Skocz do zawartości
jepek

Problem w odbiorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój ojciec posiada n-ke w Norwegii od około pół roku. Ze złapaniem, aktywacją i podłączeniem nie miał problemu - n śmigała jak złoto. Z początku za talerz służyła siatka, jednak po jakieś większej zmianie pogody telewizja umarła. Ojciec zakupił większy, porządny talerz jednak n-ki już złapać nie może. Wszystkie ustawienia ma zgodne z tymi co u mnie, a telewizja śmiga. Ustawił antenę w taki sposób, że osiąga siłę nawet 100%, a jakoś przy tym ani drgnie. Co zrobić ?


Dziękuję, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy skierowla antene na wlasciwego satelite :-).

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak wyślę mu miernik siły ?

Np. [url="http://www.allegro.pl/item328411048_miernik_sygnalu_sat_satellite_finder_1l_f_vat.html"]http://www.allegro.pl/item328411048_mierni...r_1l_f_vat.html[/url] ??
Jak w ogóle się korzysta z tego cuda ? :)


Przepraszam, że tak późno odpisuję.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jepek' post='93718' date='29.03.2008, 21:17 ']Bardzo prosiłbym o pomoc...[/quote]


Miernik "sily", nie "jakosci" :lol:. Sile Ci pokaze ustawic, ale nie jakosc.

Sam takie cos kupilem, i jest to taki tani pic na wode.

Edytowane przez Gundz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siła jest 100% a jakość 0 ,bo nie trafił w satelitę hotbird. Tylko np: w Astrę. To najczęściej popełniany błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='waldi.s' post='95414' date='07.04.2008, 16:39 ']Siła jest 100% a jakość 0 ,bo nie trafił w satelitę hotbird. Tylko np: w Astrę. To najczęściej popełniany błąd.[/quote]
Święte słowa. Sam ustawiałem moją "miskę" i też tak miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jepek' post='95422' date='07.04.2008, 17:53 ']W takim razie jak trafić na hotbirda ?[/quote]

No kompas w łapę i 13 stopni od południa :)
Ale jeśli już masz złapany kierunek, 100% siły, 0 jakości to ..... skręcej minimalnie antene przeciwnie do wskazówek zegara. Dokładnie o 6 stopni :D
I patrz kiedy "jakość" zacznie rosnąć.
Ale uważaj to są obroty anteny o pojedyncze milimetry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='waldi.s' post='95414' date='07.04.2008, 16:39 ']Siła jest 100% a jakość 0 ,bo nie trafił w satelitę hotbird. Tylko np: w Astrę. To najczęściej popełniany błąd.[/quote] Mialem podobny problem sila 100% jakosc 0%. Zadne machania antena nie pomogly a rozwiazaniem byl najzwyklejszy reset dekodera:naciskamy kolejno:
menu,
res i potem
na około 5 sec prawy kursor na panelu dekodera - kolejnosc naciskanych przyciskow jest wazna.
Po resecie od razu pojawila sie jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...