Skocz do zawartości
Cocon

Topfield TF7700 + aston 2.18 + SmartWI -> PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o sprawdzenie gdzie tkwi problem w tym ze po włożeniu karty klienta (napis na karcie - SmartWI Client Ver. 8) do modułu aston 2.18 w tunerze Topfield TF7700 HSCI nie mogę oglądać płatnych programów, dostępne są tylko programy darmowe, tego problemu nie miałem we wcześniejszym tunerze ferguson AF 7318 UCI. Natomiast jak do modułu aston włożę kartę cyfry to wszystkie programy mogę oglądać. Druga karta klienta SmartWi nadal bezproblemu pracuje w czytniku Phoenix wpiętym po rs232 do mojego kompa i współpracującym z kartą Sky Star 2, normalnie mogę oglądać wszystkie programy na Prog DVB.

Server SmartWi ma wgrany najnowszy soft SmartWi 2.41 T=0 A.swi.

Moduł Aston posiada takie dane:
Serial Number: 0100-071755
Application version: 2.1800B
Hardware version: 1.0000
Cicas Version: 1.0003
Boot Version: 2.1800
CA Version: Aston 2.0r14

Topfield TF7700 HSCI posiada takie dane:
System ID: 23322
Loader Version: L1.02
Device Version: v1.5.7
Application Version: TF-HSCP 7.00.62

Proszę o poradę co należy zrobić żeby karta klienta SmartWi prawidłowo funkcjonowała w module astona 2.18 w moim tunerze Topfield TF7700 HSCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

Problem rozwiązałem, pomógł mi help który odnalazłem w necie:
I zrobiłem dokładnie tak ja przytoczę poniżej:

4. Dlaczego tuner podaje komunikat z prośbą o włożenie karty lub obraz - sygnał nie jest
odkodowany.
Może być kilka powodów :
a. Nie ma zasięgu pomiędzy serwerem a kartami - zmień miejsce położenia serwera .
b. Karty nie są przypisane do serwera - czasami zdarza się, że karty nie zostały prawidłowo przypisane do
serwera. Należy wtedy :
Umieścić każdą z kart klienckich w serwerze na ok. 30 sek. (dioda w serwerze powinna mrugać co 1 sek.) Po
30 sek. dioda w serwerze powinna zgasnąć - wtedy należy wyciągnąć kartę i włożyć ją ponownie na 15sek.
(czynność przeprowadzić dla każdej karty, która nie komunikuje się z serwerem).

Mi pomogła odpowiedź b. Chociaż zgodnie z instrukcją umieszczałem karty na 15s jak widać nie pomogło (nadmieniam że tego problemu nie miałem z tunerem Ferguson AF 7318 UCI). Pomogło umieszczenie kart na 30s w serwerze o czym dowiedziałem się z tej powyższej podpowiedzi i faktycznie dioda gasła po 30 mrugnięciach czyli 30s, później włożyłem na 20s bo chciałem sprawdzić czy czas który upłynie po drugim włożeniu będzie 15s i dioda zgaśnie czy dioda dalej będzie mrugać. Faktycznie czas upływał dalej stąd wyciągnąłem kartę kliencką po 20s. I faktycznie ta metoda pomogła.

Temat można przykleić ponieważ, być może ktoś będzie miał ten sam problem i to moje doświadczenie się przyda.

Pozdrawiam Edytowane przez Cocon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cocon' post='92420' date='21.03.2008, 15:01 ']b. Karty nie są przypisane do serwera - czasami zdarza się, że karty nie zostały prawidłowo przypisane do
serwera. Należy wtedy :
Umieścić każdą z kart klienckich w serwerze na ok. 30 sek. (dioda w serwerze powinna mrugać co 1 sek.) Po
30 sek. dioda w serwerze powinna zgasnąć - wtedy należy wyciągnąć kartę i włożyć ją ponownie na 15sek.
(czynność przeprowadzić dla każdej karty, która nie komunikuje się z serwerem).

Mi pomogła odpowiedź b. Chociaż zgodnie z instrukcją umieszczałem karty na 15s jak widać nie pomogło (nadmieniam że tego problemu nie miałem z tunerem Ferguson AF 7318 UCI). Pomogło umieszczenie kart na 30s w serwerze o czym dowiedziałem się z tej powyższej podpowiedzi i faktycznie dioda gasła po 30 mrugnięciach czyli 30s, później włożyłem na 20s bo chciałem sprawdzić czy czas który upłynie po drugim włożeniu będzie 15s i dioda zgaśnie czy dioda dalej będzie mrugać. Faktycznie czas upływał dalej stąd wyciągnąłem kartę kliencką po 20s. I faktycznie ta metoda pomogła.[/quote]
sprawdze czy dziala, mam podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...