Skocz do zawartości
  • 0
krizzz600

konfiguracja podłaczenie domowego centrum rozrywki

Pytanie

Witam, być może moje zapytanie jest banalne ale mimo to uprzejmie proszę o teoretyczne przedstawienie kwestii konfiguracji i podłaczenia kilku urządzen w domowe centrum rozrywki.

telewizor full hd
amplituner
dekoder n-ki
konsola np xbox 360
odtwarzacz bluray/ps3

Wszystkie te sprzęty mają różne wejscia i wyjscia i dlatego chciałbym wiedzieć jak to w praktyce wyglada co i jakim kablem i do jakiego wejscia, wyjścia jest podłączane.

Czy np do amplitunera podłaczamy te wszystkie urządzenia poprzez hdmi czyli amplituner musi miec trzy wejscia hdmi a pozniej łaczymy amplituner poprzez 1 wyjscie hdmi z telewizorem??

Jakie są inne opcje podłaczenia takiego zestawu i jakie jest najlepsze.

Przymierzam się do zakupu takiego zestawu i chciałbym wiedzieć na co musze zwrócić uwagę.

Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jeżeli masz NO-LIMIT środki i chcesz zbudować system to taka rozmowa jest samą przyjemnością.
To jest opinia wysoce subiektywna.

[1] Całość oparta wyłącznie na połączeniach HDMI. Wszystko wpinamy do ampa po HDMI
[2] TV to LCD (będzie wojna - a może już nie) obecnie top to Toshiba seria Z lub ZF (ma być za chwilę) albo PIONEER LCD pod koniec roku 2008. WAŻNE: TV z obsługą 1080p/24fps.
[3] Amplituner: wypasiony na max. Np. ONKYO 905/875
alternatywa to przedwszmacniacze: INTEGRA 9.8 lub ONKYO PR-SC885P. Wtedy musisz zakupiś zestaw aktywnych monitorów. Ale to osobny temat.
[4] Konsola: wyłącznie SONY PS3 ale wersja inna niż 40 GB (może być 60GB HDD). Nie trzeba już BD playera.
[5] N-ka jeszcze bezkonkurencyjna, warto dokupić C+ a HDD, zaś w lecie jeszcze Polsat Cyfrowy HD dla FIFA 2008.
[6] Kup DViX 6500M. Wtedy uniezależnisz się od półek sklepowych. Sprzęt zwróci się już po 15-tym filmie.

Oczywiście opisałem mój zestaw z którego jestem na tę chwilę bardzo zadowolony.
Nie piszę o VOD typu NewsLeecher bo to poza tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki,
z tym no limit to może lekka przesada hehe.

Rozumiem, że dobrze myslałem ze w zestawie opartym na hdmi wszystko idzie do amplitunera a z niego juz tyko jeden kabelek do TV

O telewizorku - fakt zastanawiam się nad toshibą z tej najwyższej serii.

Podałes mocne te ample ale ja też myśle w tej chwili wyłącznie o onkyo a dziś facet w sklepie audio stwierdził , że własciwie do głosników w granicach 5000 PLN np ES JBL to spokojnie wystarczy 605 a 805 nie była by w pelni wykorzystana. Temat do przemyślenia :(

Konsole hmn najlepiej jakbym miał obydwie....

DViX 6500M ?? możesz rozwinąc temat bo szczerze nie wiem o co chodzi

Pozdrawiam Krrzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

)ddzielnie konsola osobno BD player bo przy takim ampku 605/905 nie ma sensu wydać tyle kasy by nie usłyszeć dźwięku HD!
Ja zamiast jakiekoś DViX proponuje dodać zgrabny media center :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Do tej pory wszyscy naokoło twierdzili ze wystarczy plejak jako odtwarzacz co mi wydawało sie lekko watpliwe.

Jakie media center byś zaproponował??


Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W Media Center powinna być mocna karta graficzna, a ta będzie ( sama karta) dużo droższa niż PS3 do której to konsoli koncern SONY mocno cały czas dopłaca.
Czyli sytuację kiedy do Ciebie dopłacają niż kiedy Ty dopłacasz do GeForce czy ATI.
To warto wykorzystać.

GENERALNIE:
Tanie sposoby dostępu do kontentu HD w ciele PC komp (Media Center) są mitem.
Takie HD Audio jest totalnie zblokowane w tej dziedzinie.
Odpuść.
Wyłom to POPCorn (LOW END) albo przytoczony DViX 6500.
Poszukaj na forum. Funkcja search.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dominik co za głupoty wygadujesz!!
Od kiedy to do odtwarzania HD z kompa potrzebna jest mocna karta graficzną.
Ja proponuje coś na bazie procka C2D za ok.800zł + drugie tyle za pozostałe komponenty.Amp onkyo 605; bd samsung BD-p1400 + konsola ps3 lub xbox360. Czyli wydajesz ok.5-6tys. plus drugie tyle tv. I nie masz problemu z jakim kolwiek materiałem hd. Za parę miesięcy sprawę można jeszcze potanić bo będą karty dźwiękowe obsługujące dźwięk hd i wtedy już wszystko może lecieć z kompa i nie będzie potrzeby BD playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...