Jump to content
Sign in to follow this  
slaber1

Zły obraz po podłączeniu dekodera cyfry+ PRV HD

Recommended Posts

Pomózcie!! kupiłem TV LCD PHILIPS 7862 i podłączyłem do starego dekodera philipsa przez złącze scart. Nie wiem co żle zrobiłem ale obraz beznadziejny. Obraz daje efekty tzw "ducha"wokół postaci jest taka mgiełka, tło lekko niewyrazne. Teraz wymieniłem na dekoder PVR HD i podłączyłem tylko przez kabel HDMI ( podobno wystarczy aby odbierać cyfrowe programy i HD) A scart odłączyłem i w ogóle nic nie działa . Napis na ekranie brak sygnału wideo. Po ponownym podłączeniu scarta obraz kiepski jak przy starym dekoderze. W serwisie mi powiedzieli że mam złe oprogramowanie 76 zamiast 79. Czy po zmianie oprogramowania będzie oki? Bo nawet wszystkie funkcje poprawiajce obraz typu pixel plus itp nic nie dają. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='slaber1' post='92053' date='19.03.2008, 21:27 ']Pomózcie!! kupiłem TV LCD PHILIPS 7862 i podłączyłem do starego dekodera philipsa przez złącze scart. Nie wiem co żle zrobiłem ale obraz beznadziejny. Obraz daje efekty tzw "ducha"wokół postaci jest taka mgiełka, tło lekko niewyrazne. Teraz wymieniłem na dekoder PVR HD i podłączyłem tylko przez kabel HDMI ( podobno wystarczy aby odbierać cyfrowe programy i HD) A scart odłączyłem i w ogóle nic nie działa . Napis na ekranie brak sygnału wideo. Po ponownym podłączeniu scarta obraz kiepski jak przy starym dekoderze. W serwisie mi powiedzieli że mam złe oprogramowanie 76 zamiast 79. Czy po zmianie oprogramowania będzie oki? Bo nawet wszystkie funkcje poprawiajce obraz typu pixel plus itp nic nie dają. :blush:[/quote]
Witam.Mam taki sam problem a wersja oprogramowania 79,sprawdzałem na trzech różnych nagrywarkach z efektem tym samym-straszna lipa.Myślę,że jest to typowa tandeta Philipsa, podłączyłem Fergusona i wszystko jest ok(brak zakłóceń typu podwójne kontury). :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='cezary100' post='93660' date='29.03.2008, 14:14 ']Witam.Mam taki sam problem a wersja oprogramowania 79,sprawdzałem na trzech różnych nagrywarkach z efektem tym samym-straszna lipa.Myślę,że jest to typowa tandeta Philipsa, podłączyłem Fergusona i wszystko jest ok(brak zakłóceń typu podwójne kontury). :rolleyes:[/quote]

Witam ponownie,
oprogramowanie mam 79 ale złacze HDMI nie działała na żadnym wyjści z TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='slaber1' post='93674' date='29.03.2008, 16:02 ']Witam ponownie,
oprogramowanie mam 79 ale złacze HDMI nie działała na żadnym wyjściu z TV. Co ciekawe - dekoder był sprawdzany w punkcie Cyfry + i tam łącze HDMI działa bez problemu.
Ile kosztuje dekoder ferguson ? Odbierasz cyfrę + czy inną platformę cyfrową ? Rozumiem że masz niezależny dekoder a dokupujesz ewentualnie kartę u operatora. Czy tak?
pozdrawiam i prosze o info[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadam tuner cyfry z HDD,który poprzez złącze HDMI działa poprawnie, natomiast sygnał na wyjściu euro jest tragiczny porównywalny z VHS i jak opisujesz z tzw "duchem" natomiast sygnał z euro Fergusona jest na przyzwoitym poziomie bez żadnych duchów. Testowałem na różnych kablach euro: za 10 zł jak i 100 zł efekt był ten sam.Myślę, że to wina tunera cyfry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...