Jump to content
Sign in to follow this  
kriss33

Tunery HD na linuxie

Recommended Posts

Bardzo proszę o wyjaśnienie czy jest jakaś przewaga tunerów HD na Linuxie nad tymi bez linuxa, proszę o konkrety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='kriss33' post='91878' date='18.03.2008, 20:22 ']Bardzo proszę o wyjaśnienie czy jest jakaś przewaga tunerów HD na Linuxie nad tymi bez linuxa, proszę o konkrety.[/quote]


Jeśli w ten sposób formułujesz pytanie, to odpowiedź może być tylko jedna: z [b]Twojego[/b] punktu widzenia tunery oparte o Linuxa nie będą mieć [b]żadnej [/b]przewagi.

Uzasadnienie - konkret :

Jeśli ktoś stawia tego typu pytanie, oznacza że zagadnienie to jest mu całkowicie obce i nie posiada na ten temat żadnej, nawet szczątkowej, wiedzy. A do jakiegokolwiek rozsądnego wykorzystania możliwości odbiornika opartego o platformę otwartą, wymagana jest znajomość rzeczy przynajmniej na poziomie średnim. W przeciwnym wypadku lepiej kupić urządzenie oparte na standardowym sofcie i nie zawracać sobie głowy koniecznością studiów od podstaw i przerzucania setek stron z opisami co i jak. Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mojej oceny nie ma znaczenia czy tuner jest oparty na linuxie czy na oprogramowaniu wewnętrznym firmy produkującej. Istotne jest jakość softu, dostęp i skuteczność aktualizacji mającej na celu poprawę jakości obrazu i łatwości obsługi.

Cechy (plusy??) tunerów opartych na Linux: ( dla mnie plusy w 100% iluzoryczne)

1. możliwość modyfikacji oprogramowania dla swoich potrzeb - rozwijania funkcjonalności śladowych lub w ogóle nieobecnych przy sofcie "firmowym"
a. ale ... modyfikacje prawie zawsze w oparciu o bazowy soft - ograniczenia mimo teoretycznego "opensource"
b. ale ... prawie zawsze jesteś zależny od tzw. teamów - mogą sobie podziękować na zasadzie "... bo nie"
2. możliwość piratowania - ale ... jesteś w 100% zależny od dobrej woli teamów z ryzykiem uwalenia tunera w tle. Przy zmianie systemu kodowania pozostajesz na łasce/niełasce tychże. Lub budzisz się z ręką w nocniku.
3. możliwość doprawiania tzw skórek (wygląd) - dla mnie niepotrzebne wodotryski
4. trzeba mieć przynajmniej bazową wiedzę o linuxie - bardzo hermetyczne towarzystwo, które uważa, że każdy powinien znać linuxa a jak nie zna - to tym gorzej da niego.
5. często wygląda na to jakby firmy produkujące tunery na linuxie świadomie wypuszczały tunery z bugami, żeby "inni" je udoskonalali.

Pokrótce - chcesz i umiesz się bawić - tuner z linuxem jest dla ciebie; jeśli jesteś oglądaczem - lepiej szukać pomiędzy tunerami firmowymi z dobrym wsparciem ze strony firmy producenckiej (+ ew. camy) i .... poczekać aż minie okres "wad wieku dziecięcego". Lub kupujesz tuner dedykowany platformy.

Ale to są moje subiektywne w pełni przemyślenia - po użytkowaniu przez 3 miesiące Kathreina i oddania go (z radością) do sprzedawcy. Wyleczyem się skutecznie z tunera na linuxie.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak na poważnie to Linux zapewnia stabilniejszą pracę softu.
W tunerach PVR producent tunera na gotowy system zarządzania plikami,
nie musi wszystkiego tworzyć od zera. Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Linux nie zapewnia stabilniejszej pracy !!!! Wrecz odwrotnie .
Poniewaz linux jest z zalozenia otwarty to pojawia sie softy 1000% bardziej zaawansowane niz to co daje producent (tu jest roznica do boxa bez linuxa) , a beda to softy darmowe wiec nikt nigdy ich profesjonalnie testowac nie bedzie. Co za tym idzie , beda mialy bledy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[i][quote name='Tom0000' post='91952' date='19.03.2008, 10:58 ']Linux nie zapewnia stabilniejszej pracy !!!! Wrecz odwrotnie .
Poniewaz linux jest z zalozenia otwarty to pojawia sie softy 1000% bardziej zaawansowane niz to co daje producent (tu jest roznica do boxa bez linuxa) , a beda to softy darmowe wiec nikt nigdy ich profesjonalnie testowac nie bedzie. Co za tym idzie , beda mialy bledy.[/quote]
[/i]

Nie trzeba wgrywać nowych softów a zwłaszcza pirackich. Można korzystać a nawet należy z firmowych.

