydzieści dodatkowych kanałów telewizyjnych - siedem kanałów premium oraz HD. Tak zapowiada się oferta Cyfrowej Telewizji UPC - dowiaduje się nieoficjalnie media2.pl. Znamy także terminy wprowadzania oferty cyfrowej w miastach poza stolicą.
Do informacji dotyczącej programowej oferty telewizji cyfrowej w UPC dotarliśmy dzięki użytkownikowi Matheus z Forum media2.pl. Oficjalnie UPC Polska cyfrową ofertę zaprezentuje po świętach.

Nowe kanały w telewizji cyfrowej UPC:
oprócz dotychczasowych kanałów dostępnych analogowo dodatkowo w ofercie:

1. Comedy Central
2. Disney Channel
3. NASN
4. Sci-Fi Channel
5. Universal Channel
6. Movies 24
7. AXN Crime
8. AXN Sci-Fi
9. TV Biznes
10. Bloomberg TV
11. TVP Kultura
12. Ale Kino (dotychczas kodowany w UPC)
13. Kino Polska (dotychczas kodowany w UPC)
14. TCM (wersja 24 godzinna)
15. TV 1000
16. FilmBox (dodatkowo płatny w ofercie: FilmBox, FilmBox Extra oraz FilmBox HD)
17. FilmBox Extra (dodatkowo płatny w ofercie: FilmBox, FilmBox Extra oraz FilmBox HD)
18. Fox Life
19. ESPN Classic
20. E! Entertainment TV
21. BBC Knowledge
22. BBC Lifestyle
23. BBC Style
24. BBC Cbebies
25. Jim Jam (wersja 24 godzinna)
26. Zig Zap / Hyper
27. Cinemax (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: Cinemax, Cinemac 2)
28. Cinemax 2 (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: Cinemax, Cinemax 2)

Kanały premium
Pakiet HBO:
- HBO (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: HBO, HBO2, HBO Comedy oraz HBO HD)
- HBO2 (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: HBO, HBO2, HBO Comedy oraz HBO HD)
- HBO Comedy (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: HBO, HBO2, HBO Comedy oraz HBO HD)
Pakiet Canal+:
- Canal+ (dodatkowo płatny z grupy C+)
- Canal+ Film (dodatkowo płatny z grupy C+)
- Canal+ Sport (dodatkowo płatny z grupy C+)
- Canal+ Sport 2 2 (dodatkowo płatny z grupy C+)

Kanały HD
1. National Geographic Channel HD
2. Discovery Channel HD
3. MGM Movie HD
4. FilmBox HD (dodatkowo płstny w pakiecie Filmbox)
5. HBO HD (dodatkowo płstny w pakiecie HBO)
6. Canal+ FIlm HD (dodatkowo płstny w pakiecie Canal+)
7. Canal+ Sport HD (dodatkowo płstny w pakiecie Canal+)

Prawdopodobnie do oferty HD dołączą także:
- Polsat Sport HD
- Eurosport HD
- nSport HD
- TVN HD

Planowany harmonogram wprowadzania telewizji cyfrowej w UPC:
1. Warszawa - koniec marca / początek kwietnia 2008
2. Katowice - maj 2008 (druga połowa)
3. Kraków - lipiec 2008 / sierpień 2008
4. Gdańsk - lipiec 2008 / sierpień 2008
5. Szczecin - sierpień 2008
6. Wrocław - wrzesień 2008 / październik 2008
7. Opole - wrzesień 2008 / październik 2008
8. Lublin - październik 2008
9. Łódź - październik 2008 (termin może ulec zmianie na sierpień 2008)
10. Bydgoszcz - październik 2008
- Pozostałe miasta do końca 2009.

medai2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jajo9' post='92384' date='21.03.2008, 13:01 ']Niemal trzydzieści dodatkowych kanałów telewizyjnych - siedem kanałów premium oraz HD. Tak zapowiada się oferta Cyfrowej Telewizji UPC - dowiaduje się nieoficjalnie media2.pl. Znamy także terminy wprowadzania oferty cyfrowej w miastach poza stolicą.
Do informacji dotyczącej programowej oferty telewizji cyfrowej w UPC dotarliśmy dzięki użytkownikowi Matheus z Forum media2.pl. Oficjalnie UPC Polska cyfrową ofertę zaprezentuje po świętach.

