Skocz do zawartości
  • 0
kopan

Film z kamery Hd na zwykłej DVD

Pytanie

Witam.
Posiadam lcd LG 26' HD ready i planuje zakup kamery Canon HV20 i w zwiazku z tym mam pytanie. Po przegraniu filmu z kamery na kompa i po obrobieniu go chcialbym go nagrac na plyte aby pozniej odtworzyc w jak najlepszej jakosci na moim lcd. I tu rodzi sie pytanie. Czy musi to byc odtwarzacz typu Blue Ray lub Hd DVD (wiem ze ten standard zostal niedawno zabity) czy moge do tego celu nagrac film hdv (bo tak nagrywa canon) na zwyklą plyte DVD i odtwarzać ja na odtwarzaczu DVD wyjsciem hdmi np: SAMSUNG DVD-1080P7??? Gdzies czytalem ze jest to mozliwe ale na zwyklej plycie wejdzie okolo 20 minut materialu HD a na dual layer okolo 40minut. Czy aby uzyskac jakosc hd (mam na mysli hdv bo tak nagrywa HV20) musze sie zaopatrzyc w odtwarzacz blue ray i jakas nagrywarke takich plyt. Aha no i co sadzicie o tym samsungu 1080p7.Mam nadzieje ze wyrazilem sie dosc jasno.
Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
do ogladania materiałów HD z tego Canona najlepiej zaopatrzyc sie w odtwarzacz BluRay ...ale nie spiesz się. Ciekawe modele wyjdą dopiero jesienią
O tym Samsungu zapomnij - on moze tylko "przerabiać" zwykłe DVD na 1080p
Majac HV20 - mysle ze lepiej pojsc w dedykowany sprzet do HD niż inwestowac w przecietny player DVD. Nagrywarki BD tez niedlugo potanieją... Na razie archiwizuj materiały na kasetkach i cierpliwie poczekaj te kilka miesiecy Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Lepszym IMO rozwiazaniem jest odtwarzacz sieciowy Popcorn, Dvico, Istar ew. PS-3 lub Xbox ale tych dwoch ostatnich nie probowalem. Np. Popcorn ma ta zalete ze mozna wlozyc do srodka dysk, zgrac filmy, zabrac ze soba i pokazac krewnym i znajomym. Film HDV po konwersji do 480i/p nie wyglada duzo lepiej od zwyklego DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie wiem czy odtwarzacz sieciowy ma sens w czasie gdy za "5 min" i tak trzeba bedzie kupić BluRay'a.... Mimo wszystko także uwazam ze najlepszym rozwiązaniem na teraz jest... PS3. I jeszcze długo pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Zeby ogladac filmy w HD z Canona mozna tez podlaczyc komputer (odtwarzanie z twardego lub nagrania na DVD (20/40 min), mozna nagrac plyte DVD w HD (wciaz czekamy na tansze plyty BR) i odtworzyc ja w OTWARZACZU HD, lub wgrac film z powrotem na kasete i odtwarzac z kamery (raczej do pojedynczych wyswietlen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Aha czyli rozumiem ze nagranie owych 20/40 minut HD jest mozliwe na zwyklej plycie DVD ale tak czy siak zeby to odtworzyc w HD trzeba miec jakiegos Blue Raya/HD DVD. Myslalem wlasnie ze jesli na zwyklej plycie bedzie material HD i odtwarzacz z HMDi to tez pojdzie, ale jak sie rorientowalewm bedzie to kiepskie upscalowanie. W kazdym razie na obecna chwile tak wlasnie chyba trzeba bedzie zrobic. Odtwarzanie z kamery odpada, bo nie chce meczyc mechanizmow, a odtwarzacz sieciowy to raczej nie to czego bede szukał. Zastanawiam sie na Samsungiem BD-P1400. Co o nim myslicie? Czy da rade zeby odtworzyc wlasnie zwykle plyty z materialem HD???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
jak nagrasz material HD na DVD to w zwyklym dvd nie bedzie zadnego upscalowania. Wogole niczego nie bedzie. Nawet odtwarzacz nie zobaczy plików !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
To zdążyłem juz zrozumiec, o czym zreszta napisalem, a moje pytanie dotyczylo zwyklych plyt i materialu HD nagranego na nich ale juz odtworzonych na odtwarzaczu Blue Ray! Czy wtedxy bedzie HD i ograniczeniem bedzie tylko 20/40 minut mozliwego miesca do wykorzystania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...