Pozdrawiam,
AS

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='andsie1' post='91958' date='19.03.2008, 11:39 '][i]
[/i]

Nie trzeba wgrywać nowych softów a zwłaszcza pirackich. Można korzystać a nawet należy z firmowych.

Pozdrawiam,
AS[/quote]


Zgadzam się z takim podejściem - pełna zgoda. [I kółko się zamyka.] W konsekwencji - żaden soft - oparty na linuxie też (a może zwłaszcza taki) - nie jest doskonały. Więc ... nie ma żadnych korzyści wynikających z linuxa na pokładzie. Nie jest ważne na jakim silniku działa tuner - ważne żeby działał dobrze, stabilnie z idealnym obrazem.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym że soft producenta jest bardzo okrojony , działa na nim tylko to co jest w specyfikacji i na co maja licencje i tyle. Jesli ktoś chce więcej musi załadowac alternatywe. Nie po to kupuje się tuner za grubą kase aby tylko oglądać kanały FTA lub poprzez moduł (do tego wystarczy zwykłe badziwe jakie wciska nam platforma cyfrowa) Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
[i][quote name='zbigzbig20' post='92009' date='19.03.2008, 17:29 ']Z tym że soft producenta jest bardzo okrojony , działa na nim tylko to co jest w specyfikacji i na co maja licencje i tyle. Jesli ktoś chce więcej musi załadowac alternatywe. Nie po to kupuje się tuner za grubą kase aby tylko oglądać kanały FTA lub poprzez moduł (do tego wystarczy zwykłe badziwe jakie wciska nam platforma cyfrowa) Pozdrawiam[/quote][/i]
Chyba trochę przesadziłaś. Jeżeli nie dostrzegasz różnicy w jakości obrazu pomiędzy tunerem oferowanym przez platformy cyfrowe a tunerem kupionym oddzielnie to faktycznie pozostań przy tym pierwszym.

Pozdrawiam,
AS Edited by andsie1

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Andsie1 chyba się nie rozumiemy. Czy ten temat jest o jakości obrazu?? I czy gdzies tu było o tym wspomniane? Chyba że twoje rozumowanie jest takie że kupujac tuner na linuxie/lub bez przewagą jest to że mamy lepsza jakośc obrazu. To akurat zalezy z jakich podzespołow tuner został zbudowany . Jesli producent "oszczędza" to wiadomo że cuda nie wycisniemy z naszego tunera choćby obraz na drimach. Miałem ich juz kilka i w porównaniu z obrazem po Scart>Scart np. z phila 6010 czy pionka 1430 (które kiedys miałem) jest bardzo duża różnica (na korzyść pionka i phila) Z tym że te dwa boxy sa już wiekowe i nie ta sama uciech a w zabawie z nimi co na drimach. Z emu mniej wiecej poogladasz to co np na drimie. O gustach się nie dyskutuje jeśli ktos chce prosty tuner niech sobie kupi pionka, ferdka lub weźmie w najem od swojej platformy ich "cudo" Jeżeli ktos chce coś więcej to kupuje tuner na linuxie bo jest bardziej przyszłościowy... Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='zbigzbig20' post='92074' date='20.03.2008, 01:02 ']@Andsie1 chyba się nie rozumiemy. Czy ten temat jest o jakości obrazu?? I czy gdzies tu było o tym wspomniane? Chyba że twoje rozumowanie jest takie że kupujac tuner na linuxie/lub bez przewagą jest to że mamy lepsza jakośc obrazu. To akurat zalezy z jakich podzespołow tuner został zbudowany . Jesli producent "oszczędza" to wiadomo że cuda nie wycisniemy z naszego tunera choćby obraz na drimach. Miałem ich juz kilka i w porównaniu z obrazem po Scart>Scart np. z phila 6010 czy pionka 1430 (które kiedys miałem) jest bardzo duża różnica (na korzyść pionka i phila) Z tym że te dwa boxy sa już wiekowe i nie ta sama uciech a w zabawie z nimi co na drimach. Z emu mniej wiecej poogladasz to co np na drimie. O gustach się nie dyskutuje jeśli ktos chce prosty tuner niech sobie kupi pionka, ferdka lub weźmie w najem od swojej platformy ich "cudo" Jeżeli ktos chce coś więcej to kupuje tuner na linuxie bo jest bardziej przyszłościowy... Pozdrawiam[/quote]


więc raczej nie bede sie kierował w wyborze tunera Linuxem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...