Nowe kanały w telewizji cyfrowej UPC:
oprócz dotychczasowych kanałów dostępnych analogowo dodatkowo w ofercie:


4. Gdańsk - lipiec 2008 / sierpień 2008

- Pozostałe miasta do końca 2009.

medai2.pl[/quote]

Mam nadzieje ze Gdansk = 3miasto (a przynajmniej Sopot :rolleyes:) Wyglada na to, ze z satka chyba sie pozegnamy - wszystko w ramach jednego dostawcy - TO JEST TO. Jezeli te plotki sie sprawdza, jezeli to co napisalem o sprzecie sie sprawdzi, to kazda z dostepnych platform cyfrowych odpada w przedbiegach... 11 (lub 7 w wariancie bez "prawdopodobnie") kanalow HD. Paczka BBC, kanaly jakie byly ekskluzywnie dostepne tylko dla abo n-ki (mam bialego nboxa i raczej zrezygnuje, bo oprocz radia wlasciwie nic nie bedzie na +, a raczej w kwestiach programowych wszystko na - ...moze z czarnym trudniej bylo by sie rozstac ale z bialym...). Cena za pelen pakiet bedzie pewnie dosc wysoka ale przy all in one moze oscylowac w okolicach 120-140zl imho. No i jest paczka BBC, jest Sci-Fi, najlepsze programy dla dzieciakow, Ale Kino w koncu nie jako platna opcja tylko czesc pelnego pakietu. Troche przykre ze informacje na infolinii z tego co widze odnosnie cyfryzacji do k.2008 moga okazac sie nieprawdziwe. Jezeli w ofercie znajda sie 3 kanaly sportowe HD (z konkurencyjnych dishow) to ja nie mam pytan ...no moze jedno czy to bedzie w ramach jakiegos premium sport pakietu. Coz za pare dni bedzie jasniej (takoz wyjasni sie sprawa sprzetu, choc tutaj chyba niespodzianek nie bedzie - i oby :blink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra dotarlem do zrodla i to co podaly media to czyste spekulacje. Jak mozna byc tak niepowaznym i podawac przypuszczania uzytkownika forum, jako informacje (nawet nieoficjalna - chyba hipotetyczna!?) OK - moze sie sprawdzi czesc (te n-kowe programy imho na bank nie - MGM HD czy Nsport... takoz BBC paczka czy Polsat Sport HD - szczerze watpie). Bedzie imho tak, ze pakiety premium pozostana takie jak w analogu z dodatkowym kontentem HD. Bedzie, wzorem Multimedii pewnie NG HD, moooze uda sie Disco w HD, pakiet Filmbox powiedzmy ze takoz jest mozliwy. Obawiam sie, ze Scifi, Uni ch. raczej bankowo nie pojawia sie na razie w ofercie.
Kurcze podali to jako informacje a to zwykle domniemania sa - bosz, co za tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebol84' post='92499' date='22.03.2008, 01:50 ']to po co mi teraz N-ka ?? ;)[/quote]


No właśnie, żona mówiła - wstrzymaj się jeszcze (mówimy o N-ce w tym wypadku:-)) - no i miała rację. Aż teraz trudno będzie jej to pokazać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='92497' date='22.03.2008, 02:32 ']Dobra dotarlem do zrodla i to co podaly media to czyste spekulacje. Jak mozna byc tak niepowaznym i podawac przypuszczania uzytkownika forum, jako informacje (nawet nieoficjalna - chyba hipotetyczna!?) OK - moze sie sprawdzi czesc (te n-kowe programy imho na bank nie - MGM HD czy Nsport... takoz BBC paczka czy Polsat Sport HD - szczerze watpie). Bedzie imho tak, ze pakiety premium pozostana takie jak w analogu z dodatkowym kontentem HD. Bedzie, wzorem Multimedii pewnie NG HD, moooze uda sie Disco w HD, pakiet Filmbox powiedzmy ze takoz jest mozliwy. Obawiam sie, ze Scifi, Uni ch. raczej bankowo nie pojawia sie na razie w ofercie.
Kurcze podali to jako informacje a to zwykle domniemania sa - bosz, co za tandeta.[/quote]
To, co piszesz, jest oczywiście prawdą. Niemniej nie bagatelizowałbym tak siły UPC. To największy operator kablowy w Polsce, ma ponad milion abonentów. Stacjom telewizyjnym przecież powinno bardziej zależeć na widzach i związanych z nimi wpływach, niż wspieraniu jakiejś platformy. Poza tym telewizja kablowa nie stanowi bezpośredniej konkurencji dla platform satelitarnych. UPC, według podawanych przez siebie danych, może w chwili obecnej dotrzeć do co najwyżej 1,9 miliona gospodarstw domowych. Operatorzy satelitarni, siłą rzeczy, mogą dotrzeć do wszystkich. Rynek jest raczej podzielony między satelitę i kabel. Więc nie wszystkie niespodzianki programowe muszą być wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='92584' date='22.03.2008, 14:57 ']To, co piszesz, jest oczywiście prawdą. Niemniej nie bagatelizowałbym tak siły UPC. To największy operator kablowy w Polsce, ma ponad milion abonentów. [,,] Więc nie wszystkie niespodzianki programowe muszą być wyssane z palca.[/quote]

