Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
bansuj

Problem z podłączeniem i dzwiękiem tv Panasonica i kina

Question

Witam, proszę o pomoc w podłączeniu i skonfigurowaniu telewizora Panasonic TX-37LZ70 i zestawu kina domowego Panasonic SC-PT850/S. Podłączyłem kino z telewizorem kablem HDMI. Niby wszystko działa ale podczas oglądania telewizji nie mogę włączyć dźwięku na głośniki kina. Wybieram tv i jest dźwięk z głośników z tv, ale jak wybiorę kino domowe to dźwięku w ogóle nie ma. W opcjach telewizora i kina włączyłem opcje viera, i wszystko co w instrukcjach pisało. Ktoś mi mówił, ze muszę podłączyć tv z kinem dodatkowo za pomocą kabla czincz to wtedy będzie dźwięk, ale czy wtedy będę miał dźwięk przestrzenny jak nadają taki w ty, czy tylko stereo?Proszę o pomoc !!! Edited by bansuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

[quote name='bansuj' post='91898' date='18.03.2008, 22:57 ']Witam, proszę o pomoc w podłączeniu i skonfigurowaniu telewizora Panasonic TX-37LZ70 i zestawu kina domowego Panasonic SC-PT850/S. Podłączyłem kino z telewizorem kablem HDMI. Niby wszystko działa ale podczas oglądania telewizji nie mogę włączyć dźwięku na głośniki kina. Wybieram tv i jest dźwięk z głośników z tv, ale jak wybiorę kino domowe to dźwięku w ogóle nie ma. W opcjach telewizora i kina włączyłem opcje viera, i wszystko co w instrukcjach pisało. Ktoś mi mówił, ze muszę podłączyć tv z kinem dodatkowo za pomocą kabla czincz to wtedy będzie dźwięk, ale czy wtedy będę miał dźwięk przestrzenny jak nadają taki w ty, czy tylko stereo?Proszę o pomoc !!![/quote]


kablem HDMI masz sygnał VIDEO i eventualie audio z zestawu do TV, jesli dżwię chesz z TV ( antena ) to kablem RCA ( chinch ) połącz TV ( out ) z wejściem RCA w zestawie ( in ). Myslalem że się uda to zrobić optykiem ale szukałem w specyfikacji produktów i TV nie ma wyjścia optycznego ;) Możesz to sprawdzić ? Jeśłi jest wyjście optyczne to lepiej to zrobić optykiem.

Powiedz, skąd ten dzwięk w TV ? Czy z jakiegoś tunera sat, kablówka, antena ? Może jest możliwośc wysłania dźwięku z tego urządzenia bezpośrednio na zestaw 5.1 Napisz coś więcej.

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

[quote name='dawmac' post='91908' date='18.03.2008, 23:29 ']kablem HDMI masz sygnał VIDEO i eventualie audio z zestawu do TV, jesli dżwię chesz z TV ( antena ) to kablem RCA ( chinch ) połącz TV ( out ) z wejściem RCA w zestawie ( in ). Myslalem że się uda to zrobić optykiem ale szukałem w specyfikacji produktów i TV nie ma wyjścia optycznego ;) Możesz to sprawdzić ? Jeśłi jest wyjście optyczne to lepiej to zrobić optykiem.

Powiedz, skąd ten dzwięk w TV ? Czy z jakiegoś tunera sat, kablówka, antena ? Może jest możliwośc wysłania dźwięku z tego urządzenia bezpośrednio na zestaw 5.1 Napisz coś więcej.

pozdr. dawmac[/quote]

Dźwięk przestrzenny to z dekodera n, teraz wiem ze muszę go podłączyć do kina wejściem optycznym, dzięki za pomoc !

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
Mam kolejne pytanie. Jak podłącze Xboxa 360 przez hdmi do tv, to jak mam uzyskać dźwięk przestrzenny na kinie domowym? Czy muszę kino podłączyć do konsoli? Jak to wszystko powinno być poprawnie podłączone i czego będę potrzebował?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...