Toc ja nie bagatelizuje. Baaa zyczliwie od dawna (co widac w moich postach) dobrze im zycze. Tyle tylko ze spekulacje pozostana spekulacjami... co innego dedukowac jaki to sprzet bedzie UPC oferowal (gdy wiadomo jakie firmy beda dostarczycielami) a co innego radosnie sobie zalozyc, ze wszystko co oferuja 3 platformy sat, ot tak znajdzie sie w ofercie kablowki. I wcale nie bylbym taki pewien czy to nie konkurencja, szczegolnie, jezeli oferta sprzetowo-programowa bedzie lepsza niz satka. Oczywiscie niektorzy sa skazani na talerz - to oczywiste, ale tez wcale nie maly odsetek abo platform jest w zasiegu sieci kablowych... tu odplyw ewentualny moze byc bolesny.
Mam wszelako nadzieje ze te czystej wody spekulacje w duzej mierze okaza sie prawdziwe... przekonamy sie o tym juz we wtorek - srode, a najpozniej do konca przyszlego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, ta przedstawiona powyżej lista kanałów HD to jednak tylko plotki. Napisałem maila do UPC z zapytaniem o termin wprowadzenia usługi cyfrowej oraz przewidywaną listę kanałów HD. Oto odpowiedź, jaką otrzymałem: "Dla abonentów przygotowaliśmy dwa pakiety: Select - w ramach którego będą dostępne dwa kanały w wysokiej rozdzielczości (National Geographic Channel i TVN) oraz Pakiet Max z trzema programami w wysokiej rozdzielczości (National Geographic Channel, TVN i History Channel)". Koniec cytatu.
Termin uruchomienia usługi w Warszawie to maj.
Pzdr Edytowane przez Wojtasek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Termin wprowadzenia usługi to nie maj a kwiecień, z tym jednak zastrzeżeniem, że tylko dla klientów z pakietem premium. Od maja będzie dostępna dla wszystkich klientów w W-wie.
W czerwcu/lipcu DTV wystaruje na południu Polski a późną jesienią m.in. w Trójmieście.

lomax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lomax' post='95157' date='06.04.2008, 12:11 ']Termin wprowadzenia usługi to nie maj a kwiecień, z tym jednak zastrzeżeniem, że tylko dla klientów z pakietem premium...[/quote]

Witam,
Czy to jest w jakiś sposób potwierdzona informacja ? Na moje dwa telefony do UPC była ciągle jedna odpowiedź - od maja i już (mam premium).
pozdr
Labdoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Labdoria' post='95312' date='07.04.2008, 09:04 ']Witam,
Czy to jest w jakiś sposób potwierdzona informacja ? Na moje dwa telefony do UPC była ciągle jedna odpowiedź - od maja i już (mam premium).
pozdr
Labdoria[/quote]
Ja rozmawiałem dzisiaj z biurem obsługi klienta i powiedziano mi że niestety muszę wstrzymać się do maja gdyż w kwietniu usługa będzie dostępna tylko dla abonentów pakietu kino(Kino Polska,Ale Kino)i pakietu anglojęzycznego(ESPN,Cartoon itd) a nie dla klientów z pakietem premium(HBO,Canal+).
Więc czekam na ofertę do maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie zadzwoniła dzisiaj operatorka UPC i zaproponowała następującą rzecz:
full pakiet tzn. dekoder z nagrywarką, TV (100 kanałów), Internet Turbo (podbiją mi prędkość z 4 do 10) i telefon (z którego i tak nie korzystam, ale trzeba). Cena za pierwsze 6 miesięcy użytkowania to 189 brutto, następne 6 miesięcy to już do zapłaty to bodajże 249 brutto. Opłaca się w ogóle w to pchać? Mam Tośkę Regze FullHd 42'. Bo tak czytam niektóre wypowiedzi i nie są zbyt przekonywujące.
Zapomniałem się kobity zapytać, ale może Wy wiecie: jaki w końcu dekoder dają? jakiej marki? dobry czy lipton? Ma wyjście HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Gęsior']full pakiet tzn. dekoder z nagrywarką, TV (100 kanałów), Internet Turbo (podbiją mi prędkość z 4 do 10) i telefon (z którego i tak nie korzystam, ale trzeba).[/quote]
Teraz juz wiem wszystko.....
dzwonilem na infolinie UPC i zamowilem instalatora na poniedzialek a wyglada to programowo tak jak pisało media2.pl [url="http://media2.pl/media/34702-upc-oferta-programowa-telewizji-cyfrowej.html"]tutaj[/url]
czyli w pakiecie Select 70 kanałów a w Max 100
dodatkowo cena jest zroznicowana w zaleznosci od uzywanego dekodera i najwiecej to 100 zł
Niestety Canal+, HBO i Cinemax to dodatkowe pieniadze np C+ (C+, C+sport, C+film, C+sport2, C+HD, C+sportHD) to 40 zl (przez pierwsze pół roku 30zł)
a teraz promocje. Wychodzi ze dotycza tylko uslug łączonych... ja dostałem np propozycje internetu 10Mb za 44,50 (50%).
Całość oczywiście przy umowie na 12 miesiecy.
Dla mnie MAX z nagrywarka, C+ i Internet 10Mb za 174,50PLN przez 6 miesiecy a przez kolejne 6 za 184,50PLN
.... no i niemila niespodzianka to 200 zł za instalacje sprzetu przez instalatora.
Co do Polstatu Sport HD to ponoc tocza sie rozmowy.
PS. Na sasiednim topicu dotyczacym ASTER ttocza sie dyskusje gdyz odlaczony jest sygnal PS i PSE a wlaczony TVP Sport..... to ja juz wole UPC Edytowane przez novaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do opcji full pakiet NIE WCHODZI niestety ani Canal+, ani HBO i Cinemax. Za Cyfre+ dodatkowo trzeba zapłacić 40 pln.
Z telefonu nie można zrezygnować no chyba, że skończyła Ci się umowa.
Zadzwoniłem tam jeszcze raz i doprecyzowałem co nie co:
- Cena za pierwsze 6 miesięcy użytkowania to 189 brutto, następne 6 miesięcy to już do zapłaty o 69 pln więcej za telefon czyli 258 brutto.
Urządzenie posiada wyjście HDMI lecz na moje pytanie jaki to model i jaki symbol posiada miła pani nie potrafiła odpowiedzieć, ale ma się dokładnie dowiedzieć i oddzwonić.
Najlepsze jest to, że jak wczoraj rozmawiałem z inna konsultantką to poinformowała mnie, że instalacja dekodera z nagrywarką HD kosztuje 200 pln, dzisiaj natomiast już tylko albo aż 100 pln :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
novaczek wyprzedziłeś mnie z tymi informacjami.
Powiedz, czy tą ofertę, którą Ci przedstawili to ona dotyczy także telefonu?
Bo coś tanio Cie to wyniesie.

Oddzwoniła babka i powiedziała, że nagrywarki HD są tylko Philipsa. Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gęsior' post='100373' date='07.05.2008, 12:38 ']Powiedz, czy tą ofertę, którą Ci przedstawili to ona dotyczy także telefonu?
Bo coś tanio Cie to wyniesie.[/quote]
Nie zakladalem telefonu w UPC - mam w TPSie wiec nawet nie pytalem a Pani nic nie wspominala o przymusie zakladania telefonu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...